Аранжиране на маса ...

  • 259 108
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 774
Сега чак виждам, че на люляковата маса съм забравила чиниите - представете си ги - големи, обикновени, бели.

Дано ми остане време да се занимая и аз с тази пикаса, че снимките ми излизат...  Sick

Желая ви хубав ден и красива вечер!  Hug

Аз също не забелязах, че ги няма чиниите.  Laughing Така се захласнах по люляка и салфетките... Crazy И моля те, не пипай тези снимки!  baby_neutral Перфектни са!!!

От мен една непланирана вчерашна маса:

# 676
  • Мнения: 765
Прекрасни творения има тук.
Другата седмица съм кума, дайте ми някой идеи за масата-ще идват да ни вземат от нав всъщност и трябва да ги посрещна.
Мислех за нещо от рода на тип шведска маса, добре аранжирана в бяло и бордо

# 677
  • Мнения: 569
Здравейте момичета! Голямо затишие тук... героите са изморени Mr. Green

Ягодка- и аз знам , че сме една зодия и това ми беше първата асоциация в този случай , пък и в доста други HugХубава ти е непланираната маса , ти просто вече за нищо го нямаш това аранжиране ,-имам чувството, че със затворени очи го правиш  bouquet

Ивира- много се радвам, че се появи и ти! Красота са и трите ти маси! Свежо , свежо... ухае на пролет! Аз забелязах , че ги няма чиниите , но помислих , че е умишлено и че ще сервираш нещо , което не се нуждае о т чинии: А тези от последните 2 снимки ми стана много хубаво като ги видях- и ние имахме такива в България Hug

evak - привет! Разгледа ли линковете в темата по-напред? Има много различни идеи... Заложи на цветя, красиви салфетки и подноси за шведската маса и няма да сбъркаш! Другото зависи от това , какви аксесоари , покривки и въобще с какво разполагаш...Ако намеря някоя подходяща снимка , ще я споделя... само да не мине сватбата , докато я намеря Grinning

Ние сме през повечето време на вън , времето е много топло , освен това започнах диета  Flutter
Показвам 2-те маси , за последните няколко дни , които обаче са за поправителен- не се получи това , което имах на ум ... едната е за гости.

 и другата за нас

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 21:54 от Dina767

# 678
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета!
Както обещах, в края на тази седмица идвам с извинителна бележка:




Този път масата беше по-красива, отколкото излезе на снимките, но не ми дадоха възможност за повече  Sad

Вчера минах през пазара и купих две връзки ириси, та сега имам поне три идеи с тях за маси. Освен това още две са почти приготвени, така че до края на седмицата ще правя маси през ден! Дано само е живот и здраве, че имахме малко здравословни приключения последните дни.

Ще си позволя още една снимка на букета, много ги харесвам тези ириси!



Ягодка, перфектна си! Много пъти съм гледала по списания как три или четири цвята се повтарят непрекъснато в различни детайли на дадена аранжировка. Ти правиш същото- при свещите имаш бяло, жълто, червено и зелено; чиниите също, салатата и тя- като в списание! Същото го има и на втората маса, но на първата се усеща повече. Освен това вече на няколко маси забелязвам, че си измислила перфектен начин да скриваш картинките на чиниите - със салфетките с многоъгълна форма! И тези твои шнурчета... запазена марка!
Очаквам следващата с нетърпение!

Ивира, красивите ти маси си заслужават чакането! Люляковата ти е прекрасна! Точно такава ми се искаше и на мен да направя. Представям си я с белите чинии, въпреки, че аз също не отбелязах липсата им!
Останалите маси също са много красиви, пролетни и напомнят за... не знам как да го кажа точно... жужене на пчелички и птичи песни  Laughing  Heart Eyes

evak, трябват ти живи цветя, красиви сватбени салфетки, някакви бели, златни, сребърни или каквито решиш свещи. И гледай от момичетата- избираш някакъв мотив, цвят, идея и се въртиш около него. Не прекалявай с украсата, нали ще има и хапване!

Дина, наистина има затишие в темата. Явно хората тръгнаха на цаца и биричка и на никой не му се реди маса вкъщи  Laughing
И между другото, коя зодия сте с Ягодка?
Сега за масите... и двете са прекрасни! Втората ми харесва повече, заради безбройните кръгчета. Ти си абсолютен професионалист просто! Много е красиво, изпипано до най-малкото детайлче! Много добра идея с тези кръгове! Ти да не би да изгледи салфетките, че нямат никакви ръбове тези кръгчета newsm78

От мен толкова за днес, утре надявам се пак!
Приятна неделна вечер!

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 11:18 от Леля Ог

# 679
  • Мнения: 143
Привет, момичета!!!  Hug

Много тихо тук, но пък и много красиво.

Леля Ог, много е нежна масата с ирисите!

Dina767, масите са ти чудесни, изглеждат си съвсем завършени! Особено ми допадна първата - за гостите. Страхотно си съчетала салфетките с чашите, с подложките, с канта на чиниите, с приборите... харесаха ми и цветята - много нежен детайл са.

yagodka, непланираните ти маси са чудесни, а като планираш и изпипаш всеки детайл -  #Crazy - вече думи нямам... тези твои шнурчета ми вързаха езика...

От мен само леко упражнение по темата да не изгубя тренинг:

# 680
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета! (знам, че четете, нищо, че не пишете   Hug)

Ех, Ivira, прииска ми се и на мен да седна на тази маса в градината, с това красиво букетче и супер вкусни мръвчици и салатка!

Аз нямам търпение да ви покажа следващата ми маса:



Напоследък не се справям добре със снимките, защото вечно бързам  Embarassed

Но пък, Ягодка, виж ми салфетките  Laughing те са ми гордостта на тази маса!
Пиленцето е закачка към bliznacite2004, която никаква я няма напоследък и това е покана!  Laughing

Приятна вечер на всички!

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 23:02 от Леля Ог

# 681
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 757
Така....
Изобщо не знам кои са леля Ог и Ягодка, но сега докато не ме научите как да сгъвам салфетките в чаша - леля Ог, писала си ми че две се налагат и се сгъват, няма да ви оставя на мира  Grinning
Животът ми се побърка с тая тема, не мога да се нагледам на тия маси, бе хора! Страхотия!

Но това сгъване на салфетки! Това просто ме разкъсва, че не мога да го догодя. А така ми харесва!!! Все ми е в ума!
Няма ли някъде снимано стъпка по стъпка?

Какво да ви кажа за това, което творите? Невероятни сте и от сърце ви поздравявам за страхотните идеи  Hug

# 682
  • Мнения: 569
 Привет момичета!

 Нямам какво да покажа , но не мога само да гледам...
 Леля Ог........ има защо да си нетърпелива да ни покажеш масата си! Такава красота трябва да се показва- незабавно! Hug
 Отново интересна идея, перфектно изпълнение, много нежност , изисканост и красота... сервиза е много красив , свещниците ( гледах едни подобни , но в много нежно лилаво, но се въздържах да ги купя) И естествено много ще се радвам да споделиш как направи тези красоти от салфетките?
Чудесно е всичко!  bouquet
А колкото до салфетките на моята маса с кръговете... много си близо до истината- само , че не салфетките гладих , а хартията която използвах за най-големите кръгове във тъмно виолетово Wink
С Ягодка сме зодия козички Laughing

Ивира- отново вкусно , подканващо и свежо предложение!  bouquet

galaUSA - ето тук 2 линка към инструкции за сгъване на салфетки , може да си харесаш нещо... аз пробвах някой от тях , но като цяло все нещо изменям и импровизирам накрая Peace 

http://www.napkinfoldingguide.com/
http://www.susy-card.de/1849.html?&L=2
 
Близнаците...липсваш!Почвам да се притеснявам за тебе Hug

# 683
  • Мнения: 909
Здравейте момичета  Grinning
Всеки ден влизам и ви преглеждам ,да не си помислите ,че ме няма.... Wink
Просто имаше панаир тази седмица в нашия град,много гости ,много децаи изобщо не остваше време да украсявам маси...,така както ми се искаше.Но сега ще започвам да се реванширам.... Peace
Леля Ог прекрасна маса   bouquet,с тези салфетки ,като понпони...,как ги направи?Много нежни ти се получават винаги масите,всеки път ме изненадваш с по нещо ново.Смокиновата маса е много интересна ,браво...  bouquetПрекрасна си...възхищавам ти се...  bouquet
Само ,че къде ти изчезнаха снимките с ирисите  newsm78.Аз май не съм ти честитила новата работа,честито Леля Ог ,да си жива и здрава , най- важното да те удовлетворява тази работа и все пак много парички да вземаш от там. Peace
Дина 767 ,много красиви ,отрупани с елементи и интересни маси си направила отново.Нещо различно се е получило със стъклената маса,браво и тя ми допадна.Особено ми хареса тази с нежните цветове/последната/,някак си май ...най ти подхождат като цветова гама....  bouquetСинята маса ,като я погледнах в първият момент,все едно бях в мебелен магазин и оглеждах кухненските маси.Нали знаеш как са украсени...,та и твоята така ,много ме впечатли... Grinning  bouquet
Ивира ,приказка е винаги при тебе  bouquet....,като погледна масите,здравеца така хубаво нацъфтял,люлякът,червените цветя...и тази тревичка от долу,слънчицето което леко блести...,да не казвам с този мой глад и тези шишчета...приказно   bouquet
Ягодка винаги ти се радвам ,как умело ,интересно ,всеки път различно и без грешка сгъваш тези салфетки...  bouquet
Много ми хареса масата ти с трите свещи ,някак ми се струва уютна.Морската маса ми е любима,масата с жълтите розички ,също е красива,с червените..изобщо ти си пълна с идеи момиче ....поздравления   bouquet
Пожелавам ви лек ден момичета...  bouquet

# 684
  • Мнения: 569
  Привет отново!
  Аз днес експериментирах... Маса дефакто не ми трябваше ,сами сме с малкия в къщи, а диетата ми е на фаза "плодов ден", затова за да не мисля за храна , реших да се занимавам с нещо приятно и да по аранжирам... нещо като диетата на Ягодка Wink

 Реших да си поиграя и да имам готови отработени маси за по- специален случай, всички дребни и отнемащи време детайли са събрани в кутия - в бойна готовност за ситуации , когато трябва да се действа експедитивно Mr. GreenНакрая естествено снимах Stop

Ето резултата:

Легенда:
 Покривката за масата е "бившо" перде от спалнята BlushСвещите също са от спалнята...Всъщност така се зароди и идеята за цветовата комбинация- сиво, черно и пепел от роза или вариации на розово и лилаво са именно цветовете в тази стая и са ми любима комбинация.
Понеже нямах подходящи салфетки използвах едно руло от най-тънката опаковъчна хартия- "Crepe" в черно  - половината е рънер по дължината на масата , а от другата половина направих " свитък", като завих по една обикновена салфетка и завързах с панделка по едно камъче (мъниста) на всяка връзка...

Под чаените свещички има листенца от едно сребристо изкуствено цвете, което "разфасовах" на отделни листенца за да има за всяка свещ.

Другата маса е поправка на тази с кръговете във виолетово. Този път сложих покривка и направих вариант за 4-ма , тъй като с многото детайли само за 2-ма ми беше прекалено разхвърляна и натрупана...


Ето и останалите снимки:http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/NoviMasi#5472633719140088898

MeryditБлагодаря ти! И чакаме с нетърпение и твоите маси, след като е минала еуфорията с панаира  bouquet

# 685
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 757
Къде има упътване за това как си правите колажите на снимките
По-различни са от тези, които излизат направо от фотоапарата  Simple Smile

# 686
  • Мнения: 211
Ей, galaUSA, много питаш!
Изчакай да се навечерям и ще ти отговоря на всички въпроси!  Grinning
(Дина, не мисли, че не съм забелязала масите ти!)
.............................
Така.... хапнах, събрах сили и  сега почвам подред  Laughing
galaUSA, внимавай!

Леля Ог е най-веселата от една "компания" вещици от Света на Диска, а Ягодка е "сладичко, червеничко, царя от пътя отбива"  Grinning

Много съм забавна тая вечер  Embarassed

Сега сериозната част.  Доколкото помня, става дума за онези салфетки от синята ми маса. Става по следния начин: разтваряш напълно шарената салфетка. Върху нея разтваряш напълно едноцветната. СТава голям квадрат. Слагаш четири  пръста в центъра на салфетките (свеки пърст попада в отелно квадратче). Стискаш четирите пъста и вдигаш салфетката. Като вдигнеш, малко пооправяш така, че да не е смачкана салфетката. После с едната ръка придъжаш салфетките в широката част, а с четирите пръста, завърташ леко в едната посока. Както е завъртяно, придържаш и пъхаш в чашата.

И сега ако не разбра, Ягодка да помага, защото аз толкова мога.

Снимките правим на колаж с помощта на програма, която се казва Picasa. Потърси в нета, свали и ще видиш колко е лесно.

И ако имаш въпроси, пак заповядай!

П.С. Връщам се след малко  Laughing

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 21:18 от Леля Ог

# 687
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 757
Ей, galaUSA, много питаш!
Изчакай да се навечерям и ще ти отговоря на всички въпроси!  Grinning
(Дина, не мисли, че не съм забелязала масите ти!)

 Grinning Вечеряй де!
Вечеряй си!
Bon apetit!

# 688
  • Мнения: 569
  Леля Ог Laughing Hug

Ей, galaUSA, много питаш!
Изчакай да се навечерям и ще ти отговоря на всички въпроси!  Grinning
(Дина, не мисли, че не съм забелязала масите ти!)

 Grinning Вечеряй де!
Вечеряй си!
Bon apetit!

Вечеряй и после релаксирай! Все пак си била и на работа Wink Аз и писах на Гала на лични , дано съм била полезна Peace

# 689
  • Мнения: 320
Ех, момичета невероятни сте отново прекрасни маси   bouquet

 Ivira, Dina767, Леля Ог шапка ви свалям  newsm20

Аз  нямам нищо за показване  Sad  само минавам да разгледам, събирам идеи, но иначе обмислям една масичка в най-скоро време  Wink

Общи условия

Активация на акаунт