Отзиви за д-р Константин Петров от 1 АГ "Св. София"

  • 29 287
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Скрит текст:
Здравейте, бъдещи мами и вече такива. От вчера и аз съм майка на прекрасно момиченце. Искам да споделя впечатленията си от д-р Константин Петров като хирург и целия му екип. Невероятни са. Секциото ми беше по спешността и премина за около 30-40 Мин. Всички бяха изключителни и добронамерени. Т.нар. епудурална упойка не боли, въобще. Веднага се усеща топло чувство в краката. Аз, докато се усетя, моето бебе изплака. После ме "дооправиха", а докато ме "дооправяха" донесоха малката принцеса за да я целуна, да я видя,да ми кажат колко тежи, колко см е и да ни направят снимки.
Правят тест за коронавирус на всеки, който приемат и са изключително внимателни, а ако някой се окаже положителен, за него процедурата е малко по-различна (има различни зали). Да вмъкна и за катетъра, слагат го след като сложат упойката и не се усеща почти нищо. След операцията ме настаниха в реанимация и след около 1 час вече успявах леко да размърдвам ходилата си. След около 2 часа вече мърдах целите крака, а след 6 часа ме раздвижиха и станах, измих лицето си и поседях около 5 мин на кревата. Слагат лекарства според това,което лекарят отговорен за операцията е казал. Около 1 час след раждането, дойде педиатър от неонатология и каза на всяка майка, какво е състоянието на детето и какво смятат да правят, ако евентуално има проблем. Като цяло, операционната и реанимация са много комфортни и чисти. Леглата са с копчета и може да регулирате височината на облегалката. Всички манипулации, коиро са ми направили са били, за мен, абсолютно безболезнени - както инжекции, системи, абокат и тн, така и раздвижването (при него се усеща, сякаш имаш много силна мускулна треска на корема и не при раната от операцията, а на самите мускули, около пъпа).
Чисто е, навсякъде. Поддържат много добра хигиена и държат да сме с маски общите части, иначе по време на операцията и в реанимация сме без.
Огромни благодарности, отново, на д-р Константин Петров, който дойде 2 пъти след операцията, лично да ме провери как съм и да види матката и раната ми, и след това ми писа, за да провери как върви раздвижването на краката ми. Пак казвам, прави го с всички пациенти, дори с тези, които не са негови. Лично той дава инструкции след операцията,какво може да приемате и колко часа след упойката, само трябва малко дисциплина. Никой не е умрял от глад и жажда, защото през цялото време, от операцията до раздвижването, се включват солеви разтвори (натриев хлорид и рингер), които оводняват организма добре.
Засега, това е ъпдейта, който мога да дам, след няколко дни мисля да се включа (ако имам това време), за да напиша и впечатлението от стаята, в която ще ме настанят, раздвижването ми и тн.

За мен тази информация е изключително полезна, моля, ако желаете, да споделите и до края на престоя Simple Smile

Утре се надявам даа бъде бъде изписването ни. Изключително доволна и благодарна съм на всички - акушерки, неонатолози, лекари, сестри и тн. Организацията е много добра. Двойната ВИП стая е чиста, просторна, удобна. Има баня с тоалетна, която също е чиста и е една за две ВИП стаи, но да се засечеш с някого е голяма рядкост, а и в края на престоя, всички вече сте едно голямо семейство Simple Smile всеки ден има визитации, следят се определени показатели на родилките и се назначават специфични терапии, ако родилките имат нужда. Дава се информация за бебета всеки ден от педиатър, като бебетата се дават на родилките, които са секцио, когато сте готови да се грижите за тях, което е на 2 ден след секцио в по-голямата част от случаите. Ако мислите, че не може да се справите, може да помолите да ги взимат за през нощта. Всички бяха изключително дружелюбни и отзивчиви.
Като цяло, аз съм изключително доволна и благодарна на всички. За съжаление, нямаме правото да се движим по етажите, с изключение до 2 етаж, за да видим бебето си, ако не е при нас и то в определен час. Забранено е влизането на външни лица. На този етап, поради Ковид, това е положението.
Ако имате конкретни въпроси, ще се радвам да споделя. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 321
hr_slava
Здравей! Много благодаря за подробно Споделената информация за д-р Петров.
За съжаление, аз се запознавах с него по стечение на негативни обстоятелствата. Искам да попитам, дали някоя от вас се е следила при него с тромбофилия?

Оставам в впечатление, че е изключително отдаден на пациента и аз именно това търся.

# 62
  • Мнения: 6
hr_slava
Здравей! Много благодаря за подробно Споделената информация за д-р Петров.
За съжаление, аз се запознавах с него по стечение на негативни обстоятелствата. Искам да попитам, дали някоя от вас се е следила при него с тромбофилия?

Оставам в впечатление, че е изключително отдаден на пациента и аз именно това търся.

Аз не съм имала такъв здравословен проблем, но смятам, че той би могъл да помогне Simple Smile

# 63
  • Мнения: 26
hr_slava
Здравей! Много благодаря за подробно Споделената информация за д-р Петров.
За съжаление, аз се запознавах с него по стечение на негативни обстоятелствата. Искам да попитам, дали някоя от вас се е следила при него с тромбофилия?

Оставам в впечатление, че е изключително отдаден на пациента и аз именно това търся.

Здравейте, д-р Петров следи моята бременност преди 6години. С тромбофилия и други проблеми съм, срещнах се с него след една неуспешна бременност. Мога спокойно да кажа че има опит със следене на рискови бременности. Благодарение на него “добутах” почти до термин, родих със спешно секцио. Страхотен е. Ако искате да Ви разкажа подробности -пишете ми на лично.

Успех на всички

# 64
  • Мнения: 320
hr_slava
Здравей! Много благодаря за подробно Споделената информация за д-р Петров.
За съжаление, аз се запознавах с него по стечение на негативни обстоятелствата. Искам да попитам, дали някоя от вас се е следила при него с тромбофилия?

Оставам в впечатление, че е изключително отдаден на пациента и аз именно това търся.

Включвам се малко късно най-вероятно, но все пак да кажа. Аз съм с тромбофилия и съм се следила при д-р Петров. 90% от следените от него бременности са проблемни. Моята тромбофилия я откри той, аз дори и представа си нямах за тази болест. Имах 1 спонтанен аборт преди това и даже не знам как втората бременност успях да я задържа до 11 г.с., когато се срещнах с него отново със сериозни усложнения и заплашващ аборт. Още от кръвните ми изследвания му стана ясно, че съм с тромбофилия, дори още не му бях казала за предишната неуспешна бременност. На същия ден отидох и за изследвания, които потвърдиха, че съм с тромбофилия. Веднага ми изписа терапия и за няколко седмици бях доста по-добре, но все пак не е магьосник. Трябваше да лежа до края на бременността. Пускаше ми редовно изследвания, за да видим как се движат стойностите и ако се налага да коригира лечението. Изкарах бременността почти до термин, като се наложи секцио по медицински причини 3 дни преди термина ми.

Виждам, че се е коментирало и за пакета за проследяване. Аз го препоръчвам с 2 ръце, защото ходиш често на прегледи и след това на тонове, а редовното следене предотвратява проблеми. Например моята кума ходеше по здравна каса на 1 месец, даже и повече, където никой не ѝ обръщаше внимание и беше с много скъсена шийка, лежане в болница 2 месеца, всеки ден можеше детето да се роди преждевременно, защото не са видяли своевременно проблема. Лично аз при д-р Петров ходих на всеки 2 седмици до 34 г.с., след това започнаха да ми следят тоновете всяка седмица до 38 г.с, когато вече започнах да ходя през 2-3 дни. 400 лв. за толкова много прегледи е направо за без пари.

Общи условия

Активация на акаунт