Житният режим на Учителя Петър Дънов

  • 45 624
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте!  Hug
Благодаря за поздравленията!   bouquet
Захранването ми продължава и понеже е придружено с някакви ядове, отслабването при мен продължава - така че съм още -600 гр. надолу. Да не кажа и повече, че нещо кантарът се чудеше какво да покаже, но това е минимумът.
Иначе - днес май е 6-ти ден назахранване.
Вчера на обяд хапнах 4 ягоди с 3 суп. лъж. кисело мляко и малко захар. Вечерята беше 1 купичка леща и малко салата.
Днес за обяд - елда с сирене, вечерята ще е като вчера.
Пак ще докладвам  Hug

# 692
  • Мнения: 2 132
Snow4eva, браво и ти се възхищавам на волята!
Аз днес вече хпвам супа, защото изкарах само пет дена.Започвам на 3 май изцяло режима!

# 693
  • София
  • Мнения: 807
Franceska  Hug Благодаря ти! Макар и 5 дни, пак е добре! Внимателно със захранването и всичко ще е ок.

# 694
  • на село
  • Мнения: 1 028
Здравейте момичета!
От известно време чета за този житен режим и мисля да започна евентуално от 3-ти май. Но ме интересува, мога ли да го спазвам докато кърмя? Малко ме притеснява да не ми намалее кърмата. Ще ми се малко да се пречистя и да сваля някой и друг килограм след раждането, но не е задължително това със свалянето...

# 695
  • Мнения: 206
  Съветвам ви да не се включвате в режима,когато кърмите.Освен че е твърде вероятно кърмата ви да намалее,той е режим и за чистене от токсини,има и промяна във възприятията...
 Животът е пред вас.Има още много режими.А и кърменето е много важно за детето ви.То е не само физически ,но и психологически акт....

# 696
  • на село
  • Мнения: 1 028
О, в такъв случай не бих го почнала режима, ако влияе зле на кърменето.
Каката я кърмих над три години, и се надявам и бебето да го кърмя толкова. За сега се опитвам да намаля до минимум рафинираните продукти, колбаси и пр. буклуци, но го правя доста хаотично, та ми се щеше да започна за известно време някакъв хранителен режим...

# 697
  • София
  • Мнения: 807
Татяна, и аз си мисля, че този режим може малко да почака в случая. Защо не пробваш да си направиш свой режим, който да е максимално здравословен и в същото време съобразен със ситуацията и към който да се придържаш. Например - за закуска овесени ядки или мюсли, може някой път жито с мед и орехи. Аз на обяд се храня с елда 1 купичка - към нея прибавям или натрошено сирене, или 3-4 суп. лъж. кисело мляко. Вечер - салати, сирене, риба. През деня - 2 порции плодове - например в 10ч. и в 16 ч. Сигурна съм, че ако се придържаш към нещо такова, това ще доведе до постепенно намаляване на теглото, а в същото време ще си поемаш всичко необгодимо. Имаш нужда и от протеини, и от въглехидрати, и от мазнини. Просто помисли как да ги разпределиш + необходимата доза от плодове и зеленчуци. Ако това съумееш да направиш - ще имаш най-страхотния режим, обединяваш няколко режима.

Вчера към салатата имах купичка леща, прибавих и 2 стръка чесън. Днес обядът ми беше елда с кис. мляко. За вечеря - салата и може би малко кис. мляко... ще видя.

# 698
  • Мнения: 206
Tatyana_77,искрени поздравления за продължителното кърмене.От това децата ти само ще спечелят.А и се създава по-добра връзка между вас.
  Опитай се на този етап от живота си да се храниш по-природосъобразно и балансирано.
Ако имаш средства/пари/,яж повече плодове,зеленчуци,ядки...С такъв режим на хранене след време и по-лесно ще отслабнеш.
  Бих ти препоръчал и повече сокове.Макар че имат и доста калории.Но те се усвояват по-бързо и имат доста витамини.Е,добре е и да са пресни.

# 699
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте!  Hug
Искам да споделя за резултатите на баща ми, който наскоро като се загледа в мен и видя отслабването, се амбицира и направи почти цял житен режим. Той е на 71 год. с високо кръвно налягане и диабетик, с доста кг за отслабване.
Беше стриктен в режима, но само 6 дни. Смени лекарствата за кръвното, от което му стана много зле и се наложи да преустанови режима и да направи захранването. За 5 дни отслабна с 6 кг и вече 3 дни се захранва и е качил само 200 гр.
Чувсташе се добре и беше учуден, че въпреки, че храната му е изцяло въглехидратна и "жули" мед, жито, орехи и ябълки - стойностите на кръвната захар му е била 5. Ако не беше решението му да смени лекарствата, навярно щеше да изкара режима до края, но така или иначе - решен е отново да го направи другия месец! Много е доволен.
Това го споделям за тези, които имат някакви здравословни проблеми... просто за информация.
Иначе... аз продължавам да внимавам с какво се храня и задържам кг!
Сутрин се храня с овесени ядки с лъжичка мед и гореща вода, на обяд - купичка елда с 1/2 кофичка кис. мляко, вечер - салати, маслини, сирене, чаша-2 червено вино... След неделя може и някое месце да хапна...
На 3-ти май съм на линия. Кой още ще започне на трети?
Хубав ден и уикенд!  Hug

# 700
  • Мнения: 2 275
Snow4eva  bouquet
не разбрах:от житният режим ли е трябвало да смени лекарството баща ти(случва се при някои режими) ?
ИНТЕРЕСУВА МЕ ДАЛИ СТАБИЛИЗИРА КРЪВНОТО.
а казваш и на захарта се е отразило добре newsm78

# 701
  • Мнения: 2 132
Snow4eva, много се радвам за баща ти Peace
Аз съм на 3май с теб.Ще бъда стриктна.От 21 вечерта до снощи бях на лунната и съм минус 1.5кг.Днес съм на плодове, а довечера на салатка и бяло месо.

# 702
  • Мнения: 0
Zdravei snow4eva,
Pozdravi ba6a si ot men  Hug toi moje samo da ni bude vduhnovenie i primer  Simple Smile
Az sum c vas na 3 ti mai   bouquet
leka no6t

# 703
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте, житенки!  Hug
Радвам се, че се заформя групичка за 3-ти май!
tania6  Hug Баща ми е от 40 год. на лекарства за кръвното и за този период е сменил много. От последните започнаха да му се подуват много краката и не знам защо точно сега реши да ги сменя. Но това е от месеци така. Не е от житото! И понеже смени лекарствата - беше много зле - кръвното му беше станала 80/40 и пулс 46. Това съвпадна с режима и с някакви други неприятности... от всичкото се уплашихме, че може да колабира и затова го посъветвах да се захрани постепенно. А от режима му се нормализира захарта! Той се притесняваше, че от толкова въглехидрати ще качи захарта - но... не! Но кръвното няма нищо общо с режима. За 4-5 дни с новото лекарство кръвното се нормализира, само пулсът е много бавен, но той се чувства добре. Захранването му върви добре и е качил само 400 гр! Което е супер!
Така че режимът се отразява добре!  Grinning

# 704
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Hug
От 3-ти ме пишете и мен Peace

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт