Примерна схема за захранване 22

  • 24 681
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 544
Основно черпя информация от тук  Hug

# 61
  • Мнения: 9 814
Моля за съвет. Малката е цялата в обрив от днес следобед. Като нова храна съм давала пилешко месо вече седем дни и пюре от шипки и ябълки на ХИПП от вчера + съм й обличала дрехи, прани с нов омекотител. Та според вас от какво ли е обривът?

# 62
  • София
  • Мнения: 6 212
Аз залагам на омекотителя, но все пак не мога да бъда сигурна... Не мисля, че е от пилешкото...

# 63
  • Мнения: 1 125
И аз мисля че омекотителя  .....  Sad наскоро и ние бяхме в същата ситуация и се оказа че е крив новия памперс ...  #2gunfire изхвърлих току що отворен стек, бях прекалено бясна, иначе щях да го подаря на някой ама ...

# 64
  • Мнения: 12
Искам да попитам, как се правят пюренца, кашички и др. подобни с кърма. Мисля след около месец да захранвам и след първоначалното захранване с готово пюре ще правя на моята беба, та да ползвам и кърмата дето ще заместя храненето.

# 65
  • Мнения: 4 070
ами, Бибона, аз и много от майките тук вярваме много на инфото от КОсе Босе, която до преди няколко месеца пишеше тук редовно, тя живее извън Бг и незнам дали по лични причини или заради  нейната професия е прочела много литератута и е почерпала много инфо за захранването и то в различните му схеми-европейски, американски- най-нови тенденции и проучвания...та тя не веднъж е казвала и писала по-скоро,че глутена се въвежда месец, ние ий вярваме, а дали ти ще го правиш изборът си е твой, само не задавай така въпросите си, моля те- "Къде сте го прочели и защо му вярвате??"

# 66
  • Мнения: 639
Франчи, и според мен е от омекотителя. Мисля, че ако беше от пилешкото, щеше по-рано да се появи. А през тези 7 дни едно и също месо ли си и давала? Алекс също има обривчета тук-там, но са му от "неговите" - педиатърката каза, че студът отключвал АД. Малко вероятно е, но да не би и на Симонка да и влияе студеното време?
Иначе днес, вдъхновена от теб, сготвих ориз+карфиол+моркови. На мен изобщо не ми хареса, но той си го изяде.

И аз имам един въпрос - колко често давате картоф и/или тиква? Аз като си погледнах схемата - ами, всеки ден поне едно от двете или двете заедно давам (затова днес разнообразих с ориза). Мислите ли, че е твърде често?

# 67
  • Мнения: 695
yoanna , точно така е. Пъдпъдъчите яйца са доста тежки и не бива да се прекалява с консумацията им.

Хранителната и лечебнопрофилактичната ценност на пъдпъдъчите яйца е много висока. Те са с големината на орех от 12-15 грама, но всеки еквивалент от 4 пъдпъдъчи яйца равни на 1 кокоше е с няколко пъти по-висока хранителна сттойност с огромно благотворно въздействие върху човешкия организъм при сурова употреба. Пъдпъдъчите яйца усилват имунната система, нормализират дейността на стомашно чревната и сърдечносъдова систама, съдействат за изхвърлянето от организма на радионуклеиди и тежки метали.
 

Благодаря много за информацията Simple Smile. А знаеш ли кое ги прави толкова тежки? Аз не намерих инфо за това кое им е в толкова повече в сравнение с кокошите яйца: четох само, че на 100гр имат около 2 пъти повече холестерол. Но при положение че са много 4 пъти по-леки от кокошите яйца, значи едно пъдпъдъче яйце все пак има два пъти по-малко холестерол от едно кокоше... другите им стойности, които намерих (протеини, мазнини и т.н.) са доста близки (пак на 100 гр.), т.е. разликата в теглото съответства и на разлика в хранителната стойност?

Знаеш ли по колко могат да се дават примерно на седмица?

А това за имунната система само за сурови пъдпъдъчи яйца ли важи?
 

# 68
  • Мнения: 660
Моля за съвет. Малката е цялата в обрив от днес следобед. Като нова храна съм давала пилешко месо вече седем дни и пюре от шипки и ябълки на ХИПП от вчера + съм й обличала дрехи, прани с нов омекотител. Та според вас от какво ли е обривът?

И аз мисля, че е от омекотителя... затова мъж ми не дава да слагам омекотител, ама кой ти го слуша...
Едва ли от шипки ще се изприщи детето, месото щом го яде 7-ми ден едва ли е от него. Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 30 209
и аз съм за омекотителя, но мини 1-2 дена само на мляко за всеки случай.

# 70
  • not found
  • Мнения: 581
И аз мисля , че е от омекотиттеля ,аз се обривам от някои какво остава за детето  Peace

# 71
  • Мнения: 395
Един ден не съм чела и вие писали, писали, как темата сте свършили... Та хайде и аз в новата тема.
Имаше въпрос за безмлечните каши - зависи от кашата. Елдата и просото е хубаво да са безмлечни, за да се усвои по-добре желязото, но във всички други слагам мляко. Ние още се кърмим, но само вечер. През деня, още от началото (понеже много трудно цедях) давам АМ. Приемам го като част от захранването, защото то и без това 2-ките са "преходно" мляко, т.е. между кърмата и обикновеното мляко.
Що се отнася до ориза, картофите и каквото и да било - аз съм на мнение, че най-добре е ако се приготвя домашно пюре, то да е максимално близо (съобразено с възрастта) до вкусовете в дома - нали после ще ядат от тази храна    chef Затова винаги съм правила комбинации, които на мен ми допадат. Вече на няколско пъти ядем едно и също, но за децата е пасирано (съответно приготвям храната като за тях - без запържване и сол, и с по-малко подправки; в нашата добавям каквото трябва след като отделя за тях)

# 72
  • София
  • Мнения: 1 335
Yoanna, от това, което намерих, действително кокошите и пъдпъдъчите яйца имат почти еднакъв състав. Както сама си видяла - холестерола в кокошите е доста повече, както и фосфора. В пъдпъдъчите пък има двойно повече желязо, преливат от омега 3 и омега 6 мастни киселини.

Ето инфо:
http://www.nutritiondata.com/facts/dairy-and-egg-products/111/2
http://www.nutritiondata.com/facts/dairy-and-egg-products/128/2

За да е по-лесно сравнението от дроп-даун менюто под заглавието изберете "100 грама".


За ежедневното даване на глутен: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=450988.0
http://www.coeliac.org.uk/gluten-free-diet-lifestyle/parents-or- … abies-and-weaning - тук пише, че глутена трябва да се яде редовно, а не всекидневно. (Между другото пише и, че няма причина да се отлага даването на глутен след 6 месеца).

Общо взето, при липса на фамилна обремененост няма причина да се вторачваме в цьолиакията. За да съм по-образна ще дам пример, че ако да речем си вървиш по улицата може и да ти падне саксия на главата, ама колко е процента е шанса това да се случи? Ако пък вървиш под незаграден перваз със саксии при вятърно време, тогава действително може и да ти падне саксия на бечурата Mr. Green

Гунди, за да се набутам и аз между шамарите за Косе Босе - аз действително не съм била в темата, по времето когато тя е писала. Прегледах директно част от публикациите й, не много обстойно признавам! Обаче едно на ръка, че не мисля, че един единствен човек може да бъде абсолютизиран и да се има безрезервно доверие, а друго че аз не виждам тя някъде да споменава източниците си на информация? Т.е. не пише "Американската педиатрична асоциация каза че еди-какво-си, или СЗО или Уницеф или някой си"? Постовете са оформени като нейни мнения. А в интерес на истината много от нейните думи и препоръки са противоречиви и се различават от много от останалите източници от които аз черпя информация. А източници в Интернет пространството - бол.
Нищо лично не влагам в това де, както сама каза - всеки си има глава на раменете и решава кого да слуша и какво да прави Hug

# 73
  • Мнения: 9 814
Stelfy,  Peace Преди известно време и аз изразих мнение подобно на твоето.
Уважавам труда на Косе Босе, но всеки пък, когато попитам нещо тук, отговорът започва в 90% от случаите с "Косе Босе пише...."
Ами тя хубаво пише, но първо, и при самата нея информацията се разминава, и второ, често източниците, от които пък аз черпя инфо, се разминават коренно с неините записки. Френскоговоряща съм и ползвам доста френски, канадски и белгийски сайтове, където намирам и отговори на въпросите си и интересни рецепти за пюрета и десерти.

Благодаря за отговорите за обрива.  Hug Наистина е от омекотителят, защото тази нощ спа с боди и пижама, коит не са прани с него и нямаше и следа от пъпките.

yoanna, от нашия педиатър знам, че пъдпъдъчи яйца не е хубаво да се дават на дете под 10 м., защото са тежки като храна. А над тази възраст два пъти в седмицата.

# 74
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Я кажете в коя тема обсъждахте зехтина и другите мазнини, защото не мога да открия информацията  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт