Киста на зъбите

  • 73 258
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
Мен не ме  болеше даже и след упойката, което много ме учуди.

# 31
  • Мнения: 4 941
Как протича операцията по премахване на под коренова киста(моята е на 6 зъб)? Нека който се е сбъскал с тази гадост да сподели,че и на мен ми предстои операция след седмица.И съм многооооооо притеснена!!! Скоро вадих оперативно ретиниран мъдрец,а сега ми предстои и това. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Мина ли вече?
Аз съм по твоите стъпки. Дргата седмица съм за ретиниран мъдрец, а днес излезе и киста на доста зле излекуван зъб преди 10 години.

# 33
  • Мнения: 4 941
Мина ли вече?
Аз съм по твоите стъпки. Дргата седмица съм за ретиниран мъдрец, а днес излезе и киста на доста зле излекуван зъб преди 10 години.
Мина да на 20 декември ми я махнаха после оток,шевове и така след седмица  се възстановяваш,поне при мен беше така после разбира се още внимаваш с мястото и ядеш на другия край. След това имах проблем при пломбата като ми я сложиха ме болеше,изпилиха ми я и ми казаха,че може да е от самата травма все пак се маха част от костта и остава дупка,която трябва да се запълни и възстанови след 6 месеца някъде.Ако имаш въпроси питай. И много късмет и успех!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Благодаря! След малко отивам пак при стоматоложката ми и вече ще решаваме какво ще става.
На теб не ти ли правиха костозаместване за дупката от кистата? Доколкото разбирам само кистата е махана без зъба. Чувала съм за случаи, в които и зъба се маха.

# 35
  • Мнения: 174
Ако има масивен и здрав корен, не се премахва. Ако обаче има едно късо коренче, няма смисъл да го оставяме - вадим го заедно с кистата.

Поздрави: д-р Ралев

# 36
  • Мнения: 4 941
Благодаря! След малко отивам пак при стоматоложката ми и вече ще решаваме какво ще става.
На теб не ти ли правиха костозаместване за дупката от кистата? Доколкото разбирам само кистата е махана без зъба. Чувала съм за случаи, в които и зъба се маха.
Не са ми правили такова нещо,просто ми премахнаха кистата и затвориха мястото. Обясниха ми,че това място първо се запълва с кръв и след това се възстановява или нещо такова, но трябва да минат поне 6 месеца. А зъба го запиха има здрави корени макар,че в момента единия е изрязан на половина заради кистата. Също така това е 6ти зъб, а 7 ми не ми е излязъл защото е ретиниран както и мъдреца до него...абе пълна каша! Cry Скоро време трябва да се реша да изкарам и този ретиниран мъдрец като другия,но със 7ми не знам какво ще се случи... Sad
Какво решихте за твоя зъб с киста?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Той щом е ретиниран сигурно трябва и той да се вади с мъдреца.
При мен ще се вади с кистата, няма мърдане. Този зъб е лекуван с извадени нерви преди 10 години, ня който стоматоложката си е оставила ръцете. Половината канал не е запълнен и ефекта е на лице. Поне при мен има и друга добра новина, ако в случая може да има такава-5ти зъб ни ме и излязъл, т.к. не му останало място и е под него. Петък съм на консулт при ортодонт и се предполага, че при махане на 6ти ще могат да изкарат 5ти и той да мине назад в дъвкателните редици и да заеме мястото на 6ти.
От другата ми страна пък 7ми и поразен от ретинирания мъдрец и има огромен шанс да бъде спасен, т.к. възстановиха корена, който мъдреца беше започнал да резорбира и за там чакам консулта с ортодонта и ако каже се маха и той и така оставам с по един дъвкателен, а не 2 от всяка страна и 5тите ще минат в дъвкателната зона. Ще е на лице равния броя и еднакви зъби за ортодонта, но пък тогава горе какво ще става...
Да ти кажа вчера при разговор с хирурга ми каза, че ако ортодонта каже да се махне и 7ми с мъдреца ще бъде много по-лесна и щадяща операция от гледна точка на травма и възстановяване, т.к. мъдреца ще излезе през мястото на 7ми и няма да се наложи иначе голямото пилене и трошене на зъба, т.к  освен ретинирал мъдреца ми е и в нерва, но виж при ретиниран 7мш не знам дали това важи.
Махай ги докато не са направили голяма беля, че такива са им заложени.
При теб как е горе като нямаш 7ми?

П.с. отидох за контролен и поредната панорамна снимка, а какво излезе. Сега ме е яд как знаех за положението на мъдреца и не го махнах по-рано.

# 38
  • Мнения: 4 941
Ели,горе си имам 6-ти и 7-ми,мъдреца не ми е излязъл и не съм си правила снимка отгоре дано си е прав.Някой казват,че щом 7,8 са ретинирани се вадят,но оставам с 1 дъвкателен зъб там и точно той беше с кистата,която ми махнаха,направо не ми се говори. А един хирург ми каза,че мъдреца може да се извади и 7 ми зъб да излезе,но много бавно може би с години и се издърпва с някаква машинка или нещо подобно.Като се навия да махам мъдреца ще видим какво ще се прави с този зъб.По принцип предпочитам да го запазя,но май не е сигурно,че ако го остаят ще си излезе безпроблемно.Не знам направо...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Така е, няма сигурно. За издърпване можеш да се съветваш с ортодонт и той най-точно ще ти каже какво ще се маха и кое как ще се нареди.

# 40
  • Мнения: 275
Здравейте!

Имам един проблемен зъб - горен 6-ти, който вече за 3ти път се отваря и лекува.. но уви, 2ма зъболекари не могат да установят какъв е проблема, само предполагат и прилагат различни лечения и следователно съм платила сумати пари за него. Реално е умъртвен, но горе над венеца на костта се подува и боли, самият зъб пулсира при натоварване. Като чета този форум се чудя, дали ако се стигне до оперативна намеса, да не поискам направо да го вадят, или да не чакам и да спрат да експериментират с него, а направо да го отстранят и аз не съм от желязо, всеки път като ровят едното каналче винаги боли!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Не съм зъболекар, но т.к. и аз скоро лекувах зъб ми изглежда безумие да затвориш зъб с болка в канал.
Относно кистите, които коментираме се виждат на снимките. Предполагам си правила. Зъболекалите виждат ли нещо?

# 42
  • Мнения: 4 941
Здравейте!

Имам един проблемен зъб - горен 6-ти, който вече за 3ти път се отваря и лекува.. но уви, 2ма зъболекари не могат да установят какъв е проблема, само предполагат и прилагат различни лечения и следователно съм платила сумати пари за него. Реално е умъртвен, но горе над венеца на костта се подува и боли, самият зъб пулсира при натоварване. Като чета този форум се чудя, дали ако се стигне до оперативна намеса, да не поискам направо да го вадят, или да не чакам и да спрат да експериментират с него, а направо да го отстранят и аз не съм от желязо, всеки път като ровят едното каналче винаги боли!

Много ме е яд на такива зъболекари! Не знаят какъв е проблема, но пък го лекуват. Не мисля, че е добър вариант да се извади зъб, след като не е наложително. Явно може да се излекува, само трябва да намериш добър зъболекар, който да си разбира от работата, а не да дава само някакви предположения. Успех с лечението! Peace

# 43
  • Мнения: 275
eli70o0, Има 3 снимки на зъба, преди всяко едно отваряне си имам снимки, но пазя последните 2. Вчера ми сложиха нещо в каналите и чакаме до петък, ако и това вещество не подейства, ще ходя пак на снимка, но зъболекаря иска снимката да е и към съседния зъб, явно се съмнява, че може да има нещо между двете зъбчета и затова нищо да не личи на предните 2 снимки. Не знам какво се случва, още по-лошо е че и специалиста не знае  Rolling Eyes  . А читав зъболекар токова време си търсих, защото се преместих в нов град, малко след като уж ми оправиха за 2-ри път зъба и в нета текущият ми зъболекар имаше много добри отзиви, че е много прецизен и си разбира от работата, но не обвинявам зъболекарите разбира се, защото не се знае от какво и какво точно се случва, някаква мистерия е за тях, но ще се радвам да я разгадаят по-скоро. Защото това мотане и хвърляне пари на вятъра за експерименти не ми допада. До сега и 2-мата зъболекаря имаха предположение което им съвпадна докато се чудиха какво е, и това е за кистата, нооо след петък явно ще стане ясноооо Simple Smile
Тинити, благодаря ти!  Hug bouquet

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Направи са панорамна снимка, за да се види всичко. Секторната показва частта, която се снима и не се знае какво се хваща в "кадър".
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт