Нещичко за този раздел на форума.....

  • 11 168
  • 274
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Като чета напоследък темите, струва ми се, че който каквото и да напише, бива унищожен....
Независимо от темата, авторите биват разгромявани..
Май този раздел от форума се е превърнал в инквизиторски...
Забелязвам, че най-ненавиждани са хората, които имат чувства....
Жените са курви, само се оплакват от децата си - ми що са ги родили; щом не са се върнали на работа са прости и тъпи домакини, не заслужаващи грам уважение, дори и това да е съзнателният им избор.....Мъжете нещастници по всички параграфи, бабите и свекитата онеправдани жертви на нагли деца и снахи, никой на никого не е длъжен да помага - даже е по-добре ич да не се вясва никой никъде, децата се гледат за престиж и се оказва, че ако не им осигуриш всичко, си най-скапания родител....И още много, ама много такива примери...
 Всички трябва да бъдат разпердушинени и оплюти....
Накрая темата остава като оръфан кокал единствено между челюстите на най-стръвните....Те никога и с никого не са съгласни и общо взето са най-прави, образовани, начетени, с изключителна интуиция за нещата, отговорни и.....божествено съвършени....Те никога не се извиняват...И ако прочетат нещо като моята тема даже бързат да се изявят първи....гордеейки се с "чара" на дивотията си...

Автора обикновено се защитава в няколко поста и после най-вероятно разчита на нечия защита от съфорумките....Темата приключва безславно с поредната психо-победа за нападателите.....и свитото сърчице на автора....

Вече усещам, как пишейки нещо, се страхувам да не засегна някого от "изпълнителната власт", защото след това писаниците и четенето ми костват доста нерви.
 И вместо да получиш помощ, получаваш ритник в челото.....Вместо съвети и подкрепа, получаваш виртуозна демонстрация на остроумие, жестокост, несъпричастност, невежество, които се поднасят по такъв изключително язвителен начин, че ако не си човек със здрава психика, просто може да превъртиш....

Хаде, гризете ме.... Laughing

Може и само аз така да виждам нещата, но.....

# 1
  • Мнения: 3 445
И аз така ги виждам нещата, затова се въздържам от коментари. Simple Smile То да те е страх да напишеш нещо  Laughing

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Наистина се превръща в съдийски и инквизиторски. Направи ми впечатление в последно време, че хора, които търсят съвети и помощ, биват нападани и оплювани. Така стана например в темата за тормоза на работното място, където мнозина обвиниха авторката, че сама си е виновна за това. Учудващо, но в друга тема - тази на момичето, което не може да забременее и убавецът до нея я обижда на дефектна, ялова и не знам си още каква, също се намериха хора, които да набедят авторката, че си е заслужила това. И в още много други теми. Наистина не го разбирам това.

Парцуца, не мога да се сдържа - много е смешен и сладък тоя котак на аватара ти!  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 241
Мдаааа, аз за щастие само чета тук.
Дори вече по-рядко чета, защото атмосферата е ужасна.
Тук яко се избиват комплекси, нерви и несполуки  Tired

# 4
  • Мнения: 11
И аз се присъединявам към вас!Омръзна ми все някой да прецаква дадена тема.И тук едва ли не си подложен на стрес.Това е безумие!Хайде спрете се малко!Наглост ли е,невъзпитание ли е,не знам,но аман вече!

# 5
  • Мнения: 589
Олеле...дано и мен не ме е причислил някой към "изпълнителната власт"...
 Темата е страхотна, поздравления на авторката!  bouquetЩе се включа по-късно...

# 6
  • Мнения: 4 916
Погледнете от тази страна - не всеки, който поставя за разглеждане своя частен случай, е морално прав или заслужава похвала за действията си. По повод друга тема днес се сетих за една майка, която искаше да сменя името на детето си, за да накаже свекървата, че не й е приписала апартамента. Е, такава да я похвалят ли?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 957
Напоследък е студено, мокро, кално, снежно. И празниците минаха. Пролетта не се задава още, затворени с децата, или на работа, а после вкъщи ... поизнервени сме.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 290
Точно това си мислих,хората стават все по-злобни и нервни,чисто човешкото изчезва.
Много добра тема   bouquet Hug Hug Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Може човек да е много несъгласен с автора и хич да не иска да го защити - разбира се, че не е длъжен да го прави....Но....когато човек има конкретен въпрос, трябва му конкретен отговор....
Някой да речем пита: мъжът ми изневерява, как да му кажа, че знам, как да се държа....
И се посипват отговорите: ти си сивиновна, като не умееш да го поставиш на място, сигурно си му скучна - купи си бельо, ти как разбра, че ти изневерява - дебнеш го, значи си заслужаваш и да те бие и т.н.
Между другото, някои от " изпълнителната власт" лично на мен са помагали и са ме подкрепяли - аз говоря като цяло, не за конкретни хора - средата във форума стана от разтоварваща и приятна на стресираща и обидна....

# 10
  • Мнения: 4 916
...
Някой да речем пита: мъжът ми изневерява, как да му кажа, че знам, как да се държа....
И се посипват отговорите: ти си сивиновна, като не умееш да го поставиш на място, сигурно си му скучна - купи си бельо, ти как разбра, че ти изневерява - дебнеш го, значи си заслужаваш и да те бие и т.н.
....

Сигурно има и такива случаи. Но това е форум със сто хиляди потребители, няма как всички да реагират еднакво.
Въпреки това твърдя, че най-много критики отнасят точно заслужилите теми.

# 11
  • Мнения: 924
Икономическата криза и лошото време прецакаха нещата тоатлно в последно време  Sick

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
...
Някой да речем пита: мъжът ми изневерява, как да му кажа, че знам, как да се държа....
И се посипват отговорите: ти си сивиновна, като не умееш да го поставиш на място, сигурно си му скучна - купи си бельо, ти как разбра, че ти изневерява - дебнеш го, значи си заслужаваш и да те бие и т.н.
....

Сигурно има и такива случаи. Но това е форум със сто хиляди потребители, няма как всички да реагират еднакво.
Въпреки това твърдя, че най-много критики отнасят точно заслужилите теми.

Критика добре, но тя може да бъде поднесена не с обиди и подигравки, защото се получава, че ние се стремим да отправим възможно най-изчерпателна критика, без в нея да има елемент на съвет, на побут към размисъл, към промяна на явно неадекватно поведение или мисъл....
Едва ли някой пише тук с мисълта, че всички ще го подкрепят....Ама нека отрицателните отношения към темата да не накарат автора да приеме позиция за отбрана, вместо да се зачете и позамисли....

# 13
  • Мнения: 802
Точно това си мислих,хората стават все по-злобни и нервни,чисто човешкото изчезва.
Много добра тема   bouquet Hug Hug Hug

За съжаление е точно така .

Скоро преди около седмица и аз се замислих да пусна тема относно мой проблем , но ...
веднага се светнах, че вместо да получа съвет ... или помощ ....
ще се започнат отегчителни въпроси, защото една част от съфорумките няма да са разбрали какво точно искам да кажа ,
другата част ще ме нападнат и обвинят ...
ако пък започна темата като анонимна / по ред причини / то поне 5 човека ще се запитат дали не е поредната пързолка ?!

имайки предвид какво ще  последва ..... и колко ще трябва да обеснявам ...  ами аз се отказах да пускам темата ...

Имам чувството, че всеки е озлобен и настървен срещу всички ....

Какво се случва ?! Като че ли не можем да си кажем по една хубава дума и толкова ли е трудно да си дадем кураж в моментите на слабост ?!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Скоро в една тема ме наричаха расистка, невежа, неграмотна, сган, повръщания имаше, предизвикани от мнението ми.....Въпреки огромната буца в гърлото ми, аз се поизвиних, защото наистина бях употребила неправилните думи, за да се изразя, но се намериха и такива, които и на това плюха и опита ми за извинение беше публично низвергнат по най-уродливия начин....

Понякога толкова емоционално приемаме дадена тема, особено ако в нея има нещо прясно от нашия личен живот, че ставаме неудържими съдници...

Общи условия

Активация на акаунт