Малък Сечко вън се мръщи, тича вече Януарчето из къщи

  • 41 584
  • 747
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 857
Само набързо и аз.
Относно питането за парфюма /Бръм питаше/ - една приятелка ми продаде такъв. Нямаше как да й откажа /тя купи няколко чувала с картофи от майка ми  Wink/ и взех един. Не е лош, но не е оригинален. Е, мирише хубаво. Не се притеснявам, че не са алергенно тествани - толкова неща сме издържали, та един евтин парфюм ли няма  Laughing. За сега добре понася.
Сами е много сладък като ходи  Heart Eyes.
Дони, Гого е чудесен  Heart Eyes.
Утре ще правим и ние прощъпулки на Марти, но питата я поръчахме, няма да меся, че в чужда кухня не ми се разправя.
Велкова, много добър талант в семейството - отлично.
Накри - много ми хареса вашия прощъпулник.
Зари, тук на патерици - честит рожден ден!
Натали - честит рожден ден и на теб   bouquet!
Хайде една снимка, от нас:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30511112&id=1529405594

Хич май не е набързо, а?

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 14:53 от elena_d

# 106
  • Мнения: 88
Привет,
малко съм притеснена за дребното. От 2 седмици е с хрема и кашлица, но уж отшумяха напоследък, поради което си мислех, че е излекуван и спрях да му давам проспан. От 2-3 дена обаче има една суха кашлица много лоша, предимно вечер дави се и се събужда, опитва се да се разплаче след като се изкашля. Днес щях да го водя на лекар, но свекърва ми ме разубеди, че навън валяло, да не съм била изкарвала детето по влажно време, да изчакам до утре и аз патката я послушах. Сега като говоря с други майки ме наплашиха, че може да прави бронхит и за това да се дави, а лекарката е до обяд. Трябва да чакам до утре следобед или пък да търся някой на частно да дойде в нас или на спешен да го водя? незнам али да с епритеснявам, до сега не е боледувал и не знам как да реагирам.

# 107
  • Мнения: 52
Здравейте!
Дони, и аз се впечатлих от походката на адаша - ти да не си го почерпила предварително!? Wink
А моят Георги ходи стабилно по всички легла/вкл по едно с пружина, което никак не е равно/, но по земята се пуска само ако целта му е наблизо.
Мария, Ирко, много са красиви малките принцеси!  Heart Eyes
babyblue, дано не е нещо сериозно!  Praynig Ако няма температура изчакай до утре. Аз бих дала пак проспан.... Hug

# 108
  • Мнения: 774
babyblue, води го веднага на лекар!!! Може да прави спазъм!

Честит рожден ден на патерица на Виолетовото ангелче и на Наталито! Да са живи и здрави, да бъдат много щастливи!  bouquet  bouquet  bouquet

Дони, Мария, много са сладки близнаците!

# 109
  • Мнения: 3 861
Привет на всички!

Нещо не ми остава време да пиша, не бях влизала във форума сигурно 4-5 дена, откакто проходих не мога да сколасам.
Днес излизах за първи път след махането на гипса, голям зор. Изморих се много. Тази работа с ходенето много изтощителна... ooooh!

Ани е добре, беше с темп. 2 дена, бучките се оказаха възпалени лимфи както Бубето предположи. имахме и предписан аб ако се влоши, но не се наложи.
Сега е добре, а бучките намаляват, като размер.

Получих си първата Ларедутска поръчка преди 3 дена голям кашон, 7 кила. Сега съм на лека диета
 След 6-7 вечерта не ям защото много съм се ошишкала, а си имам няколко нови парцалчета и стимул съответно. Основното е за мъжа ми и Калоян. Много съм доволна от качеството, чудесно е всичко.

Калоян ми е на ски училище тази седмица и е много вълнуващо, аз по цял ден шпионирам през уеб камерата и правя снимки като луда. Изобщо не мога да го разпозная, но ми е кеф, че е някъде там в мелето и се учи да кара.

Накрая май трябва по-сериозно да погледна на прощъпулника, то милото проходи преди 2 месеца, а аз все отлагам....

# 110
  • Мнения: 84
Мария,Ирко много са ви сладки девойките. Hug
Еспа Сами е страхотен както винаги. Искам да ти кажа, че Крис докато го гледаше бяха писъци, скачане... JoyДосега не се беше радвал толкова на дете.
Сладурче стискам палци да не се налага втора операция... Hug
Бубче много хубаво стихотворение и то от 13 год. момиче.Браво,браво наистина.   bouquet
Елена Мартинчо е страхотен. Heart Eyes
babyblue дано всичко е наред.То вярно,че кашлицата си е за притеснение,но не мисля,че ще е проблем да изчакаш до утре.Пиши после как е.
Ral4e как са при теб нещата?
Исках да ви питам сега като са по големки сладурковците сменихте ли менюто?Аз като за начало махнах плазмона и почнах да му готвя .Ето го и менюто на Крис:
1. 9:00 = 250 мл мляко с бисквити.
2. 11:00=250 мл мляко разбито с половин банан и половин ябълка.
3. 13:00=Супа(1 картоф,1 морков,1/5 тиквичка или син домат,) с месце или рибка.Накрая минавам всичко с миксера иначе не го яде.
4. 16:00=Кисело мляко (плазмон) с бисквити или плод с мляко.
5. 19:30=Ориз или спагети като първо и зеленчуци с моцарела като за второ.И той като италианците се научи да има първо,второ и трето. Grinning За десерт си хапва плод.

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 21:02 от nakri88

# 111
  • Мнения: 73
nakri88 Супер меню!Всичко ли изяжда душицата,че моето зверче се храни едва 3 ръти на ден и то с голям зор-не броя кърменето сутрин към 5:30ч. с вечер преди сън с риск да ми се накарате и нощес се кърмиме ако се събуди!
Относно храненето,ние от скоро сме на кухня,напоследък редуваме запек 2-3 дни с разтройство 1 ден,чудя се да не е нещо от кухнята!?
Реших да и готвя,отново за да видя как ще й подейства! newsm64

# 112
  • София
  • Мнения: 3 249
 ooooh! Свърши и този ден...
http://donikakostadinova.multiply.com/photos/album/98/98#
Човека гладен нЕма да Умре. Докато не чопна от питката не продължи напред. Огледа всичко старателно и грабна микрофона ( журналист/певец) и после взе черпака. Питката ме разочарова, че превтаса, но се изяде. Някой питаше за рецепта - тази е импровизирана - около кило брашно, 400мл вода, 4 яйца(с единия жълтък намазах), 2 с.л кисело мляко със щипка сода, 1 сл захар, 1 сл сол, 1/2 чч олио, 1 пакет суха мая. И от там нататък се импровизира с плетки и украси.
Сори, че не коментирам тази вечер, но мнооого ми се спи и отивам да го свърша това задължение. Ако и шефа ми разреши....

# 113
  • Мнения: 774
Кафенце? Grinning:

# 114
  • Варна
  • Мнения: 932
Мерси за кафето.Винаги имам нужда от още едно , че напоследък съм като парцал . Ще излизат нови зъби и е едно скимтене по нощите .
Дони , страшен е пешеходеца . Ама този контакт как сте го сложили така високо Simple Smile
Ние в неделя правихме прощъпулката , но не знам кога ще кача клипче . Младежът , като батко си , хвна черпака и не го пусна . Докрая на деня дори се скараха за него .Така че на стари години снахи не знам дали ще ни люлеят , но поне синовете ни ще готвят . hahaha 
Дани е много танцувален - само да чуе музика , и започва да се кълчи .
Ванила , за ваксините . Има наредба от ХЕИ на всички на възраст от 13м до 20 г да се направи задължителна реимунизация за морбили . Ваксината е трикомпонентна - морбили , паротит и рубеола и се прави на 13 навършени месеца . Ре- може да се прави след 1 м и вашето педи от такава гледна точка явно ви е казало това  . НО вероятно няма да има реимунизация за всички , щото в РИОКОЗ сега разполагали с 300 дози , а се предполага , че в тази възраст на територията на Варна има няколко десетки хиляди , така че не го мисли.

# 115
  • София
  • Мнения: 276
Здарвейте,

нещо активността тук е спаднала  newsm78

Любопитка, Murvet,Лорини, Бърборанче  Hug нещо се загубихте напоследък?
Накри, защото ви е толкова диетично менюто? да не сте с алергия?

При нас храненията са:
5-6:00 мляко ( АМ вече)
9-9:30 попара/ кус- кус или ювка/ със сирене и масло
12-13:00 обяд  супа или манджа ( ако е постна 2 пъти в седмицата слагам жълтък)
16-16:30 сл.закуска -каша, бисквитена торта, нишесте...
19-19:30 вечеря - постна супа

ЕСПА, страхотно клипче...ама как обикаля Сами в кръг, все едно преди това го е репетитал това появяване пред камера  Laughing

Дони...поздравления за бъдещия журналист! не съм влизала тук вчера и чак сега видях, че си питала за питката. Аз направих една фигурка на бебешко краче ( доста трудно) и го залепих с белтък. Съжалявам, че малко късно ти го казвам, но  за следващият път  Peace   И исках да те питам, че наближава Рожд, ден на нашия тати, ти от къде беше правила поръчката на тениски със сладки надписи? Ще ми трябва нещо от сорта" The BEST тати"  Ако мога он-лайн да поръчам най- добре ще стане, че времето все не стига.

Ето я и моята питка за Прощъпулника  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 11:59 от Бръм

# 116
  • Мнения: 88
Здравейте,
Сега се връщаме от лекар. Оказа се, че гърлото му е силно зачервено и има задна хрема, за това и кашля. Изписаха му първия антибиотик в живота Sad. Аугометин (или нещо подобно).  Горкото от както се върнах на работа започна да боледува. Лекарката каза, че някой му го е лепнал. Чудя се от къде? Дали ние сме го докарали този вирус вкъщи или по детските клубчета примерно,ако е лапнал нещо без да го видя или от ръцете...много са вариянтите. Отделно вчера и днес го гледа свеки (редуват се на 2 дена с майка) и понеже не можала да се пребори да си изяде хранат от кухнята от 2 дена яде хляб със сирене.

# 117
  • Мнения: 857
Само набързо - хахаха.
Марти взе флашката - компютърен специалист /сисадмин  Wink/ ще го правим. Питките, които поръча майка ми бяха поотделно - по 11 броя. Разнесе ги баба ми по махалата.
Снимки, като сваля.
До скоро.
Бейбиблу, по добре антибиотик, отколкото усложнения  Hug. Може и от въздуха да е.
Марти също е фен на хляба - затова ака през ден понякога.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте и от мен,
Накри- благодаря ти за загрижеността ти Hug, говорих с нашите и ще обсъждаме и занапред темата, всички сме на мнение, че ще предприемаме мерки.
Бейбиблу- Йоанка беше на 11 месеца когато се разболя за 1 път сериозно и пи точно този антибиотик, и на мен хич не ми се искаше да пие АБ, но лекарката ме убеди, че в случая той е по-малкото зло и че ако не го пие рискуваме да стане пневмония, защото и при нея фаринкса беше много силно възпален /така беше казала лекарката/. Да ти кажа, че този АБ разхлабва коремчето, да го имате предвид, ако се появи диария, това е от него. Стискам палци скоро да се оправи мъничето ти Hug
Бръм- страхотна питка Heart Eyes
Елена- браво на сладкия сисадмин Heart Eyes, нацеливай го от нас Heart Eyes
И сега малко мръъън от мен- от няколко месеца на ЙоЙо не й избиваха зъбки, и сега 4 наведнъж избиват и една киселаааа, от няколко нощи се буди по 2-3 пъти на нощ, отделно я приспивам на ръце, а това при нея не е било, даже и като беше съвсем малка Tired, уж я мажа с Пансорал, ама май няма много ефект, вчера даже като я приспивам и й пея "нани, нани бебе" и тя повтаря същото след мен, като я чух, остана ето така Crazy
И сега да попитам нещо, какво давате за вечеря на дечицата - супа ли Rolling Eyes, че аз досега вечер вадах на ЙоЙо АМ с Плазмон, ама все да се буди много рано сутрин и се мисля, дали вече не й стига само това...

# 119
  • Мнения: 774
Хайде и аз да драсна някой ред, че положението като гледам стана наистина критично... Laughing

Дони, нацелувай малкия пешаходец от нас  с Ивка! Знаеш, имаме особено отношение към него, не само че ни е близнак, но и защото го познаваме лично. Grinning Питката ти е станала чудесна, не се оплаквай, че си я поизгорила("чух," че се оплакваш в една друга тема), аз и моята я изгорих, ама да ти кажа то от старание, все така се получава. Hug
Наталито питаше за витамин "Д". Давах на Ивайла от края на октомври, докато навърши една годинка. Педиатърката каза, че тук давали, докато децата навършат 1 год., но ми каза на последната консултация, по моя преценка ако искам да продължа, докато свърши шишенцето, но аз предпочетох да спра, защото тук не е маслен, а алкохолен разтвор. Фонтанелата се затваря до 18 мес. възраст и най-добре е лекар да ти каже трябва ли или не да даваш вит "Д". Аз по принцип много се дразня като се сравняват децата - дори на една възраст, са толкова различни! Ей го майка ми като се обадя, все пита Ивайла дали има зъби и като почне да се вайка и да ми разправя как на еди кой си детето още на 4 мес. имало зъб, побеснявам!!!
Еспа, радвам се, че Сами проходи преди да си тръгнала на работа,както ти искаше. За съжаление обаче клипчето не можах да видя. И ти пак се изгуби някъде...
Усмихнатото, хайде идвай да пишеш и ти! Grinning
Бръм, ти питаше за шишетата. Аз ползвам на Авент. Понякога пропуска, не знам защо. По закона на всеобщата гадост - точно когато сме навън, нямам резервни дрехи и е студено. Rage Аз обикновено си мисля, че Ивайла е пропила вода, докато стопля за какво иде реч... #2gunfire И твоята питка е чудесна!
babyblue, хич не го мисли толкова за антибиотика! важното е малкият човек да се оправя бързо! Най-хубавото е, че не е успяло възпалението да слезе надолу! Децата тепърва започват да боледуват - трябва да си изграждат имунитет. Баткото ми боледуваше мнооого често, докато не навърши 9-10 години.
Накри, Ралче, нашето меню е следното:

Като се събуди цоква малко.
9-10 филийка с кашкавал/със сирене/мъфин + някакво мляко за пиене - айран или АМ, попара или каша
около 11 плодче или малко плодово пюре
12-13 месно пюре + трошици хляб
около 15 две малки кисели млекца около 100 гр общо
17-18 кисел или грис с прясно мляко, или кисело мляко с бисквити + плодче
20.30 - 21 посно, по-редичко зеленчуково пюре + малко хляб
преди лягане – кърма

Забележка към менюто: не си представяйте някакви огромни количества – яде около 150-170 гр пюре. Повече не може - повръща. Установих, че след 2 часа е гладна, така че затова е това хранене начесто. Поне си мисля, че храненето й е природосъобразно и приема от всичко: има и месо и въглехидрати, и мляко и витамини. Както казва Дони, това май е навик от храненето на поискване да не може да приема храна в повече, но колкото - толкова, важното е, че е жизнена, изглежда добре и е щастлива! Heart Eyes

Циците се наричат "тити", а снегът е "няк", колите са "кои", а навън "ваи". Laughing Вчера батко й върви след нея, а аз правя нещо в кухнята, тя понадникна вътре и вика: "Мами, мами, мами..." -  Crazy Crazy Crazy Crazy Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт