Хламидия IgG IgA - ??? Притеснена съм!

  • 40 637
  • 39
  •   1
Отговори
Здравейте,

Преди няколко дни си направих изследване за антитела хламидия трахоматис IgG и IgA.
Резултати ми са следните:

IgG < 1:32 - отрицателен - метод: Enzime Immuno Аssay
IgA - изписано е само + ПОЛОЖИТЕЛЕН, не са дадени никакви стойности, методът е същия: Enzime Immuno Аssay

Това че не са написани стойностите на IgA ме озадачи, поради което позвъних в лабораторията да попитам.
Обяснението, което получих е, че " методът е такъв, че показва само ПОЛОЖИТЕЛНО или ОТРИЦАТЕЛНО.
Не мога да приема това за обяснение.
Все още не съм се информирала за същността на този метод, но най-малкото простата логика на моето собствено изследване сочи, че след като за IgG има стойности при този метод, би следвало и за IgA да има!
Може и аз да греша, но моля Ви обяснете ми!

А и другото, което всъщност повече ме интересува и притеснява е, какво точно означат завишените стойности на IgA. Изчетах какво означават комбинации от различни стойности на IgG и IgM, като фази на болестта, хронифициране и т.н. Но не намерих такава инфо за IgA.

Много съм притеснена, защото знам че хламидията причинява сериозни последствия на репродуктивните органи, а аз все още не съм раждала.

Какво бихте ме посъветвали да направя от тук нататък?
- да повторя излседванията за IgG и IgA?
- да направя изследване на IgM ( неговите стойности с какво ще допринесат за обогатяване на информацията за хламидията)?
- да ми вземат цервикален секрет?

Предварително Ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 897
В тази лаборатория се използва т.н титър антитела /1:8, 1:16, 1:32.../
Титър= концентрация на антитела. Титърът е броя на инфекциозните вирусни частици в една тъканна или кръвна проба
....най-просто казано Simple Smile
IgA е повече от 1:32 и резултата ти е (+).
Изследването ти показва че имаш ранна форма на инфекция /заразила си се скоро/
Ако беше  заразена преди 30-40 дни IgG щеше вече да е (+)
Лекувай се. Повтори изследването след 30 дни.
Ако тогава IgG е повече от IgA  и ако IgA е (-) всичко е наред - излекувала си се.
Ако повториш изследването обаче след 10-на дни - то пак може да показва Инфекция.
Антителата се образуват бързо, но изчезват по-бавно.

Задължително
се лекувате и двамата и никакъв кекс докато трае лечението /има опасност от реинфекция/повторно заразяване /

# 2
  • Мнения: 1 744
Може ли да попитам, ако IgG е леко в сивата зона, не съвсем над нормата, а IgM e в допустимите стойности трябва ли лечение? Резултатите са на мъж. 

# 3
  • София
  • Мнения: 35 897
Може ли да попитам, ако IgG е леко в сивата зона, не съвсем над нормата, а IgM e в допустимите стойности трябва ли лечение? Резултатите са на мъж. 
Дай стойностите, дай и референтните граници

# 4
  • Мнения: 19
Привет и от мен!!!
Въпроса ми е свързан с изследване за хладимия.В началото на месец април започна силен сърбеж в лявото око и за съжаление продължава и до днес.След посещение при няколко офталмолога все още няма никакъв резултат.Последният лекар ми каза ,че трябва да си направя изследване за IgG, IgM и Chlamidia Trachomatis, защото причинителя на алергичният конюктивит може да е точно в резултат на хламидията.Направих си изследване, което е отрицателно(за мое щастие  Grinning).Притеснява ме обаче следното:
на бележката с анализа пише само Chlamidia trachomatis IgG < 1:16 - Отрицателен.
Няма стойност за IgM - нормално ли е да е така и защо за Chlamidia trachomatis IgG стойността е една.Не трябва ли да имам три отделни стойности.Пропуснах да кажа, че по време на взимането на кръв не бях взела направлението от лекаря и само казах, че трябва да ми направят изследване  за хламидия, като уточних написаното от направлението а именно IgG, IgM и Chlamidia Trachomatis(не си мислете, че съм постъпила безотговорно отивайки на изследване без направление - просто стана в момент, в който не очаквах, че ще мога да дам кръв  Grinning).Малко се поувлякох в обясненията но ..............
А и още нещо.Лекаря ми назначи това изследване защото му обясних че на 29.07 претърпях Abortus Completus в 2г.с.  Sad
Ето и специфичност на антителата и ниво на титрите:
Immuno Comb титър :                Интерпретация:
<1:16                                          Отрицателен
1:16                                            Слабо положителен
>/=1:32                                       Положителен

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 20:21 от daanan

# 5
  • София
  • Мнения: 35 897
Явно са ти изследвали само ИгГ - той показва че не си имала /не си боледувала/ от Хламидия.
Аборта едва ли е от Хламидия - според мен лекаря просто е налучквал.
В ранна бременност причините за аборт са най-вече генетични.
Пожелавам ти следващия път всичко да е наред
Потърси второ мнение за очите при офталмолог

# 6
  • Мнения: 19
Благодаря!Дано всичко да е наред!
Колкото до мнение на офталмолог, това беше третото(алергичен конюктивит), второто(алергичен конюктивит), първото(конюктивит).Не знам дали не пречи на бебеправенето(лекаря каза ДА, няма проблем но аз се притеснявам а толкова много го искаме).
Поздрави и благодаря за отговора!
Моля за мнение от вече преминали по този път.Кажетe ми проблем ли е или не бебеправенето.Има ли последствия за плода?

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 14:26 от daanan

# 7
  • София
  • Мнения: 35 897
За бебето незнам, но за теб може да е проблем.
Един конюнктивит- ако не се лекува, може да ти увреди ретината.

За бебеправенето не е проблем - действайте спокойно.
Защо не ти изследват секрет за да се установи дали има патоген?
Отиди на консултация и при Дерматолог
Моля те пиши какво е станало
Успех! Simple Smile
ПП. да не стоиш много пред РС-то, слагай си изкуствени сълзи на всеки час

# 8
  • Мнения: 19
Няма как да не стоя дълго пред монитора Sad.Работата ми е такава, че не става.Трябва да съм плътно пред PC - то 8 часа поне Sad
Не знам в по - малките градчета дали е възможно да се вземе секрет, но ще поразпитам и задължително ще си пусна.Родителите ми казват че като дете също много съм боледувала, като в повечето случай засегнато е било пак лявото око Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 35 897
Пробвала ли си с добавки /витамини / за очи.
Ликопена и зеаксантина действат много добре.
Също така антоциани , Гинко билоба и т.н много са.

# 10
  • Мнения: 19
Не, до сега не съм пробвала.

# 11
  • Мнения: 19
Привет от мен отново.Вчера бях на преглед при д-р Петрова и доц.Андреев от клиника ДЕН в София.Безкрайно доволна съм от тях.Доц.Андреев инжектира в лявото око Дипрофос, като каза че причинителя не може да се установи и ако не се оправя след месец да мина отново.Изписаха ми Систан(изкуствени сълзи), които от днес започнах да слагам и се чувствам доста добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 897
Благодаря, че сподели Simple Smile
Дано се оправиш бързо   

# 13
  • Мнения: 18
Здравейте момичета !!Искам да помоля за помощ някой който може да ми обясни .Правих си изс . за хламиди
IgG-1,17           IgA-3,45  при норма .1>10 Имал ли е някой подобни стоиности .Благодаря Ви преаварително



-

# 14
  • София
  • Мнения: 35 897
magicbaby
дай пак референтните стойности / вече се повтарям Simple Smile/

Общи условия

Активация на акаунт