Хламидия IgG IgA - ??? Притеснена съм!

  • 40 664
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте, и аз тук Sad  . На моят съпруг му откриха хламидия - чрез взимане на секрет от уретрата. Аз си направих кръвен тест и сега си взех резултатите но са ми изследвали само IgG  титър 1:128  (+) ( норма < 1:16) Доколкото разбирам това значи че инфекцията е стара или бъркам  newsm78

По принцип това са антителата /Иг.Г/ които показват стара инфекция, но след като мъжа ти има инфекциозен процес в момента - най-вероятно имаш и ти.

Лекувайте се и двамата: АБ + Цитросепт + ПроБ

Контрола - 40 дни след лечението - в същата лаборатория
Без секс по време на лечението

# 31
  • Мнения: 284
Благодаря ти   bouquet ! Аз така или иначе утре ще покажа резултатите и на моя лекар.

# 32
  • Мнения: 260
Здравейте,аз съм нова тук и незнам къде да пиша.От доста време с моя приятел се опитваме да си направим бебе,но така и не се получава.Направих си изследвания за хламидии и резултатите са ми Igg 1:256(+)   Iga 1:8(-).Направих и хормони ,които се оказа в норма.Днес и приятеля ми даде кръв за хламидии,но резултата ще  е готов другата седмица.Някой може ли да ми каже какво значат тези стойности от изследването на хламидия.Благодатя предварително.

# 33
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте,аз съм нова тук и незнам къде да пиша.От доста време с моя приятел се опитваме да си направим бебе,но така и не се получава.Направих си изследвания за хламидии и резултатите са ми Igg 1:256(+)   Iga 1:8(-).Направих и хормони ,които се оказа в норма.Днес и приятеля ми даде кръв за хламидии,но резултата ще  е готов другата седмица.Някой може ли да ми каже какво значат тези стойности от изследването на хламидия.Благодатя предварително.

Резултатът показва стара хламид. инфекция.
Трябва да се лекувате и двамата и без секс, докато трае лечението.
Контрола  най-рано 40 дни след лечението

# 34
  • Мнения: 260
Благодаря,дано се разминем само с лечение и няма нищо по сериозно.И най-накрая и при нас се случи чудото.

# 35
  • Мнения: 2
Здравейте,днес ми излязоха резултатите от изследването за Chlamydia trachomatis IgA       20.9       U/ml   N<20, Bord.20-25, Pos.>25,искам да попитам имам ли повод за притеснение.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте,днес ми излязоха резултатите от изследването за Chlamydia trachomatis IgA       20.9       U/ml   N<20, Bord.20-25, Pos.>25,искам да попитам имам ли повод за притеснение.
Само Иг. А не е достатъчен за да се прецени.
Повтори го поне с Иг.Г, а за по сигурно се пускат и трите Им.-на - А, М и Г

# 37
  • Мнения: 399
Здравейте,

ще използвам темата, за попитам:

Преди месец аз си правих изследвания за хламидия, което беше отрицателно.
Точно едн месец по - късно моят съпруг си направи такова изследване като резултатите са:

Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   1.15   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1
граничен; > 1.1 пол.


Според мен това означава положителен резултат.
Възможно ли е, при положение , че моят е бил - преди месец

п.п. искам само да уточня, че изслеванията са правени в две различни лаборатории.

# 38
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте,

ще използвам темата, за попитам:

Преди месец аз си правих изследвания за хламидия, което беше отрицателно.
Точно едн месец по - късно моят съпруг си направи такова изследване като резултатите са:

Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   1.15   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1
граничен; > 1.1 пол.


Според мен това означава положителен резултат.
Възможно ли е, при положение , че моят е бил - преди месец

п.п. искам само да уточня, че изслеванията са правени в две различни лаборатории.
Да, възможно е.
Ти какво изследване прави? - кой Иг.-лин изследва? или ДНК тест?
При ТМ, изследването показва, че има стара инфекция, която може да е толкова стара, че да не е успял и да те зарази. Трябва да се лекувате и двамата и без секс докато трае лечението / това е правилото при наличие на Хламидия/
Редно е да се пускат Иг.А, Иг.М и Иг.Г - тълкуват се заедно.

# 39
  • Мнения: 399
На мен ми е пускано IgG.

Ще взема да пусна и аз трите отново.
Ние с ММ сме заедно 10 години, ако от толкова отдавна я има, лечението и възможно ли е? Cry

Общи условия

Активация на акаунт