След изписване на недоносеното бебе

  • 37 093
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Здравейте мами, на малки слънчица.И аз от 40 дни имам малко бебче/роди се 1.3 в 29-30 г.с./ и скоро ще си го взема в къщи.Започва да ме обзема паника, какво трябва да правя,на какви прегледи ще трябва да го водя,дали ще се справя??!!Дали като го изпишат ще ми кажат от какви прегледи се нуждае?
Никой няма да ти каже на какви лекари да го водиш -хич не им се занимава на тея в болницата да те насочват,аз много неща разбрах от позната майка с недоносено.Моята бебка сега е на 1г.3м ако имаш въпроси мога всичко да ти кажа и ще оставя скайп ако желаеш да ме намериш skoki_mimi

# 46
  • Мнения: 9
Здравейте, изправена съм пред една дилема - с какво се маже лицето на бебето? Аз го мажех с бебешкото олио , но педиатъра ми каза да не го правя и сега незнам какво да правя, а челцето и нослето са изпръхнали и се белят?!

# 47
  • Мнения: 634
Аз лицата рядко съм им мазала, но в началото ползвах единствено мас. Сега ползвам на А Дерма продуктите и съм доволна

# 48
  • София,
  • Мнения: 4 267
Има си специална бебешка козметика за лице  Peace. Има на бюбхен много хубави кремчета - които са и според сезона, за много суха и изпръхнала кожа, за студ, вятър. Аз специално мажех с Клоран - с едно кремче за личице - за суха кожа, а и ставаше и крустите по косата да се мажат Peace

# 49
  • Мнения: 9
Благодаря Ви за инфото Simple Smile Simple Smile

# 50
  • Мнения: 63
До скоро ползвах стелатопията на мустела, използвах и за лицето, доволна съм и то много.

# 51
  • Мнения: 10
един въпрос от мен мили майки. Има ли специални дрешки за недоносени?

# 52
  • Мнения: 4 764
Има по принцип, но в България не са разпространени май. Аз съм купувала на Вис Виталис - размер 0. Това е по-малък размер от нормалните дрешки за новородени.

# 53
  • Мнения: 4 589
Има, в доста магазини вече има размер 0, който е идеален за недоносени. Даже доста от българските бебешки дрешки има 0.

# 54
  • Мнения: 110
В Карфур има много сладки боденца, който стават за недоносени дечица.

# 55
  • Мнения: 547
За мазане съм използвала само пенатено кремче и олио страхотни са и двете.

# 56
  • Мнения: 38
Най-накрая наближи времето да си приберем бебето от болницата след почти двумесечен престой там.

Предполагам, че неонатолозите и педиатърът ще ни кажат какви изследвания и грижи са нужни, но от прочетеното дотук, изглежда на първо време ще имаме нужда от:

- редовни прегледи при офталмолог. Насочила съм се към д-р Топов и ще пробвам да се свържа с него да каже кога трябва да я заведем за преглед. Предполагам, че ще е скоро.
- рехабилитация. Тук много се говори за т.нар. клиника на Чавдаров. Четох, че масажите трябва да започнат веднага след изписването. Притеснявам се, че ще се наложи да ходим непрекъснато напред-назад в това гадно време. Дали ще може да се вика рехабилитатор от клиниката вкъщи?
- кръвни изследвания за проследяване на анемията - на всеки две седмици. Дано да не се налагат нови кръвопреливания. Надявам се да можем да викнем лаборантка да дойде да вземе кръв.
-  консултация с невролог. Това май може да почака няколко месеца?

Пропускам ли нещо? Както писах, с всички тези прегледи се притеснявам как ще излизаме навън в това студено време. Sad

Моля, споделете вие как се справяхте след изписването? Не е ли опасно и непрекъснатото носене на бебето насам-натам?
бъдете внимателни с офталмолозите! проблема на моята дъщеричка се прояви чак след 4-тата годинка! ...до две годишна възраст редовно сме я водили на лекар и твърдяха че няма поражения и изведнъж се появиха доста сериозни проблеми  Sad дано при вас всичко е наред Hug

# 57
  • Мнения: 4 589
магдалена георгиева офталмолозите преглеждат първите 2 годинки редовно, после вече се водят на прфилактични прегледи. Това, че не сте имали проблем преди, а след 4 год възраст, не е по грешка налекаря. Така че няма какво да внимава с офталмолозите, те си знаят, най-вече в Токуда.

д-р Димитрова е отличен специалист и е много внимателна. Взима присърце проблемите и аз съм много доволна от нея.

jp - това е главно, очичките, невролога на няколко месеца, рехабилитацията, ако нямате сериозен проблем и в Токуда са ок, ако имате и сте за клиниката на Чавдаров, но там е за деца с ДЦП и подобни.
Ортопед също тр да види детето около 1 год възраст. Кръвните не са задължителни, ние сме правили само като сме имали Т, сополи, кашлица, за да се види за инфекция.
Следим се вече 2 год. при д-р Масларска и тя всеки път ни казва какво да правим.

# 58
  • Мнения: 4 764

jp - това е главно, очичките, невролога на няколко месеца, рехабилитацията, ако нямате сериозен проблем и в Токуда са ок, ако имате и сте за клиниката на Чавдаров, но там е за деца с ДЦП и подобни.

Да, темата е отпреди 2 години. Simple Smile

За очичките - аз водих пак Мими преди 2 месеца при Константинов. Тя вече си казва какво вижда по картинките. Той каза, че можем да забравим, че е недоносена по отношение на очите - надявам се, че е прав.

Оказа се, че неговата дъщеря също е родена преждевременно и ми разказваше колко и той се е притеснявал.

# 59
  • Мнения: 38
магдалена георгиева офталмолозите преглеждат първите 2 годинки редовно, после вече се водят на прфилактични прегледи. Това, че не сте имали проблем преди, а след 4 год възраст, не е по грешка налекаря. Така че няма какво да внимава с офталмолозите, те си знаят, най-вече в Токуда.

д-р Димитрова е отличен специалист и е много внимателна. Взима присърце проблемите и аз съм много доволна от нея.

jp - това е главно, очичките, невролога на няколко месеца, рехабилитацията, ако нямате сериозен проблем и в Токуда са ок, ако имате и сте за клиниката на Чавдаров, но там е за деца с ДЦП и подобни.
Ортопед също тр да види детето около 1 год възраст. Кръвните не са задължителни, ние сме правили само като сме имали Т, сополи, кашлица, за да се види за инфекция.
Следим се вече 2 год. при д-р Масларска и тя всеки път ни казва какво да правим.

Не съм имала предвид,че е лекарска грешка!!!
По-скоро да се следи по внимателно и по продължително време!!!

jp- за точно изследване не се доверявайте само на картинки

Общи условия

Активация на акаунт