Разраняващ се език

  • 63 124
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 495
    corradonova            ,подкрепявам с 2 ръце постовете ти.В древната медицина езика е огледало на организма.Той показва ,когато има бактерии,гъбички  и токсини.Трябва да се лекува тялото,не езика.Проблеми възникват след АБ,храна ...След детокс и подходящ хр. режим  се лекува целия организъм.В момента аз го правя и виждам ефекта.Съжалявам само,че не съм много стриктна.П.п. Преди години след АБ на дъщеря ми се появиха такива рани/не можеше да пие даже и вода/.Тогава ги мазах с Ваготил.

# 31
  • Мнения: 1 175
Здравейте отново,

Имам малко развитие по въпроса с езика, та реших да споделя. Та значи, ходих при всякакви лекари - личен лекар, зъболекар, гастроентеролог, алерголог, дори гинеколога питах да не би да е хормонално защото това също било причина при някои хора, но хормоните ми са в норма. Кръвна картина, изследвания - въобще всичко си ми е наред, нямам недостиг на витамини нито на желязо, нямам язва нито гастрит нито h.pylori. Така че теорията "лекувай тялото" увисна. Лекарите са единодушни само че е географски език, но не можаха да кажат какво го е причинило, и засега нямало намерен цяр за него  Sad

След като общото ми здраве се оказа не особено показателно, реших че трябва да е външен фактор, затова започнах да си правя експерименти да спирам конкретни храни и напитки които ми дразнеха езика, белким намеря какво е и да го елиминирам. И така открих проблема в една серия сокове, които от няколко години пием. След като ги спрях и карах само на вода, езикът ми постепенно се пооправи и спря да се дразни от други неща, които преди го дразнеха - кисело мляко, ягоди, банани, домати. Като че ли соковете предразполагаха към реакция и към един куп други работи, които обаче сами по себе си, без сока, сега не ме дразнят. Самият сок го проверих и няма консерванти или изкуствени оцветители/подсладители, така че не знам какво точно в него ми дразни езика, но поне сега знам да го избягвам (марката е Ocean Spray, а двете разновидности които пиех са Cranberry Peach и Cranberry Apple). От време на време опитвам и някой друг сок, от някои нищо ми няма, но от някои езикът ми пламва, та за съжаление май напълно ще откажа всички сокове, за всеки случай. От студен чай не ми става така, затова съм минала само на вода, студен чай, кафе и айрян  Grinning (преди и от айрян ми се възпаляваше, но като верижна реакция от соковете, сега само от айряна нищо ми няма).

Не знам какво точно има в соковете, и не знам каква е първоначалната причина за географския ми език, но поне открих дразнителите и откакто ги отбягвам, езикът ми е спокоен. Така че единственото което мога да препоръчам от опит е че едно нещо (или една група неща) могат да отключат чувствителност към храни които сами по себе си не дразнят, и ако успеете да намерите "ключа", можете да си спестите пълното отказване от всички тези храни... Успех!

П.П. За сравнение, ето езикът ми през последните няколко години:

# 32
  • Мнения: 411
Опс и аз в групата!
Освен географски имам и набразден език. Набраздения го имам по рождение, а географския го получих след пиене на силен АБ, последвала Candida albicans  само на езика, не и на устната лигавица, и дълго лечение на гъбичките с препарат през устата (намазването с Дактарин усилваше щипането невероятно), накрая преборени. Географския език ми създаваше огромни проблеми - възпаляваше се дори целия, в по-добър вариант "само" петънцата. Изследвания на кръв-ок. Дразнеха ме кисели и солени храни-домати, портокали, солени ядки, орехи.
Пробвах вит. Б2 венозно, бани на езика с вит. А-нищо като ефект, мазане с обезболяващи гелчета, гаргари с Тандум Верде-тц!
С времето се пооправи, имаше периоди на обостряне и ремисии. Накрая от цялата работа... ми мина! Пак имах петна по езика, но не влияеха от кисели и солени храни. Сега дори станах да си погледна езика-има петънца на върха, които не се дразнят от храни. Като ги натисна със зъбите са леко болезнени и чувствителни, но не ми пречат.
С години не се е дразнил езикът от храна. Там са петната, но не ме тревожат, не ги усещам, ако целенасочено не ги търся.
Бях шокирана да прочета за трихомоназата на езика! Да ходя да се изследвам за трихомони на езика ли? Само дето не знам как са се озовали там! Няма как да е вродено, тъй като не е от раждането географския език и е от преди полово активния ми период.

Гледам общото при повечето е вследствие на гъбична инфекция. И като теория трихомоназа на езика. Дайте да видим, да се изследваме ли за трихомони на езика, ако ги има да се церим?

# 33
  • Мнения: 12
здравейте,имам един въпрос.От няколко дни забелязвам,че езикът ми е леко нацепен и усещам все едно,че съм го изгорила с топло мляко Simple Smile 
На какво се дължи?
Бременна съм в 33 г.седмица.
Благодаря!!! Wink

# 34
  • Мнения: 495
Здравейте отново,

Имам малко развитие по въпроса с езика, та реших да споделя. Та значи, ходих при всякакви лекари - личен лекар, зъболекар, гастроентеролог, алерголог, дори гинеколога питах да не би да е хормонално защото това също било причина при някои хора, но хормоните ми са в норма. Кръвна картина, изследвания - въобще всичко си ми е наред, нямам недостиг на витамини нито на желязо, нямам язва нито гастрит нито h.pylori. Така че теорията "лекувай тялото" увисна. Лекарите са единодушни само че е географски език, но не можаха да кажат какво го е причинило, и засега нямало намерен цяр за него  Sad

Първо конвенционалната медицина е измислила понятието "медицински език ",защото на такова им приличало  Laughing Това може да го измисли и  5 год. дете.Второ : "Така че теорията "лекувай тялото" увисна."- увисна,защото не се търси  там където трябва,пък и лекарите не знаят .Както виждам не са ти правени изследвания за бактерии.  То и  да ги направят,като знам  как спестяват от консумативи в лабораториите ....Още преди векове е доказано,че езика е 1 от показателите за състоянието на организма.Т.е. тялото ни реагира/показва/ ,но ние не го разбираме.Има лечение и то не едно Който иска,намира.И  добър хранителен режим.

Общи условия

Активация на акаунт