Любители на котки - тема 35

  • 49 439
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравейте моми4ета Hug,страхотна тема Party,не мога да повярвам ,4е не сьм я видяла до сега Thinking.
Имате прекрасни котара4ета,обужавам да гледам снимки и си признавам най-4естно,4е се наслаждавах гледайки вашите.

Моята Принцеса(така се казваше)ни остави преди половин месец Cry,след 11 години вьв вкьщи ве4е я няма Sad.
Взех я когато беше на една годинка.

Виждам 4е обсьждате кьпането,при нас целият блок разбираше когато имаше баня Laughing,нашият и сьседният ooooh!.И беше невьзможно да я кьпе само един 4овек,задьлжително двама ,а понякога стигахме и трима да я кьпем Joy.

Да допьлня 4е нашата госпожица беше полу /сиамска ,полу/ ангорска hahaha,но нямаше нищо общо и с двете ooooh!.
Благодаря на MissNellie ,4е ми показа тази тема Party Party Party,сега ще ви следя ве4е редовно Hug

# 706
  • Мнения: 1 175
Добре дошли на новите котета! Много са хубавки!  Hug Val, добре дошла, и съжалявам за Принцесата!  Flowers Rose

А от къде намерихте такава ножица и колко струваше? Аз намирам само от този тип: http://www.zoocenter-shop.com/view_artc.php?id=786 http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Aksesoari/507300-profipetGB-No … ica-za-nokti.html  http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Aksesoari/507302-profipetGB-Nojica.html  Но тази първата от едната страна е извита, а от другата е равна. Предполагам, че няма да свърши работа!?  newsm78 Иска ми се наистина да си взема хубава ножица, която да не сцепва ноктите, то иначе няма смисъл да купувам, ще си ползвам нокторизачка.

Ами нашата я взехме тук в САЩ  Embarassed Беше $5. Можеш да провериш онлайн, например в amazon.com но с пощенските разходи не знам дали ще си струва. Според мен тази от първия ти линк ще свърши работа, дори и само от едната страна да е извита. Пак е много по-добре от обикновена ножица или човешка нокторезачка, и от гилотината. Ако не намериш нищо друго, аз бих препоръчала тази от първия линк.

За котките и различните езици - тук съм чувала да викат котките с "кити кити кити" или "фс фс фс". Определено не им викат "пис пис" и като кажа че ние така викаме, се заливат от смях, защото piss е "пикая"  Mr. Green  Joy Разбира се сега мъжа ми ме спуква от бъзик. Вместо "викни котката" ми казва "изпикай котката" и други такива. Но поне тя идва.

Ето как една котка си мие главата (или пие вода, не ми е много ясно)  Mr. Green

# 707
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Добре дошли на новите почитатели на най-прекрасните животни Hug
Страхотни снимки на старите и нови членове на групата Heart Eyes
Вал,
съжалявам за вашата принцеса Sad
На Кетя и мина разгонването, сега си наваксва с щуреенето Whistling Снощи се качила на масата и побутва покривката от единия край, игра си, игра си и по едно време чух изтупуркване - обръщам се и какво да видя - покривката се сурнала на земята, а под нея нещо мърда ooooh!
Тук пак вали сняг cold При вас как е?

# 708
  • Мнения: 628
Нашата ножица за ноктите на котан я купихме 2005 от магазина за животни близо до пл. Славейков -май Солунска се казваше, съвсем в началото. Скосена е и си има посока, така че вижте ако го има още магазина там.

# 709
  • Мнения: 1 287
http://zila1.snimka.bg/animals/kotaranco-2.439068.17839579
Вижте ни как си правим слънчева баня.  Flutter

# 710
  • София
  • Мнения: 293
На какъв период от време режете ноктите на котето и как се вижда живеца и на какво разстояние от него се реже? Ние до сега не сме рязали никога нокти, но виждам, че са станали много дълги и пречат при ходене

# 711
  • Мнения: 17
Аз ги режа, по моя преценка , не на определен период. Когато я взема в мен и се закача с нокти по дрехите ми , или когато усетя че са станали като иглички остри- тогава режа.по принцип откривам по килима котешки нокти като чистя...имаме си и специална чесалка на която си остри ноктите.Относно дълбочината на рязане - съвсем мъничко подрязвам връхчетата, колкото да не са остри, около 1-2 мм. възползвам се докато спи- тогава няма по кротка от нея.Чувала съм че има специални котешки нокторезачки, но...не съм запозната много.

# 712
  • Мнения: 97
Благодаря на всички за милите думи за нашата котарана Hug
tania67,
Емма е пътувала, редовно я водим на вилата ( на около час и половина от София), кротува си и после юруш по градината Mr. Green
Проблемът е, че не ми се иска да я оставям на никого, а за сужаление не знам никакви хотели,които да позволяват дом.любимци  ooooh!.
Servallan,
Много те моля да ми пуснеш името на хотела на лс Praynig, а и някой друг ако се сети, ще съм благодарна  bouquet
За нокти ползваме ето това:
http://www.camon.it/en/Prodotti/Igiene-e-Bellezza/altri-strumenti/b152.html Купихме го от квартален магазин за 10 лева, ноктите се режат малко преди да почне живецът/розовата част.
Ето и нещо от мен за добро настроение, не знам дали сте го пускали преди, но мен ме зарежда Mr. Green
http://www.simonscat.com/films.html
Хубав ден!

# 713
  • София
  • Мнения: 6 963
Не ви ли е страх, че отивайки на друго място и пуснати на свобода, котките могат да се изгубят  Rolling Eyes? Нали казват, че кучетата се привързват към стопанина, а котките към дома...или може би всичко е въпрос на навик? Ако свикне от малко да пътува и сменя обстановката може и да не бяга  Thinking И аз искам да я науча нашата така.

# 714
  • Мнения: 154
Ние взимаме Бекс с нас,когато ходим на село.Не се притеснявах,защото беше малък и излизаше на двора само с нас.Сега ме е страх,защото не е кастриран и може да забегне по някоя мацка.Скоро ни предстои ходене и от сега го мисля,ние на село имаме два котарака,та Бекс може и пердах да яде.

# 715
  • Мнения: 628
Не ви ли е страх, че отивайки на друго място и пуснати на свобода, котките могат да се изгубят  Rolling Eyes? Нали казват, че кучетата се привързват към стопанина, а котките към дома...или може би всичко е въпрос на навик? Ако свикне от малко да пътува и сменя обстановката може и да не бяга  Thinking И аз искам да я науча нашата така.

Няма гаранция, за съжаление - свекърва ми водеха техния от малък с тях, на 12 години взе, че им избяга на една ваканция като бяха...нашия си мисля, че е малко глупав, не му дреме къде е, важното е да сме около него ние. Мисля, че по-скоро ни приема за големите котко родители...

Ето "земля в илюминаторе"



и едно удобно местенце за почивка

# 716
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте! Не съм я видяла тази тема преди, аз имам вече шестгодишен чисто черен красавец, казва се Болдрик, той ми е първородния син (имам и две "човешки" бебета  Laughing). Напоследък, за срамотите, хич не му обръщаме внимание, само му даваме да яде и му чистим, той миличкият се примъква през нощта при нас за малко любов и галене (и получава де), но се изнася, ако някое от децата се размрънка (обича спокойствие  Grinning).

Много мрази да се мести, да ходи където и да е, дори до ветеринаря с колата за 15 мин вие все едно го колиш. Като се местихме, три дни плака и обикаля апартамента, преди да го приеме за новата си къща. Така че като пътуваме, приятели идват в нас да го хранят, понякога дори се нанасят направо, за да са с него.

Снимка ще трябва да пусна от нас, от работа нямам достъп до сайтове със снимки, затова и повечето от вашите не ги виждам. До скоро!

# 717
  • София
  • Мнения: 13 149
Не ви ли е страх, че отивайки на друго място и пуснати на свобода, котките могат да се изгубят Rolling Eyes? Нали казват, че кучетата се привързват към стопанина, а котките към дома...или може би всичко е въпрос на навик? Ако свикне от малко да пътува и сменя обстановката може и да не бяга  Thinking И аз искам да я науча нашата така.

От малки пътуват, но свикване май няма. По-скоро примиряване. На времето Мацо беше успял да избяга като слизахме от колата точно пред блока ни в Пловдив. Скри се под калника. Часове изгубихме докато го извадим. Успяхме да му охлузим муцунката при дърпането. Вече си знам, че врата не се отваря ако котката не е в чантата. Не знам как биха реагирали на двор или полянка. Не сме си правили експерименти. Само в апартамента и много време свикваха. Явно си е от котката. Мъро си е доста страхлив.

На немски пис-пис се превежда като мици-мици-мици  hahaha, а аз се чудех защо не се обръщат на български... Яд ме е, че забравих на гръцки как е  Sick. А там има изобилие от котки, на които да им се приказва. Е, намира се общ език и без да се знае гръцки. Особено ако се намесят и мръвките. Още си спомням хотелските котки от преди няколко години, когато ги скарахме заради един кокал. И ми е съвестно, че рижият Нико така и не го видяхме последните 2-3 дни, защото, за да си опази кокала се скара с останалите и явно го изгониха.  Grinning

И да ви покажа нашият дзвер. За съжаление е много размазана снимката, но не можах да се въздържа  Embarassed:



Добре дошли на новите попълнения!   bouquet

# 718
  • Мнения: 1 287
Мъро прилича на извънземно.  hahaha
Никой нищо не каза за нас, чувстваме се пренебрегнати.  Cry

# 719
  • София
  • Мнения: 13 149
Мъро прилича на извънземно.  hahaha
Никой нищо не каза за нас, чувстваме се пренебрегнати.  Cry

Как да не сме го забелязали? Такава космата топка може ли да не се забележи? Много хубаво се препича  Mr. Green. Това май е основното занимание на всичките ни глезльовци тези дни  Mr. Green.

Видях и хубавия Лео - пръв помощник в прането и чистенето  Mr. Green.

Ето я и нашата клюкарка как наблюдава улицата:


A може би брои колите в софийските задръствания  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт