Любители на котки - тема 35

  • 49 455
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 616
Нарочно пуснати, чак едва ли, но има сериозна тенденциозност..имаче разни филмчета за фармацевтичните компании където се даваше доста плашеща инфо затова как се пускат лекарства на пазара, как се 'измислят' нови болести за тях....

# 661
  • София
  • Мнения: 1 634
 Elica676, съжалявам за Спас!,..
Все пак - дано се върне!
Нашата Маца - майка на Принци и Чейни, пред 3 години изведнъж изчезна - беше Март,..
Обиколихме всички блокове, мазета - да не е затворена някъде,..
И нищо!
И през Април - точно около Великден, и след 40-50 дни отсъствие, моят син поглежда от терасата и радостен съобщава: Маца си дойде!
Явно е била затворена някъде,.. Беше кожа и кости,, изглеждаше почти като на снимките , пуснати няколко страници назад,..
Не можеше да преодолее някакви си 80-100см, за да  се качи за храна на терасата на  1 ет,..
Как е оцеляла без храна, а и вода откъде- никога не разбрахме,.. Но се върна! Hug
Искам да вярвам, че ще ни напише хубава новина за Спас! Praynig

# 662
  • Мнения: 616
Момичета, вие с какво режите ноктите на котетата?

Ние имаме ножички специални, но момчето в зоомагазина ни каза че можем и обикновена нокторезачка да позлваме, пробвахме и беше по-удобно няакак си, те специалните ножички нашите поне са като резачките за пури, като мини гилотина и на мен нещо не ми харесваше да боравя с тях. Най-важното е да знаеш колко да отрежеш че засегнеш ли живеца става лошо...

# 663
  • Мнения: 0
Явно си пропуснала акцията "събиране на кучета от улиците", посредством гореизброените "инструменти". Аз го видях с очите си. По-лошо - видяха го малки деца, които плачеха за кучетата си. Видях отровени, пребити, осакатени животни. Няма сила, която да ме убеди, че днес, в страна като Б-я към котките ще се отнесат по по-различен начин. Не искам аз или моите деца отново да стават свидетели на подобно зверство.

А "човеци" като тези, които пребиват животните или които допискат това да се случи, в моята ценностна система се нареждат някъде след водораслите. Защото, извинявай, ама според мен утре същите хора, които са посегнали на кучето ми, могат да посегнат и на детето ми."



С риск да разстроя много хора бих искала да предоставя на вниманието ви този  репортаж който се отнася до поголовно натровени животни след акция "на обезпаразитяване" на тези животни проведена от община Пловдив. Сигнал е подаден до прокуратурата и след месеци разследване се оказало че нямало виновни...даже и не било сигурно дали били отровени...


http://vbox7.com/play:44cb121c
















# 664
  • Мнения: 1 175
Момичета, вие с какво режите ноктите на котетата?

Ние имаме ножички специални, но момчето в зоомагазина ни каза че можем и обикновена нокторезачка да позлваме, пробвахме и беше по-удобно няакак си, те специалните ножички нашите поне са като резачките за пури, като мини гилотина и на мен нещо не ми харесваше да боравя с тях. Най-важното е да знаеш колко да отрежеш че засегнеш ли живеца става лошо...

Нашият ветеринар, както и хората от приюта, ни препоръчаха такива ножици и с тях режем ноктите. Казаха ни обаче, че резачките тип гилотина не се препоръчват, защото нацепват ноктите и могат да ги разкървавят (но разбира се в зоомагазина ще се опитат да ти ги продадат  Wink ) Нокторезачките за хора също стават, въпреки че и те могат да нацепят ноктите. Ние откакто сме взели мацата (година и половина) й ги режем с такава като на снимката, и не сме имали проблеми. Препоръчвам рязането на нокти  newsm10 Особено за гушкливи котета чиито нокти гадничко се закачат по пуловери, чорапогащници, одеала и т.н......

За плуващите котки - породата "турска ван" се води плувецът в котешкия свят, и наистина им харесва да са във вода. На някои места (например САЩ) можеш да направиш ДНК тест на кучето или котката си, и да установиш какви породи са смесени в него. Чувала съм за много хора, правили такъв тест на плуващи котки, и установили че котките имат корени в турската ван. Така че кой знае, може и вашите плувци да се обясняват с това  Grinning А може и просто по случайност да обичат водата... всичко е възможно на тоя свят.

# 665
  • Мнения: 1 252
Моля ви , споделете как си къпете котките?
Това е мисия невъзможна за моя Пуро. Тогава хапе и е не дава да го намокря.
Вет ми препоръча да го мажа с равни части вода , оцет и спирт.
Това го направих , облиза се , повърна и заспа.
А така ми се ще хубаво да го изкъпаяяяяяяяя.

# 666
  • Мнения: 1 287
Моля ви , споделете как си къпете котките?
Това е мисия невъзможна за моя Пуро. Тогава хапе и е не дава да го намокря.
Вет ми препоръча да го мажа с равни части вода , оцет и спирт.
Това го направих , облиза се , повърна и заспа.
А така ми се ще хубаво да го изкъпаяяяяяяяя.
Два валериана и като се събуди-едно изкъпано коте.  Mr. Green
Шегувам се.
Освен да му държите главата и да ти помага някой, не се сещам как ще стане.  Thinking

# 667
  • Мнения: 1 252
Помагаха ми- хапе Joy А явно помагачита са страхливи

# 668
  • Мнения: 2 229
Моля ви , споделете как си къпете котките?
Това е мисия невъзможна за моя Пуро. Тогава хапе и е не дава да го намокря.
Вет ми препоръча да го мажа с равни части вода , оцет и спирт.
Това го направих , облиза се , повърна и заспа.
А така ми се ще хубаво да го изкъпаяяяяяяяя.

Как спирт бе, звучи много..отровно. Confused

Иначе като сте двама, единият полива с вода, а другият (по-якият Laughing) държи котката, с една ръка може за врата, така че да кротне, а с другата мие и сапунисва. И действате бързо, и най-добрата котка си има праг на търпимост. Laughing

# 669
  • София
  • Мнения: 940
Ние се къпем с душ-слушалката. Гоним се из банята,  караме се и накрая аз по-мокра от котката.
При  нас козита е доста дълга и гъста особено на малкия калпазан и след 2-3 седмици си иска пак къпане. Аз едвам в банята успявам да му намокря както трябва козината отгоре мокра, отдолу до кожата е суха. Ето една сутрешна снимка:
http://dstlp.snimka.bg/animals/sheryl.287684.17830755

# 670
  • Мнения: 2 229
А да, и ние с душа, като ключов момент е банята да е затворена, защото ни се е случвало да се разтърчи вир вода из апартамента. Crazy

# 671
  • Мнения: 1 287
Ние го сгащваме в единия ъгъл на банята и с подвижния душ, единият го държи, другият го къпе.
При нас е критично да се пазят пръстите на краката, защото на няколко пъти си е забивал ноктите в опита си да се хване за нещо, за да избяга.  Crazy
Но напоследък слуша, само отвреме-навреме се чуди за какво да се захване.  Mr. Green

# 672
  • Мнения: 608
  Нито веднъж не съм ги къпала сама  Mr. Green Единия стиска, другия сапунисва и къпе и разбира се вратата на банята затворена, защото веднъж допуснахме тази грешка и целия апартамент беше в мокри следи като след нашествие на воден дух  Laughing Забелязала съм, че задължително се измиват сами след това-явно миризмата на шампоана не им допада.

# 673
  • Мнения: 4 116
Аз си ги къпя сама, ама и те са си кротки. Бухам ги във ваничката на децата , която е пълна с вода, така не се налага да ги поливам много много. Гледам да съм спокойна, так и те са спокойни. Ако започна с резки движения и да бързам и те се изнервят. А душа по- скоро ще ги изплаши, понеже водата е под налягане и шуми. Затова  като ги нашампоаня, изплаквам като ги поливам леко с малка кофичка.
Нико много рядко го къпя, ама той си се чисти сам много добре и не мирише. Дори дъха му не мирише  Mr. Green игурно тайно вечер ми ползва четката за зъби.
А Бени си смърди и за него банята е задължителна.

# 674
  • Мнения: 628
Здравейте, котешки любителки, приемате ли една нова госпожа с котак?





Общи условия

Активация на акаунт