Захранване с месни пюрета

  • 33 367
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
По света не правят кръвни изследвания след 6-тия месец, защото се знае, че нивото на желязото е спаднало. Т.е., приема се, че няма нужда с изследвания да се установява нещо известно.
Това толкова пъти сме го писали и дъвкали в този подфорум.  Tired

Примерно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307228.msg7924249#msg7924249

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 21:39 от Vivi

# 16
  • Мнения: 4 615
Месото може да е сред първите храни. Аз лично спрях да редувам, в мига в който захраних с месно пюре. Жълтък въведох на 11м.

# 17
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Абсолютни глупости. Хемоглобинът на сина ми на 6 месеца незахранен беше 132  Laughing Къде са изчерпаните му запаси?!Или трябваше да се юрна да захранвам с неподходящи храни, защото поредният мит се носи из хорските усти  Sick
Никога не бих си помислила на 6м да дам месо  Peace

# 18
  • Мнения: 266
Аз вече давам и месо, и жълтък, и риба. Детето ги приема много добре. Захраних от 4 мес.
1. Необходимо е от около 6 мес. да се започне поне жълтък, защото на тази възраст се изчерпват физиологичните запаси от желязо и други елементи в бебешкия организъм и те трябва да се внесат предимно с жълтък или месо иначе се развиват анемии, понякога доста тежки.
2. На пръв поглед на бебето нищо му няма, но ако направите кръвни тестове, ще видите в различна степен изразена анемия в тази възраст.
3. Аз с голямата  въпреки ранното захранване се наложи да давам железни препарати, защото много често пропусках жълтъка в менюто и умишлено бавех въвеждането на месото. Като направихме изследванията и като видяхме хемоглобина, педито веднага ни прати за сиропче със желязо.

1. Пълни глупости  Naughty Stop Кой и къде се казва, че е необходимо подобно нещо? Не съм чела никъде нищо такова.  Относно анемиите - няма такова нещо. Пордният български мит - анемията при бебетата е нещо изключително рядко и се касае за болестен процес. Няма здраво бебе с нисък хемоглобин  Wink

2. Пак да кажа - няма такова нещо. Факт е, че никъде по света не правят кръвни изследвания на бебетата. Именно защото анемия няма  Wink Синът ми е почти на 5г и досега кръв ей така за идеята не са му взимали  Grinning

3. Браво на педито. Гледайте да го смените  Grinning
1. Това, че ти не си чела не значи, че не е така, явно трябва повече да четеш!
2. По света може и да не правят, но в България правят. Не съм го измислила аз и най-вероятно не се правят изследвания само заради анемията, а като превантивна мярка за много други състояния и заболявания. А това, че на 5-годишно дете не му е направено поне веднъж контролно изследване не говори добре за майката и за лекуващия го лекар.
3. Не виждам защо да сменям лекар, който е назначил железен препарат на бебе с хемоглобин около 90, не знам как е по света, но в България се практикува така.
Момичета, явно не сте ме разбрали, аз не агитирам никого какво и кога да дава! Всяка майка си решава кога да захрани, аз така съм отгледала едното си дете и така ще отгледам и второто, не налагам този модел на никого!

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 08:27 от GeriM

# 19
  • София
  • Мнения: 39 761
Погледнах, че съм писала, че съм захранила синът ми късно (8м). Правиха му изследвания на 6м, хемоглобинът му беше висок.
Дъщеря ми беше захранена на 2м. Месото помня, че го въведох на 8м. На 6м беше с нисък хемоглобин и се наложи да мине на "зелена" диета.

# 20
  • Мнения: 17
Благодаря ви Мами за съветите,но така или иначе реших да поизчакам с месото и жълтъка.А сега ще ви поискам съвет за попарата - нея от кога да я въведа?

# 21
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Зависи какво си въвела до сега.Попарата е глутен,сирене и масло  Peace Аз лично към 8-9м ще я давам най-рано  Peace

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 10:45 от amanita

# 22
  • Мнения: 3 621
Аз глутена го въведох на 7 м и няколко дена, той обаче се въвежда бавно и докато стигнах до попарата беше навършил вече 8 м.
Може да продължиш с зеленчукови и плодови пюрета, има голямо разнообразие от безглутенови каши, ти си въвела само оризовата, има да въвеждаш още.
Ако държиш толкова много да въведеш нещо ново може да дадеш попара от безглутенови бишкоти /има такива на плазмон/ с кърма или АМ.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 761
poly80, попарата когато въведеш глутена и сиренето. 1во едното, след това другото, накрая и попарата.
Педиатърката ми каза, че при бебета без проблеми, т.е. някакви алергии, реакции към храни, глутена може да се въведе 7ми месец и нагоре.
При моят син изчакахме до 1г. Бях му дала каша на Хип "Лека нощ". Той зачерви бузи, според мен от топлото в стаята, но педиатърката ме посъветва да изчакам. Реално глутена съм го въвела 4м след началото на захранването.
Сиренето го въведох преди глутена.

# 24
  • Мнения: 17
Благодаря на всички Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 621
А преди сиренето може да въведеш извара. Моя син обожава плодове с извара.

# 26
  • Мнения: 17
А може ли да ми покажете някое примерно меню за хранене?Или да ми напишете.

# 27
  • Мнения: 46 516
poly80, на този етап единствено зеленчукови и плодови пюрета, мляко и безглутенови каши, има и безглутенови бисквити, но поне тези, които аз взех бяха зверски сладки Sick
Обяд - зеленчуково.
Плодовото не замества хранене, можеш да даваш следобяд и да дохранваш с мляко.
В останалите часове - мляко на поискване.
Ако купуваш готови, редувай, ако не, "открадни" вариантите на производителите и ги сготви Simple Smile


GeriM, има ли още педиатри, които карат по тази схема? Тя е била просто един глупав експеримент, който отдавна е доказал, че не води до нищо добро и вече не се препоръчва. Това за хемоглобина така и не видях някъде да е доказано  newsm78 няма здравнаорганизация по света, която да препоръчва подобно нещо, месо на 6 м. Stop дори в плана за хранене на България е намекнато, надявам се със следващия вече да е заложено по-подробно.

# 28
  • Мнения: 4 615
Цитат на Косе Босе:
Най-актуалната тенденция е месото да се издърпва по-напред в захранването – дори вече има официални препоръки да се започва с каши, след тях месо, едва тогава зеленчуци и плодове. Месото е (беше) доста пренебрегвана храна в съвсем началния етап на захранването в американските схеми примерно, но пък за повечето европейски схеми и Ла Лече Лига то се въвежда с приоритет пред кашите. Ето една интересна тема защо не е нужно кашата да бъде сред първите храни и защо може да се въведе след зеленчуците и месото.
Ето и линк към темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369501.15

# 29
  • Мнения: 27 524
1. Това, че ти не си чела не значи, че не е така, явно трябва повече да четеш!
2. По света може и да не правят, но в България правят. Не съм го измислила аз и най-вероятно не се правят изследвания само заради анемията, а като превантивна мярка за много други състояния и заболявания. А това, че на 5-годишно дете не му е направено поне веднъж контролно изследване не говори добре за майката и за лекуващия го лекар.
3. Не виждам защо да сменям лекар, който е назначил железен препарат на бебе с хемоглобин около 90, не знам как е по света, но в България се практикува така.
4. Момичета, явно не сте ме разбрали, аз не агитирам никого какво и кога да дава! Всяка майка си решава кога да захрани, аз така съм отгледала едното си дете и така ще отгледам и второто, не налагам този модел на никого!

1. Явно трябва повечко да чета, да. Ок, само ми посочи източници за подобна информация  Thinking
2. Извинявай, но дали светът е крив сам по себе си целият или една малка България е права за всичко?  Wink
Не знам за детето и за лекуващият го лекар - нямаме оплаквания. Не знам дали е правилно, но нямат практика да правят за щяло и нещяло кръвни изследвания. По тази логика откакто сме се родили трябва да си правим на всеки 6 месеца всички кръвни изследвания, така ли?  Thinking
3. Не го сменяй, но не очаквай да кажем колко добър специалист е. Защото не е  Peace
4. Може да отглеждаш децата си както сметнеш за добре, разбира се. Но нямаш правото да даваш лекомислени и неверни съвети във форума, защото много майки тук ги приемат за меродавни.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт