... и щипка любов

  • 5 413
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Добре дошли в моята тема!   Hug

Имам си малка житейска философия: „Каквото и да правиш в този живот, прави го с любов! В противен случай, изобщо не се захващай.”
Това в пълна сила важи и за готвенето. Никога не забравям щипката любов, за да съм сигурна, че ще се получи вкусно ястие  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 324
Шоколадово-карамелов  чийзкейк




За основата
1 кутия бисквити „Закуска”, натрошени на ситно
100 гр. натурален шоколад
125 гр. краве масло

За карамеловия крем
2 кутийки(800 гр.) кондензирано мляко
½  пак.(може и цяло) желатин

За чийз-крема
250 гр. сирене Крема
250 гр. заквасена сметана
250 гр. сладкарска сметана
1ч.ч. захар (да си призная не съм я мерила, може и по-малко да е било)
1 пак. желатин

Разтопяваме маслото заедно с шоколада и смесваме с натрошените бисквити. Разпределяме на дъното на тортена форма.
Кондензираното мляко се вари(както е в кутийките) 5 часа. Получения крем смесваме с разтворения желатин и изсипваме върху бисквитената основа. Оставяме в хладилник да стегне малко. Аз оставих за около час. Да си призная не ми се искаше да слагам желатин в карамелчето, но след един провал, реших да се застраховам.
Разбиваме захарта, сиренето Крема, заквасената и сладкарската сметана, добавяме разтворения желатин и изсипваме върху вече стегналия карамелов пласт. Оставяме в хладилник да стегне.

Да ви е сладко   bouquet

П.П. Мисля, че блата ще се получи по-добре с шоколадов корнфлейкс и шоколад, ще бъде по-тъмен(каквато беше и моята идея, но не знам защо се нахвърлих на бисквитите)

# 2
  • Мнения: 324
Ето я и любимата ми

Пица



Тестото е по рецепта на pep-4o   bouquetот тук

Отгоре(конкретно при тази пица) – намазах с домашна лютеница.
След това поръсих с грах, царевица и нарязани на ситно кисели краставички.
Наредих няколко парченца топено сирене(така, че след като се нареже пицата, да има по едно парченце сирене на всяко парче пица).
Сложих маслини и отгоре настъргах кашкавал(колкото повече, толкова повече Wink)
Поръсих с малко чубрица и шарена сол.
Пече се в предварително загрята фурна(аз пекох на 250 С, за около 15 минути беше готова).

Да ви е сладко!   bouquet

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 13:50 от fio

# 3
  • Мнения: 324
Банички с топено сирене (и сирене Крема)



1 пакет точени кори за баница
2 пак. сирене Крема
1 пак. топено сирене(в случая от кръглите, Президент мисля беше, но не знам колко грама е)
мазнина по избор - олио/краве масло/маргарин за намазване на корите и баничките

Приготвяме си плънката като разбъркваме добре двата вида сирене.
Вземаме една кора, намазваме я с олио, прегъваме на две, мажем пак с олио, прегъваме пак на две, слагаме от плънката в единия край и завиваме на триъгълник или на руло.
Така процедираме с всички кори и нареждаме в намаслена тава. Намазваме всяка баничка с мазнина  и печем  в умерена фурна до зачервяване.

Добър апетит!

# 4
  • Мнения: 324
Преди няколко дни една съседка ми даде буркан със зелен боб. Не съм му голяма почитателка. През живота си точно 2 пъти съм готвила зелен боб и не повече от 5 пъти съм го хапвала  Rolling Eyes
Реших да импровизирам и ето го резултата:

Зелен боб с картофи и сметана



Поради импровизаторски причини  Mr. Green мерките са само ориентировъчни  Wink

1 кг. картофи
0,5 кг. зелен боб(в случая от буркан)
2 големи моркова
1 глава лук
200 мл. готварска сметана
200 гр. кашкавал(може и по-малко, просто на мен ми харесват по-кашкавалените неща)
сол и подправки на вкус(малко копърче би било чудесно допълнение, но аз нямах, за съжаление)

Нарязват се лука, морковите и картофите във форма и размери по желание. Слагат се в намаслена тавичка, добавя се малко вода и се пече в умерена фурна, докато омекнат зеленчуците. След това се добавя зеления боб(ако е пресен, може да се сложи и в началото или предварително да се свари) и сметаната. Разбъркваме всичко добре и настъргваме отгоре кашкавал. Печем още 10-15 минути, докато се запече кашкавала.

Добър апетит!

# 5
  • Мнения: 324
Карамелово кремче



Необходимите продукти(за 2 порции):

50 гр. натурален шоколад
25 гр. краве масло
1 кутия подсладено кондензирано мляко
100 мл. сладкарска сметана(може и заквасена)

Разтопяваме на водна баня шоколада и маслото и разпределяме в чашите/купичките, в които ще сервираме. Оставяме да стегне малко. Отгоре разпределяме карамеловия крем, получен от предварително свареното кондензирано  мляко(вари се 5 часа, както е в кутията).
Сметаната се разбива(по желание може да ѝ се добави захар, но имайки предвид сладостта на карамела, лично аз не съм добавяла) и се разпределя върху карамела. Отгоре посипах с шоколадови пръчици. Може да се настърже натурален шоколад. На който както му харесва.

Да ви е сладко!

# 6
  • Мнения: 324
Чубренки



източник - Блонди   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 324
Пържени банички с топено сирене и кисели краставички

 

1 пакет точени кори за баница
2 пак. топено сирене
3-4 средно големи кисели краставички, нарязани на ситно
олио за пържене

Приготвяме плънката, като разбъркваме топеното сирене и киселите краставички.
Вземаме една кора, прегъваме я на две, след това прегъваме още веднъж. В единия край слагаме от плънката и завиваме по избор на триъгълник или на руло. Аз предпочитам на триъгълници, че да не вземе да ми избяга плънката при пърженето.  Wink
По този начин процедираме с всички останали кори.
Така приготвените банички пържим в сгорещено олио от двете страни до златисто.

Добър апетит!

# 8
  • Мнения: 324
Ягодова торта „Мартеничка”



Блатовете всъщност са Шоколадовия сладкиш с майонеза на sladka hapka   bouquet, но вместо какао съм сложила ягодов пудинг.
Крема е на Лабрекс   bouquet

И така, необходимите продукти:
За блатовете:
1ч.ч. майонеза
1 ч.ч. вода
2 ч.ч. брашно
50 гр. пудинг ягода
1 ч.ч. захар
2 ч.л. бакпулвер
ванилия
 
За крема:
1 пак. сирене Крема
400 гр. заквасена сметана
1 ч.ч. пудра захар
1 крем без варене – с аромат на ягода

Приготвяне на блатовете:
В купа разбъркваме сухите съставки и към тях добавяме майонезата и водата. Изсипваме в намаслена и посипана с брашно форма и печем в предварително загрята на 180 градуса фурна(аз пекох около 30 мин.).
След като изстине разрязваме на два блата.
Крема приготвяме като разбиваме с миксер всички съставки.
В тортена чиния слагаме първия блат, мажем с част от крема, отгоре слагаме втория блат и с останалата част от крема го намазваме отгоре и отстрани.
Украсата е по желание, може и без нея. Аз съм използвала готови желирани бонбони.

Да ви е сладко!   bouquet

# 9
  • Мнения: 324
Солен кекс



Основната рецепта е от тук
Аз направих доза и половина и не съм слагала колбас, така че необходимите продукти са:

6 яйца
1 ч.ч. олио
1 ½ ч.ч. кисело мляко
1 ч.ч. натрошено сирене
1 ч.ч. пюре от спанак
3 ч.ч. брашно
1 ½ с.л. бакпулвер
1 ч.л. червен пипер

Разбиват се яйцата с киселото мляко, добавя се олиото, брашното и бакпулвера. Всичко се разбърква добре.
Разделяме сместа на 3 части – в едната добавяме сиренето, в другата спанака(може и копър, зелени подправки), в третата – червения пипер.
В намаслена тавичка изсипваме последователно първо бялата смес, след нея зелената и накрая – червената. Печем на 180 градуса.

Добър апетит!

# 10
  • Мнения: 324
Мързеливи чушки бюрек на фурна



Необходимите продукти:
10-12 печени чушки(може стерилизирани или замразени)
4 яйца
250-300 гр. сирене
100-150 гр. кашкавал

Разполовяваме чушките.
Нареждаме един ред чушки в намаслена тавичка. Отгоре разстиламе сместа от яйцата и сиренето. Редим още един ред чушки. Печем в умерена фурна около 20-25 мин. След това поръсваме с настърган кашкавал и запичаме още малко, докато се зачерви кашкавала.
Може да се направи и без кашкавал, а вместо това да се остави част от плънката и с нея да се залее втория ред с чушки.

Добър апетит!

Общи условия

Активация на акаунт