Декларацията за напускане на страната

  • 141 842
  • 786
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 325
Вероятности винаги има. Успеха на едно подобно дело зависи от много неща - адвокатска защита, - отношението на бащата към детето или по точно поведението му, - твоите възможности в чужбина ( работа, условия за живеене, ...). Ако бившия ти се води съвестен родител ( плаща издръжка и поддържа контакт с детето ) и реши да те спъва, готви се за война с неясен край.

# 121
  • Мнения: 134
Разбирам, че няма да е лесно, ако се наложи да подписва такава декларация.
Ще изчакам нещата да са сигурни и тогава ще говоря с него.
Иначе за мен той не е съвестен родител.  Дъщеря ми не изгаря от желание да се виждат.

# 122
  • Мнения: 513
И какво се случва ,ако докажа работа в чужбина,настоящ адрес там  и т.н. , печеля делото! След 2 години ме вижда в ЦУМ и разбира , че сме се прибрали и вече сме в БГ...Може ли да се заяде и да  заведе дело за родителски права?

# 123
  • Мнения: 1 410
Здравейте!

От прочетеното и предишни мои запитвания във форума ми стана ясно ,че не може да се издаде задграничен паспорт на детето без присъствието на бащата,независимо ,че сме развдени и живеем в различни градове (освен,ако не е в чужбина,разбира се).След издаването на задграничния паспорт единия родител(в нашия случай бащата) отива при нотариус ,с оригиналния акт за раждане,за издаване на  въпросната декларация.(която ще е безсрочна ,слава Богу).

Чудя се - паспорта по постоянно местоживеене ли се издава или може и по местораждане?

# 124
  • Мнения: 2 927
Здравейте!
Чудя се - паспорта по постоянно местоживеене ли се издава или може и по местораждане?
По постоянен адрес на детето. Би трябвало това да е твоя адрес.

# 125
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Татянка-Бърборанка, аз миналата година извадих паспорти на малчуганите без присъствието на бащата. Но с негово съгласие! Беше направил същата декларация като за напускане на страната, но с текст, че е съгласен аз да подам документи и да получа паспортите на децата. Ако бащата е съгласен, нека ти направи едно пълномощно и да и го прати по куриер.

# 126
  • Мнения: 1 410
Цитат
Татянка-Бърборанка, аз миналата година извадих паспорти на малчуганите без присъствието на бащата. Но с негово съгласие! Беше направил същата декларация като за напускане на страната, но с текст, че е съгласен аз да подам документи и да получа паспортите на децата. Ако бащата е съгласен, нека ти направи едно пълномощно и да и го прати по куриер.
Направо ще те разцелувам за този отговор! newsm44

# 127
  • Мнения: 299
е верно ли декларацията може да е безсрочна...Мерси че ви има.

# 128
  • Мнения: 134
iva_rd69 , нашата декларация е до навършване на 18 години на детето. След това не е необходимо съгласието му!

# 129
  • Мнения: 4
Здравейте–))
Разведена съм и имам дете от първия си брак/момиче на 6г. и полувина/.С настоящия ми съпруг искаме да емигрираме,но властите ни искат съгласието на биологичният баща.Той не е търсил и виждал детето от три години,само плаща издръжка.Успях да го открия,но не получих съгласие за задграничен паспорт.Сега завеждаме дело и въпросът ми е дали да не подадем иск  за отнемане на родителски права/той не полага грижи за детето,тя не иска и да чуе за него./ Как бих могла да извоювам това право на детето да живее в чужбина?Tя е много привързана към настоящия ми съпруг и брат си.Защо нямаме по-твърди закони за такива ,,загрижени ,,татковци,които освен биологичният си материал,не са дали абсолютно нищо на тези същества Sad....

# 130
  • Мнения: 513
http://www.rs-plovdiv.com/reshenia/092009/1509091/3br/br728-2008.htm
позволявам си да ти пратя решението от Съда на I.Hr
такова дело ,мисля да пусна и аз Simple Smile

# 131
  • Мнения: 128
момичета БНД ми подписа декларация до 18 години, много съм щастлива, просто исках да го споделя Hug

# 132
  • Мнения: 134
petiaR, честито!

Аз да попитам... когато дойде време да подновявам паспорта на детето трябва ли пак БНД да търся?

# 133
  • Мнения: 7 325
Честито ПетяР, пожелавам ти да използваш декларацията често.
Marry-Rada публикувала съм решението си за да е в помощ на всички които имат нужда от подобна информация. Искам само да уточня, че въпреки че въпроса с подмяната на паспорта беше засегнат в делото от самата съдиика по незнайни причини не фигурира като текст. Това изключително много затруднява нещата, защото до преди година и нещо синът ми беше затворник в България, сега е затворник в Испания поне до навършване на 14 год. Така че момичета не пропускайте тази важна подробност.
tina_1802 подай иск и за отнемане на родителски права, така ще имаш много повече свобода. Най малкото ще си спестиш вероятността да попаднеш в положение подобно на моето.
Успех на всички.
Да HUGG трябва да го търсиш за съжаление, освен ако нямаш разрешението му да подмениш поспорта без неговото присъствие.

# 134
  • Мнения: 134
ако нямаш разрешението му да подмениш поспорта без неговото присъствие.
Първият паспорт го издадоха без негово присъствие. През 5 години ли трябва да го търся за
съгласие или веднъж съгласил се е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт