Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 4 тема

  • 184 602
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Аз пък днес правих кокосови мъфини . Станаха супер - много вкусни, добре се изпекоха, но много лепнат отвън...Едвам ги извадих от формите, подредих ги в табличка - и там леко залепнаха. Защо се получи така? newsm78
По тази рецепта правих:
150гр брашно;
150гр захар;
2 яйца;
100мл разтопено масло,може и олио;/аз използвах олио/
150гр кисело мляко;
2ч.л. бакпулвер;
щипка сол
100гр кокосови стърготини

# 721
  • Мнения: 11 458
НеПоКоРнА   снимай и покажи   chef

# 722
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
НеПоКоРнА   снимай и покажи   chef
Ооо, нищо не остана - следващия път! Mr. Green
Ама пак да питам защо лепнат? За първи път правя с кокос - от него ли така става? От вън лепнат все едно са поляти с мед...

# 723
  • Мнения: 2 803
Много обичам кокосови мъфини, но никога не съм правила. Събота направих едни бананови мъфини, че имах два банана. Сега е ред на тези кокосови, копнах си рецептата.

# 724
  • Мнения: 1 777
И аз вчера  направих едни с какао.

# 725
  • Мнения: 9 907
ето и моите, рецептата на танитта, но без топинг, а с лека украса: http://photos.streamphoto.ru/7/7/f/526a203f1fd91b5205b962df1b7f0f77.jpg

# 726
  • Мнения: 11 458
Момичета някакви идей за Хелоуински мъфини, но нещо лесно ...............

В у-ще на децата много го празнуват този празник, миналата година правих вещерски пръсти, тази година пак ще ги направя, но си помислих дали пък мъфини няма да могат да участват в празника също........, но какви да са?  newsm78

♥ Doro ♥ ,  Pety , тити страхотни са ви мъфините   Crazy

# 727
# 728
  • Мнения: 1 446
Момичета, помагайте! Правя много често мъфини. Днес обаче се прецаках като купих по-големи хартиени формички. Първо са доста плитки и не знам дали ще станат хубави бухнали мъфини. После искам да Ви питам може ли да пека като ги наредя в тавата на фурната, а не във формите ми.  newsm78 Малко глупав въпрос, ама ми е за рождения ден и не ми се искат издънки.

# 729
  • Мнения: 22 867
Момичета някакви идей за Хелоуински мъфини, но нещо лесно ...............


Или нещо подобно, но с мъфини.

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 20:47 от labrex

# 730
  • Мнения: 11 458
Благодаря за бързите отговори  Hug ОБАЧЕ как се прави това? със паяжините или какъв е този крем с очите............а това което   labrex показа посмъртно нямам дарба да направя  Blush

# 731
  • Мнения: 1 777
Момичета, помагайте! Правя много често мъфини. Днес обаче се прецаках като купих по-големи хартиени формички. Първо са доста плитки и не знам дали ще станат хубави бухнали мъфини. После искам да Ви питам може ли да пека като ги наредя в тавата на фурната, а не във формите ми.  newsm78 Малко глупав въпрос, ама ми е за рождения ден и не ми се искат издънки.

Ако ги наредиш направо в тавата ще се разлеят и няма да бухнат.Пробвай в чаши за чай или някакви подобни в които да сложиш хартиените кошнички и така да печеш.

# 732
  • Мнения: 22 867
Благодаря за бързите отговори  Hug ОБАЧЕ как се прави това? със паяжините или какъв е този крем с очите............а това което   labrex показа посмъртно нямам дарба да направя  Blush

Реа, ще ти трябват марципан някакъв, айсинг вероятно, бои, крем. Виж и тези мумийки-муцунки, мисля, че не са трудни за направа. А за повече подробности по украсите, погледни в тортената тема.

# 733
  • Мнения: 11 458
Благодаря labrex    Hug

# 734
  • Somewhere in between
  • Мнения: 8
Здравейте момичета. Извинявам се че нахълтвам в темата ( аз по принцип ви хвърлям по едно око  Blush че правите страшно красиви и вкусни неща  Heart Eyes), но имам няколко въпроса
Купих си едни мини формички (хартийки) за мъфини .... но нямам форма за тях.
Има ли начин да направя нещо в тях така или трябва да си търся тавичка?
нещо подобно са ....








  toniak,пробвай да изпечеш мъфина в няколко кошнички наведнъж- при мен се получава, без да се разваля формата!!!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт