Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 4 тема

  • 184 609
  • 751
  •   1
Отговори
# 90
  • велико търново
  • Мнения: 588
labrex правих по твоята рецепта ,,мъфини с вишни,, в събота много им се зарадвах бухнаха и се изпекоха до суха клечка,но като ги обърнах и се оказаха клисави.Проверих спазила съм точно дозата на продуктите.Изпекох ги в формички за кексчета къдравки по края чисто нови ги купих сториха ми се по-плитки  от тези за крем карамел.Но в магазина ми казаха ,че ги вземат много за кексчета и ги зареждат често.Понеже са само 6 бр. сложих и в формички за крем карамел ,но от стъклени. Пекох ги в загрята фурна на 170 градуса за 25мин.И те се изпекоха ,ама клисави .Къде сбърках ?

# 91
  • Мнения: 1 122
И аз правих Пудингови мъфини, този път с пудинг ягода.

# 92
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Вчера бяхме на гости и направих шоколадовия сладкиш с майонеза като кексчета:

# 93
  • Мнения: 22 867
.И те се изпекоха ,ама клисави

YSMIV4ICA, току-що ти писах в другата тема, ама и тук нещо не ми се връзва - хем опечени, хем клисави....... newsm78 Или различно го разбираме това клисаво - за мен е нещо недопечено и сбито. И си мисля, че е трябвало още да ги подържиш във фурната. Когато правиш каквото и да било по рецепта, не приемай дадените градуси или количества брашно и т.н за задължителни. Всяка фурна си пече различно, брашната и те са различни - ту по-сухи, ту по-влажни. Аз обикновено отбелязвам дадените в рецептата градуси и после пиша в моята фурна за колко се пече дадено нещо, просто съобразявай витаги с твоята, трябва да си я познаваш.

stasi76 , твоите пък са като от картинка, много са красиви!  bouquet

diddi, много вкусно изглеждат, и аз съм от любителките на тоя сладкиш!  bouquet

# 94
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Моми4ета,знаете ли някоя рецепта за мьфини с мандарини?
 Hug

# 95
  • Мнения: 22 867
Моми4ета,знаете ли някоя рецепта за мьфини с мандарини?
 Hug

Виж рецептата на Енаморадаbouquet

# 96
  • Мнения: 610
Val - виж рецептата на Енаморада - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289780.msg9950435#msg9950435

от мен едни кексчета със сирене и сусам



а , labrex вече е дала рецептата на мъфинки с мандарини  Simple Smile

# 97
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
bliznacite2004  ,Лабрекс, златни сте Hug Hug Hug Hug.
Отивам да ги правя Peace
  bouquet  bouquet

# 98
  • Мнения: 498
Моля мимичета, имам едно въпросче.
В някоя рецепта може ли да заместя боровинките със сладко от боровинки?

# 99
  • Габрово
  • Мнения: 403
И аз се чудя нещо - имам сухи боровинки - трябва ли да ги накисна преди да се опитам да направя мъфини с тях?

# 100
  • Мнения: 22 867
Моля мимичета, имам едно въпросче.
В някоя рецепта може ли да заместя боровинките със сладко от боровинки?

Можеш да ги заместиш със сладко, има опасност да ти падне на дъното, затова не слагай по много и го сложи, когато излееш тестото във формичката, то ще потъне.

И аз се чудя нещо - имам сухи боровинки - трябва ли да ги накисна преди да се опитам да направя мъфини с тях?

Ако са съвсем сухи, хубаво е да ги накиснеш или с малко гореща вода или в някакъв алкохол, ако предпочиташ. А, ако са само меки, нещо като стафидите например, не е необходимо да ги накисваш.

И да си покажа мини козуначетата във форми за мъфинки, много си ги харесах. Embarassed По рецептата на Танита са и идеята е нейна.  bouquet



# 101
  • Мнения: 498
Лабрексче мерси!
А твоите козуначета ммм, по аромата се пренасят у вас  Heart Eyes!

# 102
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, само минавам да ви се похваля, че най-после си купих хартиени формички за мъфини, за 1,70 от едно квартално магазинче за левче. Надявам се сега да ми се позавърне загубената напоследък кулинарна муза.  Grinning

Козуначени мъфини ли виждам  Shocked Уникална идея!!!

# 103
  • София
  • Мнения: 436
Може ли рецептата за тези козуначени мъфини?!  Rolling Eyes
Изглеждат страхотно...ммммм...  Crazy

# 104
  • Мнения: 22 867
Може ли рецептата за тези козуначени мъфини?!  Rolling Eyes
Изглеждат страхотно...ммммм...  Crazy

anisunshine, това си е тесто за козунаци. Правя го по рецептата на tanita, от 2/3 от готовото тесто правя козунак или руло и 1/3 от тестото си отделям за тези мини козуначета мъфинки. От цялата доза се получи ето това - руло и 12 мини козуначета.

Общи условия

Активация на акаунт