Бихте ли купили на детето си дрехи от втора употреба?

  • 23 697
  • 455
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 106
Докато беше малка дъщерята нямаше такива магазини. Но  приятелки с по-големи деца ми даваха омалели дрехи. Та е обличала носени от друго дете и си ги обичаше.
Има и много чисти и подредени магазини с хубава стока - защо да не се купи нещо ново, здраво и по-различно от продаваните навсякъде еднакви дрехи.
Но всеки си знае как да си гледа детето и с какво да го облича.

# 31
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ооо да ,купувала съм.
Попадала съм на невероятни неща  Peace

# 32
  • Мнения: 1 669
Категорично не бих КУПИЛА... Не говоря за дрехите на батковците, които доизносваме. Но не бих купила...

# 33
  • софия
  • Мнения: 2 543
Купувам, когато намеря запазени. По- качествени са .
В пъти са по-качествени , само не бих купила обувки. Едно космонавче обиколи блока, още е здраво. Още 3 децата ще го ползват.  Grinning .Гнусно ми е да купувам от хит магазините, хем евтино, хем китайско , хем некачествено. От къде намират тези евтини конци да шият- незнам. Една приятелка, работеща  ОТК във водеща шивашка фирма ми сподели , че за да излизат по- евтини като себестойност дрехите и в България почват да се шият с китайски конци. Аз съм в двете крайности - купувам на дъщеря ми маратонки за 70-90 лв и яке за 3 лв от втора употреба.  Няма да имам второ дете и ме боли да ми се въргалят умалели  в гардероба, моментално ги давам , всички познати майки ги взимат, фасони никой не ми е правил , нали ги ползват дечицата носят по два месеца......

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 00:52 от gabelas17

# 34
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Купувам, когато намеря запазени. По- качествени са .
В пъти са по-качествени , само не бих купила обувки. Едно космонавче обиколи блока, още е здраво. Още 3 децата ще го ползват.  Grinning .Гнусно ми е да купувам от хит магазините, хем евтино, хем китайско , хем некачествено. От къде намират тези евтини конци да шият- незнам. Една приятелка, работеща  ОТК във водеща шивашка фирма ми сподели , че за да излизат по- евтини като себестойност дрехите и в България почват да се шият с китайски конци. Аз съм в двете крайности - купувам на дъщеря ми маратонки за 70-90 лв и яке за 3 лв от втора употреба.  Няма да имам второ дете и ме боли да ми се въргалят умалели  в гардероба, моментално ги давам , всички познати майки ги взимат, фасони никой не ми е правил , нали ги ползват дечицата носят по два месеца......
Разбира се, че са по качествени, все пак толкова познати марки има .
Аз пък изпитвам ужас от Илиенци и стоките там  Laughing

# 35
  • Мнения: 448
Постоянно пазарувам Heart Eyes Децата често се цапат и дрехите бързо умаляват.Когато мацне някое леке,после не ме е яд и хвърлям без проблем.Разбира се купувам и доста нови дрехи.Общо взето не се втелясвам и скрупули нямам.Важното е да са чистички,запазени и качествени,пък от къде са купени...няма толкова голямо значение.
Само и мен малко ме е гнус за обувките Crazy на бебока взимам,но на каката купувам нови.Само като ги видя с едни такива отпечатъци от запотено краче и нещо ми става,но пък се възползвам от разпродажбите.За много малко неща съм заплатила редовната цена Mr. Green

# 36
  • Мнения: 4 615
Ако иде реч за магазини втора употреба не бих купила. Изключително ме потрисат този род магазини. Иначе да, детето ми носи дрешки от близначките на сестра ми.

# 37
  • Мнения: 798
Ползвам с удоволствие дрехи (които ми харесват) от деца на приятелки. Второто ми дете носи някои от дрехите на първото. Ползвала съм количка 2 ръка (от племенника ми), децата ми спят в моето бебешко легло (лакирно отново).
Но дрехи втора употреба не бих купила. Peace

# 38
  • Мнения: 289
Не влизам в магазини за стоки втора употреба. Гад ме е от ползвани вещи - нито за себе си бих купила, нито пък за децата.
Ако не разполагам с много пари, по-скоро ще избера по-евтини неща - но нови, вместо "маркови" втора употреба.

# 39
  • Мнения: 2 958
Редовно купувам.Имам невероятни попадения, както за мен, така и за децата.

# 40
  • Мнения: 857
Не купувам, не го обличам в носени дрехи. Когато нещо е за него, се купува ново от магазин. Никога не съм държала да е марково. Давали са ми приятелки от техните деца и ги слагам в гардероба.
Аз самата не мога да нося нещо, което е носил някой друг.

# 41
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не, никога!Колкото и да ме увещават майките тук, че купуват такива дрехи на децата си и се гордеят с тях. NaughtyАми за дете все ще се намери някоя дрешка да облече, но не и от втората употреба.Дори и от познати хора да е.Но някоя мазана с препарати, миришеща ужасно, не знам кой я е носил и къде се е търкалял - за децата ми не! Naughty

# 42
  • Мнения: 336
Повечето са ни такива... давани най-вече, по-рядко купени.

# 43
  • Мнения: 5 577
 Laughing Абе чак прекрасни дрешките от ВУ не са. Някой прекалиха, чак пък превъзходни и уникални, ехе ... ooooh!

Но стават, понякога има находки, както казах. Факт е, че дадох 50 лв за зимно яке на малкия, българско производство /не помня марката/, и ципа се развали, а има яке от втора упортеба за из квартала, носено супер много време /няколко сезона, първо му беше дълго, после му беше точно/, ципа не е мръднал. Беше за около 3 лв, много готино.  Laughing
На българското се закъса отстрани шева на ръкава, второупотребното не е мръднало. Ама това е рядко, късмет.

# 44
  • Мнения: 11 959
Аз имам малко странно отношение към дрехите.Имам усещането, че дрехата запазва емоциите.Напр., дрехите с които ходя на работа много бързо някак си ми "дотежават", имам чувството, че са попили тежка отрицателна енергия.Затова много бързо ги сменям.Такава ми е професията, че е пълна с негативизъм и чужди страдания и изобщо отрицателни емоции.От друга страна ,дрехите за почивка и забавления са ми някак леки, обични.Това разграничение няма нищо общо с мода, износеност, правила кое колко сезона се носи, ако щете и качество.

Поради това, че "усещам" дрехите, не желая да се товаря и с чужди незнайни емоции.Затова не купувам дрехи втора употреба, влизала съм два пъти в такива магазини, благодаря./ Вторият път дори ми срязоха чантата без да усетя, нищо не ми взеха, но чантата си беше хубава, а за нищо не ставаше/Не купувам нито за себе си, нито за детето.

Но! Нямам нищо против и съм вземала за детето носени дрехи от приятелки и от едно роднинско дете.Но само от хора, за които усещането ми е ,че е тези хора ми носят настроение, лекота.От тях приемам и детето ги е носило с радост.

Може и да е странно, но това ми е гледната точка, тя се отнася до мен, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт