Разбирате ли се с колежките/колегите на работното ви място?

  • 7 383
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
 Понякога си мисля,че се отнасят така защото не обичам клюките нито злословенето по чужд адрес и не ме интересува живота на другите.Нито пък обичам да злословя зад гърба на хората,ако има нещо си казвам директно мнението пред човека.Не знам изчезващ вид ли съм,смотана ли съм та не мога да се впиша в общия задушевен фон на змииско гнездо?

Ако го казваш директно пред хората,кажи го и на тях.

Това понякога не е много положително качество, да знаеш Wink Тъпо е ти да си искрен до край, а с теб да лицемерничат. С някои хора малко лицемерие не вреди  Mr. Green Но пък marial  е права. Опитай Wink Ако смятш, че по-зле не може да стане Mr. Green

# 16
  • Мнения: 305
simba21 казах го защото авторката твърди,че постъпва така иначе аз лично не бих постъпила така.По принцип давам игнор.  Simple Smile Не мисля,че мога да се разбирам с всичките си колежки.Всеки е индивидуален и различен с някой си допадаме повече имаме общи интереси с други по малко с трети хич.Лично аз работя с много хора и няма как да съм еднакво близка с всички колежки,важното е да се запази добрия тон. Simple Smile
 

# 17
  • Мнения: 1 754
Най хубаво си е да работиш жена само сред мъже. Това ми беше най сладката работа.Все някой се втурваше да ми помага за нещо.    Laughing

При мен е така, но съм подложена на постоянен психичеки тормоз. Не бих ги нарекла мъже. Долни същества, които само се чудят каква интрига да забъркат и да злословят по чужд адрес. Толкова негативни хора накуп не съм срещала, направо едва издържам. Приемам съвети. Благодаря.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 949
simba21 казах го защото авторката твърди,че постъпва така иначе аз лично не бих постъпила така.По принцип давам игнор.  Simple Smile Не мисля,че мога да се разбирам с всичките си колежки.Всеки е индивидуален и различен с някой си допадаме повече имаме общи интереси с други по малко с трети хич.Лично аз работя с много хора и няма как да съм еднакво близка с всички колежки,важното е да се запази добрия тон. Simple Smile
 


Амиии, аз те разбрах  Hug Опитах се в подтекст да кажа на авторката, че НЯМА хора, които да си казват всичко.  Naughty

# 19
  • Мнения: 1 941
Ехеее, във вашата фирма много шуробаджанашка работа Simple Smile Ето това не мога да издържам на работното си място - някой довел гаджето си, друг довел мъжа/жена си, братовчеда за шофьор и прочие... Като цяло се разбирам добре с колегите си, неприязън изпитвам към онези, които не си вършат работата и това товари остналите. Гледам да не им се давам, че бързо свикват. Винаги съм готова да помогна на колега в нужда, но да бъда използвана не позволявам. Затова и някои колеги смятат, че характера ми е по - чепат. Онези, които говорят зад гърба ми или се държат лошо с мен веднага влизат в "игнор" списъка ми. Понякога и един техен поглед е достатъчен да ми стане ясно какво е отношението им към мен...

# 20
  • Мнения: 2 563
Миналата година бяхме предимно женски колектив и беше прекрасно. В моята работа абсолютно не е прието да се клюкари, да се вика и да се напада. Подкрепяме се, работим си и това е. Отскоро имаме няколко нови мъже, динамиката се променя, но не бих казала към по-лошо.

Сега деля работата и стаята с мъж, голям шегаджия и много мил. Много съм доволна, вече се смеем много повече в нашата стая.

# 21
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Прекрасно се разбирам с колежките ми, а сме само жени. Освен колежки сме и приятелки, което много ме радва.

Когато работехме аз и още едно момиче само сред мъже беше адска досада.  Все някой сваляше някой, без оглед на обстоятелствата. Не работно място, а бар за запознанства  Tired

# 22
  • Мнения: X
Много са странни отношенията при нас. Много жени сме, и мъжете не са малко, но почти не мога да кажа, че между някои има истински приятелски отношения. Сприятелих се с две момичета, които трептяха с моята честота, но за съжаление и двете напуснаха. В началото ми беше много трудно да свикна с определено неприветливата среда. Но вече знам, че атмосферата се трови отгоре и доста от реакциите мога да си ги обясня.

# 23
  • Мнения: 5 622
Ама защо трябва да се приобщаваш? При условие, че не ти идва от вътре - достатъчно е да си в добри отношения и да си вършиш добре работата.. Sunglasses

Абсолютно и аз съм така. Колкото може по-малко лична информация и разговорчета, въвличане в клюки и интриги. Опитвали са се, но гледам да съм в неутрална позиция. А щом някой пуска интрижки по адрес на някой друг, то винаги в един прекрасен момент, този друг, мога да се окажа и аз  Laughing 
Последният колектив, в който работих беше повече от хубав, въпреки, че бяхме повече жени. Оценявам късмета си  Grinning

Иначе и сред мъжете в мъжките колективи има к*рви   Wink

# 24
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Чувал съм, че в женските колективи често се случвало така.
Особено понякога.

Работя в почти женски колектив, разбирай 2/3 от ръководния и административния персонал са жени (при работниците нещата са 50 на 50) и смея да твърдя, че най-големите клюкари и интриганти при нас са мъжете. НЕ знам, може би защото шефката е жена... но пък и мъже като бяха (закото аз съм сменила трима директори) все същото беше. Жените наистина дрънкат празни приказки в сбирките по почивките, но по-скоро на тема семейство и деца, както и сериали( ха-ха), но мъжете здраво слухтят и донасят "където трябва" и то със собствени украшения. Така че, въпреки че "битовите" и "сериалските" приказки не са ми по вкуса, предпочитам тях, отколкото клюки и интриги. И съответно колегите, които не понасям са от разнасящите ги.

# 25
  • Мнения: 1 754
В моята работа абсолютно не е прието да се клюкари, да се вика и да се напада. Подкрепяме се, работим си и това е.

Вземи ме при теб.  Laughing Praynig

# 26
  • Мнения: 1 479
Да,винаги сьм се разбирала!Това зависи от работодателя ,как ще ви накара да си гледате работата.Работила сьм в екип сьс по 100 човека.Правеше се сьбрание на,което се казваше:"Не ни интересуват клюки и интриги!Тук сте,за да работите!"В момента работя в мальк екип /само жени/ и пак се набляга на сьщото-"Гледайте си сьвестно работата!"Не сме лишавани от купони и веселби в извьн раб. време-това сплотява екипа.В случай на тормоз от колега или колежка,сьм се справяла сама.Оооо,голямо уважение после!Да се поставиш,като "мека Мара" не е никак добре. Wink Най-добре се вьрши работа,когато м/у хората в екип има много майтапи и смях. Grinning

# 27
  • Мнения: 1 754
Абсолютно подкрепям тезата, че от шефовете зависи каква ще е дори атмосферата. Та нали те избират персонала, много неща си личат за човека, но когато самите те не са на ниво ...... какво се очаква.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз работя предимно с жени.От 80 човека само десетина са мъже.За 12години само с една персона се посдърпахме,защото защити друга,която не само че я нямаше,но и с месеци не си беше вършила работата.После си оправихме взаимоотношенията.Иначе и аз не се занимавам с клюки, веднага след работа изчезвам,не стоя в пушални и не коментирам другите.Това за мен са си златни правила.Мразя конфликтите,но знам,че има много места,на които си късат взаимно нервите по цял ден.Наистина зависи много от шефовете,но има и такива криви и комплексирани души,че докато не се скарат с някой не могат.

# 29
  • Мнения: 28
В момента съм по майчинство.Но на работнто си място се стараех да имам добри отношения с колегите и колежките.Налага се щом се работи в екип.То змии и гущери има навсякъде,но все пак работата трябва да се свърши.А това зависи естествено от всички с който смена работното място.

Общи условия

Активация на акаунт