Страх у дете

  • 6 075
  • 25
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Не знам как точно да формулирам въпроса си, за това ще го обясня подробно!
Синът ми е на 1 год. и 9 месеца. От известно време забелязвам у него страх от почти всичко. Например някой чука в друг апартамент и у нас естествено се чува. Той спира да играе, идва сяда в мен и казва, че го е страх. Вижда конче на улицата и след като премине радостта отново обяснява, че го е страх. Страх го е от душа, от фризьорката, да не паднел телевизора и всякави неща от този род. Той много говори и аз също непрекъснато му говоря, обяснявам, разказвам, че няма нищо страшно. Това във всеки отделен случай. Уж стигаме до съгласие, но това само до следващия път. След като вчера се опитах да го изкъпя на душа, с негово съгласие уж, но резултата беше ужасни писъци и се отказах, тази вечер същото се случи и с къпането в легена. Той просто се засиня да пищи в банята. Успях само да го изполея на бързо. После беше много тъжен и замислен. На въпроса ми от какво го е страх, не може да ми отговори.
На какво може да се дължи всичко това? Случвало ли ви се е? Как да го преодолеем този страх?
Не е стряскан. Не е плашен. Дори съм забранила да го плашат с баби Яги, Торбалан, Меца и други подобни.
А иначе е много любвеобилно дете и в никакъв случай не му липсва любов и от наша страна. Много гушкано и целувано дете е.

Извинявам се за фермана  Embarassed!

# 1
  • Мнения: 5 255
Посещава ли детско заведение?

# 2
  • Мнения: 4 615
Ето една статика за страха у децата. Сега е времето на страховете.

# 3
  • Мнения: 668
Здравейте,
Не знам как точно да формулирам въпроса си, за това ще го обясня подробно!
Синът ми е на 1 год. и 9 месеца. От известно време забелязвам у него страх от почти всичко. Например някой чука в друг апартамент и у нас естествено се чува. Той спира да играе, идва сяда в мен и казва, че го е страх. Вижда конче на улицата и след като премине радостта отново обяснява, че го е страх. Страх го е от душа, от фризьорката, да не паднел телевизора и всякави неща от този род. Той много говори и аз също непрекъснато му говоря, обяснявам, разказвам, че няма нищо страшно. Това във всеки отделен случай. Уж стигаме до съгласие, но това само до следващия път. След като вчера се опитах да го изкъпя на душа, с негово съгласие уж, но резултата беше ужасни писъци и се отказах, тази вечер същото се случи и с къпането в легена. Той просто се засиня да пищи в банята. Успях само да го изполея на бързо. После беше много тъжен и замислен. На въпроса ми от какво го е страх, не може да ми отговори.
На какво може да се дължи всичко това? Случвало ли ви се е? Как да го преодолеем този страх?
Не е стряскан. Не е плашен. Дори съм забранила да го плашат с баби Яги, Торбалан, Меца и други подобни.
А иначе е много любвеобилно дете и в никакъв случай не му липсва любов и от наша страна. Много гушкано и целувано дете е.

Извинявам се за фермана  Embarassed!


Много благотворно ще му се отрази хомеопатично лечение. Имам предвид, с класическа хомеопатия, не "боаронска". Такива неща се повлияват много добре и бързо. Peace

# 4
  • Мнения: 426
Ха,ха. И ние сме на тази възраст- и ние сме така. Страх я е от сешоара много,най-вече я е страх от силни и внезапни щумове като например бормашина когато някой съсед пробива нещо, тропане, аларми.. Нормално е,особенно като не може да си обясни източника на шума,та те сега опознават света. Виж от кучета и коне не ни е страх. Ще отмине,аз изобщо не се притеснявам. Продължавай да му обясняваш,има полза.  Hug
П.П А пък това за плашенето с Баби Яги и тем подобни трябва да се забрани със закон според мен  Laughing Никога не го правете!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 За мен това не е нормално.Синът ми е на почти същата възраст, а няма никакви страхове.Според мен се обърни към специалист поне за елементарни съвети.Нека ти даде съвети на теб как да окуражаваш детето.Защото, ако сега не му се помогне, може да стане по-лошо.

# 6
  • Мнения: 9 776
От самата мисъл да усещам тревожност /меко казано/ у детето си, ме побиват тръпки Sad. Консултирай се на всяка цена. И за мен това не е нормално. Децата трябва да спокойни, весели и щастливи Peace.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 484
Племенникът ми имаше период на страхове на тази възраст, но не чак в такава степен. Страхуваше се от какво ли не, най-вече от душът в банята. Абсолютно първичен страх, който водеше до истерични ревове следвани от неутешим плач. Отмина постепенно това.
Сега е на 3 и се страхува от вълци- не знам защо. Помага му това,че вуйчо му  и братовчед му (които той много обича), му разказаха,че всяка сутрин закусват с по един -два вълка. Вече по-малко се плаши.

# 8
  • Мнения: 1 125
Сега е на 3 и се страхува от вълци- не знам защо. Помага му това,че вуйчо му  и братовчед му (които той много обича), му разказаха,че всяка сутрин закусват с по един -два вълка. Вече по-малко се плаши.
hahaha E .. тва направо ме разби!

# 9
  • Мнения: 426
Сега е на 3 и се страхува от вълци- не знам защо. Помага му това,че вуйчо му  и братовчед му (които той много обича), му разказаха,че всяка сутрин закусват с по един -два вълка. Вече по-малко се плаши.
hahaha E .. тва направо ме разби!
Аз дори не го разбрах- закусват заедно с по "един-два вълка" или самите вълци са закуската  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 1 484
Вълците са за закуска Grinning Идеята беше,че щом вуйчото и баткото ги хапват за закуска, значи няма страшно. При него определено действа представата за това как големият лош вълк бива схрускан между другото  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 849
Сега е на 3 и се страхува от вълци- не знам защо. Помага му това,че вуйчо му  и братовчед му (които той много обича), му разказаха,че всяка сутрин закусват с по един -два вълка. Вече по-малко се плаши.
Всъщност и моят малчо от 2-3 седмици го е страх и той казва - от вълци. Май доста приказки са чели - за Черв. шапчица, за Вълка и козлетата... Страхът му се изявява в това, че ме кара да оставям лампата светната, докато заспи. Обяснявах за приказките и др., но виж да ги ядем - не съм се сетила... Simple Smile  Големият ми син се страхуваше от паяци, след ато видя един огромен, точно до леглото си една сутрин... беше спал буквално с него.
В повечето случай страха е провокиран от нещо, моя ходи на градина и не знам какво точно са им казали там, дали нещо не са ги изплашили, ако не спят - ... вълк  newsm78 Не че ще ми кажат учителките... Доста често такъв страх е в следствие на раздяла с майката (оставяне на градина, бавачка, баба) - трябва много внимание и любов - за да се успокои и компенсира липсата!

Дариии, при вас страха е много силен, щом е към толкова неща и може би трябва да се обърнеш към детски психолог. Иначе и моя когато бучи бормашина или чукат съседите, или разбиват нещо - се плаши и бягаме в другата стая. Някои деца са си по-чувствителни. Гушкай го повече и играйте на по-спокойни игри като начало. А

# 12
  • Мнения: 1 677
Дариии, Нормално е да има периоди, в които децата се страхуват, но от прочетеното оставам с впечатление, че синът ти се страфува от почти всичко. Аз на твое място бих потърсила и съвет от детски прихолог.

# 13
  • Мнения: 543
Моята дъщеря също е доста плашлива. Като малка се страхуваше от шум от мотори и бъгита, които изобилстват в нашия квартал. Това премина, просто се стараех да ги избягвам. Към годинка и половина се уредихме със страх от къпане, тогава още я къпехме в корито. Започнахме лека-полека с душа, сега няма проблеми. Аз не съм се консултирала с психолог, смятам, че постепенно се преодоляват тези проблеми.

# 14
  • Мнения: 750
И ние минахме през този период, е при вас е по ярко изразен, но не мога да кажа дали е повод за притеснения, консултирайте се с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт