Идеи за бизнес-6

  • 69 875
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
 И аз да се цопна тук Wink

# 16
  • Мнения: 2 590
Маргало   bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Здравейте,
до Art0fRali и Sober_Di, доколкото ми е известно вече няма т. нар. "Консигнация", трябва да се продадат нещата на магазина, дори и на отложено плащане да е. А всичко това става само с фирма - може ЕТ, ЕООД и пр. Така вие легално ще си произвеждате ръчните неща, ще закупувате материалите с фактури и съотв. ще продавате с фактури. Peace

# 18
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 562
Доколкото бях чувал, може да извършвате дейност и без регистрация като ЕТ или ООД. Това можело да става май с учредяване на дружество по Закона за Задълженията и Договорите. Не съм го проверявал - само го бях чул. Най-добре направете консултация с адвокат.

# 19
  • Мнения: 4 569
Здравейте,
до Art0fRali и Sober_Di, доколкото ми е известно вече няма т. нар. "Консигнация", трябва да се продадат нещата на магазина, дори и на отложено плащане да е. А всичко това става само с фирма - може ЕТ, ЕООД и пр. Така вие легално ще си произвеждате ръчните неща, ще закупувате материалите с фактури и съотв. ще продавате с фактури. Peace
А как се определя цената на ръчно произведените неща?Тоест този,който ги е направил как си изчислява цената?И задължително ли продавача в магазина да сложи 20% надценка на тези неща?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Ами смяташ си всички разходи - ток, вода, материали, труд, наем, заплати, данъци, счетоводител, оригиналната идея ако щеш и т.н. - това е всичко, което си вложила + печалба за теб, и го продаваш.
А на каква цена ще го продаде търговецът на дребно - решава той, 20% ми се струват твърде малко обаче, защото той също има доста разходи. Доколкото съм запозната среден процент надценка в магазин за сувенирчета и други подобни е поне 30% и нагоре. Peace

# 21
  • Мнения: 4 569
veliana,благодаря ти!  bouquet

# 22
  • Мнения: 93
Трябва ли да си направя фирма или мога и без фирма да си поддържам интернет сайт с търговска цел? Мерси!
Трябва да имаш фирма, поне доколкото аз съм запозната!  Simple Smile Успех

Simple Smile

# 23
  • Мнения: 60
В тази темичка и аз се записвам, дано номер 6 ми донесе късмет  Praynig

Пожелавам ти го от сърце....както и на всички, които искат да осъществят мечтите си  Hug
И аз го пожелавам. Отделно където #6 ми е любимо число.  bouquet

# 24
  • Мнения: 60
Момичета, не знам дали въпроса ми е за тук, но търся спешно машина за белене на картофи, моркови и други подобни ПОД НАЕМ. Моля ви, ако знаете откъде може да се намери такава машина, пишете.
Това е част от идея за бизнес, но ще я споделя по-късно.

# 25
  • Мнения: 1 254
Здравейте момичета,

ще се запиша и аз при вас. За сега все още със смътни идеи, но за сметка на това с голямо желание. Следя ви отдавна, сега се включвам Simple Smile
Късмет на всички и нека видим много добри реализирани идеи

ArtOfRali, да трябва ти фирма Simple Smile Как ще издадеш документ за покупката?

# 26
# 27
  • Мнения: 26
Запис и от мен в новата тема!

# 28
  • Мнения: 998
Честита нова темичка и ....паралийска!  bouquet

# 29
  • Мнения: 184
 Здравейте, съвсем случайно попаднах на темичката.
Да, можете да направите дружество по Закона за задълженията и договорите между Вас и собственика на магазинчето, това е така нареченото гражданско дружество и може да бъде учредено за  постигане на обща стопанска цел.
Всичко останало, формиращо продажната цена, отношенията между вас и т.н  е обект на договаряне между съдружниците, т.е между Вас и собственика на магазина, който ще продава Вашите изделия. Прочетете глава 25 от ЗЗД / от чл.357
 нататък/
Вашето гражданско дружество не е самостоятелен правен субект, не може да притежава свое имущество, съгл.чл.359, ал.1 ЗЗД Всичко, което е придобито за дружеството, е обща собственост на съдружниците.
Ако не е уговорено друго, дяловете на съдружниците са равни.
Съдружникът може да иска своя дял от общата собственост само при излизане от дружеството или при прекратяването му.

Общи условия

Активация на акаунт