Идеи за бизнес-6

  • 73 070
  • 721
  •   1
Отговори
# 405
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има изложба образоваща потребителите какво и как трябва да бъде опаковано и етикетирано, съхранявано и т.н по отношение на храните.
Като отидете в магазина или на пазара освен името на зарзавата трябва да видите име и адрес на производител и опаковащ. Ако има преработка в страна различна от тази на производителя и продавача, се описват и данни за вида и й извършителя... това последното може да бъркам детайли, но идеята е тази.

Къде сте виждали това???
И къде са им глобите Simple Smile

# 406
  • Мнения: 7 430
Арт мама си е абсолютно права  Peace но...хората си казаха, че "търсят пари"  ooooh!
благодаря ти за това - ще ни е от полза  Hug

Мис Каприз, това което гледаха беше само да има ЕТИКЕТИ НА БЪЛГАРСКИ и това какво пише на него (дано не забравя нещо):

1. Вид на стоката - напр. спортна шапка, спортно яке, спортни обувки и т.н.
2. Производител - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
3. Вносител - казаха, че ако не е моята фирма можело да не се пише  newsm78
4. за обувките - искаха да има от какъв материал е - външна и вътрешна част
5. за дрехите - % памук, еластан и т.н.
6. ЦЕНА
7. Марката - ако има такава - напр. Адидас и т.н.

мисля, че това беше...ако нещо се сетя - ще ви пиша.
На срещата с управителя искат:
1. фактури за някои артикули
2. договор за наем на помещението
3. Регистъра за предявени рекламации
4. лични документи

 Hug

# 407
  • Мнения: 6 207
аз съм имала 200 лв глоба, защото от близо 1000 артикула - около 10 нямаха, забележете СЪСТАВ, имаха наименование, код, производител, вносител, но нямаше състава. 200 лв и това е.

# 408
  • Мнения: 5
продавам на килограм всеки ден на различна цена зареждам всяка седмица и ми трябва много стока това ми е основния въпрос ако някой знае от опит от къде може да се взима качествена и на добра цена стока моля да сподели

# 409
  • Мнения: 36

А заверявахте ли си нотариално договорите за наем на търговското помещение  newsm78

# 410
  • Мнения: 1 254
не, не е задължително Simple Smile

# 411
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
В суматохата по осигуровките бях питала - дали има някои с магазин за детски обувки ?

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 16:13 от evanina

# 412
  • на село
  • Мнения: 56
Здравейте,от доста време съм във форума,но не се престрашавам да пиша  Embarassed Искам да започна някакъв бизнес,но живея в малък град и незнам с какво да се занимавам.Някакво магазинче мисля,но какво да е то  newsm78.Имаме достатъчно хранителни,за дрехи,обувки,зеленчуци,кафе,цветя,сувенири,детски,козметика и парфюмерия,дрехи втора употреба,домашни потреби,строителни материали,закусвалня,сладкарница и не се сещам за нещо,което няма.Моля ако някои има идея да я сподели,че само от една заплата  е доста трудно да се живее.Благодаря Ви

# 413
  • Мнения: 10
някои можели да ми обясни как стоят нещата с вращането на ддс

знаци моята фирма не по ддс  е но искам да взема дадена стока от Гърция на името на фирмата на една приятелка
която е по ддс, но ми казаха  4е когато до иде момента за връщане се прави ревизия на фирмата....
а другия вариант е  да  стоката да се закупува на името на фирмата на приятел грък и той да ми издава
фактура на моята фирма
ох дано разберете какво искам да питам 4е стана доста омотано ,а ми трябва бърз съвет

# 414
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 570
някои можели да ми обясни как стоят нещата с вращането на ддс

знаци моята фирма не по ддс  е но искам да взема дадена стока от Гърция на името на фирмата на една приятелка
която е по ддс, но ми казаха  4е когато до иде момента за връщане се прави ревизия на фирмата....
а другия вариант е  да  стоката да се закупува на името на фирмата на приятел грък и той да ми издава
фактура на моята фирма
ох дано разберете какво искам да питам 4е стана доста омотано ,а ми трябва бърз съвет

За получаване на стоки от ЕС, не се начислява ДДС, ако фирмата ти е регистрирана по ДДС (вътреобщностно придобиване), но ти трябва да начисляваш ДДС-то при продажба на клиенти в страната след това и да го внасяш. Ако друга фирма, която е регистрирана по ДДС ти внесе стоката, трябва да ти начисли ДДС когато ти я продава - т.е. няма да можеш да си го върнеш.
Ако смяташ да внасяш нещо в страната - при всички случаи трябва да се регистрираш по ДДС (по-изгодно ти е).

# 415
  • Мнения: 189
Здравейте,от доста време съм във форума,но не се престрашавам да пиша  Embarassed Искам да започна някакъв бизнес,но живея в малък град и незнам с какво да се занимавам.Някакво магазинче мисля,но какво да е то  newsm78.Имаме достатъчно хранителни,за дрехи,обувки,зеленчуци,кафе,цветя,сувенири,детски,козметика и парфюмерия,дрехи втора употреба,домашни потреби,строителни материали,закусвалня,сладкарница и не се сещам за нещо,което няма.Моля ако някои има идея да я сподели,че само от една заплата  е доста трудно да се живее.Благодаря Ви
Да ти призная чесно мисля че , хич не му е сега момента да започваш каквото и да е . Но все пак това си е мое мнение  Peace

# 416
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз бих мислила за производство с реализация другаде.
Поне така си мисля като чета...

# 417
  • Мнения: 17
Здравейте!Чета ви от парвата тема но до сега не сам се регистрирала не знам защо. Следя развитието на много от вас и се радвам на успехите ви!Много смели дами!!!!!Маргало ,не се познаваме,но може ли да ти пиша на лични?Хубав ден на всички и много усмивки!

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Здравейте,от доста време съм във форума,но не се престрашавам да пиша  Embarassed Искам да започна някакъв бизнес,но живея в малък град и незнам с какво да се занимавам.Някакво магазинче мисля,но какво да е то  newsm78.Имаме достатъчно хранителни,за дрехи,обувки,зеленчуци,кафе,цветя,сувенири,детски,козметика и парфюмерия,дрехи втора употреба,домашни потреби,строителни материали,закусвалня,сладкарница и не се сещам за нещо,което няма.Моля ако някои има идея да я сподели,че само от една заплата  е доста трудно да се живее.Благодаря Ви

Може би трябва да кажеш какво можеш да правиш и дали разполагаш с някакъв начален капитал и помещение - тогава ще можеш да получиш по-реален съвет.  Peace

# 419
  • Мнения: 1 254
относно бизнеса на дидулинка съмнявам се някой да помогне с реален съвет. Нито знаем какво се търси там, нито какъв е пазара, дали хората имат средства и за какво ги изразходват. Лично аз се съмнявам нещо да се реализира добре на такъв пазар. По-добре търси реализация навън извън града си.

Общи условия

Активация на акаунт