Идеи за бизнес-6

  • 70 021
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 394
Що се отнася до това дали да имаш фирма, продавайки в интернет нещо, или не, мога да спомена един сайт американски etsy. Там се продават хиляди продукти ръчна изработка от хора от цял свят, никой няма фирма предполагам, това са физически лица, които творят и си продават произведенията. Като изпратят някакъв продукт по пощата без документ, платен преди това чрез пейпал, каква е гаранцията, че ако има проблем после ще можеш да го върнеш - никаква.
Така че има магазини в интернет, които действат на принципа посредници, като сайтове за обяви примерно.
Но ме интересува тези магазини-посредници трябва ли са фирма или може свободно да си съществуват в пространството?(може да ви се стори тъп въпросът, но хабер си нямам от търговия в интернет)

# 61
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Що се отнася до това дали да имаш фирма, продавайки в интернет нещо, или не, мога да спомена един сайт американски etsy. Там се продават хиляди продукти ръчна изработка от хора от цял свят, никой няма фирма предполагам, това са физически лица, които творят и си продават произведенията. Като изпратят някакъв продукт по пощата без документ, платен преди това чрез пейпал, каква е гаранцията, че ако има проблем после ще можеш да го върнеш - никаква.
Така че има магазини в интернет, които действат на принципа посредници, като сайтове за обяви примерно.
Но ме интересува тези магазини-посредници трябва ли са фирма или може свободно да си съществуват в пространството?(може да ви се стори тъп въпросът, но хабер си нямам от търговия в интернет)


Не се притеснявай - поне още 240 човека не разбират нищо от това, но гласуват закони...  Laughing

Дали посредникът има фирма... Ами трябва да се питат тези, които продават в сайта. Все някакъв бизнес модел има този портал... Щото ако продаващите в него все нещо плащат на посредника, пък дали им трябват фактури за това само те си знаят. Ако нямат фирми, най-вероятно не им трябват.

# 62
  • Мнения: 1 254
Art0fRali, и аз мисля е този порртал същества под някаква форма. Не, че не е невъзможно въобще по никакъв начин да не са регистрирани, но в такъв случай сами си носят отговорността.

# 63
  • Мнения: 372
Благодаря на всички за отговорите, аз чета Закона за Храните и наредба 7, за да се запозная с изискванията. 

Естествено по-лесно е някой да ти каже как става и да си спестя много усилия, но и това, което казвате е много като помощ.

Искам да са ми изрядни нещата.

Ако някой, който скоро е отварял подобно магазинче, се включи ще бъде супер. А и да не е скоро, те нещата не са се променили много.

# 64
  • Мнения: 3 216

Не се притеснявай - поне още 240 човека не разбират нищо от това, но гласуват закони...  Laughing


 hahaha Joy hahaha много добре казано  hahaha Joy hahaha

# 65
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 853
А ако става дума за продажба през магазин ( бил той и електронен) касовия бон ( респ касов апарат е задължителен).

Това не е точно така. Ако плащането се извършва по електронен или банков път касов апарат не е задължителен. Виж ако имаш куриер и наложен платеж, тогава да.

Колко хора, отиващи в магазин ( особенно за сувенири или ръчно изработени неща) пазарят по електронен или банков път?

# 66
  • Мнения: 394
Цитат
Колко хора, отиващи в магазин ( особенно за сувенири или ръчно изработени неща) пазарят по електронен или банков път?
Това не можах да го разбера  newsm78

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 853
Предложението беше да се оставят неща в магазин за ръчно изработени неща и да се сформира с търговеца ( собственик на магазина) такова дружество.
Добро като идея, но неприложимо.
Ако оставят например 5 човека неща на седмица, той трябва с 5-та да има сформирано такова дружество.

Идеята за граждански договор също е неприложима- означава, че търговеца като приеме стоката ( предмет на граждански договор) трябва да я плати.

# 68
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
А ако става дума за продажба през магазин ( бил той и електронен) касовия бон ( респ касов апарат е задължителен).

Това не е точно така. Ако плащането се извършва по електронен или банков път касов апарат не е задължителен. Виж ако имаш куриер и наложен платеж, тогава да.

Колко хора, отиващи в магазин ( особенно за сувенири или ръчно изработени неща) пазарят по електронен или банков път?

Зависи от хората и от местоживеенето им...  Wink
В Денвър може всички да плащат по електронен път с карта в момента на поръчката. Между Тимок и Черно море - предпочитат да плащат на куриера...

# 69
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 853
tigar-migar това точно имах предвид. В България този начин на плащане не е разпространен, и цялата система за пазаруване е коренно различна.

# 70
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много сте писали.
По диагонал погледнах - етси е др-во с ограничена отоговорност или поне преди време беше.
В онлайн магазините обикновнео се плаща по банков път или ел. път. Другото има смисъл само ако не вярваш на търговеца и цената не е особено важна. Много магазини предлагат наложения платеж точно като максимално защитаваш клиента, а не защото нашенеца не може да посети банка или плати онлайн.

Консигнацията или новия вариант няма нужда от дружество, но пък има плащане. Което не е толкова лошо, но не винаги е оптималния вариант.

# 71
  • Мнения: 345
Между Тимок и Черно море - предпочитат да плащат на куриера...
   Simple Smile Това ми хареса  Joy

Наложеният платеж е единствения вариант клиентите да са сигурни, че ще платят само тогава когато стоката наистина им се достави. За съжаление са чести случаите, когато някой предварително си плати за нещо или още по-лошо направи подарък за някой и впоследствие се окаже, че избраната стока липсва или не е в същата разцветка или какво ли още не. И тогава се почват едни пазарлъци от сорта на изберете си нещо друго, може да ви го доставим другия месец, ако искате да ви върнем парите и пр. А ако човека, който е платил живее на другия край на света, се почва една кореспонденция с е-мейли и докато се уточнят нещата, майката получава подаръка за 8 март на 1 април, а гаджето за което са поръчали 10 чифта секси бельо, накрая получи 2 сутиена и 3 прашки  Laughing  Още дълго ще сме си на принципа око да види , ръка да пипне.

# 72
  • Мнения: 452
Здравейте и от мен успех на всички Peace.
Снощи ми споменаха за откриване на фирма на името на пенсионер и май не се плащали пълни осигуровки и таксите били по ниски newsm78Някои да е запознат с това?

# 73
  • Мнения: 1 254
Ако фирмата е ЕТ, да сигурно са по-ниски осигуровките (пенсионерите не се осигуряват пенсионно все пак  Laughing )
Ти под каква форма ще участваш в дружестовото?

# 74
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 853
Е да но проблема при ЕТ е че си отговорен с цчлото си имущество.

Общи условия

Активация на акаунт