Идеи за бизнес-6

  • 70 074
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 254
няма пълно щастие Simple Smile

# 76
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
има, има  Mr. Green
нарича се неправителственна организация ( щом и Бил Гейтс използва тази форма). Върши идеална работа и в България между другото.

# 77
  • Мнения: 38
Здравейте момичета Simple Smile Аз да се запиша,още съм малка,но трябва да се трупат знания от по-опитните  Blush Hug

# 78
  • Мнения: 157
Здравейте и от мен успех на всички Peace.
Снощи ми споменаха за откриване на фирма на името на пенсионер и май не се плащали пълни осигуровки и таксите били по ниски newsm78Някои да е запознат с това?

Да, не се плащат пълните осигуровки, плащат се само здравните.

# 79
  • Мнения: 290
Хайде и аз да се запиша в темата.
Отдавна ви чета, но чак сега се записвам.
Предприела съм да открия учебен център.
В момента подготвям документите за лиценз към НАПОО.
Ако някой има опит в тази сфера можем да обменим.
Успех на всички ваши бизнес начинания! Grinning

# 80
  • Мнения: 1 254
stelliana, аз имам макар и бегъл за сега интерес към подобно начинание. Ще споделиш ли малко повече информация-какви документи ти трябват , може и на лични

# 81
  • Мнения: 157
Предприела съм да открия учебен център.
В момента подготвям документите за лиценз към НАПОО.

   bouquet
 Предприела си нещо, изискващо ограмни ресурси- човешки /професионалисти/, финансови и т.н. и огромно наличие на време. Поздравления!
В едната ми дейност съм под лицензионен режим и като зная какви тонове документи съм приготвяла и приготвям, разбирам, че целулозно-хартиената промишленост никога няма да е в криза.
Успех!

# 82
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

... разбирам, че целулозно-хартиената промишленост никога няма да е в криза.
Успех!


Разбира се, че няма! Само с регистрацията на операторите на лични данни заминаха няколко амазонски гори! Всяка фирма по (поне!) 10-12 листа попълва. 1 милион фирми - 10-12 милиона листа... Е-хееее, че бизнес!

# 83
  • Мнения: 258
lia- преди година регистрирах магазин точно за цигари и сладки изделия във Варна.Ще ти кажа това,което помня,тъй като при мен всичко върши счетоводителката ми.Първото което е много важно помощението да има статут на магазин за хран.стоки,пакетирани стоки .Всякакъв друг статут не би ти свършил работа.Тоест трябва да го сменяш, а едва ли ще си струва чакането и мъките.За статута толкова.Другото ,което от хеи ти искат е договор за наем.Попълва се някаква декларация,която се подава заедно с по горе споменатите -договор за наем ,нотариален акт на помещението-копие,мисля ,че ми искаха и актуално състояние на фирмата .Заплащането бише около 30 лв. за да издадат разрешителните.Отне им на милите около 3 седмици.Имай в предвид обаче,че магазина ,който аз наех си беше действащ магазин ,тоест те са идвали и проверявали предишната фирма.В този смисъм ,би било добре да улесняват клиентите си и да не ги бавят толкова време с издаване на документите.В магазинът ми има санитарен възел ,задължително топла вода,това са им изискванията,както и топла и студена вода в самото помещение.Новото им изискване беше задължително ролка хартия за ръце,дезинфекциращ  гел за ръце-има го в метро,Живасепт гел.Документацията ,която трябва да имаш за магазина е-дневник за входящия контрол на приетитехрани и опаковъчни материяли,дневник на проведените ДДД мероприятия,книга за рекламации.Всичко това го показваш ,когато дойдат да ти проверят магазина.Е разбира се те сами няма да дойдат!Ще се наложи да отидеш до Хеи,да ги вземеш и да ги върнеш след това.Трябва да имаш и здравна книжка на този ,който ще продава.Надявам се да  съм била полезна.Успех в начинанието.

# 84
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 380

... разбирам, че целулозно-хартиената промишленост никога няма да е в криза.
Успех!


Разбира се, че няма! Само с регистрацията на операторите на лични данни заминаха няколко амазонски гори! Всяка фирма по (поне!) 10-12 листа попълва. 1 милион фирми - 10-12 милиона листа... Е-хееее, че бизнес!

Хм, странно, аз се регистрирах за 5 минути електронно, подписах с електронен подпис и не изхабих нито един лист хартия  newsm78

# 85
  • Мнения: 1 568
Пуснах и в русенската тема,но ще питам и тук мацките от Русе или тези които сте ходили...

Ако някоя е наясно нека ми разкаже как стоят нещата с отиването до Букурещ с кола.
Трябва да ида ...но съм в чуденка дали да хвана микробуса или да си пътувам с колата...
Какви са таксите,документи,ако някоя знае също и за вкарване на стока нека ми обясни...моля  Hug

# 86
  • Мнения: 1 568
Малко само да разясня...
Микробусът за търговци,който тръгва от Русе и ви закарва до където сте се запътили струва 30 лева...
С колата на мен ще ми излезе пак толкова и няма да съм сама,ще си взема другарче...
Обаче чувала съм че митничарите ако не са на кеф,така ще те одрускат с такси,че свят можело да ти се завие...
Вярно ли е и колко са страшни горе-долу тези такси?

# 87
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Малко само да разясня...
Микробусът за търговци,който тръгва от Русе и ви закарва до където сте се запътили струва 30 лева...
С колата на мен ще ми излезе пак толкова и няма да съм сама,ще си взема другарче...
Обаче чувала съм че митничарите ако не са на кеф,така ще те одрускат с такси,че свят можело да ти се завие...
Вярно ли е и колко са страшни горе-долу тези такси?


Между държавите от ЕС нали няма митнически бариери...  newsm78

# 88
# 89
  • Мнения: 93
Малко само да разясня...
Микробусът за търговци,който тръгва от Русе и ви закарва до където сте се запътили струва 30 лева...
С колата на мен ще ми излезе пак толкова и няма да съм сама,ще си взема другарче...
Обаче чувала съм че митничарите ако не са на кеф,така ще те одрускат с такси,че свят можело да ти се завие...
Вярно ли е и колко са страшни горе-долу тези такси?


Между държавите от ЕС нали няма митнически бариери...  newsm78
Но има някакви такси за преминаване на границата! И освен това трябва да си купиш винетка!

Общи условия

Активация на акаунт