Идеи за бизнес-6

  • 73 069
  • 721
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 207
аз съм била управител на чейнч бюро с уестърн юнион и мъни грам
когато е разработено и на хубаво място, се печелят много добри пари - около 3000 чисто на месец без никакви усилия - две добре обучени и любезни момичета на работа, дори може и ти да си работиш, ходиш два пъти в седмицата до банката, и да разтоварваш валута всеки ден ако ти се насъбере много
необходими са около 40 000 - 50 000 лв оборотни пари
разработих го много добре и ме е яд, че го затвориха
а също ме е яд, че не продължих да го правя сама
винаги когато не слушам мъжа ми съм в грешка
бях опростила процедурата до максимум - на редовните клиенти имах данните в компютъра не им ги исках всеки път, сядаха си пиеха си кафенце, а ние им носихме парите на крака. Докато в банката някоя фръцла ги караше да чакат по 20 минути, все едно на борсата акции продава, документи, номера и тн т...

но това беше преди време когато много повече гастербайтери пращаха от чужбина, нямаше кредитни карти, които да пращат на роднините и да се пълнят от там, а родата тук да тегли и харчи... Сега с тази криза, не съм убедена, че работата е на това ниво.

# 526
  • Мнения: 33
Момичета, имам идея да отворя магазинче (квартално) за хигиенни и козметични материали (за дома и лични). Помещението е мое, намира се на що-годе оживена улица в не голям град, аз и майка ми ще работим - като за начало в кризисни времена смятам, че ще се оправим някакси, но имам голяма нужда от вашето мнение. Аз досега съм се занимавала с преподаване и ме е срам да кажа, че нямам никакъв опит в тази сфера Embarassed Знаете ли дали има  доставчици за този вид продукти и въобще как става зареждането (чувала съм, че някои ползват директни доставчици, а други се зареждат от Метро). Също на какъв процент се работи - все пак е квартално магазинче и цените е добре да са възможно подходящо ниски. Трябва ли разрешение от РИОКОЗ? Въобще как се тръгва с такава търговия?  newsm78
Моля ви, ако някой знае или се занимава с подобна дейност да пише. Ще бъда много благодарна.  bouquet

# 527
  • Мнения: 331
Момичета, благодаря ви за идеите  Hug ! В момента чакам отговор от една туристическа агенция, за да й стана представител. Преди известно време се бях свързала с друга такава, но управителят излезе несериозен. Дано сега да имам резултат.Такъв вид услуги има само на центъра в нашия град и може да се разработи в квартала ни.

# 528
  • Мнения: 3 214
аз съм била управител на чейнч бюро с уестърн юнион и мъни грам
когато е разработено и на хубаво място, се печелят много добри пари - около 3000 чисто на месец без никакви усилия - две добре обучени и любезни момичета на работа, дори може и ти да си работиш, ходиш два пъти в седмицата до банката, и да разтоварваш валута всеки ден ако ти се насъбере много
необходими са около 40 000 - 50 000 лв оборотни пари
разработих го много добре и ме е яд, че го затвориха
а също ме е яд, че не продължих да го правя сама
винаги когато не слушам мъжа ми съм в грешка
бях опростила процедурата до максимум - на редовните клиенти имах данните в компютъра не им ги исках всеки път, сядаха си пиеха си кафенце, а ние им носихме парите на крака. Докато в банката някоя фръцла ги караше да чакат по 20 минути, все едно на борсата акции продава, документи, номера и тн т...

но това беше преди време когато много повече гастербайтери пращаха от чужбина, нямаше кредитни карти, които да пращат на роднините и да се пълнят от там, а родата тук да тегли и харчи... Сега с тази криза, не съм убедена, че работата е на това ниво.

Винаги си имала усет за нещата  Peace

# 529
  • Мнения: 93
Момичета, благодаря ви за идеите  Hug ! В момента чакам отговор от една туристическа агенция, за да й стана представител. Преди известно време се бях свързала с друга такава, но управителят излезе несериозен. Дано сега да имам резултат.Такъв вид услуги има само на центъра в нашия град и може да се разработи в квартала ни.

Май и аз чакам отговор от същата агенция! Simple Smile
Видях, че сме горе-долу в един регион!

# 530
  • Мнения: 93
Момичета, аз имам нужда от съвет/идеи.
Имам онлайн магазин от няколко месеца (може и да съм го споменала), но нещата се развиват бавно, а завърших съвсем наскоро, от малък град съм и е много трудно да си намеря работа! Скоро ще имам възможност да използвам едно помещение, което мислех да ползвам за склад на магазина, но се замислям дали да не направя нещо друго. Помещението е близо до центъра и мисля, че с 1-2 табели хората лесно ще го откриват. Обмислях варианта за туристическа агенция, но ми се струва, че сега като е криза и там нещата ще са слаби и трябва и още нещо допълнително.
Докато пишех, ми хрумна една идея! Магазинът ми е за еко и био продукти и предлагам био серията от козметиката на една българска марка, но те имат голямо разнообразие от продукти, които не са био, а като цени са даже бих казала евтини. Какво мислите, дали бих могла да отворя такъв магазин!
Мисля постоянно за това и трябва да реша скоро, ще съм ви много благодарна за всякакви идеи и съвети!
Забравих да спомена, че съм икономист по образование, но не съм работила по специалността си, само съм изкарала няколко стажа!

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Мисля, че е добре идеята да свържеш онлайн магазина си и реален такъв и вътре да продаваш не само козметика, но и други продукти от интернет магазина - така ще ги имаш налични и бързо ще изпълняваш поръчки, ще си управляваш и двата магизина от едно място, само трябва да има кой да те зарежда и да си готова по цял ден да стоиш в магазина или да наемеш човек (съотв. разходи, осигуровки, заплата, тр. медицина и пр.). Успех!
P.S. Моля те на лични да ми пратиш адреса на онлайн магазина. Simple Smile

# 532
  • Мнения: 1
Момичета, помогнете и на мен със съвет, особено тези от вас, които имат опит и впечатления от бизнес с алкохол, цигари и сладки десерти.

Предлагат ни съдружие в такъв магазин, отворен е от няколко месеца и за сега е точно на нулата, нито на минус, нито на плюс. Като тепърва предстои да се вкарат и цигари в продажба, още не са заредени. Проблемът е, че ако се хванем, това означава да рискуваме всички спестени пари, а все пак имаме деца, абе съвсем нормални терзания. Иначе магазинът е на хубаво място.
От нас се искат всички пари, без друг ангажимент, а от другата страна бачкането, търговския нюх, разработването, всичко останало.

Как ви се струва, ще върви и такъв магазин и какви условия точно да е всичко...?

# 533
  • Мнения: 93
vidima идеята ти е хубава, и аз съм си го мислила, но според мен хората от малкия град или поне от моя, не са готови за такъв вид продукти, каквито предлагам на сайта си. Може би след 1-2 години, но точно сега мисля, че няма да върви. В някой от големите градове ще има пазар, но пък нямам средствата да направя нещо такова!
  bouquet

# 534
  • Мнения: 1 254
Уайт Енджъл, сигурна ли си, че реалният магазин няма да е по-успешен от виртуалния такъв. По мои наблюдения потребителите са склонни да купуват средно скъпи продукти от такива сайтове. Ако са прекалено евтини (молив за очи например) няма смисъл , ако са прекалено скъпи също-искат да ги видят предварително. Не можеш да съдиш по виртуалния си магазин ми е мисълта.

# 535
  • Мнения: 93
Става въпрос за еко и био продукти, т.е. малко по-скъпички са и според мен в моя град хората още не са готови за такива продукти. Не разбират защо трябва да дадат повече пари за дреха от органичен памук примерно, вместо да си купят някаква за 10лв. от битака! Това имам в предвид! Може би след няколко години! Надявам се, защото имам желания да открия реален магазин!

# 536
  • Мнения: 33
Никой нищо ли не знае за магазин за хигиенни материали? По-горе бях задала такъв въпрос, защото наистина имам нужда от съвета ви..

# 537
  • Мнения: 1 254
кралск, щом не сме писали значи че не знаем, не че не ти обръщаме внимание  Peace

white Angel, ясно, права си Hug

# 538
  • Мнения: 1
Момичета, помогнете и на мен със съвет, особено тези от вас, които имат опит и впечатления от бизнес с алкохол, цигари и сладки десерти.

Предлагат ни съдружие в такъв магазин, отворен е от няколко месеца и за сега е точно на нулата, нито на минус, нито на плюс. Като тепърва предстои да се вкарат и цигари в продажба, още не са заредени. Проблемът е, че ако се хванем, това означава да рискуваме всички спестени пари, а все пак имаме деца, абе съвсем нормални терзания. Иначе магазинът е на хубаво място.
От нас се искат всички пари, без друг ангажимент, а от другата страна бачкането, търговския нюх, разработването, всичко останало.

Как ви се струва, ще върви и такъв магазин и какви условия точно да е всичко...?


Някой ако може да каже нещо и на мен..? Praynig
Само една мама ми писа на лични и ми обърна внимание на терзанията

# 539
  • Мнения: 0
ArtofRali, aз съм писала преди, че се занимавам с подобни неща.
Основно с пачуърк, но покрай него и за други подобни неща имам наблюдения. Истината е, че кризата не се е отразила значително на повечето подобни бизнеси. Но пък пазарът е много специфичен.

Новото ми начинание е портал за занаяти. Май и това съм споменавала. Идеята е хората, които съдават, харесват или искат да се научат да правят ръчно изработени неща да обменят опит идеи и продукти. Основния ми проблем за момента е, че няма традиции, но не се отказвам и полечка напредваме:)

подкрепям те напълно в това начинание, много ми харесват този тип саитове и съм се питала дали в България ще върви нещо такова, желая ти искрено  да потръгне
С удоволствие бих влизала в саита ти,  ако може да ми го дадеш на лични ще съм много благодарна, и не се отказваи.

Общи условия

Активация на акаунт