Красив дом: украса за дома, ежедневна и празнична -2

  • 103 957
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 786
Ето част от украсата, част ръчно направена вчера. Дръвчетата ги боядисах аз, но си бяха готови изрязани. Гъбките също са купени готови:







# 721
  • Мнения: 71
http://dianadiana80.snimka.bg/holidays/christmas-2011.638582.25763540
Здравейте,много красиви неща сте показали.Това е моята украса, някои са я виждали,тъй като е почти като миналогодишната.Нямам нови неща,за сега Wink

# 722
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Привет, момичета, и аз започнах с украсата, сложих коледна покривка на масата и купих две чаши на такава тематика на мен и мъжо. Обичам да виждам Коледа и в битовите детайли.
Тази година имам вече и Дядо Мраз, много е готин и е на добра цена:

Елхата предстои...

Много ми хареса-от къде го купи този сладур във Варна и на каква цена?  bouquet
От Джъмбо го купих, 10лв му беше цената  Flutter

# 723
  • Мнения: 12 028


Снежният човек от миналата Коледа, май в предишния ми пост не успях да го покажа.

# 724
  • Мнения: 1 175
Мерси момичета  Hug Тя мойта украса май ще е горе-долу като миналогодишната, но ще покажа каквото имам ново.

Светкавица, готин е снежко. И аз на мойте мислех да им слагам копчета, но нямам никакви а наблизо няма шивашки магазин, та ще минат и без. Тая вечер започнах да ги майсторя, но още им съхне лепилото и боята, може би утре или вдруги ден ще ги снимам. Ти с какво залепи двете топки? Аз имам някакво бяло гъсто лепило тип С-200, но то май е само за хартия, та за всеки случай ги залепих с лепило за дърво. Държи доста добре, но е жълто да му се не види и сега снежкото ми има потни пожълтели мишници  Sick  Joy

# 725
  • Мнения: 12 028
Дидитка, аз не съм ги лепила, а ги забодох с две малки топлийки.
Копчетата също са на топлийки, даже на червеното се вижда.
Но сега се сещам, че очите не помня как ги направих.

# 726
  • Мнения: 1 175
Аз сложих топлийки за допълнителна здравина, но много ми шаваха частите само с топлийките, та им гвацнах и една доза лепило. Сега нямат мърдане  Mr. Green но ще трябва да замажа жълтото около ръцете с нещо (около врата ще има шал). Очите, носа и копчетата му ги направих от глина (тая дето може да се пече в кухненска фурна), като оформих всяко върху главичката на топлийка и ги изпекох така, сега остава само да ги оцветя и набуча.

# 727
  • Мнения: 4 003
Аз избрах цветове. Тая година в кафяво и... бяло. Открих, че ми харесва. Направих и малък опит за украса в спалнята.

Тази година ще посрещаме Бъдни вечер и Нова година в къщата ни извън П-в. Та елхата ще бъде там. Нещо за тук не знам защо, но не ми иде ентусиазъм да накипря. Изчезнал ми е май коледният дух. С какво да си го събудя? Да взема пусна аз една коледна тема ли...

# 728
  • Мнения: 4 003
Най-сетне. Мммм, нещо наистина съм мудна тази година.

Опитах се в кафяво и бяло. Не знам доколко ми се е получило.



Тази година удоволствие ми доставиха тези плетени снежинки. Едни такива са ми уютно ретро. И което е най-важното - 6 броя за 0.99 лв.! Между другото не са малки. По-скоро шишарките са доста големи.
От някъде ми хрумна да купя и три миниатюрни фигурки на дядо Коледовци. Ама пък светят ако искаш. И в три цвята.  Wink




И другото, с което изненадах даже себе си, е покупката пак на миниатюрна светеща елхичка на USB. Да създава настроение и на вглъбените в монитора. Китайска разбира се. Всички светещи неща са винаги китайски.  Laughing Представяте ли си колко пари изкарват само от коледна украса. Та тя масово и поголомно е... китайска. Не че има лошо. Кой иначе ще ми замисли святкаща елхичка с USB?




Еленчето ми е фаворит.





всичките тези събрани в няколко snimki

# 729
  • Мнения: 4 350
много са хубави снежинките!  bouquetкъде могат да се открият в пловдив? Hug  bouquet

# 730
  • Мнения: 1 175
Супер се е получило, St.! А еленчето има един такъв мек и плюшен вид, сигурно става за галене  Laughing

# 731
  • Мнения: 1 175
Първият снежко е готов:



На снимката хич не се вижда, но по стиропора съм налепила брокат. На живо блести  Mr. Green
Снимки на процеса - тук.

# 732
  • Шумен
  • Мнения: 560
Дидитка, много професионална работа, браво. Ама и инструменти извади  Wink  и как си ги пекла калпаците. Като видях снежко първоначално се зачудих откъде си намерила такава малка тенджерка.  Laughing
Браво за ентусиазма!

# 733
  • Мнения: 4 003
много са хубави снежинките!  къде могат да се открият в пловдив?

В магазин YUSK (все не мога да запомня как се изписва името). Сещаш се... отстрани на МЕТРО, по веригата където са наредени Технополис, Техномаркет и т.н.. Това си им е цената - 0.99 лв. с ДДС за 6 бройки.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 07:44 от St.

# 734
  • Мнения: 55
St. Снежинките са страхотни!
Дидитка А този снежко е просто...Сладур!  Laughing
Аз още не съм се развихрила - само малко лампички и топки съм извадила, чакам средата на месеца за да правя венец, пък и други нещица  Wink
Ето ми го миналогодишния венец

Общи условия

Активация на акаунт