СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 205
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също не прочетох цялата тема обаче искам да попитам нещо за моя случай с С.Г. Груп. така значи аз имам задължение към глобул от 2007г. и преди около месец от въпросната фирма ми бяха лепнали на вратата заплашително писмо както на другите. Аз реших да звънна и да видя за какво става въпрос и те ми казаха за сметка на глобул от 95 лв. Случайно обаче шефката ми ми каза че ако са минали 3 год. давностния срок на задължението ми е изтекъл. И аз почнах да ровя в интернет и вече не мога да разбера 3 год. или 5 год. е срока и мен също ме заплашваха обаче аз не им обръщам внимание. И така да ви питам какво да правя попринцип аз не съм ползвала картата,но все пак е на мое име?  Казаха ми още да пиша жалба до глобул като в нея да напиша че не съм ползвала картата и че давностния срок е изтелъл, както и да напиша e-mail до С.Г. Груп с копие до районното да не ме притесняват. Аз все още не съм писала защото не знам дали така трябва да постъпя. Моля ви ако можете да ме посъветвате какво да правя. Благодаря предварително Simple Smile

# 346
  • Мнения: 9 438
Какво районно,какви 5 лева?
Я,си стой мирна.Не има звъни изобщо,защото дадеш ли си номера,се подлагаш на денонощен тормоз от тяхна страна.Ще ти звънят по 2-3 пъти на ден и ще те заплашват,докато не идеш да си платиш дължимото.Просто си пасувай и не се заимавай с тях.
Давностния срок мисля,че наистина беше 3 г,но нека по-компетентните да кажат.

# 347
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също не прочетох цялата тема обаче искам да попитам нещо за моя случай с С.Г. Груп. така значи аз имам задължение към глобул от 2007г. и преди около месец от въпросната фирма ми бяха лепнали на вратата заплашително писмо както на другите. Аз реших да звънна и да видя за какво става въпрос и те ми казаха за сметка на глобул от 95 лв. Случайно обаче шефката ми ми каза че ако са минали 3 год. давностния срок на задължението ми е изтекъл. И аз почнах да ровя в интернет и вече не мога да разбера 3 год. или 5 год. е срока и мен също ме заплашваха обаче аз не им обръщам внимание. И така да ви питам какво да правя попринцип аз не съм ползвала картата,но все пак е на мое име?  Казаха ми още да пиша жалба до глобул като в нея да напиша че не съм ползвала картата и че давностния срок е изтелъл, както и да напиша e-mail до С.Г. Груп с копие до районното да не ме притесняват. Аз все още не съм писала защото не знам дали така трябва да постъпя. Моля ви ако можете да ме посъветвате какво да правя. Благодаря предварително Simple Smile

Задължението си го дължите, тъй като голяма част от фирмите, занимаващи се с такъв вид дейност, го изкупуват на цесия. Това ще рече , че в съда се взима предвид договора за цесия. Всяка една покана, дали е писмена или някакъв друг вид писмо, служи  едновремено  като уведомление  за задължението , така и за уведомление за продажба на цесия и новия собственик. Всяко едно изчакване за изтичане на давностния срок, се счита за умишлено ( закона го тълкува за предомишлено деяние ). При един съдебен спор, губите при всяко положение.
Единствено може да ви спаси, ако има продажба на лични данни. ( ако в договора не е написано , че една от страните има право да ги предостъпи на трета страна )

# 348
  • Мнения: 2 633
Задължението си го дължите, тъй като голяма част от фирмите, занимаващи се с такъв вид дейност, го изкупуват на цесия. Това ще рече , че в съда се взима предвид договора за цесия. Всяка една покана, дали е писмена или някакъв друг вид писмо, служи  едновремено  като уведомление  за задължението , така и за уведомление за продажба на цесия и новия собственик. Всяко едно изчакване за изтичане на давностния срок, се счита за умишлено ( закона го тълкува за предомишлено деяние ). При един съдебен спор, губите при всяко положение.
Единствено може да ви спаси, ако има продажба на лични данни. ( ако в договора не е написано , че една от страните има право да ги предостъпи на трета страна )

Така, по въпроса с болднатата част от изказването Ви:
Потребителката, към която се обръщате, казва, че "поканата" е била залепена на входната й врата.
В нашия случай, същото хвърчащо листче със заплахи в стил 8-ми клас, беше пуснато в пощенската кутия.

Дето има една приказка, може хората от този адрес да са заминали за топлите страни, за какви срокове и давности говорите тук?
Ще бъда благодарна на някой юрист, ако се включи отново, но за да се счита за връчено едно такова писмено известие, то не трябва ли да се удостовери по някакъв начин - нещо подпис на получателя?  newsm78
Че то по тази логика СГ Груп може да не си правят труда да изпращат каквото и да било, как ще се докаже, кой какво е получил?

# 349
  • Мнения: 0
Аз също имах проблеми с въпросната фирма,но реално си имах задълженията  към Глобул Peace  Хвърчащо листче на вратата или на пощенската кутия не са ми слагали,но получих 2 писма ,като тези които са показани на първата страница и те ми бяха пратени в рамките на половин година,тъй като аз не им обръщах внимание дълго време. Започна обаче едно настоятелно звънене от тяхна страна по телефона (вече бях с нов номер,ваучер при това )в началото съвсем любезно ми се обсняваше,после....получих реплика от сорта"виждам че сте млада и интелигентна дама,при това учите право и можете да си направите изводи сама за последствията.." Тогава се запитах от къде знаят това и онова...в крайна сметка погасих задълженията си, но в клон на ГЛОБУЛ !!!Да съм сигурна ,че от където ми ги искат там ще идат....и касов бележка ми издадоха  Mr. Green Успех!

# 350
  • Мнения: 0

Задължението си го дължите, тъй като голяма част от фирмите, занимаващи се с такъв вид дейност, го изкупуват на цесия. Това ще рече , че в съда се взима предвид договора за цесия. Всяка една покана, дали е писмена или някакъв друг вид писмо, служи  едновремено  като уведомление  за задължението , така и за уведомление за продажба на цесия и новия собственик. Всяко едно изчакване за изтичане на давностния срок, се счита за умишлено ( закона го тълкува за предомишлено деяние ). При един съдебен спор, губите при всяко положение.
Единствено може да ви спаси, ако има продажба на лични данни. ( ако в договора не е написано , че една от страните има право да ги предостъпи на трета страна )
[/quote]


ами попринцип аз нямам договор в мен,защото не съм ползвала картата, а човека който я ползваше идея си нямам къде е, и другото което е  аз не съм чакала да изтича давността просто разбрах за това след като ми залепиха писмото на вратата и се обадих да видя за какво става въпрос и след това разбрах за давността. Не съм направила нищо умишлено просто така се случи и питах дали те имат законното право да ми търсят тези пари, като аз сега разбирам, че ги дължа.

# 351
  • Мнения: 8

Задължението си го дължите, тъй като голяма част от фирмите, занимаващи се с такъв вид дейност, го изкупуват на цесия. Това ще рече , че в съда се взима предвид договора за цесия. Всяка една покана, дали е писмена или някакъв друг вид писмо, служи  едновремено  като уведомление  за задължението , така и за уведомление за продажба на цесия и новия собственик. Всяко едно изчакване за изтичане на давностния срок, се счита за умишлено ( закона го тълкува за предомишлено деяние ). При един съдебен спор, губите при всяко положение.
Единствено може да ви спаси, ако има продажба на лични данни. ( ако в договора не е написано , че една от страните има право да ги предостъпи на трета страна )




ами попринцип аз нямам договор в мен,защото не съм ползвала картата, а човека който я ползваше идея си нямам къде е, и другото което е  аз не съм чакала да изтича давността просто разбрах за това след като ми залепиха писмото на вратата и се обадих да видя за какво става въпрос и след това разбрах за давността. Не съм направила нищо умишлено просто така се случи и питах дали те имат законното право да ми търсят тези пари, като аз сега разбирам, че ги дължа.
[/quote]


Ако в договорът фигурира твоя подпис, мърдане няма.

# 352
  • Мнения: 0
Какво стана с хората,които бяха на дело?Много ми е интересно кой е спечелил?И аз май в скоро време ще минавам по този път и тази тема ми помогна много!Доста време ми беше нужно за да я изчета цялата!Дано да има положителен изход!

# 353
  • Мнения: 0
Какво стана с хората,които бяха на дело?Много ми е интересно кой е спечелил?И аз май в скоро време ще минавам по този път и тази тема ми помогна много!Доста време ми беше нужно за да я изчета цялата!Дано да има положителен изход!
Здравей , първото заседание при мен мина и съдията  разпореди да се направи графологична експертиза . Онзи ден бях  при вещото лице и заклиочението беше : Категорично не съм подписвал договорът ( с Глобул ) които сггруп са предоставили в съда . Ще ги спукам тези ...
На 3 октоври е следващото дело и тогава  ще ти пиша пак
п.с.: вообще не им се плаши на тези ,  стабилен адвокат  и това е . те всички адвокати ги мразят тези " цесионерите"  ...

# 354
  • Мнения: 23
Тия са много нагли.Преди време бях абонат на глобул(повече не смятам да им бъда абонат).След като ми изтече договора отидох в офиса им и пожелах да си прекратя договора.Те започнаха да ме убеждават да остана техен клиент,но аз отказах.Беше голям зор да се измъкна от ноктите им и накрая попълних някаква бланка обадих се на оператор който ми даде някакъв код който трябваше да попълня в бланката,платих каквото трябва.

След 1 година получавам писмо на което пише че дължа 16 лева.Нищо не направих защото не пазя документите.И се започна едно звънене и приканване да платя сумата.Не я платих и те ме оставиха намира.преди 1 месец пак се започна постоянното звънене и си викам хайде ще ги платя че да ме оставят намира.Момчето ми каза на 20 число от месеца да ги платя,а аз му казах че имам възможност на 24 да платя защото съм на почивка.И последва крясък "Чу ли кво ти казах ма мършо",след което затворих.И така той звъни аз не вдигам няколко пъти и се отказа.След 2 седмици пак звъни.Помолих приятеля ми да му вдигне и да му каже че съм в чужбина,че работя там и скоро няма да се върна.И за сега се отказа да звъни.

# 355
  • Мнения: 11 567
Нагли са, да.
Това, че си казала, че си в чужбина не ги бърка. Най- вероятно да почнат да ти начисляват лихви, а ако се стигне до ЧСИ  сумата ще е 216 лв. най- малко.
По- добре плати 16 лв.и не се занимавай.

# 356
  • Мнения: X
Нагли са, да.
Това, че си казала, че си в чужбина не ги бърка. Най- вероятно да почнат да ти начисляват лихви, а ако се стигне до ЧСИ  сумата ще е 216 лв. най- малко.
По- добре плати 16 лв.и не се занимавай.
Няма гаранция, че ще я оставят и тогава!  Grinning  В темата имаше случаи на платили, ама онези нещо не си отбелязали и продължават да ги тормозят.

# 357
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте, аз също не прочетох цялата тема обаче искам да попитам нещо за моя случай с С.Г. Груп. така значи аз имам задължение към глобул от 2007г. и преди около месец от въпросната фирма ми бяха лепнали на вратата заплашително писмо както на другите. Аз реших да звънна и да видя за какво става въпрос и те ми казаха за сметка на глобул от 95 лв. Случайно обаче шефката ми ми каза че ако са минали 3 год. давностния срок на задължението ми е изтекъл. И аз почнах да ровя в интернет и вече не мога да разбера 3 год. или 5 год. е срока и мен също ме заплашваха обаче аз не им обръщам внимание. И така да ви питам какво да правя попринцип аз не съм ползвала картата,но все пак е на мое име?  Казаха ми още да пиша жалба до глобул като в нея да напиша че не съм ползвала картата и че давностния срок е изтелъл, както и да напиша e-mail до С.Г. Груп с копие до районното да не ме притесняват. Аз все още не съм писала защото не знам дали така трябва да постъпя. Моля ви ако можете да ме посъветвате какво да правя. Благодаря предварително Simple Smile

Задължението си го дължите, тъй като голяма част от фирмите, занимаващи се с такъв вид дейност, го изкупуват на цесия. Това ще рече , че в съда се взима предвид договора за цесия. Всяка една покана, дали е писмена или някакъв друг вид писмо, служи  едновремено  като уведомление  за задължението , така и за уведомление за продажба на цесия и новия собственик. Всяко едно изчакване за изтичане на давностния срок, се счита за умишлено ( закона го тълкува за предомишлено деяние ). При един съдебен спор, губите при всяко положение.
Единствено може да ви спаси, ако има продажба на лични данни. ( ако в договора не е написано , че една от страните има право да ги предостъпи на трета страна )
След като се докаже, че е била получена от лицето обаче.

# 358
  • Мнения: 9 438
Да Ви разкажа на какво попаднах онзи ден.
Вървейки си по улицата,виждам въпросното писмо,което пращат СГ груп,лепнто на входа на един блок с един червен стикер.На писмото беше написано името и адреса на лицето.Напълно отворено,не сгънато.
Това е недопустимо и подсъдимо.Как така ще разлепват името и адреса на хвърчащ лист. #2gunfire

# 359
  • Мнения: 11 567
Нагли са, да.
Това, че си казала, че си в чужбина не ги бърка. Най- вероятно да почнат да ти начисляват лихви, а ако се стигне до ЧСИ  сумата ще е 216 лв. най- малко.
По- добре плати 16 лв.и не се занимавай.
Няма гаранция, че ще я оставят и тогава!  Grinning  В темата имаше случаи на платили, ама онези нещо не си отбелязали и продължават да ги тормозят.
Ужас. Аз като платих, звъннали пак на майка ми, че не съм платила, тя ме увика. Звъннах на лицето, казах, че имам касова бележка за плащането и не са звънели повече. Дано не се присетят пак да ме почнат.

Общи условия

Активация на акаунт