СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 130
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13
Днес ходих до адреса на офиса им в гр.Плевен.. Една жена, която работи в същата сграда ми каза, че повече от година вече не се помещават там и също така доста хора идвали да ги търсят.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Че за какво им са офиси като те на крака си идват.  Mr. Green
Чочка, след като писах дълго и обяснително писмо подплатено със снимки на въпросния документ една госпожа писа кратко, ясно и точно: "Не можем да проверим случая, трябва ни повече информация."
За мен това е абсолютно незаконно, аз и с на децата ЕГН-тата да проверя ще се окаже, че дължат нещо, то не знам има ли някой дето да не им е длъжник всъщност.  Laughing
Аз лично не бих си въвела ЕГН-то в техния сайт, че като гледам не спазват никакви закони, какво им пречи да го подминат и този за защита на личните данни.  Whistling

# 92
  • Мнения: 985
хаха вече има и група във фейсбук. Laughinghttp://www.facebook.com/group.php?gid=123005794380985&v=info

# 93
  • Мнения: 711
Здравейте и аз получих такова писмо. Беше оставено на входната ни врата. Звъннаха веднага на посочените телефони и ми казаха,че дължа 11,65лв към Глобул. Аз имам карта към Глобул, която ползвам и в момента. Тя ми е единствена преди това бях към Мтел. Звъннах на оператор в Глобул и ми казаха, че през 2004-2005 съм имала 3 карти и дължа по тях общо 11,65  Shocked Аз директно им казах, че лъжат и това е измама и такова нещо няма. Исках да ми продиктуват номерата на тези карти, но не можели понеже били стари. Трябвало да пусна молба за да ми изкарат от архива договорите, които съм подписала за тези карти. Аз мислех да ходя да се разправям, но мъжа ми каза да не ходя. На листа ми пише, че ако до 7 дни не внеса парите по  сметката ще дойде съдия изпълнител  Laughing Нека дойде да видим какво ще ми вземе за 11,65 лв. Но смятам,че трябва нещо да се направи по въпроса явно са големи измамници и то не СГ груп, а ГЛОБУЛ!  #2gunfire

# 94
  • Мнения: 985
Добре дошла и на теб в клуба  Laughing

# 95
  • Мнения: 711
Ха, мерси...вчера прочетох само първите две страници, днес всичко. Сега ме хвана яд, че не си скрих номера като им звънях...най-много по мобилния да запонат да ме тормозят. Другото е, че ми искаха ЕГН за да видят за какво става въпрос, аз веднага видях, че на листа не го пише и им казах,  че само името си ще кажа. Те ми казаха, че нямат право да ми пишат ЕГН-то на листа  Laughing Ама имат право да ме тормозят...идиоти... Добре Чочка ти предприела ли си нещо? Аз за сега мисля нищо да не правя....нека ме съдят,ако искат за 11лв...И ако дойдат пак или ми се обадят ще пробвам и аз да ги сплаша със съд за тормоз  Sunglasses

# 96
  • Мнения: 985
Теди, и аз съм от тези с амнезията и не си спомням изобщо да съм била някога с глобулски номер, а и след тези перипети, които си имам в момента с тях даже и не искам да звъня на глобулски номера. Изобщо не се притеснявай, да си приказват каквото искат и да си плашат колкото искат, но в никакъв случай недей да им се връзваш.
 Аз също писах писмо до КЗП, да видим какво ще ми отговорят и ако не вземат мерки възнамерявам да ги съдя.
 Важно е хората да не се шашкат и да не им дават никакви пари, защото докато има балами да плащат такива псевдо-фирмички ще продължават да си съществуват и да злоупотребяват!

# 97
  • Мнения: 599
Привет!
Чак сега виждам темата. Значи мъжът ми също получи писмо, че дължи 149 лв. на тези.
Той им се обади, за да ги пита от какво са и му беше отговорено, че е задължение към Глобул.
 Shocked стана-никога не сме им били абонати на тия, да не говорим, че са ни били анти откак са на пазара.
Отиде в Глобул каза за какво става въпрос, набрали му ЕГН-то и казали'да господине вие сте наш клиент от 2001 или 2002г.
Той попитал за какво са тези пари, за неплатена сметка ли, за тел. на изплащане ли. Искал да види договор и адрес на кореспонденция някакъв. Накарали го да подаде молба до централата в София и да чака за отговор.
След 2 седмици му се обадиха, че не дължи нищо на Глобул.
След няколко дни пък му звъни един от фирмата-събирач да му напомни, че има да дава. Е съжалил е, че се е обадил  Laughing
Така и не разбрах какъв е цирка с тия, но пари не давайте, тъй като на мъжа ми му бяха казали, че парите са за неплатена сметка, а момчето-служител там му казал, че в този период са били само с предплатени карти и нямало как да е имал договор с тях.

# 98
  • Мнения: 711
Чочка,а в Глобул какво ти казват....дължиш ли ги тези пари? Иска ли копие от договора, който си подписала? Ако пак ме притеснят се чудя дали да не отида и да пусна молба да ми дадат тези договори за 3 карти, които съм подписала...да видя какво ще ми покажат....пари от мен няма да видят...нищо, че сумата е малка...смятам,че точно на това разчитат...да си кажа дай да ги платя тия 11 лв да ми е мирна главата, но и 1 ст. няма да им дам.

# 99
  • Мнения: 985
Казаха ми като ходих до офис, че в системата им нищо не им излиза и дефакто ако реша мога да им стана абонат. Като звънях на оператор ми казаха,че наистина съм имала такова задължение за договор от 2001г. ,който бил закрит 2002г. Помолиха ме най-любезно да си платя при тях. В някой друг живот обаче им отговорих аз.
 Изобщо недейте да ходите да се занимавате да ви изравят измислените договори ако питате мен. Който има зор да ходи и да рови, макар че глобул са в огромно нарушение да предоставят лични данни на трети лица без изричното съгласие на титуляра. Да не говорим пък за давностния срок от 3 г. ако не се лъжа. Тея телефонни обаждания и фърчащи бележки в никакъв съд не биха издържали.

# 100
  • Мнения: 711
А, нека ме съдят,ако решат ,  че и без това ми е интересно да видя договорите за тези сим карти, които съм имала  Laughing Аз няма да се занимавам с тях...дано и те се откажат...

# 101
  • Мнения: 311
Здравейте!

Пиша пак защото вече ми омръзнаха тези измамници за 3-ти път ходят в майки ни да ги притесняват за това,че съм имала задължение към Глобул.Единствения вариант да платя е като напиша номера на договора,а аз нямам договор ,а никой не може да ми каже номера на договора нито тези от С.Г.Груп,нито пък от Глобул.Подадох заявление да получа копие от договора ще видя какво ще стане.

Не ми се занимава с тях,но ако получа номер на договора мисля да платя и да се спира този психически тормоз.

Ако има някакво развитие при вас пишете,моля ви!

Интересно ми е дали има изобщо някой осъден от тези мошеници!

# 102
  • София
  • Мнения: 2 958
Само да попитам, не беше ли законовия срок 5 години, за изискване на стари задължения? Ако е така, и 2000лв да дължите от 2001г. могат да ви хванат в друг живот.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Не ми се занимава с тях,но ако получа номер на договора мисля да платя и да се спира този психически тормоз.
Те точно на това разчитат, да ти писне и да платиш, за да спрат да те тормозят.
Интересно след като не си им била клиент от къде ще го извадят номера на договора?
Изобщо не им се вързвам вече на тези мошеници, не че са спирали да звънят да не помислите нещо, те са длъжни да си пробват хората до къде ще ти издържат нервите.  Mr. Green
Той мъжа ми се блазни от някакви оферти на Глобул, викам му сакън недей те без да си им бил клиент те правят на маймуна, пък представям си ако си им клиент каква гонка ще е.  Laughing

# 104
  • Мнения: 311
Само да попитам, не беше ли законовия срок 5 години, за изискване на стари задължения? Ако е така, и 2000лв да дължите от 2001г. могат да ви хванат в друг живот.

Да,така знам и аз че законовия срок е 5 години.Като звъннах на оператор ми казаха,че съм имала договор с тях от 2005г.,но немогат да ми кажат номета на договора трябва да подам заявление и след 30 дни ще получа копие от този договор.
Не ми се занимава с тях,но ако получа номер на договора мисля да платя и да се спира този психически тормоз.
Те точно на това разчитат, да ти писне и да платиш, за да спрат да те тормозят.
Интересно след като не си им била клиент от къде ще го извадят номера на договора?
Изобщо не им се вързвам вече на тези мошеници, не че са спирали да звънят да не помислите нещо, те са длъжни да си пробват хората до къде ще ти издържат нервите.  Mr. Green
Той мъжа ми се блазни от някакви оферти на Глобул, викам му сакън недей те без да си им бил клиент те правят на маймуна, пък представям си ако си им клиент каква гонка ще е.  Laughing

И на мен ми е чудно и интерсно от къде ще ми извадят договор,като никога не съм им била клиент.

Общи условия

Активация на акаунт