СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 103
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 520
Не знам как е сега, но аз донякъде съм доволна, че е било с копиране преди, защото така ще докажем съвсем лесно, че никога не сме били абонати. Писах напред, по времето на "сключване" на договора, мъжът ми вече е бил с новата си лична карта, с нов адрес и т.н., а фалшивият договор е със старите.

Никой не е застрахован от злоупотреба с личните му данни.
Ето ТУК потребителка споделя, че е "сключила" договор с Глобул. Разбрала това случайно, когато за първи път влязла в техен офис за да си вземе сим карта. Отказали й, защото имала задължения и й показали фалшивия, според нея, договор.
На датата на която е подписан тя е била на 18 год. и 2 мес.
Ако договора е фалшив и е подписан точно тогава, аз изключвам възможността тя да си е губила личната карта, както и да я е предоставяла на друг, тъй като първо, има един 30 дневен срок от навършване на пълнолетие за подаване на заявление, и второ, се чака още 30 дни за самата лична карта, при обикновена поръчка.

Изключвам и възможността тя самата да е подписала договора и да не си спомня (както се опитаха в темата да я убеждават някои ССФ), защото не може нормален човек да е забравил и че е сключвал договор, и че е ползвал сим карта, че е получавал фактури и че има неплатени сметки. Все едно от всичките изброени щеше да си спомня, ако действително е била абонат на Глобул в миналото, колкото и години да са минали от тогава...

# 586
  • Мнения: 0
Я виж на колко години се взима лична карта! Wink

# 587
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Лична карта се вади на 14 г., но важи до навършване на 18, тогава се вади нова. При всички случаи в периода от 14 до 18 години не може никой да подписва договори, с лична карта или без, и да подпише, те ще са нищожни..........

# 588
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ееее, любимата ми тема. Имах задължение към Глобул, но точно заради тези красавци го завлачих. След като единия ме заплаши с ВИС-аджии, при всеки следващ разговор им ставаше все по-тъжно. Исках им най-подробно имената, длъжностите и разговорите да бъдат записвани. Имах си едно листче и си ги записвах. Единия ми казваше: "Не, не може да се записва разговорите", а другия: "Да, веднага!" и аз всеки път им цитирах кой какво ми е казал. Понеже офиса на Глобул ми беше до работа, всеки ден ходих и им внасях по 50ст. или 1 лв.  Mr. Green Старателно си пазех бележките и тотално ги бях изнервила.  Mr. Green Накрая се наложи да си вадя обаче бележка, че нямам никакви задължения и си платих.
А майка ми беше получила такова писмо, за задължения. И нали пишат с химикал колко пари дължиш. То пишеше 43 лв. и нещо, аз обаче казах на господина, че го разчитам като 13 лв. и толкова ще платя. Толкова и им пратихме. Повече не са ни притеснявали.  Mr. Green

# 589
  • Мнения: 1 520
Я виж на колко години се взима лична карта! Wink

Да, знам, че първата лична карта се вади при навършени 14 години, но тя едва ли важи безсрочно Wink

# 590
  • варна
  • Мнения: 101
Да се присъединя към всички опарени/ не става дума за мен а за свекървата/. Искам да споделя и за моя тормоз, защото свекито е в Италия и звъня от моя номер сетете се сега на кого звънят. Не защитавам моята прекрасна ,,майка '' , която не знае как така има задължение за 32 лева но ме хваща яд на тези простаци дето плашат гарги, съгласна съм че е длъжник и е хубаво да ги плати даже тя искаше да го направи но аз категорично и казах, че пари няма да им преведа заради отвратителния тормоз. Не знам но Глобул имат ли право да преотстъпват лични данни и утре ще ходя до офиса  на С.Г-Груп във Варна да им разясня законите за давността но ме интересува какви документи трябва да им изисквам за да разбера дали имат право да събират дълга. Когато се обадих на оператор на Глобул ми казаха че задължението е прехвърлена към фирма  /мале че съм разсеяна, забравих фирмата нещо с м. беше/ различна от горе споменатата, но не могат да ми кажат коя година е прехвърлено задължението от 2002 година.

# 591
  • Мнения: 1 520
Недей с такива тежки думи срещу свекърва ти.
Това, че някой е търсен от СГ ГРУП, не го прави по подразбиране длъжник. Дори да е останало някакво старо задължение, какво е виновна жената, че Глобул са бездействали цели 10 години и чак сега се сетили, че имат да вземат?
Да са си събрали вземането навреме, вместо да се саморазправят с хората чрез варненските си мутри...

# 592
  • варна
  • Мнения: 101
Въпроса е в това, че тя живее 9 месеца от годината в чужбина и не знае кой адрес е дала 2001 година при взимането на карта от глобул а има вариант в който ако се решат да заведат иск в съда срещу нея и нея намерят на посочения адрес да спечелят иска служебно. Та се чудя какво може  да се направи по въпроса защото ме изуми наглостта на тези хора при положение, че им цитирам закона дословно. Не съм, нито свекърва ми е за 32 лева но въпроса е принципен или поне такъв стана.

# 593
  • Мнения: 934
Аз бях със запор на заплата от подобна фирма. Подадох веднага жалба в съда, че давностния срок е минал и след година и половина, съдът обезсили издадения изпълнителен лист. Сега смятам да ги съдя аз до дупка за НЕОСНОВАТЕЛНО обогатяване -  за парите които неправомерно са ми взели, че даже и с лихвите, че и с колкото се може по-голям хонорар за адвоката ми. За нанесени щети - каквито се сети адвоката ми, колкото повече - толкова повече. Даже и за подронване на авторитета ми Simple Smile
Едно време когато поисках да си платя това задължение накуп, беше ми отказано, за да си лапат лихви - е сега аз ще лапам лихви.

# 594
  • Мнения: 0
Аз бях със запор на заплата от подобна фирма. Подадох веднага жалба в съда, че давностния срок е минал и след година и половина, съдът обезсили издадения изпълнителен лист. Сега смятам да ги съдя аз до дупка за НЕОСНОВАТЕЛНО обогатяване -  за парите които неправомерно са ми взели, че даже и с лихвите, че и с колкото се може по-голям хонорар за адвоката ми. За нанесени щети - каквито се сети адвоката ми, колкото повече - толкова повече. Даже и за подронване на авторитета ми Simple Smile
Едно време когато поисках да си платя това задължение накуп, беше ми отказано, за да си лапат лихви - е сега аз ще лапам лихви.

Баща ми е със запор на пенсията, предполагам,че е от тях! Изтеглили са 600 лв. този месец и искат още 900 лв., каква е тая сума не знам, но съм толкова нервна,че и идея си нямат!Пенсията е спряна от някаква си Ани Василева, която е съдия-изпълнител за област МОНТАНА,а ние живеем в Дупница! Цял ден опитвам да се свържа с нея, но не ми дига или телефона е изключен. Четох статия в която пише,че на въпросната съдийка са били два пъти пукани гумите на колата, представям си каква е! Утре ще се обадя в комисията за защита на потребителите! Thinking Thinking Не знам какво ще правим, но съм твърдо решила да ги съдим, пък да видим какво ще става  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 595
  • Мнения: 330
Лична карта се вади на 14 г., но важи до навършване на 18, тогава се вади нова. При всички случаи в периода от 14 до 18 години не може никой да подписва договори, с лична карта или без, и да подпише, те ще са нищожни..........
Личната карта извадена на 14 г. важи точно 4 години. Т.е. ако си си я извадил на 14 г. и 6 мес. си важи до 18 г. и 6 г.. Така беше при сина ми, смени си я на 18 г. и 4 г. Едва ли някой си я вади точно на 14-я рожден ден.

# 596
  • Мнения: 1 520
Момичета, как така изведнъж се оказахте със запори?
Не може да ти запорират имуществото ей така, без да има влязло в сила осъдително решение или връчена заповед за изпълнение.

Почвам да си мисля дали СГ ГРУП не са спретнали някакъв номер за пропускане на срока за възражение, за да принудят хората да плащат несъществуващи задължения...
Дано да греша, защото ако е така, е наистина много страшно.

# 597
  • Мнения: 0
Днес се оказа,че нямат право да теглят пари, които са преведени от държавни институции. Важното е,че е сложила запор и дори не си е направила труда да каже за какво е. Днес най-накрая благоволи да ми вдигне и познайте какво ми каза " На светофар в София съм, имам лични проблеми и колкото и да звъните няма да ви вдигна,обадете се след понеделник"  smile3511 .. Що са наглост е това, не знам, та нали заради нея сега семейството ми има проблеми Crossing Arms #Cussing out Ноо.. е под всякаква критика. Днес се обадих и в камарата на ЧСИ в София и щом казах област Монтана, жената веднага ме попита "за г-жа Янакиева ли говорим", отговорих и "да" .. интересно ми е,понеже са само две съдийки там,или има и други жалби я знаят тая жена,отговорът все още не го знам  newsm78

# 598
  • Мнения: 428
Момичета, как така изведнъж се оказахте със запори?
Не може да ти запорират имуществото ей така, без да има влязло в сила осъдително решение или връчена заповед за изпълнение.

Почвам да си мисля дали СГ ГРУП не са спретнали някакъв номер за пропускане на срока за възражение, за да принудят хората да плащат несъществуващи задължения...
Дано да греша, защото ако е така, е наистина много страшно.

Карамелче,СГ Груп няма как да направят така,че да се пропусне срока за възражение,тъй като заповедта се връчва от призовкар от Районния съд в съответния град.Със тази заповед върви и формуляра за възражение.

Ради333, наистина  Глобул е дал цесия и изцяло е продал задълженията на народа на СГ Груп.Те много добре  знаят за давностния срок.Но пробват. На всички които са минали 3 години от задължението,мога само да кажа,че не е нужно да правят нищо.Когато ви се обадят или посетят от СГ Груп,просто им кажете,че давността е минала и задължението е погасено по давност.

Аз когато намерих на вратата си на апартамента преди 2 години едно писмо от въпросните,оставено хвърчащо,без подпис на получател,просто набрах изписания номер на листа,обадих се,представих се коя съм,от Районен съд......... и им направих едно скандалче,което граничеше с юридическа консултация.Тогава подробно ме питаха за имената пак на мъжа ми,казаха,че ще отбележат и.....повече не са ме търсили.
Всекидневно ми се налага на приятелки,които не знаят какво да правят  да ги спасявам.Обаче така правя и с клиентите си,независимо дали става въпрос за мобилни тел. или топлофикация.

# 599
  • Мнения: 0
Момичета, как така изведнъж се оказахте със запори?
Не може да ти запорират имуществото ей така, без да има влязло в сила осъдително решение или връчена заповед за изпълнение.

Почвам да си мисля дали СГ ГРУП не са спретнали някакъв номер за пропускане на срока за възражение, за да принудят хората да плащат несъществуващи задължения...
Дано да греша, защото ако е така, е наистина много страшно.

Карамелче,СГ Груп няма как да направят така,че да се пропусне срока за възражение,тъй като заповедта се връчва от призовкар от Районния съд в съответния град.Със тази заповед върви и формуляра за възражение.

Ради333, наистина  Глобул е дал цесия и изцяло е продал задълженията на народа на СГ Груп.Те много добре  знаят за давностния срок.Но пробват. На всички които са минали 3 години от задължението,мога само да кажа,че не е нужно да правят нищо.Когато ви се обадят или посетят от СГ Груп,просто им кажете,че давността е минала и задължението е погасено по давност.

Аз когато намерих на вратата си на апартамента преди 2 години едно писмо от въпросните,оставено хвърчащо,без подпис на получател,просто набрах изписания номер на листа,обадих се,представих се коя съм,от Районен съд......... и им направих едно скандалче,което граничеше с юридическа консултация.Тогава подробно ме питаха за имената пак на мъжа ми,казаха,че ще отбележат и.....повече не са ме търсили.
Всекидневно ми се налага на приятелки,които не знаят какво да правят  да ги спасявам.Обаче така правя и с клиентите си,независимо дали става въпрос за мобилни тел. или топлофикация.

Е айде де, но пенсията си има запор, и това е. Днес и на майка ми са се обаждали, че имала 158 лв. към Виваком, там знам,че я имам тази сметка, но за баща ми 900 лв. за ГЛОБУЛ, не знам какво е, или е просто друг заем, нямам представа.

Общи условия

Активация на акаунт