СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 111
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 527
Здравейте пак  Confused От два дни отново почнаха да ми звънят от СГ,ту от един номер,ту след 2секунди от друг...искат си парите,даже ми поставят срокове и часове на плащането,но обърнете внимание-в каса на ГЛОБУЛ,като след това трябвало да си пазя касовата бележка...Преди седмица някъде внесох 30лв.,и казах на касата,че ще внасям когато колкото мога-примерно следващия път 50лв.,и така докато си изчистя задължението (240лв.)...Просто в момента няма как да дам никакви пари,имам баба която се разболя тежко,и около нея и нейните лекарства се дават ужасно много пари,а пък те точно на нея ѝ звънят и я притесняват...И така,казаха ми утре 09ч сутринта да внеса 50лв.,защото щели да дойдат да си ги вземат...Кажете сега,какво да правя и това нормално ли е?

Не, не е нормално разбира се!  Баба ти няма нищо общо със случая. Не могат да те заплашват. Ако дойдат да те притесняват извикай полиция. А и сега можеш да подадеш жалба затова, че те заплашват. Съчувствам ти, ужасни простаци са.  Независимо дали дължиш действително или нова не е начина. От коя година ти е сметката?

# 721
  • Мнения: 10
Здравейте пак  Confused От два дни отново почнаха да ми звънят от СГ,ту от един номер,ту след 2секунди от друг...искат си парите,даже ми поставят срокове и часове на плащането,но обърнете внимание-в каса на ГЛОБУЛ,като след това трябвало да си пазя касовата бележка...Преди седмица някъде внесох 30лв.,и казах на касата,че ще внасям когато колкото мога-примерно следващия път 50лв.,и така докато си изчистя задължението (240лв.)...Просто в момента няма как да дам никакви пари,имам баба която се разболя тежко,и около нея и нейните лекарства се дават ужасно много пари,а пък те точно на нея ѝ звънят и я притесняват...И така,казаха ми утре 09ч сутринта да внеса 50лв.,защото щели да дойдат да си ги вземат...Кажете сега,какво да правя и това нормално ли е?

Не, не е нормално разбира се!  Баба ти няма нищо общо със случая. Не могат да те заплашват. Ако дойдат да те притесняват извикай полиция. А и сега можеш да подадеш жалба затова, че те заплашват. Съчувствам ти, ужасни простаци са.  Независимо дали дължиш действително или нова не е начина. От коя година ти е сметката?
Благодаря ти за подкрепата  cry  Помислих,че тук само ще ми казват-Ами имаш задължения,плащай си ги!...Въпроса е,че аз не съм от онези хора,които и да имат пари не си плащат сметките,но просто през последните години ми е адски трудно и сега наведнъж всички ми се изсипаха да ми искат пари,като нямам как да ги дам???Нека ме съдят,ще им дам дрехите от гърба си,нямам нищо на мое име...Сметката ми е от лятото на 2011г...

# 722
  • Мнения: 7 325
Имат право да те съдят защото не е изтекла давността на задължението ти. Най добре се разбери с тях или с Глобул за някакво разсрочено плащане, за да избегнеш проблемите ( по възможност в писмен вид ). Никой няма интерес от излишни разходи за дела, които в крайна сметка пак ще са за теб. Успех.

# 723
  • Мнения: 6 618
Разсрочи наистина задължението ако те осъдят сумата ще скочи при това доста ,но пък  си подай и жалба .

# 724
  • Мнения: 10
Разсрочи наистина задължението ако те осъдят сумата ще скочи при това доста ,но пък  си подай и жалба .
И така,да кажа за преживяното днес в ГЛОБУЛ-внесох още пари,и отидох да питам какво да правя с тези СГ Груп?Казах на момичето как стоят нещата-че ми звънят,звънят на болната ми баба,на която ѝ предстои операция,че ми поставят дни и часове в които да платя,че се държат агресивно и невъзпитано,а момичето ме гледаше точно така  Shocked В отговор ми каза,че ако ми звънят да им продиктувам номера на касовата бележка,ИЛИ да не им вдигам изобщо,както и да подам жалба в полицията...а също така,че нямат никакво право да изискват от мен точно приготвени суми,дни и часове за внасяне  Confused По изражението ѝ си личеше че не за пръв път чува за такива оплаквания,имам и приятелка в ГЛОБУЛ,на която снощи писах по Фейсбук и ми каза да внасям когато колкото мога,и че никой за нищо няма да идва да ме притеснява вкъщи Confused Това е засега....

# 725
  • Мнения: 6 618
Дано се нареди всичко при теб!Пусни жалба обаче .

# 726
  • Мнения: 213
Няма см.

Последна редакция: нд, 14 апр 2013, 18:23 от *Semora*

# 727
  • Мнения: 19 477
Ами там е работата, че не "всички са имали задължения" и някои хора, които те безпокоят не са и чували за подобни дългове, и никога не са били в договорни отношения с така наречения "кредитор". Как така "платете си"? И ако са Ви взели неправомерно 721 лв, трябва с лихвите да ги върнат, а щом имате адвокат и водите дело би трябвало той да Ви е посъветвал и неимуществени вреди да претендирате. Че то по тая логика дайте всички да се юрнем към СГ ГРУП , да ги попитаме колко пари искат и да си вадим портмонетата. Не стават така тия работи.

# 728
  • Мнения: 213
Имах предвид като съвет към тези , които имат задължения, че да не им е по-лошо после, както беше в моя случай  Tired ...

И да, не че не съм искала да си плащам...тогава не съм имала възможност... И тука какво ми се нахвърлихте Shocked....Вие защитници на СГ–ГРУП ли сте или какво...???
Просто разказах на мен какво ми се случи с цел, ако мога на някого да помогна но ени уеи  Stop

Последна редакция: нд, 14 апр 2013, 18:25 от *Semora*

# 729
  • Мнения: 9 050
ЧСИ изпращат запорни съобщения към колкото си решат банки (все пак те не могат да занят къде имате сметки и къде нямате). Съответно всяка банка, в която имате сметка и получи запора е длъжна да го удовлетвори. Когато се получи двойно плащане - едното (може и повече да са) се връща. Обикновено става по служебен ред. За да стане по-бързо, можете просто да се свържете с ЧСИ, който е наложил запора.

А сумата е толкова голяма, защото освен задължението, трябва да заплатите разноските по делото, което очевидно се е водило, таксите на ЧСИ, лихвата и таксите за изпращане на запорите. Набъбва доста. Естествено, вие си знаете защо не сте си платила дължимото доброволно, но за повечето в темата задължението е резултат от злоупотреба, а не от нежелание за плащане.

# 730
  • Мнения: 7 325
ЧСИ изпращат запорни съобщения към колкото си решат банки (все пак те не могат да занят къде имате сметки и къде нямате).
ЧСИ прави справка за притежаване на банкови сметки, ( не си спомням вече точно в коя институция ) с което получава информация за името на банката и номера на сметката. Докато работех в тази система преди около 7 години беше така. Ако сега нещата са се променили така както твърдиш ми прилича по скоро на тото отколкото на сериозна работа.

# 731
  • Мнения: 9 050
ЧСИ изпращат запорни съобщения към колкото си решат банки (все пак те не могат да занят къде имате сметки и къде нямате).
ЧСИ прави справка за притежаване на банкови сметки, ( не си спомням вече точно в коя институция ) с което получава информация за името на банката и номера на сметката. Докато работех в тази система преди около 7 години беше така. Ако сега нещата са се променили така както твърдиш ми прилича по скоро на тото отколкото на сериозна работа.

Няма регистър на банковите сметки на физически лица. Само за фирмите се изпраща служебна информация. Не е тото, просто разпращат масово по всички банки. Дори и до банки, които не работят с физически лица. После си търсят разходите за това безумно разпращане на запори от длъжника.

# 732
  • Мнения: 539
ЧСИ изпращат запорни съобщения към колкото си решат банки (все пак те не могат да занят къде имате сметки и къде нямате).
ЧСИ прави справка за притежаване на банкови сметки, ( не си спомням вече точно в коя институция ) с което получава информация за името на банката и номера на сметката. Докато работех в тази система преди около 7 години беше така. Ако сега нещата са се променили така както твърдиш ми прилича по скоро на тото отколкото на сериозна работа.

Няма регистър на банковите сметки на физически лица. Само за фирмите се изпраща служебна информация. Не е тото, просто разпращат масово по всички банки. Дори и до банки, които не работят с физически лица. После си търсят разходите за това безумно разпращане на запори от длъжника.
Точно това щях да пиша и аз - така си трупат разноски, т.е. пари за самия ЧСИ. Имала съм дела, по които изрично съм посочила друг изпълнителен способ и в личен разговор съм споделила, че длъжникът няма авоари в банки, а ЧСИ (или някой негов служител) на своя глава пуска N на брой запори до различни банки!
 Naughty

# 733
  • Мнения: 0
Здравейте,
мен ме осъдиха и без да знам, че е минало делото ми бяха запорирани абсолютно всички сметки, от едната ми бяха изтеглили всички пари, това става в събота. ЧСИ не се знае кой е, наложи се да ходя в банките да търся кой е по техните документи. А като го намерих, не си вдигна телефона, после последва скандал с Сгруп и сключихме споразумение за плащане, казаха ми да внеса 100 лв да ми вдигнат запора, питах младежа от къде да ги взема като нямам достъп до сметките си. До работодателя ми инфо не е стигнало за запор на заплата.
На мен писмото от ЧСИ ми дойде след 20 дни. Няма такава организация.
Съвет следете си адресите на който сте регистрирани, защото като пропуснете сроковете на заведените искове към вас плащате като мен от 300 лв станаха 1200 лв.

# 734
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
antoanetageorgieva, а от колко време ги дължеше тези 300 лева?

Общи условия

Активация на акаунт