СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 172
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1
Благодаря Simple Smile!

# 826
  • Мнения: 45
Привет, момичета!
Днес ми звъняха от Вивател  за моя неплатена сметка от 2009 година и заплашваха със съдия изпълнител и т.н. Въпроса ми е имат ли давност тези сметки и колко е тя???????

# 827
  • Мнения: 527
Привет, момичета!
Днес ми звъняха от Вивател  за моя неплатена сметка от 2009 година и заплашваха със съдия изпълнител и т.н. Въпроса ми е имат ли давност тези сметки и колко е тя???????

Да, имат давност, и тя е 3 години. Но тя не се прилага служебно, т.е. автоматично, а трябва ти да се позовеш на чл.111 в съда. Т.е.  ако получиш съобщение от съдия изпълнител трябва веднага, като спазиш срока, да попадеш възражение в съда. Но възражението не спира действието на тия мръсници съдия изпълнителите. Трябва да изчакаш решението на съда. Дано не се стига до там! 

# 828
  • Мнения: 6 029
Привет, момичета!
Днес ми звъняха от Вивател  за моя неплатена сметка от 2009 година и заплашваха със съдия изпълнител и т.н. Въпроса ми е имат ли давност тези сметки и колко е тя???????

Да, имат давност, и тя е 3 години. Но тя не се прилага служебно, т.е. автоматично, а трябва ти да се позовеш на чл.111 в съда. Т.е.  ако получиш съобщение от съдия изпълнител трябва веднага, като спазиш срока, да попадеш възражение в съда. Но възражението не спира действието на тия мръсници съдия изпълнителите. Трябва да изчакаш решението на съда. Дано не се стига до там! 

Не подвеждайте хората!

Давността на всички периодични плащания е три години. Съдът не се самосезира по давност, обаче. Ако решат да ви съдят, ще получите съобщение от съда по адрес на лична карта. Не от съдебен изпълнител!!! Съдебният изпълнител поема случая след като е приключило делото в полза на ищеца! Ако нещата стигнат до СИ - всичко е приключило.

Именно когато получите съобщение от съответния районен съд, трябва да възразите, позовавайки се на изтеклата давност.

# 829
  • Мнения: 45
Ок де, само че аз искам да не чакам да стигам до съд а да погася задължението по давност сега! Как да го направя?

# 830
  • Мнения: 6 029
Ок де, само че аз искам да не чакам да стигам до съд а да погася задължението по давност сега! Как да го направя?

Не можете. Не плащате и чакате да заведат дело, което най-вероятно няма да направят. Като Ви звънят - казвате, че няма да плащате, тъй като задължението е погасено по давност. Те, разбира се, ще Ви говорят глупости, ще крещят и заплашват. Просто затваряйте телефона. Законът е на Ваша страна:)

# 831
  • Мнения: 527
Кой, кого подвежда??????  Я по— кротко!  В моя пост колко пише, че е давността?  Ти четеш ли?  Недей  да си толкова сигурна, че ще получи съобщение от съда! 

# 832
  • Мнения: 527
Ок де, само че аз искам да не чакам да стигам до съд а да погася задължението по давност сега! Как да го направя?

Не можете. Не плащате и чакате да заведат дело, което най-вероятно няма да направят. Като Ви звънят - казвате, че няма да плащате, тъй като задължението е погасено по давност. Те, разбира се, ще Ви говорят глупости, ще крещят и заплашват. Просто затваряйте телефона. Законът е на Ваша страна:)

Аман от глупости и некомпетентни!  Не можела била!  Напротив, може!  Ако иска да плати никой не можехда й забрани!  И ако задължението е малка сума даже е препоръчително, защото ще излезе по— евтино, отколкото последващите процедури!!!!! 

# 833
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Ок де, само че аз искам да не чакам да стигам до съд а да погася задължението по давност сега! Как да го направя?

Не можете. Не плащате и чакате да заведат дело, което най-вероятно няма да направят. Като Ви звънят - казвате, че няма да плащате, тъй като задължението е погасено по давност. Те, разбира се, ще Ви говорят глупости, ще крещят и заплашват. Просто затваряйте телефона. Законът е на Ваша страна:)


Аман от глупости и некомпетентни!  Не можела била!  Напротив, може!  Ако иска да плати никой не можехда й забрани!  И ако задължението е малка сума даже е препоръчително, защото ще излезе по— евтино, отколкото последващите процедури!!!!!  
Айде, спокойно, де! Изречението "да погася задължението си по давност сега" може да се тълкува по два начина - да го плати в брой и да не се занимава или да погаси (автоматично, служебно или както искаш го наречи) задължението си без да плаща, заради изтекла давност. Джули го е изтълкувала по втория начин. Стига скачайте преди да помислите.

# 834
  • Мнения: 6 029
Ок де, само че аз искам да не чакам да стигам до съд а да погася задължението по давност сега! Как да го направя?

Не можете. Не плащате и чакате да заведат дело, което най-вероятно няма да направят. Като Ви звънят - казвате, че няма да плащате, тъй като задължението е погасено по давност. Те, разбира се, ще Ви говорят глупости, ще крещят и заплашват. Просто затваряйте телефона. Законът е на Ваша страна:)

Аман от глупости и некомпетентни!  Не можела била!  Напротив, може!  Ако иска да плати никой не можехда й забрани!  И ако задължението е малка сума даже е препоръчително, защото ще излезе по— евтино, отколкото последващите процедури!!!!! 

Ооо, сестро, достатъчно съм коптентна аз. Погасяване по давност не означава плащане на сметката. Никъде не видях да има желание за плащане на сметката. Ако сумата е дължима, длъжникът, разбира се, има право да я плати. Ако ще се позовава на изтеклата давност - няма как да накара кредитора да погаси задължението. Единствено това може да се случи при завеждане на дело. И да, има некоректни призовкари. Но винаги може да се заведе дело за неправилното призоваване.

Освен това, ако Виваком заведат дело срещу длъжника, възрази се и се изтъкне изтеклата давност и съдът отхвърли иска, разходите си остават за сметка на ищеца, а не на ответника.

Айде със здраве Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 яну 2014, 11:18 от Julie

# 835
  • Мнения: 527
Сестро ще викаш на себеподобната провинциална твар до себе си, не на мен!  Със селските обноски беж на село!

# 836
  • Мнения: 45
Хмммм? Не разбирам защо се палите? Явно мъжете ви не ви нервират достатъчно!!!  Twisted Evil
Процедох разговор с адвокат, който работи за Мтел. Давността е 3 години от датата на последното ви плащане!!! Честито на всички!

# 837
  • Мнения: 1
Здравейте.
Искам да споделя и моята история със СГ Груп, за да сте наясно до къде могат да стигнат тези мошеници.
В края на 2009г. имах задължение към Глобул на стойност 100лв., което не знам как достигна тази сума при лимит 50лв., плащала съм редовно сметките си. Нямах възможност да погася цялата сума и платих 70лв., останаха още 30лв.
В началото на 2010г. отидох да платя и останалите 30лв., но в магазина на Глобул ми казаха, че тъй като договорът ми е изтекъл и не съм го прекратила, били ми го подновили за още не помня година или две, спрели ми картата и ми начислили неустойки в размера на съответните месечни такси до края на новия период. Ядосах се, че никой дори не ми е казал, че договорът изтича, за да преценя дали да го подновя или прекратя. От Глобул ми заявиха, че трябва да платя цялата новопоявила се сума от 206лв. за да ползвам отново техните услуги или за да прекратя договора. Не го направих, не платих нищо.
Така през септември 2013г. опитвайки да изтегля пари от картата си ми излезе отрицателен баланс минус 1010лв.! Проверих в банката, оказа се, че съм осъдена и ми е наложен запор на всички банкови сметки. Бях осъдена без въобще да знам, че срещу мен е имало образувано дело, до банката в която ми превеждат заплатата е изпратено съобщение за запор от ЧСИ и за това не бях уведомена.
Наложи се да ходя да пускам молби, за да ми вдигнат запора и така започнах да внасям по 100лв. всеки месец до изчистване на сумата. Едва когато отидох да подавам молба за вдигане на запора получих всички документи около делото. Оказа се, че давността на фактурата ми е изтекла през месец април 2013г., а делото е от месец май същата година. Един месец след изтичане на давността. Била е изтекла давността и на задължението и на неустойките, но се признавала за изтекла ако аз подам възражение.
Преди няколко дни ходих отново в банката, за да олихвя спестовната си книжка, която моята баба ми е отворила от бебе. Оказа се, че гадовете без да уведомят са изтеглили и от там всичко налично.  Така от СГ Груп ме осъдиха без да ме уведомят и без мое знание са изтеглили и парите от спестовната ми книжка и остатъка от заплатата ми.
Най-интересното е, че от СГ Груп ми казаха, че задължението е изкупено от тях в телефонен разговор с тях. Когато ги попитах за подробности около сумата и датата на задължението, те ми казаха, че документите ми все още били  в Глобул. В момента, в който купуват моето задължение, по закон всички документи около него трябва да се намират вече в тях.
Ако някой има задължения към мобилен оператор и скоро изтича давността на задължението му, нека се поинтересува какво трябва да предприеме, за да признаят давността му ако не иска като мен за 30лв. да плаща 1000лв.

# 838
  • Мнения: 1
Забравих да ви кажа.
Когато отидох да подавам молба в кантората на ЧСИ Сия Халаджова, за да ми вдигнат запора, до мен имаше една баба.
Тя също беше отишла да пише молба за да вдигнат запора на пенсията и. Една млада майка с детенцето си  чакаше за същото - да пише молба, за да вдигнат запора на майчинството и.
Потресена съм от безграничната наглост на тези нещастници - това за мен е порочна практика, как ще слагат запор на пенсии и майчинство, как ще изтеглят парите от спестовната ми книжка без дори  да уведомят. От банката мислеха, че аз съм изтеглила парите и се чудеха какво отивам да олихвявам.

# 839
  • Мнения: 527
Фани, съчувствам ти. Много са нагли ЧСИ. Съветвам те да съдиш Халаджова. ЧСИ тата са за разстрел, а единствения виновен за господстващото им положение е Янаки Стоилов.

Общи условия

Активация на акаунт