СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 161
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 3 413
След писмо от този измислен арбитражен съд идва призовка за дело от истинския, регионален съд,  тогава може да се оспори давност.

# 961
  • Мнения: 2 927
nalif, сигурна ли си? Няма ли документ, на който да пише "Иск", "Искова молба" или нещо подобно?
Не си губи времето във форума, а отивай при адвокат, преди да е изтекъл срока. Трябва да се напише отговор и да постъпи в арбитражния съд в 7-дневен срок от датата, на която си получила книжата.

# 962
  • Мнения: 39
nalif, сигурна ли си? Няма ли документ, на който да пише "Иск", "Искова молба" или нещо подобно?
Не си губи времето във форума, а отивай при адвокат, преди да е изтекъл срока. Трябва да се напише отговор и да постъпи в арбитражния съд в 7-дневен срок от датата, на която си получила книжата.

това са всички документи които получих преди около 2 часа ...снимах ги с тела и ги качих да ги видят всички

# 963
  • Мнения: 6 029
Още на първа страница виждам, че ако не се внесе такса, която е 250 лв., няма да ти разгледат насрещния иск или възражението. И продължавам да чета, а nalif утре да е при адвокат.

РуСа-Мамма, не е измислен съда. Ще си го осъдят, ако не отиде да ги разпилее и не оспорят подсъдността. Не може да си водиш дела, където искаш, но ако ответната страна си трае - гори.

# 964
  • Мнения: 3 413


РуСа-Мамма, не е измислен съда. Ще си го осъдят, ако не отиде да ги разпилее и не оспорят подсъдността. Не може да си водиш дела, където искаш, но ако ответната страна си трае - гори.
И какво става тогава с тези хвърчащи писма, които понякога не достигат до длъжника?
Моя приятелка имаше задължение, от години живее в друг град, когато е подписала договор към Глобул е била по лична карта в стария град. След това сменя адреса си по карта, но писмата са идвали на стария адрес, даже със ставата фамилия(омъжва се и сменя). Каза, че дошли полицаи с призовка, ПО адрес ЛИЧНА КАРТА са я намерили и така разбрала за С.Г. груп, ходила до стария адрес и новите жители на адреса и дали всички писма. Така разбрала за какво я съдят.
Вече в съда оспори: цесия; давност и, че не се е подписала на нито едно писмо, идващо на стария адрес.

# 965
  • Мнения: 6 029
РуСа-Мамма, арбитражните съдилища са истински. Както и този в случая.
Книжата са приети.
Длъжен си да си на постоянния си адрес. Ако те няма - уведоямвам те чрез залепване. Закони, брат.

Моя приятелка, твоя приятелка, на куп абсурди съм се нагледала, но тук всичко е редовно връчено.

Въпросът е, че вместо 25 лв. държавна такса, тия образи искат 250 лв. за иск до 1000 лв.
Имаме си искова молба, всичко си имаме. И тук трябва адвокат. Няма да стане във форума.

# 966
  • Мнения: 6 029
И още нещо - когато съдът не може да открие физическо лице на адреса - иска удостоверение за постоянен адрес, в случай, че е сменен. За да може книжата да се връчат на актуален адрес.

Между другото тоя от СГ Груп вчера ме пита дали адреса, на който е предоставяна услугата, за която искат да ме съдят, е моят адрес и дали могат да ме намерят там.  Rolling Eyes

# 967
  • Мнения: 3 413
РуСа-Мамма, арбитражните съдилища са истински. Както и този в случая.
Книжата са приети.
Длъжен си да си на постоянния си адрес. Ако те няма - уведоямвам те чрез залепване. Закони, брат.

Моя приятелка, твоя приятелка, на куп абсурди съм се нагледала, но тук всичко е редовно връчено.

Въпросът е, че вместо 25 лв. държавна такса, тия образи искат 250 лв. за иск до 1000 лв.
Имаме си искова молба, всичко си имаме. И тук трябва адвокат. Няма да стане във форума.


Е, не е така. Те я търсят на стар адрес, от 5-6 години е с нова лична карта и новия адрес, нова фамилия. Как ще си вземат парите като един адрес не намират, не е така.
Не пиша да се заяждам, прочетох и реших да пиша какво знам.
Имала е писма от арбитражния съд, че е осъдена, а полицаите с призовката за регионалния съд са дошли около 6 месеца след писмото от арбитражния съд.

# 968
  • Мнения: 3 413
Понеже аз я карах до адвоката и, имам спомени, че той говори, че имало хора, при които давността не е изтекла. Получават писма от С.Г. груп, после от Арбитража, условието да спечелят делото е НИКОГА да не се подписват.
Така като дойде призовка от реалния/ не арбитражния съд, да спечели делото по това, че не е получил писмо за цесия, както и писмото от арбитража.

С това мога да ви помогна. Друго не се сещам по случая.
Успех на всички!

# 969
  • Мнения: 6 029
Да, виж следващия ми пост - тя може и е възразила именно за нередовно призоваване.

Но пак казвам, че съдът не е измислен. Има много арбитражи, за които даже не подозираме. Утре ще попитам как така си водиш делата в някакъв арбитраж ей така, ако не е упоменат в договора с основния кредитор. Нямаше арбитражни клаузи, до колкото помня, в договорите на Глобул. А може и да греша, разбира се. Но ако няма и тия просто пробват, ако мине, направо са за убиване.

# 970
  • Мнения: 2 927
   nalif, видях исковата молба. Не виждам причина да не спечелиш, ако се обърнеш към адвокат.
   Julie, в правилника ли пише, че няма да разгледат възражението без такса? Защото в уведомлението са споменати такси само за насрещен иск и/или възражение за прихващане.
    ПП Ако някъде в правилника пише, че не могат да откажат разглеждане на дело при липса на възражение за арбитражна клауза, нищо чудно на това да разчитат и да си събират такси. Решенията им са окончателни. Ако не греша, подлежат и на принудително изпълнение.

# 971
  • Мнения: 6 029
Ми така ми се стори, Хърмаяни, но не съм чела задълбочено, че вече не виждам по това време  Mr. Green Ама и никой не ми плаща да се задълбавам, мисля, че това ще да е работа на адвоката на nalif  Peace

# 972
  • Мнения: 2 927
Ми така ми се стори, Хърмаяни, но не съм чела задълбочено, че вече не виждам по това време  Mr. Green Ама и никой не ми плаща да се задълбавам, мисля, че това ще да е работа на адвоката на nalif  Peace
Да, така е. Просто тази колекторска фирма е ужасна. Имала съм дела и с други - при тях всичко е изпипано и наред.

# 973
  • Мнения: 3 413
Аз да съм, бих си траяла до писмото от НЕарбитражен съд, тогава бих оспорвала по 3 линии: не съм получавала/ подписвала на нито една покана и арбитраж; не съм получила писмо за цесия; изтекла давност.
За да се случат първите две линии следва ако получа писмо от арбитража да съм пас.

Това е моята логика, успех на всички!

# 974
  • Мнения: 6 029
Аз да съм, бих си траяла до писмото от НЕарбитражен съд, тогава бих оспорвала по 3 линии: не съм получавала/ подписвала на нито една покана и арбитраж; не съм получила писмо за цесия; изтекла давност.
За да се случат първите две линии следва ако получа писмо от арбитража да съм пас.

Това е моята логика, успех на всички!

Не, не... ако си на адреса си, не е сменен и не си приемеш книжата.... приключваш. Решенията на всеки един арбитраж, както каза Хърмаяни, са едноинстанционни, окончателни. Районният съд издава само изпълнителния лист след това. При приятелката ти е различно - тя не е била вече на този адрес официално по лична карта, тоест не е призована редовно. Съвет от мен - приемайте си книжата от съда, щото ще плачете после.

Общи условия

Активация на акаунт