Чужбински манджи

  • 68 830
  • 956
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Кое е най - вкусното или пък най - ужасното национално ястие на страната, в която живеете. Нещо, което е странно откъм съчетание на продукти и ви е харесало или пък хич и не искате да го вкусите Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 7 325
На мен ми харесва паеята, на синът тортията. Няма нищо странно нито в едната нито в другата манджа. Не ми харесва хамона, мирише ми ужасно, но пък мъжо много го яде. Гледам по магазините продават калъпи кръв, незнам какво се приготвя с тях, но не мисля че бих опитала.

# 3
  • Мнения: 3 521
Е немската кухня не "блести" с кой знае какви вкуснотии от манджите, но по-"гадност" давам медалите на
1) филия намазана със сурова кайма и обилно наръсена със ситен кромид лук. Сервира се и като плато
2) Eisbein - варен джолан
3) Schmalztopf - свинска мас с ябълки и кромид

Най-вкусните - вурстчетата с кисело зеле, супата с различни кнедли, "киселото" печено, тортите Wink , аспержите и невероятния черен хляб.

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Най много ми харесва паста с броколи, правя я задължително един път в седмицата, от нац. италиански ястия сега не се сещам какво не обичам, май всичко ям Embarassed

# 5
  • Мнения: 5 476
 
Аз много харесвам фарфале със сьомга и сметана  Peace

  Не обичам традиционното предястие  прошуто с мелоне (суха шунка с пъпеш)
 както и мостарда (горчица с плодове)  Sick

  Не ми харесва да смесвам сладко със солено.  Rolling Eyes

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
 
Аз много харесвам фарфале със сьомга и сметана  Peace

  Не обичам традиционното предястие  прошуто с мелоне (суха шунка с пъпеш)
 както и мостарда (горчица с плодове)     Sick

  Не ми харесва да смесвам сладко със солено.  Rolling Eyes



Мостарда - плодове в леко пикантен, сладко кисел сос,но няма ниЩо обЩо с гор4ицата. Wink
Използва се като гарнитура за месо,тип телеШко варено.Голяма гняс  Sick

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Обожавам Steak and Kidney Pie  eat
Пробвах веднъж сама да го правя, но нещо с миризмата на бъбречетата не се справих  Sick

# 8
  • Мнения: 1 761
Холандската кухня не е от вкусните.Аз не харесвам
 стампот/варени зеленчуци объркани в картофено пюре/,
апелфлапен/нещо като мекици,но с кисели ябълки в тях/
,апелтаарт/много сладка торта, с набучени твърди кисели ябълки отгоре/
харинг-сурова риба,която се слага в хлебче и се поръсва с много ситно накълцан лук,
а най-омразното са ми лаппен/вид телешки пържоли,които се пържат,по-точно се къпят в мазнина, а после мазнината се използва за сос. Sick

Всички сладкиши са ужасно мазни,слагат им по много масло в тестото.


Единственото,което ми харесва, при това само,ако мъжа ми го наготви е овенсхотел-зеленчуци и кайма,които са покрити с картофено пюре,прилича на българската мусака,но без подправките.

# 9
  • Мнения: 3 804
От арабската кухня ми е любимо-тиква с кайма и нахут   chef
Нещо странно за бг кухня-пържено цвето зеле -много в вкусно

Мразя когато в някой скадкиш са сложили розова водя вместо ванилия.А и много мазно готвят.

# 10
  • Мнения: 1 526
В тукашната кухня има повече хубави неща, които открих като салати, плодове, банички, сладкиши и по- малко такива, които не ми допадат.
На първо място слагам гефилте фиш- рибни кюфтета и крепалах  нещо като руските вареники или италианските равиоли, но не съвсем. Умирам само когато помириша  Sick.

# 11
  • Мнения: 418
Когато съм в NY, задължително съм на bagels(egg bagels).

Когато съм в TR - на simit=симит. TR кухня е много разнообразна и има за всеки по нещо(аз не ям червено месо); любими са ми мезетата :


- kısır=kъcъp
- babagannuş=бабагануш
- çerkez tavuğu=черкез тавуъу(черкезко пиле)
- yaprak sarması=япрак сaрмасъ
- semizotu salatası=семиз'оту салатаcъ (салата oT тученица)
- sigara böreği=сигара бьореъи etc. .


Oбичам u kumpir=kyMnup   Wink .



(** u a3 не обичам розова вода в сладкиши Crazy)


Прекрасна тема ... kрайно време беше да се заговoри и за бахура ... по държави  Mr. Green Whistling Wink.



ps: xa тъй, турнете и снимкu, да видим кой-как-къде и защо  Mr. Green Whistling Wink

# 12
  • Мнения: 27 524
Пържени кюфтета със сладко от боровинки. И конското по принцип  Stop

Иначе за мен уникат си остава сладкото от калинки от една китайка  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 390
Цитат
kрайно време беше да се заговoри и за бахура ... по държави Mr. Green Whistling Wink.

Ааа, не! ... "за бахура... по държави" вече има тема! В тази си говорете за други неща. Crazy

# 14
  • Мнения: 5 710
От ит. кухня мисля , че не мога да понасям само ньоки.
Също така не ми допадат тежки десерти, като напр. сицилианския десерт кассата, или тежки наполетански пици.
Така или иначе  няма нищо общо с отвращение или нещо такова, просто не ги ям.
Иначе аз съм фен на смесвания разни. Конфитюр от ягоди с балсамов оцет, напр, а лятото често вечеряме пъпеш с прошуто крудо ( което го е споменала Астрея към непоносимите й:)
В България обичам например да ям в Мотто ( май беше) карамелизирано козе сирене и зелена салата. В Туция като бяхме аз налитах все на щанда със сирената, който беше съседски с този на сладката... запомниха ме хората:)

Общи условия

Активация на акаунт