Има ли българи в Омск, Москва или МО?

  • 48 509
  • 337
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8
Милинка, аз съм в Москва и ние платихме застраховката към застраховател като си избрахме Родилния дом от едни списък. В този списък бяха посочени различни Роддом-а и съответно цените на застраховката във всеки един. Моята застраховка е на две части-едната е само за ведението, а има и още една, втората част едни вид -за самото раждане, живот и здраве...
Милинка, доволна ли си от частната клиника?

# 61
  • Мнения: 70
Милинка, да. По линия на РВП - разрешението за временно пребиваване ми издадоха медиицински полис, какъвто имат всички руски граждани. Също като тях мога да ползвам безплатни медицински услуги. Сега като чета за какви суми говорите, се радвам,че успях навреме да си направя въпросното разрешение. (получих го юли, а август забременях).
Вие и двете ли искате да родите в Русия или не сте решили?

# 62
  • София
  • Мнения: 8 045
Интересна ми стана застраховката. Ако не е тайна, колко излиза да се "застраховаш" за раждане? Ще взема да проверя тук как стои въпросът и дали се предлага от някой застраховател.
Още е рано, в 14 г.с. съм, но намеренията са да раждам в Русия. Съпругът ми е тук, а ако е в София, няма да има кой да ми помага в началото и ще е по-сложно.
За РВПто се оказахме сложен казус, голямо ходене по мъките е.
Никита, в частната клиника до сега съм ходила за рутинен гинекологичен преглед, биохимичен скрининг, някаква част от задължителните изследвания и преглед при ендокринолог. Като цяло не мога да се оплача, отношението е добро, а като цена на прегледите излиза по-евтино, отколкото е в България. Засега плащам "на парче", защото през юни ще съм целия месец в България. По-нататък ще го мисля, дано да няма проблеми.

# 63
  • Мнения: 8
 Милинка, застраховката за раждане още не знам колко ще излезе, защото ние първо платихме само тази за ведението. Но доколкото знам от застрахователната компания има разлика в цената. Цената зависи от Роддом-а, който си избереш и от застрахователната компания. Ние избрахме обикновен родилен дом, и ще проверя колко ще ни струва и мога да ти пиша на лични колко  е горе-долу  застраховката за раждане и какво се включва в нея  bouquet
  Бебешка, живот и здраве тук ще раждам. Колкото повече наближава, толкова започвам да се плаша...  #Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 8 045
Аз сега съм заета да събирам изследванията за паспорта... Направо ми взеха акъла. Днес бях на гинеколог, за да види докъде съм я докарала, връчи ми още изследвания и лекари, през които трябва да мина... Включително УНГ и терапевт, които не знам защо трябва да посетя... Били задължителни. Очният лекар при мен е задължителен така или иначе. Но установих, че за да раждам в Русия със секцио, ще трябва писмено становище на очния лекар защо се налага, а не просто да кажа, че ме е предупредил да съм със секцио.
Следващата седмица съм на втори биохимичен скрининг+някакви лекари+още изследвания. От България имах СПИН, сифилис и хепатит, ама там било само В, а трябвало и С. И ще давам наново всичките пак. Станах като игленик. Simple Smile
Но май така е по-добре, тук е доста по-строг контрола върху бременните, явно при нас отгоре-отгоре го карат...
За родилните домове установих, че май нямат частни. Ще трябва да избирам само от държавните, но засега имам доста време, да го докарам до там, живот и здраве.
Погледнах в нета да видя дали тук някой я предлага тази застраховка, но съпругът ми след празниците ще трябва да попроучи.

# 65
  • Мнения: 8
Милинка, и при мене задължително искаха писмените становища на УНГ, терапевт и очен лекар. Периодично ми вземат кръв за какви ли не изследвания, пък и на мене още по-често, защото съм с отрицателен Rh. Но според мене така е по-добре отколкото в България. Първоначално в България не ми правиха никакви изследнаия, ама никакви. Close Нещата там са доста по-запуснати и малко  бг гинеколозите/може и да има изключения/ го карат на това, че "това си било природа и тя си знаела работата". Даже можеш от тук да ги питаш през това време, през което си в БГ какви изследвания следва да ти се направят, че да не ти пропуснат нещо важно...

# 66
  • Букурещ
  • Мнения: 7 844
Привет дами Simple Smile

Случайно минавам през темата и много съжалявам, че навремето когато живеехме в Москва нямаше такова движение в темата..........

Само като инфо, докато живеехме в Москва имахме абонамент в EMC
http://www.emcmos.ru/ru/

Само като инфо пак казвам го давам, може на някого да му свърши работа. Супер бяхме доволни цялото семейство. Доста да кажа огромна част от френските експати бяха в тази клиника. Условията са повече от перфектни!

Поздрави на Москва от мен с голяма носталгия....

# 67
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета! Изследванията са наистина много и супер досадни, накрая вече ми беше писнало...всяка седмица да давам кръв, урина, секрет и още един куп глупости ми измисляха. За лекарите:терапевт посещаваш 2 пъти(веднъж в началото и веднъж в края на бременността), освен това и при стоматолог трябва да отидеш.
Аз вече имам впечатления от родилните домове, изцяло положителни. Родих бебче на победата  Grinning, на 9 май. Родилният дом, в който раждах се смята за съвсем обикновен, държавен. Вътре беше ново, чисто и уютно. Ако не бяха всичките апарати в родилна зала, щях да се почувствам като на хотел Simple Smile Имах доста дълго и не леко раждане, постъпих в 7:00ч сутринта с изтекли води и родих едва в 20:25ч. През цялото това време ме обсипваха с внимание, всички бяха много доброжелателни и мили. Наричаха ме с разни ласкави имена : зайка, пупсик, котенок, красотка и т.н. Преместиха ме в индивидуална родилна зала, тя по принцип е за хора, които са сключили договор с екип ( т.е. са си платили тлъста сума), не знам защо ме сложиха именно в нея, явно им беше свободна за деня. Казаха, че мъжа ми може да влезе при мен,ако иска. По принцип външни лица не се допускат, това е пак екстра, която получаваш само срещу заплащане. Така че аз помислих, че го пускат само за малко, колкото да ме види, но се оказа,че за цялото раждане. Страшно съм им благодарна за това, аз много исках той да е с мен, но не ни се плащаха 2500 лева.    Общо взето всичко беше перфектно, после и много ме хвалеха,че съм се справила отлично. Simple Smile
Успех, момичета! Пожелавам ви да имате моя късмет, да попаднете на добри хора.  Peace

# 68
  • Мнения: 179
Бебешка, честито бебче  Hug   bouquet Да ви е живо и здраво, и много да ви радва!

# 69
  • Мнения: 2
Честито маме! Да ти е живо и здраво детенце /не си уточнила мъж или девойка/, със сигурност много ще те радва, а аз му пожелавам да му се случва само това, което е най-добро за него))))))))

# 70
  • Мнения: 70
Благодаря ви за пожеланията! Simple Smile Девойка е, ама е по-голяма от повечето мъже и страшна лакомница.  baby_neutral

# 71
  • Мнения: 8
Бебешка, честито   bouquet  bouquet  bouquet Да ви е жива и здрава и много да ви радва. Аз така се развълнувах, та даже и се просълзих Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 8 045
Бебешка, честита девойка! Да ви е жива и здрава и много, много да ви радва!   bouquet
Вече имаме едно проучване в родилен дом, звучи обнадеждаващо. Simple Smile
Снощи съвсем леко прокървих и се обадих в клиниката, за да запиша час. След 15 минути звъннаха, за да кажат да викна Бърза помощ. Съпругът ми хукна да звъни, но го възпрях. Днес ходих на преглед, нищо сериозно и плашещо, но пак казаха да търся Бърза помощ, ако се повтори вечер... Искрено се изумих... явно тук е прието да се вика за такива неща. Та, докато седях, чакайки за лекарката, пак звъннаха от клиниката (аз се намирах в нея), за да питат как се чувствам, как е самочувствието, проблеми имала ли съм през нощта.... Явно се отнасят с повишено внимание към бременни и родилки, добро впечатление ми направиха.

# 73
  • Мнения: 179
Милинка, и аз направо съм изумена от това, което описваш. Ние тук можем само да си мечтаем за такова отношение, за съжаление. Не знам и след 100 години дали ще стане. Както и да е, желая от сърце успех на всички бъдещи мами!

# 74
  • София
  • Мнения: 8 045
Supernova, не знам, може да се дължи и на това, че се преглеждам в частна клиника. Макар че като чета Бебешка, държавните болници и поликлиники са съвсем прилични.
В Русия също имат проблем с раждаемостта и всячески се стремят да насърчават жените да раждат. То всъщност при нас не е много нормално отношението, та прави впечатление, когато се държат добре.

Общи условия

Активация на акаунт