Пролет пуква, разцъфтява, СЕПТЕМВРЙИСка мама засиява!

  • 22 551
  • 693
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
за момичетата от софия да ги питам, къде сте си правили ФМ , доволни ли сте и колко горе долу пари да си подготвиме, аз 4етох много добри неща за доктор Томова и мисля там да се запиша, но ставало с много чакане Sad Sad Sad

# 16
  • Мнения: 2 222
Ох, заглавието е чудесно, ама аз така съм "засияла", че няма накъде  Sick Лошо ми е, излизат ми пъпки по лицето, а на всичко отгоре ме цепи глава. Ще пийна един разтворим парацетамол след малко. А довечера съм на родителска среща, мъжът ми е извън града и се чудя как да се организирам  Crazy

Да ви кажа, пуснах оплакване от вчерашната лекарка, която искаше да ми забрани да се следя на частно. Не знам какъв ще е ефекта, но поне съм направила каквото зависи от мен, та да не попадат други бременни жени в такава неприятна ситуация. Ако не беше толкова нагла тази жена, нямаше да се обадя, но сега ми прекипя и реагирах. Как може да ми каже "Тук не искаме такива бременни", при положение, че е поела ангажимент да води ЖК през Здравната каса. Дано поне едно предупреждение й отправят, та да внимава друг път с другите жени.

talktoher, за София най-добрите варианти за мен са - МЦ Фемина - доц. Димитрова, но и останалите са добри специалисти там, д-р Марков в МЦ Марковс и д-р Томова, към която и ти си се ориентирала. За тях можеш отсега да си запишеш час за втората ФМ„ която се прави около 20 - 22 седмица. За ранна ФМ ще има часове сигурно при някого във Фемина, звънни и провери. Но за Димитрова, Марков и Томова записват поне месец и половина предварително  Peace Доколкото знам, цените варират между 60 и 100 лева.

# 17
  • Мнения: 0
привет и от мен Hug

браво за темата, дано да ни е на късмет и всички да сияем Simple Smile

talktoher , аз във вторник правих ФМ и БХС в Св.Петка (Борово), струваше ми 100 лв. Много ми похвалиха докторката, но изоставаше с графика и минах малко набързо. Утре чакам резултатите и се моля всичко да е добре с бебчо Praynigтова е най-важно. Иначе 3 седмици по-рано си записах час, като ми казаха, че е най-добре да се направи в 12 навършена седмица, аз бях в 12 и 2 дни

Danna_2010, браво, че си се оплакала, трябва да си търсим правата и да има все по-малко лошо отношение към пациентите newsm10

да ви се оплача и мен сноши ме боля корема ниско долу и кръста, доста се поизплаших, но пих 2 но-шпата и си легнах. сега съм по-добре дано да е било нещо инцидентно. Не посмях да се обадя на моята лекарка, защото май сама съм си виновна. Примами ме вчерашното слънце и излязох на непозволена разходка, но днес пазя леглото smile3524

хайде отивам да хапна и пак се връщам в леглото
 Hug на всички мами

# 18
  • Мнения: 2 222
Имам чувството, че болките в корема и кръста са по-често срещани и по-ясно изразени при първа бременност. Може би тогава най-активно се разтяга матката, както и всичко около нея. И аз имах доста силни болки при първата си бременност, като че ли ще ми идва, така ме присвиваше корема. Определено след това не са ми били толкова осезателни.

# 19
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Danna_2010  дано скоро отминава гаденето ти Hug при мен поне от седмица вече няма повръщане- е случва се да ми се пригади, но бързо отминава Peace

# 20
  • Мнения: 2 222
При мен точно това е май проблема, че е постоянно -  сутрин, обед, вечер. Даже нощем когато стана, пак на вълни на вълни ми се повдига. Не повръщам обаче и аз, което си е супер. Peace

Ех, иска ми се по-бързо да минава времето и да влизам в 4 месец вече  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Отдавна не съм писала, но ви чета редовно. Просто последните седмици дните ми минаваха в  Sick  Sick  Sick Е ще трябва да се стягам, защото от другата седмица пак съм на работа, а тъкмо свикнах да се излежавам в къщи.
Добре дошли на всички нови попълнения  Hug лека и безпроблемна бременност  Peace
На мамите напуснали форума пожелавам скоро отново да изпитат радостта от  EFP Не се предавайте и мислете позитивно.
Danielkka темата е страхотна   bouquet
Danna_2010 когато прочетох за тази твоя лекарка направо  #Crazy #Cussing out  #2gunfire Много добре си направила, че си пуснала оплакване. Надявам се само да не е поредната бумащина с която никой не иска да се занимава.

# 22
  • Мнения: 15
desunique, всичко е ок при мен, миличка. Наистина миналата седмица хич не бях добре. Единственото нещо, което ме спаси от болницата беше, че не можех да стана от леглото иначе си бях за там ама отвсякъде. Сега обаче от няколко дена ми "присветна". Събудих се преди 3 дена и нямах нито един симптом. Само гърдите пак ме стегнаха. Но аз така съм и чувала от приятелки, че просто идва един слънчев ден в който всичко лошо отшумява. Е, дано това да е било моя момент и от тук нататък само да ми е добре. Не съм писала, защото имах едни гости чужденци в офиса и за първи път от два месеца се появих на работа да се срещна с тях.

Опитах се да изчета това, което сте писали...доста е.  Laughing Да ви кажа аз нито за миг не съм усетила ни най-малкото притеснение относно бебето. Наистина ви казвам нито за секунда. Не мога да ви разбера, че толкова се притеснявате. Някой беше писал, че мамите с първа бременност повече се притеснявали, аз не мисля, че е така. И на мен това ще ми е първо бебе и нямам грам лоши мисли. Като ми е лошо ми е лошо, като съм добре ми е добре и се радвам. Не си казвам Еееей, чувствам се добре, значи бебето е зле. Не знам, всичко си е до човек, но аз вярвам, че това как се чувстваме сега, как се грижим за себе си и това какво ядем е много важно за това какво детенце ще родим. Не значи, че щом родим здраво бебе, значи всичко е наред. Всичко, което правим сега ще се отрази на това какво дете ще е, нервно, спокойно, какъв ще му е имунитетета - болнаво ли ще е, здраво ли ще е. Та сега гледам аз да съм добре и много спокойна, пък каквото има да става ще стане.

mamadesita, много ми стана мъчно като прочетох за теб. Явно така е трябвало да стане. Надявам се с таткото да не страдате много и скоро да ни се похвалиш с хубава новина.  Hug

Добре дошли на новите мами! Хубаво е, че се увеличаваме.  Grinning

# 23
  • Мнения: 95
Здравейте момичета!
Добре дошли на новите девойки!
Гледам пак някой питаше за доц. Томова, което ме подсети, че трябва да си запиша час за 2та ФМ. Та звъннах й. Записах си час за 9 април (когато съм в 19 г.с.), а цената е 100 лв  Shocked., включваща, 2D,4D и запис на диск. Аз лично не исках 4D и запис на диск, ама ми съобщиха, че в техния център едва ли не това е пакет и включва всичко това, демек искаш не искаш получаваш всичко. Здраве да е.
Имам чувството, че болките в корема и кръста са по-често срещани и по-ясно изразени при първа бременност.
Да ти кажа не знам. При първата си бременност нямах такива неразположения в началото, а сега, когато ми е втора направо не ми се говори. При мен имам чувството, че една от причините е многото натрупани килограми между двете бременности (за болките в кръста говоря).
vany666 , ти май се повлия от случката на Mamadesita. Айде, моля те, стегни се и не мисли за такива дивотии. Peace Гледай си здравето и спокойствието и по-малко черни мисли в главата. Hug Всичко ще е наред.
Danielkka , много е хубава темата. smile3525
А Jani4ka наистина никаква я няма. Дано нищо не се е случило, може да е заминала.  Thinking

# 24
  • Мнения: 95
Jani4ka, явно сме писали по едно и също време. Много се радвам, че си добре и че всичко е наред- така и трябва.
 Между другото и аз като теб при първата бременност си живеех мирно и спокойно, нулево притеснение, нищо. Ама сега да ти кажа, не че ме друса нервата, в никакъв случай , ама някак, може би понеже знам какво е било, а и чувам разни неща от майките в квартала  Rolling Eyes, та имам малко повече притеснения от преди. Но мисля ,че ще е до време и ще ми мине. Айде пиши по-често или поне влизай с по едно  newsm10, та да знаем че си добре.  Hug

# 25
  • Мнения: 0
да, надявам се това да е причината, а и аз съм вече почти от два месеца вкъщи и предимно лежа и може би движението ми се е поотразило.
Хайде и дано при следващите бременности да сме по-спокойни и да не се шашкаме от най-малкото нещо :pregnantnew05  Simple Smile
 Hug

# 26
  • Мнения: 15
мама на Део, задължително ще пиша често. Просто миналата седмица беше ад и ми се бяха натрупали много неща на главата. Но е изключително приятно, че се сещате за мен.  Hug   Heart Eyes

vany666, ти съвсем си за бой!  Grinning По снимка няма как да разбереш колко са ти околоплодните води. Ако е имало нещо притеснително лекарката е щяла да ти го каже. Недей да си вкарваш бръмбари в главата! А снимките ни са различни, защото ни гледат на различни апарати.   Hug

# 27
  • Мнения: 304
Даниелка, браво за оформлението на новата тема. С голямо задоволство забелязвам, че се увеличава броят на полезните линкчета, това си полезна информация, която би било добре да се прегледа.
Момичета, я се стягайте в кръста, к`во сте се запритеснявали... Всичко ще е наред, ще видите! После ще погледнете назад и ще си кажете - егати за какви глупости съм се притеснявала... не ни трябват такива емоции, изхвърлете ги от главите си. Бъдете грижовни към себе си и бебето, но не се притеснявайте излишно.
Аз другата седмица съм на първата ФМ и се вълнувам от сега. Щеше да е по-приятно ако не ме цепеше глава от 3 дни насам... и ако спях читаво. Вие сънувате ли по-различни неща от преди? А как спите?

# 28
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Страхотна темичка  newsm44 !!! Браво!!
Аз докато намерих време да вляза вие нова тема отворихте Simple Smile
Само успях да прочета в старата,че си имаме нов член на групичката Simple Smile Добре дошла!
Сега ще изчета всичко дето сте изписали!
Лека вечер!
P.S. ех,много ми е мъчно за теб  mamadesita   ,кураж!!!! И скоро пак ще видиш двете чертички

# 29
  • София
  • Мнения: 1 067
Привет и от мен в новата тема, страхотна е, и нека само хубави новини да има в нея.

И аз днес записах час при Томова за 19 април, казаха, че все още имало за април часове без проблем, така, че ако някой се е ориентирал за там за късната да не се притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт