Избор на подходяща банка за влог

  • 2 172
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 173
Имаме известна сума, която искаме да вложим в банка, но ни е трудно да се ориентираме в избора си. Интересува ни къде ще ни е най-изгодно и също възможно ли е сметката да се води и на двама ни (това само за информация). Валутата е без значение.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Разгледай офертите за лихви по депозити на различните банки и си избери, в зависимост от това какъв искаш да есрокът на депозита. Ако няма да пипаш парите дълго, избери до-дълъг срок с по-голяма лихва.
Може да е на двамата сметката.

# 2
  • Мнения: 48
 Тук можеш да сравниш офертите  http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx

# 3
  • Мнения: 5 173
Благодаря, полезен линк.

# 4
  • Мнения: 13
Здравейте,
Аз съм в Първа Инвестиционна и съм много доволна от условията. Дават добри лихви и нямат такси за обслужване, както и минимална сума за откриване на депозит.  Знам че при тях е възможно двама човека да участват в един депозит. Има много разнообразни депозити, зависи какво търсите. Последно каквото четох е че сега по-дългосрочните депозити са по търсени.

# 5
  • Мнения: 1 290
Лихвите по депозитите виждам,че са паднали значително,такава ли ще е тенденцията?  Thinking

# 6
  • Мнения: 9
Преди един месец си продадох колата и ми останаха 2000 лева, които исках да си вложа в банка. Обаче по стечение на обстоятелствата тогава си сключих застраховка за бизнеса и споделих с моята позната, че искам да си вложа парите на сигурно място. Тогава тя ми предложи един много интересен тип инвестиционна застраховка, при която внасяш еднократно голяма сума за определен срок и когато изтече получаваш една доста добра лихва, която е по-висока от всички банки на пазара в момента. След като се консултирах с мъжа ми, я сключих, защото условията наистина ми се видяха много сигурни.
Ако ти е интересно поне провери!

# 7
  • Мнения: 5 173
Може ли да пишеш на лични подробности?

# 8
  • София
  • Мнения: 74
Вижте каква е перспективата на банковата ни система - http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2825391

# 9
  • Мнения: 7
Кой ти ги слуша тия. В момента рейтинговите компаниии се опитват да си защитят тяхното доверие. За пример давам Лемън Брадърс. Рейтинга им беше ААА ноща преди да фалират. Именно Фитч и Муудис им го бяха поставили. И това не се отнася само за тази банка. Така беше за цялата банкова система в щатите. Не виждам защо някой трябва да им се доверява. Смятам също, че нашите банки са доста стабилни в момента. А по темата бих препоръчал Свободен депозит в ПИБ. Аз имам там и съм доволен от обслужването, информиран съм винаги навременно, а и условията са доста добри. Лихвите по депозитите действително са тръгнали надолу. Това трябва да последва и при лихвите по кредитите. Дългосрочните депозити позволяват да получаваш лихва на същите нива като сегашните още година поне. А на застрахователните дружества им нямам доверие,честно да си кажа.

Общи условия

Активация на акаунт