Тайната на дългата и здрава коса - 77

  • 108 077
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Момичетата мисля да си направа маска с мас,обаче ме притеснява после измиването.Мисля,че ще е по трудно от зехтина newsm78
Вашите наблюдения?Или да си продължа със зехтина и другите съставки?

По-трудно е, но ако стоиш 2-3 часа маста попива. Сложи жълтък и няма да има проблем с миенето.

# 16
  • Мнения: 351
Здравейте дами!
не съм писала отдавна, но това не означава, че не ви следя Wink
От няколко месеца се мажа само със затоплен зехтин. Всичко друго ми се отразява много зле на скалпа. Положението беше нетърпимо - себорея, предизвикан от нея косопад, изтъняване на косъма. Прекратих всякакви експерименти с козметиката, само шампоан, маска и кристали по краищата.
kloie , изпробва ли вече къната, някакви отзиви? Чудя се дали да си поръчам, притеснява ме дали ще покрие добре белите коси?

# 17
  • Мнения: 2 803
Записвам се при вас. Започнах отново маската с тривитаминола след два месеце почивка. Трябва да съживя косата и пак започвам с домашните маски.

# 18
  • Мнения: 619
Момичета,простете за въпроса ми , но мисля ,че ще можете да ми отговорите.
Моята грива е по-скоро метла-къса, перушинеста, и по моя вина увредена.
Сега прочетох за естетсвен шампоан-жълтък+хума.
Някой ползвал ли го е, има ли представа за какво точно става дума и какъв е ефекта?
В какво съотношение трябва да е... и каква е хумата-нали има различни видове.
Благодаря много Simple Smile

# 19
  • Мнения: 452
По-трудно е, но ако стоиш 2-3 часа маста попива. Сложи жълтък и няма да има проблем с миенето.
Благодаря ти Lady Brinne  така ще опитам Peace

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
BacuTy косата може да се мие само с жълтък или жълтък+кисело мляко.
Друг вариант е хума /каолин - бялата / + оцет + вода.

Пробвала съм, но ефектът не е както с шампоан - поне моята коса стои по-различно и не я харесвам. Предпочитам да сложа домашна маска, да постоя колкото мога и да се измия с шампоан. Също помага за подобряване на състоянието на косата.

# 21
# 22
  • Мнения: 0
Здравейте аз съм нова и искам да попитам нещо относно маската с тривитаминол.
Става ли за 13 годишни?А може ли някоя да ми каже по простичка маска с тривитаминол?И дали ще е възможно ако се мажа с него да ми окапе косицата?
Тя си е съвсем обикновена:

Това ми е косичката а аз искам да порасне до кръста до началото на следващата учебна година.Та моля ви - помогнете ми  Flutter Praynig Grinning

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
eli_karameli косата на месец расте с около 1.5 см, ако изобщо не я режеш за 7 месеца ще порасне с 10-12 см.
До сега не знам някой да се е оплакал от косопад, заради маската точно, но все пак с него не трябва да се прекалява, а да се правят и почивки.

# 24
  • Мнения: 3 314
аз пък последните 2 пъти като си правих маската добавих кисело мляко друго не съм променяла  Rolling Eyes  и такива ситни пъпчици ми излязоха по главата ... ужас  Confused  сега мисля да се намажа само с масла и жълтък  Thinking  вие какво бихте ми препоръчали  newsm78 

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Здравейте аз съм нова и искам да попитам нещо относно маската с тривитаминол.
Става ли за 13 годишни?А може ли някоя да ми каже по простичка маска с тривитаминол?И дали ще е възможно ако се мажа с него да ми окапе косицата?
Тя си е съвсем обикновена:

Това ми е косичката а аз искам да порасне до кръста до началото на следващата учебна година.Та моля ви - помогнете ми  Flutter Praynig Grinning
Ти пък мила до кръста дълга коса Rolling Eyes, за какъв дявол ти е? Винаги ми е било много неестествено да видя мацка, още по0малко младо момиче с дълга пусната просто да си расте косица. Предпочитам добре оформена, средна до дълга коса, с обем блясък....а всичко това не ми се вързва с дълга до кръста коса. Лично мнение!

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Честно казано и на мен до средата на гърба ми изглежда оптимална дължина  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 93
браво на новата тема и аз цопвам тук да чета.
Между другото миенето на косата само с яйце или хума някак си не става като с шампоан.Пробвах и двата начина,но според мене косата е привикнала към шампоана и сега нито хумата нито яйцето могат да спасят положението.Ще си продължавам с домашните маски,з-то като слагам хума или яйце в тях,косата става страхотна.
Предната седмица си облях косата само с хума,оцет и вода и постоях така известно време.После като се измих,косата ми имаше много сияен вид.

# 28
  • Мнения: 616
то и аз на тези години се бях вманиачила дълга та дълга, ми успях накрай и установих че много трудно с е поддържа в приличен вид и на такава дължина се губи всякаква форма, да не говорим обем, и я скъсих и оттогава поддържам дължина средата на гърба и съм много по-доволна от вида й, и лицето ми изглежда по-добре защото не е тежка увиснала около него....ще си я пусне момичето, ще я поноси, ще й мине мерака... Wink

Иначе Eli, прочети назад, хората експериментират с основния състав много, някой слагат масла вместо мас, някой пропускат газта, някой мажат само тривитаминола, това е дадено като оптимален вариант просто.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
аз пък последните 2 пъти като си правих маската добавих кисело мляко друго не съм променяла  Rolling Eyes  и такива ситни пъпчици ми излязоха по главата ... ужас  Confused  сега мисля да се намажа само с масла и жълтък  Thinking  вие какво бихте ми препоръчали  newsm78 

хм...нещо да не се е оказало алерген?Понякога маслата нанасяни директно върху кожата могат да предизвикат алергични реакции. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт