Тайната на дългата и здрава коса - 77

  • 108 119
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Благодаря ви много  Flowers Rose

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Уау, записвам се веднага.
Само да внеса едно уточнение за това което обсъждате по-нагоре, когато какото е със захар се казва шоко.
Мога ли да попитам, откъде мога да си купя в София - тривитаминол ?

От зоомагазина на Витошка...2преки от дясно като тръгнеш от Южния парк надолу по Витошка. Последно беше 10лв Peace

Ех, че скъпо го продават  #Crazy. Аз от Пловдив го вземам по 5,70 лв. Даже постоянно снабдявам мои приятелки. Като търговски представител съм станала  Mr. Green

# 707
  • Мнения: 12
Аз пък си го взимам от зоомагазин в София, по-скъп от 7лв. не съм срещала, явно по центъра са си надули цените.

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 45
Аз пък си го взимам от зоомагазин в София, по-скъп от 7лв. не съм срещала, явно по центъра са си надули цените.

От  кой зоомагазин го взимаш? На мен даже ми се струва, че последния път го взех за 11лв  Money Money

# 709
  • София
  • Мнения: 220
И аз си го взимам от зоомагазин за 7.5лв.  Магазинчето е в Слатина  близо до читалището.

# 710
  • Мнения: 12
Аз пък си го взимам от зоомагазин в София, по-скъп от 7лв. не съм срещала, явно по центъра са си надули цените.

От  кой зоомагазин го взимаш? На мен даже ми се струва, че последния път го взех за 11лв  Money Money

В Борово срещу пазара има зоомагазин.

# 711
  • Мнения: 2
Момичета, със сигурност сте писали за това, но не мога да го открия в страниците затова ще питам: искам да си пусна косата дълга, сега едва ми докосва раменете, днес си подстригах връхчетата. Препоръчаха ми хининова вода, да расте по бързо. Да ви питам действа ли, как се прилага..?

# 712
  • Мнения: 12
След миене на косата се впъсква в корените, може и всеки ден да се ползва, но лично на мен не ми харесва, когато я слагам на суха коса, след това ми се заплита.

# 713
  • Мнения: 16
на Кашето жена му колко шампоани имаш?? hahaha а да питам и аз някой ползвал ли е шампоаните на Билка

Аз съм ползвала - за нормална коса. В началото беше хубав, но после след около 3-4 седмици използване започна да ми се омазнява косата по-бързо. Не беше нещо фрапантно, де. По-скоро "натежаваше" и изглеждаше на клечки.

Преди време попитах, но никой не ми отговори - някой знае ли дали честото миене със шампоан вреди на косата или самото мокрене? Бях на лекар, който ми каза 2 пъти, МАКСИМУМ 3 пъти седмично да си я мия със шампоан, останалото време само с вода. Аз си мислех като цяло мокренето, но неговите думи са малко двусмислени и съм объркана как да разбирам това.

# 714
  • Мнения: 616
Момичета, със сигурност сте писали за това, но не мога да го открия в страниците затова ще питам: искам да си пусна косата дълга, сега едва ми докосва раменете, днес си подстригах връхчетата. Препоръчаха ми хининова вода, да расте по бързо. Да ви питам действа ли, как се прилага..?

Маската с тривитаминол от първата страница, маски със стимуланта на Икаров това за да се ускори самия растеж. За да намалиш  цъфтенето и следователнод ане трябва да я подстригваш често, намаляване на топлиното третиране, сешоари, преси маши, ако все пак се прави, с термопротектор преди това, или поне кристали. На всяко миене завършвай с хубава маска или балсам, аз добавям след това и балсам без отмиване, така намалих много цъвтежа и ми се налагаше веднъж на 3 месеца само да я подстригвам, просто нямаше нужда по-често. Ако има цъвтеж, махни го и тогава почни наново, няма смисъл да се държи, само се цепи по-нагоре косъма. Също не реши мокра косата, и не я търкай с кърпа, само се попива, за да не се нарушава стрктурата на косъма.

Преди време попитах, но никой не ми отговори - някой знае ли дали честото миене със шампоан вреди на косата или самото мокрене? Бях на лекар, който ми каза 2 пъти, МАКСИМУМ 3 пъти седмично да си я мия със шампоан, останалото време само с вода. Аз си мислех като цяло мокренето, но неговите думи са малко двусмислени и съм объркана как да разбирам това.

Аз пък помня че аз лично ти отговорих преди, както и доста други хора. Както и да е. Мокренето не е вредно освен при някой много специфични кожни проблеми ( като някой видове лишеи които с къпане се разнасят по тялото) АКо това беше положението лекарят щеше изрично да го каже, то тогава щеше въобще да ти е забранено да се къпеш. Ще повторя това което казах и преди, шампоаните имат много агресивни пенители които раздразват кожата и задълбочават проблеми с кожата на скалпа, затова най-вероятно е казал да не се миеш с шампоан. Дадоха ти и доста домашни рецепти за други неща с които можеш да се миеш....
Но наай-добре уточни какъв точно ти е проблема, както казах, по принцип мокренето не е вредно, но има изключения. Peace

# 715
  • Мнения: 16
Хм, извинявам се много тогава, но наистина не помня някой да ми беше отговорил Confused Confused Confused Embarassed Embarassed Embarassed
проблема е по-бързо омазняване, в рамките на 2-3 ден, което значи, че си мия косата 3 пъти седмично и много много рядко 4 пъти, но на втория вече е "зле" . но при лекар ходих поради друга причина - косопад, имам и лек пърхот, като зимата се засилва, но по този въпрос нищо не ми каза- мислех, че може да спомене себорея, но не. Шампоана, който той ми предписа Davines, Energizing е доста щадящ ми се струва, защото е почти като вода и е медицински Simple Smile

# 716
  • Мнения: 616
Е значи не е нищо по-опасно. Пърхота не е задължително да е себорея, понякога просто точно от агресивни шампоани и препарати кожата се пресушава и раздразва, лекаря май това е решил че е произхода на твоя пърхот, в такъв случай засилването през зимата е логично, студеното време изсушава допълнително кожата.
Няма проблем да си мокриш косата, идеята е да избягваш агресивните пенители в масовите шампоани явно. за намаляване на омазняването аз препоръчвам няколко капки масло от чаено дърво в шампоана, регулира по естествен начин омазняването, ама отнема време. Друг начин да избегнеш миене е сух шампоан, Клоран имат не лош, но пък не знам, да не ти пресуши скалпа това допълнително.....Косопад - витамини специализирани, поне 3 месеца. На мен и за косопада, и за пърхот страшно ми помагаше Себорал Форте, лосиона от аптеката, 2 лв, фрикции след къпане с тампонче, много бях доволна.

# 717
  • Мнения: 2
Момичета, със сигурност сте писали за това, но не мога да го открия в страниците затова ще питам: искам да си пусна косата дълга, сега едва ми докосва раменете, днес си подстригах връхчетата. Препоръчаха ми хининова вода, да расте по бързо. Да ви питам действа ли, как се прилага..?

Маската с тривитаминол от първата страница, маски със стимуланта на Икаров това за да се ускори самия растеж. За да намалиш  цъфтенето и следователнод ане трябва да я подстригваш често, намаляване на топлиното третиране, сешоари, преси маши, ако все пак се прави, с термопротектор преди това, или поне кристали. На всяко миене завършвай с хубава маска или балсам, аз добавям след това и балсам без отмиване, така намалих много цъвтежа и ми се налагаше веднъж на 3 месеца само да я подстригвам, просто нямаше нужда по-често. Ако има цъвтеж, махни го и тогава почни наново, няма смисъл да се държи, само се цепи по-нагоре косъма. Също не реши мокра косата, и не я търкай с кърпа, само се попива, за да не се нарушава стрктурата на косъма.
Мерси много  Hug Ще пиша като видя ефект =)

# 718
  • Мнения: 16
Е значи не е нищо по-опасно. Пърхота не е задължително да е себорея, понякога просто точно от агресивни шампоани и препарати кожата се пресушава и раздразва, лекаря май това е решил че е произхода на твоя пърхот, в такъв случай засилването през зимата е логично, студеното време изсушава допълнително кожата.
Няма проблем да си мокриш косата, идеята е да избягваш агресивните пенители в масовите шампоани явно. за намаляване на омазняването аз препоръчвам няколко капки масло от чаено дърво в шампоана, регулира по естествен начин омазняването, ама отнема време. Друг начин да избегнеш миене е сух шампоан, Клоран имат не лош, но пък не знам, да не ти пресуши скалпа това допълнително.....Косопад - витамини специализирани, поне 3 месеца. На мен и за косопада, и за пърхот страшно ми помагаше Себорал Форте, лосиона от аптеката, 2 лв, фрикции след къпане с тампонче, много бях доволна.

Благодаря много! Аз си направих един експермент да видя дали само с миене с вода без шампоан ще стане нещо - измих си я във вторник вечерта със шампоан и после четвъртък през деня само с вода, но петък вечерта вече трябваше да я измия със шампоан. И се чудих дали два последнователни дни мокрене биха и навредили или пък да започне по-често да се омазнява - така съм чувала и затова попитах дали става въпрос само за вода или за шампоана.  Peace Peace Peace

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Фльор,погледни тази тема мисля,че ще намериш нещо полезно.   Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=492472.0

Общи условия

Активация на акаунт