Баба Марта с усмивка съблече на ЮНЧЕ зимното елече. Тема №103.

  • 17 373
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Сенайде, АЛ110 е същото като лечебната Хумана и щом сте почнали с него е по добре в момента да не го сменяте! Дано днес сте по добре!
Минди, надявам се и ти да се похвалиш, че имате подобрение. Аз на твое място бих правила и инхалации щом сте с бронхит, при нас много помага. Ние купихме инхалатор, но мога да ти обясня как да ги правиш и без.

# 676
  • Мнения: 111
Включване и от мен:

1. КАКВО КИСЕЛО МЛЯКО ДАВАТЕ? И АКО НЕ Е КВАСЕНО, ТО КАКВА МАРКА Е? - Био кисело мляко отскоро.

2. ГОТВЕЩИТЕ НА ДЕЦАТА СИ-ОТ КЪДЕ КУПУВАТЕ ПУЕШКО? - Не съм въвела месо още, но най-вероятно ще е готово пюре.

И да помоля Снеже да ме добави към групичката във Фейсбук, нали Юнски майки 2009 беше?

Anjeelina, ти антибиотик с цитросепт ли комбинираш или не съм разбрала правилно?
Доколкото знам цитросепт не трябва да се комбинира с определена група лекарства, защото води до натравяне на организма.
Има инфо из нета.

# 677
  • Мнения: 639
Во, според мен Анджи имаше предвид, че този АБ е горчив като цитросепт, а не че дава АБ и цитросепт едновременно. Обаче това, което пишеш, е ново за мен - аз съм чела точно обратното - че цитросепт може да се приема без проблем, можеш ла да пуснеш линк, ако имаш под ръка - къде пише за тоза натравяне?

Да попитам още нещо:
- колко дни може да се дава Осцилококцинум?;
- колко дни може да се дава Витамин С (ампулка за пиене)?
 И двата въпроса са за бебе, не за възрастен. Ясно е, че "колкото е необходимо", но все пак?

Хихихи, трети път редактирам. Днес май си имаме рожденичка.
Виви, честит рожден ден! Бъди все така усмихната, много обичана и желана! Много да те слушат и радват малките палавници!   bouquet

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 08:48 от Amorevole

# 678
  • София
  • Мнения: 2 132
Добро утро!
Аморе, може би се има предвид, че грейпфрут е отрова за организма, в комбинация с някои лекарства. И аз си го помислих като си говорихме за Цитросепт, но реших, че този ефект му е избегнат. Определено човек и без да те пита как е Алекс може да разбере по участието ти в темата  Wink Сега поглеждам "нови отговори", виждам, че ти си писала последна и си викам "Значи Перчемко е добре  Grinning"
Сенайде, АЛ10 е също лечебно мляко, просто не е на Хумана.
- колко дни може да се дава Осцилококцинум?;- не знам, но не мисля, че е проблем да се дава дълго време щом става и за профилактика.
- колко дни може да се дава Витамин С (ампулка за пиене)?- По принцип за бебета 5 дни, но може и малко по-дълго. Аз май 10 го давах...


Ми и аз да се редактирам  Mr. Green
ВИВИ Честит Рожден Ден !   bouquet  bouquet  bouquet

# 679
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Аморе, за Осцилококцинума не мога да отговоря, но за вит. Ц нашият педиатър ми е казал не повече от 5 дни!

# 680
  • Мнения: 639
Ми, пак съм аз.  Mr. Green


Джери, благодаря ти! Да, по-добре е, което значи, че и повече дивее. Затова използвам да пиша повечко сутрин, докато има половин-един час по-кротичък период или вечер, като го приспя.
Мони, и аз така знам - 5 дни и после почивка.

# 681
  • Мнения: 57
Честито на wiwi и от мен! Жива, здрава и добре организирана, за да гледа малките си сладури Simple Smile  Hug

Добавих я в списъка, надявам се няма против  Crazy Ако има и други, моля да се обадят, да не им се обадя аз Wink

И на мен сутринта ми е по-благодатна Wink
Днес е моят мартенски ден, като гледам, започва свежо, с чисто небе и без валежи Wink

Во, не те виждам във фейсбук, я пробвай пак http://www.facebook.com/group.php?gid=144338785971

# 682
  • Мнения: 143
WIWI чести рожден ден!!  bouquet  bouquet  bouquet

Ох милите дечица бързо да се оправят малките душички че и майките им да си отдъхнат Praynig

Катеринка споко и мойте мома не иска да пълзи прави опити да се изправя но все още не и идва на акъла да се набере на ръчички и е много смешна hahaha
За пълзенето и сина ми не пълзеше но пък той проходи много рано някъде на 7-8м. ходеше из парка хванат само за едно пръсче и събираше погледите щото от земята не се виждаше Joy

За преспиването след като бях влязла със сина ми в порочния кръг на дундуркането на ръце почти до годинката сега вече не повтарям тази грешка  Mr. Green оставям Кати сама в кошарата и след малко мрънкане и глезене сама си е заспала Whistling

Да ви се похваля вчера бях на тържество в детската градина на сина ми и имаха драматизация на "Снежанка и седемте джуджета" големи сладурковци бяха всичките а на края имаше поздрав за празника на мама и подарък герданче от всяко дете направо се просълзихме Blush

# 683
  • Мнения: 9 814
Честито на рожденичката! Честито и на празнуващите днес месечинки и други поводи!   bouquet

Вит.С на ампули е инжекционен разтвор и предвид ширкото му потребление и изписването му от личните лекари, трябва да се има предвид, че не е съвсем безопасен.

Много целувки на болните бебоци и техните майчета.

И любопитнитееее, к`ат набавя снимков мат`рял, ша пусна да се кротнете.

# 684
  • Мнения: 0
ВИВИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! МНОГО ЛЮБОВ И ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ ТИ ПОЖЕЛАВАМ ЗАНАПРЕД!    bouquet

Сенайде, за разстройство и повръщане бих ти препоръчала Арсеникум албум 30С, но се консултирай и с твоя лекар, след като лекува и с хомеопатия. Peace

Грета,  при така наречената "класическа" хомеопатия принципа е, че се назначава лечение само с едно хомеопатично лекарство в минимална доза и което покрива цялостната клинична картина на пациента, след проведено "интервю" с него и преценка от страна на хомеопата на съвкупността от симптоми. Целта на "класическото" хомеопатично лечение е подобряване здравето на човека на всички нива - физическо, емоционално и т.н. Не се предписва друго лекарство, докато не се разбере дали вече изписаното "действа". При другия метод се назначават или комбинирани хомеопатични препарати, или няколко лекарства едновременно, които покриват отделни симптоми, т.е. нямат за цел цялостното подобрение здравето на човека. Иначе на пазара има френски, немски, английски хомеопатични препарати. Аз си зареждам "домашната"  Simple Smileхомеопатична аптечка от една единствена специализирана аптека.

За съжаление в момента не мога да препоръчам добър класически хомеопат, защото досега не попаднах на такъв, смених няколко и всички са много комерсиални. Затова си имам необходимата литература и засега си лекувам децата сама. Ако все пак някой може да ми препоръча такъв, моля, нека сподели. Иначе обмислям да изкарам курс по класическа хомеопатия. Peace

Аморе, не е проблем да даваш осцилококцинума и по-дълго време, не вреди, аз по принцип съм го давала 3 дни профилактично, ако около нас има болни или веднъж седмично, но ако вече сме болни, давам друго лекарство за конкретния случай. За витамин С - 5 дни.


# 685
  • Мнения: 50
Наспах се, йейейейееее!!!!  newsm44
Яде 80мл АМ към 8.30, към 11.30 се събуди с рев, но аз се изнесох в хола, и оставих мъжът ми да спипри него. Рева около 10 мин, после заспа, и после аз се събудих в 5.30 сутринта, свежа като репичка Simple Smile)) Питам мъжът ми дали се е будил през нощта, и той вика - Ми не знам, аз съм спал  newsm62...Та човека сигурно се е будил, ама като е видял, че ме няма, и че баща си и с топ не може да го събуди, сигурно е решил, че няма смисъл, да си 'аби рева, и си е заспивал! А мен само ме манипулира! Ама повече няма да я бъде тая!
Като се преместим, директно си отива в новата си стая, така и той, и ние ще спим по-спокойно...То май аз съм главния виновник, че се буди, тк при всяко шукване, аз ставам да го успокоявам, а явно не бива! Дано така да продължи и занапред!

Болните дечица - бързо да се оправяте!  Hug

Въпроси и от мен към хранените с АМ деца
1. Колко пъти на ден пият чисто мляко? И по колко?
2. Ако се събуди през нощта и иска да яде, мога ли да съм му направила готово шише с разтворено мляко от вечерта, и да му го дам на стайна температура) тоест да не се налага да ставам да бъркам, топля и тн)? Или трябва винаги да е прясно приготвено?

Приятехн ден от мен!

# 686
  • Germany
  • Мнения: 7 945
wiwi, честит празник и от мен! Много много щастие!

# 687
  • Мнения: 0
Снеже, ха да ти е честито наспиването и занапред все така да е! Simple Smile

Въпроси и от мен към хранените с АМ деца

1. Колко пъти на ден пият чисто мляко? И по колко? - само вечер по 240мл.
2. Ако се събуди през нощта и иска да яде, мога ли да съм му направила готово шише с разтворено мляко от вечерта, и да му го дам на стайна температура) тоест да не се налага да ставам да бъркам, топля и тн)? Или трябва винаги да е прясно приготвено? - аз винаги съм давала прясно приготвено мляко, когато първите месеци Ралица се будеше нощем. Млякото може да престои не повече от час от приготвянето му.

# 688
  • Мнения: 111
Сноууайт АМ трябва да е винаги прясно максимум 1 час може да стои приготвено
Гого пие 2 пъти АМ през деня единия 180 и за приспиването 210
Разсмя ме сутринта Simple Smile
Виви честит рожден ден   bouquet
Аморе витамин Ц не повече от 5 дни
За хомеопатията се замислям и аз имуностимулант не искам да давам че четох че изопщо не било хубаво да се дава

# 689
  • София
  • Мнения: 2 132
Франчи, има и ампули, които са за пиене. http://vitaminc.bg/ Аз такива купувам. Цената им е същата.
Снежи,
1.-210мл т.е. с ам се получава около 230-40 сутрин и вечер.
2. АМ не трябва да престоява повече от час преди да се даде. Опитай да видиш на какво мирише сутрин ако го направиш вечер. Можеш да си приготвяш шишето с вода  и само да сипеш АМ. Аз имам ел. нагревател, който можеш да настроиш да поддържа водата на определена температура и  да ти е готова нощем само да сипеш АМ. Може и в микровълнова да загряваш, както правя аз всъщност.

Това някакъв акцент ли е ?  Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт