Баба Марта с усмивка съблече на ЮНЧЕ зимното елече. Тема №103.

  • 17 372
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Шишето с водата може и в термос да се държи, а за млякото аз лично ползвам дозатор (за съжаление не мога да го покажа)- само изсипваш млякото и го разбъркваш.

# 691
  • Мнения: 989
Поли Поли, водихме го. Сложиха му лепенка, която трябва да носи, докато навърши 1 годинка, като за този период трябва да е 2 седмици с лепенка, 2 без нея. Благодаря, че попита  Hug

Катеринке, и моето дете не се изправя, дори от легнало в седнало положение.

Та по този повод да ви питам нещо, момичета. Като сложа Павчо седнал, пази равновесие, но понякога прави едно рязко движение и пада настрани. Невинаги се сеща да се подпре на ръчичката си. Вие как процедирахте, докато дечицата ви свикнат да се подпират, за да не паднат? Оставяхте ли ги да си падат настрани или...

Сенайде, и от мен много  Hug

Грета, айде дано твоят ден да стартира хубавото пролетно време  Praynig

ЧРД, Виви! Здраве, щастие и любов ти желая!


# 692
  • Мнения: 5 138
ВИВИ ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ЖИВА, ЗДРАВА ,ДИВА И ЩАСТЛИВА!

Всички болни децича имат прегръдки от нас и стиснати палци за експресно оздравяване.
Поли Поли, ти къде видя Тони какъв сладур е аз си го крия и не го показвам във виртуалното пространство по принцип  Wink

# 693
  • Мнения: 0
Полито, Ралица си се подпираше на ръчичките, но от време на време се е случвало и да пада, без да се подпре, оставяла съм я да пада, иначе как ще си развие "инстинкта" да се подпира.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 658
wiwi Честит рожден ден! Много здраве и успехи!


за хомеопатията, Вили хубаво е обяснила, в ккласическата лечението е индивидуално, а не симптоматично. Всеки човек след дълго интервю се определя за кое лекарство е и в каква потенция.

относно Осцолококцинума, той е монопрепарат и не е за всеки грип! Той е направен от черен дроб на птици болни от грип. Най-подходящ е за грип със силни мускулни болки, гадене, температура. Не е универсално средство, каквото и да пише в листовката. Както и другите хомеопатични средства една гранулка е напълно достатъчна, за да има ефект и поглъщането на цяло саше е търговски трик.

# 695
  • Мнения: 639
Благодаря на всички ви за отговорите!  Hug Петя, точно от теб знам за няколкото зрънца и точно така го давах!
Снежи, успех с начинанието! Аз от днес официално обявявам, че също налагам промени по отношение на приспиването! Понеже аз лично и собственоръчно си го "научих" да заспива на ръце/гърда, сега пак така лично ще се опитам да го отуча. Дано да устискам и той да ми съдейства, че какъвто ми е слаб ангелът, се опасявам да не се размеквам бързо-бързо и пак да го взимам да го гушкам. Ето, буден е от 7,30 сутринта, умишлено го пуснах да вършее по пода, та да се умори - ей, не дава никакви признаци, че му се е приспало. То аз се уморих да тичам подире му - не съм и предполагала какви забавления могат да си намират, и все "забранени", а тепърва предстоят истинските ...

# 696
  • Мнения: 3 294
Юли снощи спа по-спокойно , от приема следобяд на новия АБ не е вдигал Т , а през нощта се закашли само два пъти , в сравнение с предната вечер си е нищо . Но днес има много засилена хрема , постоянно тече нослето .  Tired ooooh! Дано да минава вече . От днес и аз съм болна , със същите симптоми като неговите , кашлица , гърло . Чак следобяд ще ходя на лекар , че таткото тогава се връща . Имам питане , възможно е да съм се заразила от него , в такв случай трябва ли да нося маска за да го предпазя или не  Rolling Eyes

По въпросите ,
За осцинукопциума незнам , но за вит. Ц знам че се пие 5 дни и се почива след приема .

По останалите въпроси
Юли пие 210 мл. мляко само вечер .
АМ предлагам само току що приготвено . Но както е казала Вили , за да си спестите разхождането и разбуждането през нощя , може да си приготвите едно термусче със затоплена водичка и дозичка и като поиска да яде през нощта да го направите веднага  Peace

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Здравейте!
Аморе и ние сме будни от 07.00 и чак сега заспа. А колко кисела беше, че й се спи, а пък нещо не можеше, но накрая се предаде.
И аз я приспивам на гърдата. Така ми е най-лесно. Като я видя, че й се приспива я взимам да суче, а аз си гледам ТВ. Ем си хапва, аз си седя на дивана, а тя се приспива.  Wink За сега мисля така да процедирам, пък като спра да кърмя се надявам вече като е по-голяма да си заспива сама.

Виви бъди здрава и щастлива.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 132
Минди, нашият педиатър казва, че няма смисъл от маски вкъщи. Ден преди да се разболееш си заразна. Пък и карате един вирус..няма смисъл. Юли звучи на оправяне, а това,ч е сополите текат навън си е добре, вероятно затова кашля по-малко...
п.п. По нова дават мноого интересен турски сериал поне според Мо  Mr. Green Mr. Green

От сериала: Тя: Надявам се всичко да се нареди
                   Той: Да
                   Мо: Гу

# 699
  • Мнения: 0

п.п. По нова дават мноого интересен турски сериал поне според Мо  Mr. Green Mr. Green

От сериала: Тя: Надявам се всичко да се нареди
                   Той: Да
                   Мо: Гу

 Joy Joy Joy

# 700
  • Мнения: 69
Пете, така е за хомеопатията, ама като нямам време за прегледи (а сега и парите отиват по други направления), сама се лекувам. Да ви похваля друго хомеопат. лекарство за настинка и грип - Инфлуцид. Пих го ден и половина и вече си мислех, че грам не ми помага за хремата, даже го спрях, а тя взе, че ми мина на 3-тата сутрин. А винаги ме кара поне 7 дни. Ама както си беше в супер остра форма, така изведнъж спря и дори по гласа не се познава, че съм имала остра хрема вчера.

Голям купон тук около Тонката на Нели Златанова  Joy

Браво на Мо. Мисля, че става за сценарист на бъдещите БГ сериали, които дотогава ще набират сила да преборят турската напаст Crazy

Моите моми снощи спаха като в София - ставах само 4-5 пъти + едно хранене. Направо си отспах  Laughing

Сави от 2 дни казва много често и ясно "мама". Макар и да знам, че е част от лепетуването и "мама" не е насочено конкретно към моя милост,  се размазвам като я чуя  Embarassed


Сенайде,  Hug



1. Колко пъти на ден пият чисто мляко? И по колко? - вечер преди лягане (различно кол-во при двете) и сутрин между 5 и 6 - 210 мл.

2. Ако се събуди през нощта и иска да яде, мога ли да съм му направила готово шише с разтворено мляко от вечерта, и да му го дам на стайна температура) тоест да не се налага да ставам да бъркам, топля и тн)? Или трябва винаги да е прясно приготвено? - Имам приготвен термос в спалнята, 2 шишета и кутия с АМ. Трябва да е прясно (макар че веднъж в тъмното обърках шишето с вода с шишето с АМ от предното хранене и дадох на Сави уж водичка. Тя спа много добре и непробудно след това  Laughing, нищо не й стана от престоялото 4-5 часа АМ, но все пак си беше грешка) Simple Smile

WIWI, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!

# 701
  • Мнения: 111
Мо може и някой актриса да стане Simple Smile
Кате от 9-я месец децата започват вече осъзнато да казват МАМА  (четох го в бебшко списание)
Нашата снимка пак се отлага,Гого не е оздравял напълно  ooooh!

# 702
  • Мнения: 165
Аз напоследък попаднах на мнения, че осцилококцинумът и коризалията могат да причинят и големи вреди, преди си мислех че са аболютно безвредни, но може и да не е така. Пък и аз като ползвах Коризалията наистина изкарах доста по-тежка хрема и чак бях стигнала до синузит. Осилококцинумът пък имам чувството че само подтиска известно време симптомите и после пак се разболявам и то по-тежко го изкарвам. Явно наистина не са за всеки грип и всяка хрема и могат да са опасни, защо тогава ги разпространяват за всякакви настинки, хреми и грипове. #Cussing out На децата вече не смея  давам, особено профилактично. А това Дентокинд май ще го изхвърля, че като гледам и то какви съставки има, пък и никаква полза не видях.
С вит.С също се злоупотребява, за него знам че не е безопасен.
Ха-ха днес и моята трудно заспа чак в 12ч., а е будна от седем, три пъти се приспивахме със сукане. Crazy

# 703
  • Мнения: 639
Хихихи, Мони поддържаща роля го играе.  Joy
Минди, и аз мисля, че щом почти не кашля и са текнали сополките, значи е на оправяне. Дърпай ги по-често с аспиратора да не го дразнят. Според мен също няма смисъл да носиш маска.

...И аз я приспивам на гърдата. Така ми е най-лесно. Като я видя, че й се приспива я взимам да суче, а аз си гледам ТВ. Ем си хапва, аз си седя на дивана, а тя се приспива.  Wink За сега мисля така да процедирам, пък като спра да кърмя се надявам вече като е по-голяма да си заспива сама.


Нинка, то няма лошо - и на мен така ми е най-лесно да го приспивам и да чета нещо на лаптопа, ама като се оправи времето и пак сме по цял ден вън? Не че ми е проблем да го кърмя вън, ама вече постоянно се върти, оглежда се, а и е големичък, не мога всеки ден стриптийз да правя по улиците.  Mr. Green Предпочитам сега да взема мерки, отколкото като го отбия (още повече, както мисля да кърмя дълго). Иначе - 1ви опит - неуспешен. Не заспа, огладня и дойде време да го кърмя. Както и се очакваше, заспа на гърдата ...

# 704
  • Мнения: 69
Анджиии, супер! Те моите са си точно на толкова (по коригирана възраст) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт