Прекрасна пролет идва и обзема пролетното настроение наш'та Юнска тема!

  • 37 385
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 71
малко  суха  теория- има  основни   три  интензивни  фази при  растежа  на  човека(поне  на  мене  познати  ми-за  последната  разбрах  на  курса  който  последно  посещавам от  4  седмици)
1. фазата "на  въпреки" изпадат  при   дадени  ситуации  в  ревливо  пищящи  състояния обикновено  продължаващи  от  18  до  25  мин. в  случая  нищо не  помага  да  се  успокоят - Зара  в  такова  състояние  е  обръщала  количката  си  в  трамвая, в  друг  случай  ме  е  блъскала  и  ритала  да  не  я  гушкам  а  в  същото  време  крещи  за  мен .Имам още  доста  примери  и  то  само  с  моето  си  дете -  с  чужди  съм  нямала ,макар  с  доста  опит да  имам  с  такива,номера  е  че  това  се  проявява  само  при  най - близките хора-на  принципа " каквото  и  да  правя   те  пак  ще  си  ме  обичат!" трае  по  принцип  от  2 до  4  годишни
2.Малкият  пубертет-  при  деца  около  предучилищна  възраст-
растат  с   около  10  см, имат силни болки  в ставите,много  са  податливи  на  болести ,гони  ги  постоянен  глад и трудно  се  справят  с  самостоятелото  обличане и  т.н.  емпатията е  много  остро  изразена  точно  тогава
3.Големият  пубертет - за  него   вече   нещата  са  малко  по- ясни,
та  просто  търпение  да  станат по  на  18  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 22:22 от MAYA.

# 736
  • София
  • Мнения: 201
Как са Бобо и Орхид? Някой да знае?

# 737
  • Мнения: 71
писах  им  в  скайп вчера ,но  не  получих  отговор
 Praynig

# 738
  • Miami
  • Мнения: 413
Здравейте  Hug

Бобо и Тони са още в болницата. Бобо прави лека температура и още не смеят да ги изпишат. Освен това имали съмнения, че клапата му не работи. Да продължаваме да стискаме палци и да се молим за него по-бързо да преодолее и това изпитание и да се прибират  Praynig

# 739
  • Мнения: 638
Здравейте!  Hug

Стискаме палци и се молим за Бобо!  Praynig Дано малката душичка се оправя бързо!

Иначе и при нас болести. Вече месец се борим всяка седмица редуваме: първо беше кашлица, после сополи, после пак кашлица, като сополите си продължават. Изолираха му стафилококи в носа и днес бяхме на контролен преглед, пак му взеха секрет, но пак е жълт, май няма да се разминем с антибиотика Sad Резултатите ще излязат в четвъртък. Да се оправя вече това време, да си става студено както му е редът, че ние в това време сме болни. Здравко прави ларингити и инхалатора си ни е постоянен спътник.

От три дни имаме нова мания, гледа филмче. Ама то аз съм си виновна, ако не му го бях пуснала  fight Но нямаше кой на ме бие по-главата. Сега от сутрин до вечер реве за Мечо и Йори.

Ами това е от нас.  Пожелавам ви приятен ден!

# 740
  • Мнения: 27
Дано скоро оздравее напълно Бобо и да не са големи последствията, всеки път отварям темата с надежда за хубави новини  Praynig

julielm вие от 3 дена сте зарибени а унас филмчетата си вървят за фон вече от месеци  Crazy. Сега е на тема "Колите" и има и на играчка едната, та спи и яде с Макуин Светкавицата, не изилза без нея абе не я пуска за секунда ..

Иначе откъм болести и на мен ми писна вече, пък още колко ме чака незнам..пази боже де.. дано се разредят с времето.
Преди 2 седмици направи бронхит и на 6 тия ден от антибиотика- ангина  ooooh! .. думи нямам , но какво да се прави и го продължихме до 10 дни АБ, еи такова чудо не бях правила  Tired но се оправи мъника.
Днес е на ясла след двуседмично прекъсване и плака до градината от вкъщи още, но вкъщи просто му е уникално скучно, а всичките му приятелчета са на ясла и засега исках поне за 2 месеца да посвикне ,че да започна да си търся работа, пък то сме 3 дни на ясла 2 седмици вкъщи...ми незнам направо как я карате работещите майки, кой ви гледа децата като са болни и незнам кой работодател ще ме търпи да съм нон стоп в болнични   Thinking От септември е затръгвал на ясла, пък нямаме 1 пълен месец ходено общо събрано..

Мале като знам Зари как прави усложнеия и той винаги, просто не си го причинявайте това с яслата, а отдели събраните пари за лекарства които даваш като се разболее и като допълниш още малко му наеми някоя бавачка, щом трябва да се връщаш на работа.
То социални контакти бива ама да си гледаме децата постоянно болни не е работа, аз всеки път си казвам, като се разболее че го спирам и като му мине- пак съм го пуснала.. незнам и аз вече тотална каша ми е в главата.

Иначе, като че ли при нас ги няма тия пубертетски кризи за сега в чак такива размери, дори забелязваме че е по послушен напоследък, но и това е поредния период сигурно.
Вчера му купихме част от коледния подарък, а на коледа ще вземем и още нещичко, че не устояхме на една писта в Хиполенд.
 Голама игра падна снощи и ние с баща му си играем наравно с него, чак се скарахме (за две колички три деца сме Mr. Green )
 ето я препоръчвам ви я ,страхотна е за малки и големи деца..  Sunglasses

Поздрави на всички в този направо пролетен ден, аз отивам да си забирам Пиф  Hug

# 741
  • Мнения: 51
Дано като изпишем темата и "заключим" болестите в нея!!!
Най вече се моля за Боян - да излезе скоро от болницата и да празнува наближаващите празници!!!

И Мирела направи 3 седмици в яслата и пак сме с хрема и кашлица; след прекарания бронхит цял октомври беше болна сега наново, но само със сироп за кашлица и капки за нос Виброцил дано й мине, утре ще я заведа на контролен да видим, хремата спря, но кашлицата й ме притеснява- дано не се превърне пак на бронхит!!!
Кака й не е ходила на ясла, но като тръгна на градина пак боледуваше цяла година, след това болестите се разредиха...ама сега при Мирелка направо на бронхит, че и личната каза бронхо- пневмония уж било или поне имало наченки...
А Мирела ходи до обяд на ясла- аз не работя зимата и остатъка от деня прекарва с мен.

Мале- с малко закъснение -био гайа давах на Мирела миналия месец.

И аз вече имам вече 'поръчки' за подаръци, да видим кога ще ги купуваме с баща им, и да не ни усетят от сега . Скоро смятаме и елхата да украсим и малко повече настроение да има у дома!
В Хиполенд празнуваха онзи ден годишнина, но изпуснахме намаленията- имаше - 20% отстъпка от сумата...

Много целувки на малки и големи от нас! И да минават всички болести!!

# 742
  • Мнения: 3 743
Привет и от нас,

Мая, чудесно описание на стадиите в "пуберитета", много благодаря  bouquet

И ние сме болни. Диди досега такъв вирус не беше пипвала. Очна инфекция, не можеше да си отвори очите + хрема + зачервено гърло и температура + и ушите сочи, че я болят. ХОдихме на тукашен лекар. Казаха ни, че най-вероятно е вирус и ни дадоха антибиотични капки, но за да не се разкарваме ни изписаха и антибиотик, до който май ще се стигне, защото за 3 дни има подобрение само за очите.
А днес и аз съм със зачервено гърло и Т. Явно е силен вирус, защото аз обикновено удържам атаката, а този път май ще се предам.

Диди напоследък започна да разбира от дума, като й кажа, че се държи като лошо дете, а тя не е лошо дете, и понеже и аз не съм лоша мама, но мога да се държа като лоша мама и в повечето случаи не се стига до истерии Heart Eyes

Дано всички бързо да оздравяват и никакви болести повече Hug

# 743
  • Мнения: 510
Ами така и така сте започнали..
Ние пък сме с гнойна ангина  Crazy

Някой да пусне нова тема, май е време  Heart Eyes Така де, да остават тук болестите...

Споделете към какво сте се ориентирали за подарък на малките? Аз идея си нямам. Лъчко казва, че дядо Коледа ще му донесе подарък.Като го попитам какъв- кола ли, конструктор ли..какво? той отговаря "Не! Просто подарък!" Вероятно си представя шарена кутия или знам ли какво  Crazy Той не е от децата, които си искат. Никога не е поискал нещо, даже като ходим по магазините казва, че не иска да му купувам (така ми отказа зимно яке и ботуши) Веднъж го вкарах в магазин за играчки да му купя нещо, а той нищо. На края все пак го питах дали иска един автобус, та го взехме..после цяла седмица ляга и става с него. Та така, идея си нямам какво да бъде...

Филмчета пробвах да му пускам и аз, че тия дни е много обсебващ, но не си задържа дълго вниманието. Гледа максимум 5- 10 мин и край. Ако искам да седи по- дълго ще трябва да му запиша 1 часов диск само с реклами. Там е като зомби, научил им е думите и като ходим в хранителния магазин започва да ги повтаря, като например"Ооообичам лекии.." или "Ооо, колко е чисто! Както казва мама...." и т.н

Хубав ден и да не боледувате!

# 744
  • Мнения: 12
     Росии много неприятно и вие болни,ние малко се пооправихме,кашлицата по премина ,а варицелата -за два дни минаха обривите му които бяха много малко,даже се съмнявам дали това беше наистина варицела или някой алергичен обрив,ама карай да е весело...рано или късно ще ми стане ясно.
    За подарък съм намислила да взема автобус,дано да открия подходящият...че като влезна в магазин с играчки ми е доста трудно да избера нещо.
    Ние все още не сме проговорили както трябва..повтаряме отделни думи,ама не се отпуска ината му с инат...
    Роси това с рекламите е яко Grinning

     Male  как сте вие?

    MAYA мерси  за информацията,много ме успокои... Rolling Eyes

# 745
  • Мнения: 3
здравейте момичета,
Мимчето я няма май или поне скоро не е писала и не знам кой ще пусне нова тема без болести и само за празници...
Иначе докато сме тук и аз да се включа в боличната тема. След последния месец прекаран в сополи и кашлици на 20-тия ден нещо се влоши и аз се уплаших, защото д-рката ми каза Бронхит и вдигна 39,3 и дадох АК. Ама то голяма гадост - Вени го повръща ако е чист, като го разредя с малко сок докато го изпие оревава орталъка и минава половин час. За два дни нямахме голям напредък и другата докторка на която я заведохме каза да го спираме и изписа едно по-приятно хомеопатично сиропче Ен-Ти-Тус, капки за нос и едни хомеоп.хапчета за кашлица. Оправи се, но каза да я държим още една седмица в къщи за да се стабилизира, а не пак да лепне нещо я яслата. Та такива ми ти драми, като при всички.
Но пък е толкова забавно с нашата "Питанка", както й вика брат ми и "Цереуто" както й вика баща й. Само въпроси, въпроси, въпроси. А още не сме навлезли в "Защо-то".
И ние уикенда ще украсяваме и чакаме да дойде сняг и да се замразят тия гадни вируси и бацили, че ми писна вече.
Смятам тази седмица да я водя на куклен театър, още не сме ходили. Вие имате ли опит и как реагират дечицата?
Айде всички да се оправят по скоро.

# 746
  • Мнения: 27
Радост и аз се чудех точно за куклен театър, може да го заведа, пък ако не стои ще си тръгнем по- рано и така.

Антибиотика му го слагам в млякото и колкото и да е гаден не го усеща, понеже има и 2 бисквитки " Закуска" вътре.
Иначе и при нас беше цял цирк даването: баща му го държи и аз давам с пипетата от панадола, гледам да имам до мен сок, чай -нещо да измие в устата гадния вкус веднага, после много гушкане и разсейване.

# 747
  • София
  • Мнения: 201
всеки ли може да направи нова тема, или?


Дано Бобо се оправи, дано нещата за тях се наредят и няма сериозни последствия/


Зари е вече добре, е още правим инхалации, но се пооправи, храни се добре вече, сополи и кашлица по-малко.
Тези дни предимно се храни с плодове, зеленчуци, неговото мляко и тук таме някоя постна супа и риба и редовно и по много кисело мляко.
Иначе купих Био Гайа, че ми се стори най-лесно да му давам. Купихме и Линекс за нас големите, макар че е малка опаковката и не стига до никъде. Мерси на всички, които писаха и за нормофлор и за другите, има и още едно Лакто-4
Неговия АБ е Панцеф и е с приятен вкус, пие го много лесно.
Вие какъв АБ давате, че е с кофти вкус?

За Коледа Зари иска от "Дядо Кол" пате и багер...и от време на време споменава и куче.
А от кучета го е страх, откакто като малък едно му скочи, доста се страхува, нощем се стряска и говори за бау бау.
От време на време го водя при малки кучета, да изкореним този страх, и мисля че лека по лека ще свикне.
Същото е и с докторите.Голям страх и ужас, а какво ли не са му правили....още като види някой да тръгва към него с бяла престилка
и почва да пищи.

АМи това е от нас!

Пожелавам на всички ви много много здраве и здрави румени дечица да чакат Дядо Кол да дойде с много подаръци.

п.с. а за куклен театър- водете ги, със сигурност ще им хареса

# 748
  • Мнения: 510
Само моя Лъчезар ли е фен на докторите?  Crazy Ако не сме ходили по- дълго започва да напомня да отидем при нашата докарка да дишал. Водила съм го с темп., болен, а той докато го преслушват пее "Мама ми купи днес" На скоро му вземаха кръв и той само се поначумери, но с голям интерес проследи дейността. Жената каза "Да го наградите това дете! Много е послушно." И лекарства пие с голямо желание (хипохондрик Crazy) "Дай бобонки(хомеопатичните са бонбонки), сложи капки- имам ополи, дай ми атибиотика" Всичко пие, дава да му чистя нос, уши, зъби...Пу-пу.

Но от животни и него много го е страх. Особено от птици. Вероятно с времето ще го надживее този страх.

# 749
  • Мнения: 71
Ха  и  аз  да  си  похваля  гаржето- 1 към 1  с Лъчко - само  да  се  изкашля  и  си  хваща  якето  да  "идеме  доктор"  Laughing голямо  приклщчение  е  че  сега  до праксиса на  новата  и  педиатърка има строеж  и  пада  голям купон  с  коментари  относно  багерите  и  всичките  дейности  на  работниците-пълен  анализ
Но  и  тя  започва  да   развива  страхове  от  разни  гадини- динозаври,тигри,калинки,змии,пожарникари(страхува  се  от джажата  за  алармиране при  пожар на  коридора  ни и  на  нея  и  казва  пожарникар) за  сега  стратегията  че  са  добри  всичките   и  измислени  животни и  идват  само  да  си  играят  заедно  функционира,но  като  дойде  момента в  който  вече  навлиза  в  пищящото  си  състояние  че  не е  на  кеф  да  ми  приеме  думите  на  сериозно  ходим  и  ги  гониме  от  вкъщи,казваме  им "лека  нощ,ние  отиваме  да  спим" пращаме  поздрави  на  майките  им  и  кротват  нещата  Peace

Оздравявайте  всички   мъници  че са  се  задали  отново  тежки  празници за  празнуване! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes 

Общи условия

Активация на акаунт