знаете ли нещо за "метфогамма"?

  • 52 894
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 898
Има случаи, в които е подходящо използването му. Това, че нямаш диабет, но си с гранични стойности и повече кг  означава, че си на крачка от него. Ето, прочети повече:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=653715.0

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз бях попаднала на информация за метформин-отслабване преди време. Питах моята фармацевтка и тя каза, че доста хора го пият за отслабване. Тя самата, ако имала нужда от отслабване, щяла да го пие. Аз не посмях, защото все пак е лекарство. Според мен по подобен начин влиае канелата - тя също влиае на кръвната захар и инсулиновата резистентност, а е подправка.

Ето една статия - http://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/lifestyle-guide-11 … nt-guide-cinnamon . В статията се споменава за изследвания, че определен тип канела касия канела /най-разпространената/, може да понижи кръвната захар при хора с диабет.

Мисля, че хората на които е предписан метформин от лекар , е добре да си го пият. А другите може първо да пробват ефекта на канелата.

# 18
  • Мнения: 16
Здравейте ! И аз ходих на ендрокринолог и ми направиха изследвания + обременяване с глюкоза . Казаха ми ,  че ми няма нищо и да пия метфогамма 500 трябва да го пия за да отслабна + хранителен режим . Аз съм  недоверчива към това лекарство страх ме е да го пия , незнам как да постъпя няма ли да навреди  Thinking незнам личната ми каза , че не е страшно щяло да ми помогне  Shocked ама то е за диабетици  , а аз не съм .Плюс това няма да ме следят  Embarassed ох дайте съвет  незнам дали да го пия ,  дали ще помогне или навреди ???

# 19
  • Мнения: 2 898
По-напред дадох линк към темата за отслабване с лекарството. Прочети там. Има много момичета, които го пият по някаква причина, но винаги и само изписано от лекар.

# 20
  • Мнения: 2 068
Аз го пия вече 6 месеца, отслабнах с 10-12 кг, но отслабвах, докато бях горе-долу на диета-първите 2 месеца. После се отпуснах, започнах да си ям много и естествено не отслабвам, макар че го пия. Че даже и качвам. Крайно време е да намаля пустото ядене. А иначе ми го изписаха, защото откриха повишен инсулин, което е преддиабетно състояние. Кр. захар-норма, но два пъти беше към горнограничните стойности. И забравих да кажа, че имам доста кг, но май стана ясно. Иначе се чувствам ок, не забелязвам странични ефекти. И аз имах опасения, но ме убеждаваха, че ще има полза от Мегфогаммата, в никакъв случай вреда

# 21
  • Мнения: 6 346
Самопредписване на метформин/метфогама е безумие Rolling Eyes Ако е назначено от лекар, значи си има специфични показания - тогава е ОК. Но и да се разчита само на лекарството, за да се свалят необходимите килограми и да се нормализират кръвната захар и инсулинът - това също е глупаво. Хранителен режим е необходим във всички случаи, а той предполага силно ограничаване на въглехидратните храни.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Моята майка го пи дълго време (преддиабетно състояние уж+ много кг), като наред с това спазваше диета, и то по лекарско предписание и под лекарско наблюдение. Полза така и нямаше, за вреда не мога да кажа (после отключи астма, но тя си има и невродермит, лекуван дълго време с кортикостероиди, така че по-скоро астмата има връзка с това).

# 23
  • Мнения: 2 068
Моята майка го пи дълго време (преддиабетно състояние уж+ много кг), като наред с това спазваше диета, и то по лекарско предписание и под лекарско наблюдение. Полза така и нямаше, за вреда не мога да кажа (после отключи астма, но тя си има и невродермит, лекуван дълго време с кортикостероиди, така че по-скоро астмата има връзка с това).
Не отслабна ли, или имаш предвид, че това, за което й е предписан, не се е повлияло? Инсулин, ср. захар вероятно?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Изобщо не отслабна, а хем комбинира с някакви хапчета за отслабване. За инсулина и кр. захар - не е много ясно, понеже се оказа, че лекарят така и не й е направил всички изследвания и е действал малко наизуст според мен.

# 25
  • Мнения: 2 898
Неколкократно е повтаряно, че лекарството се пие само предписано от лекар! Това не е лекарство за отслабване, но за да се подобри здравословното състояние, е нужно да се свалят кг. Това става с лекарство + диета. Най-удачно е да се използват първите дни от приема му, когато обикновено се чувства гсдене и безапетитие и да се започне диета.

# 26
  • Мнения: 13 755
При това разумна диета, не по-малко от 1000-1200 калории/ден!

# 27
  • Мнения: 413
Aз вчера ходих до джипито за направление за гинеколог заради ПКЯ ( поликистозни яйчници). Даде ми за еднокринолог и тя казa, че ще направим първо пак изследвания на хормоните, но поликистозата не се лекува, потвърди ми, че от хормони и противозачатъчни се надебелява, и като се спрат, пак се появяват проблемите. Но метафотмина, спомагал за улеголиране на цикъла, отслабване в коремната област, намаляване нивото на кръвната захар, особено за предразположени към наследстен диабет тип 2 - но, но  увреждал черният дроб и не било препоръчително да се пие постоянно. Хормоните и приотивозачатъчните, също имат странични и не само дебелеещи ефекти и пак временен ефект. Тъй, че борбата с кг. наистина е неравна с тези, които нямат проблеми при сваляне и здравословни.

# 28
  • Мнения: 2 898
Но метафотмина, спомагал за улеголиране на цикъла, отслабване в коремната област, намаляване нивото на кръвната захар, особено за предразположени към наследстен диабет тип 2 - но, но  увреждал черният дроб и не било препоръчително да се пие постоянно.

Всяко лекарство има странични ефекти и вреди на нещо. Но който има нужда си преценява кое е по-малкото зло.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте, бях на ендокринолог и ми предписа метфогамма да ги пия по схема за отслабване, но получам странични ефекти: гадене, загуба на вкус, стомашно неразположение.. Искам да попитам дали тези странични ефекти преминават или да премина на глюкофаж или сиофор?

Общи условия

Активация на акаунт