Отслабване със Сиофор - тема 3

  • 119 128
  • 778
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 898
ОТСЛАБВАНЕТО С ТОВА ЛЕКАРСТВО Е САМО ЗА ХОРА СЪС ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА ОТСЛАБНАТ БЕЗ ЛЕКАРСКА ПОМОЩ

ЛЕКАРСТВОТО СЕ ПРИЕМА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ!

Сиофор 850 е лекарство за понижение на високи нива на кръвната захар при възрастни пациенти с диабет (захарен диабет тип 2 при възрастни); особено благоприятен ефект има при пациенти с наднормено тегло, при които само с диета или с физическа активност не може да се постигне задоволителен контрол на кръвната захар. Сиофор 850 може да се използва самостоятелно (монотерапия) или в комбинация с други лекарства, понижаващи кръвната захар или с инсулин.
След неуспех от диета при пациенти с наднормено тегло и диабет (захарен диабет тип 2), лечението с metformin като средство на първи избор е демонстрирало понижение на усложненията, свързани с диабета.

Таблетката се поглъща цяла, по време или след хранене, с достатъчно количество течност.
При приложение на две или повече таблетки, приемът им трябва да бъде разпределен през деня, напр. по една филмирана таблетка след всяка закуска и вечеря.


 тема 2 -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=480707.0
   

# 1
  • Мнения: 2 898
Заповядайте в новата тема! Честно казано, когато започнах първата, не предполагах колко много хора имат същия проблем.
Накратко моята история - преди около 5г. започнах да пия Сиофор, защото поддържах гранични стойности на кр. захар цяла година и не можех да отслабна по никакъв начин. За 10 месеца свалих 24кг. Нямах никакви проблеми с лекарството. От година започнах да си връщам кг. Установи се ИР. Писна ми да пия хапчета и го спрях. Никаква промяна не усетих. После разумът надделя, и реших, че е по-добре да го пия, но ... не мога! Още първия ден ми става лошо, ужасен световъртеж, главоболие. Сега ще пускам изследвания и ще търсим решение.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за темата, Дъждовно време    bouquet
На мен някъде 2004 ми откриха ИР с гранични стойности на кръвната захар и ПКЯ. Повече от година пих Сиофор 850, отслабнах повече от 15 кг ( не си спомням точно) След това по лекарско предписание спрях лекарствата. 2008 забременях съвсем безпроблемно, изкарах нормална бременност, свалих си килограмите от бремеността. Всичко беше ок до миналия август, когато качих доста килограми само за месе, съвсем неусетно. От тогава до скоро се опитвах да ги сваля. Това се комбинира с проблеми с цикъла и ме върна при Сиофора, от който точно в този момент мноого ме боли глава, а пия само по 500мг вечер още  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 849
запис  Wink

# 4
  • Мнения: 0
Момичета за болките в стомаха ми дадоха цинарикс и да ви кажа по добре е взимам го по време на хранене и подутият корем като чели се посви.Иначе съм отпаднала вие ми се свят едва ходя по улиците.

# 5
  • в колонките
  • Мнения: 510
      Привет на всички, Hug
            И аз съм тук. Wink.Диабетик съм,пия Глюкофаж от няколко години, кардио, броя си калориите...на тоя етап нямам оплаквания.Бях станала някога 98кг.,за 4 месеца свалих до 62кг , но НЕ с лекарството,а със строга диета. Laughing.Поддържам ги ,но е адски трудно.
   Успех на всички девойки в борбата със здравословните проблеми. Hug
   Дъждовно време,благодаря за темата - полезна е за всички с подобни проблеми. Hug.
 За теб,
                                    
           

# 6
  • Мнения: 2 898
     
   Дъждовно време,благодаря за темата - полезна е за всички с подобни проблеми. Hug.
 За теб,
                                    
           

Благодаря!  newsm51

# 7
  • София
  • Мнения: 320
Дъждовно време бих искала да е питам- когато отслабна с 24 килограма инсулина и кр.захар не бяха ли в норма и защо продължи да пиеш Сиофор?

Моят лекар твърди, че ако отслабна драстично всичко ще си дойде на място и ще ми спре лекарството.Дали е възможно това? Или се опитва само да ме мотивира?

sivila  Поздравления за страхотните резултати с килограмите! Знам ,че си била на ниско калоричен режим дълго време и затова си свалила драстично килограмите. Аз съм по твоя път в момента, но се притеснявам опасна ли е дозата 3х1 от 850 при максимум 600-800ккал на ден?

Последна редакция: пт, 20 апр 2012, 22:07 от Stelitka

# 8
  • Мнения: 183
az съм на метфогама, нищо не сам свалила последните 2 месеца. но явно ще намаля още повече диетата. от метфогамата нямам никакви оплаквания, да не би пък да не действа точно като сиофора за сваляне на кг?

# 9
  • София
  • Мнения: 320
Еднакви са по състав доколкото знам. Отслабването става с пълно ограничение на сладко, диета , много спорт и хапчето. 
Както писах и преди, от както пия Сиофор нямам никакъв апетит. Ям буквално насила по много малко 3 пъти на ден заради хапчето. Забравила съм вкуса на сладкото.Спортувам четири пъти седмично и за пръв път от 5 години  виждам килограмите ми да вървят на долу. За 20 дни 6 кг . Дано продължават така  до целта.
При мен Сиофора притъпи неистовия глад и апетита за сладко.

# 10
  • в колонките
  • Мнения: 510
Отслабването става с пълно ограничение на сладко, диета , много спорт и хапчето.Спортувам четири пъти седмично и за пръв път от 5 години  виждам килограмите ми да вървят на долу. За 20 дни 6 кг .
         
       Точно така мила,продължавай и ще успееш. newsm10
                       bouquet

# 11
  • Мнения: 2 898
Дъждовно време бих искала да е питам- когато отслабна с 24 килограма инсулина и кр.захар не бяха ли в норма и защо продължи да пиеш Сиофор?

Кр. захар се нормализира още на 1 месец. Но лекарството не ми го спряха. По едно време само го намалиха, защото взе да ми прималява. Може би и защото съм наследствено обременена с диабет.

# 12
  • Мнения: 183
а сиофора, метфогамата влият ли ви на цикъла. откакто я пия , моят цикъл стана на 25 дена,а преди беше на 30

# 13
  • Мнения: 0
на цикала не ми влияе но на кръвното не ми се отразява добре.някои от вас взема ли лекарства за високо кръвно и метфогама

# 14
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте Hug
Аз пия Метформин от 6 месеца. Много зле ми действа на стомаха. Голямо мъчение е... От една седмица започнах да пия сутрин, на гладно по 1 т. Фамотидин-спря ми болката. За разстройството се сетих да пия чай от шипка-по две чаши на ден. За сега нещата се подобриха. Ще видиме дългосрочно как ще е. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт