Бърз , сладкиш с шоколадови вафли.

  • 47 518
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Да се отчета със резултата:нещо явно не направих както трябва,защото стана глетав.Преди да го намажа със маргарина беше хубав,но след това...........
Може би ще пробвам още веднъж,но мисля да сложа малко маргарин.

# 16
  • Мнения: 228
Не би трябвало да стане глетав , от
маргаринът/маслото/ става като леко сиропиран.
Ама и аз дадох едно обяснение Laughing
Да не би отвътре да е останал суров,
защото от горе и от долу бързо се запича newsm78

# 17
  • Мнения: 219
Аз го направих с вафли "Боровец" и като мъфини. Наистина печенето ме затрудни,отгоре и отдолу-готови, по средата- сурови. Та на два пъти ги пекох,сега са малко попрепечени,но са вкусни. Благодаря за рецептата!

# 18
  • Мнения: 1 269
Аз маргарин не купувам от години, вафли не обичам, но  рецептата ме заинтигува Grinning

Ще направя изключение и ще купя 4 шоколадови вафли, маргарина ще заменя с масло и ще докладвам за резултата.  Hug

# 19
  • Мнения: 1 265
колко време го печете и в тавичка с какъв диаметър, за да видя с каква дебелина се изпича най-добре?

# 20
  • Мнения: 452
Ще го пробвам и аз! Благодаря за рецептата!  bouquet

# 21
  • Мнения: 228
колко време го печете и в тавичка с какъв диаметър, за да видя с каква дебелина се изпича най-добре?
Мойта тавичка е 24 см.Аз го пекох 20мин.но внимавах да не изгори отгоре.
Сладкишът не става много дебел.2,3см.

# 22
  • Мнения: 243
Да се отчета и аз. Стана много вкусен! Така каза сина ми - аз съм на диета Mr. Green. Имам една малка тавичка - 20/10см. Стана около 4-5 пръста висок.
Съвет: Внимавайте при печенето, защото бързо се изпича отгоре. Покрийте с ал.фолио и пробвайте с клечка, за да се изпече добре!
Използвах масло, а вафлите бяха Лачита и Хипер, от тези големите.
Благодаря за вкусната рецепта  bouquet
Може да пусна и снимка после, защото сега бързам за тържество по случай 8-ми март на малката сладкишка. Но, се притеснявам, че баткото остава вкъщи да учи, та незнам дали ще има нещо в тавичката като се прибера?!?! newsm78

# 23
  • Мнения: 1 265
разбрах, да се сложи фолио към средата на печенето

# 24
  • Мнения: 154
А ако се пече на по малко градуси или на вентилатор?
И тавичката само набрашнява ли се ,не се ли маже и с олио?

# 25
  • Мнения: 228
А ако се пече на по малко градуси или на вентилатор?
И тавичката само набрашнява ли се ,не се ли маже и с олио?
Можеш да намалиш градусите , всяка фурна е различна.
Аз го слагам на 200гр. и после  намалявам на 180г.
Дъното го намазах с олио и после брашно.

# 26
  • Мнения: 1 269
Пеках сладкиша в тавичка с хартия. Мъжете много го харесаха, аз ...ами не обичам вафли. Сори!
Иначе е много лесен и няма какво да му се обърка при приготвянето. Пекох го в на 220 гр на най-долната от трите позиции на фурната ми.

# 27
  • Мнения: 228
Пеках сладкиша в тавичка с хартия. Мъжете много го харесаха, аз ...ами не обичам вафли. Сори!
Иначе е много лесен и няма какво да му се обърка при приготвянето. Пекох го в на 220 гр на най-долната от трите позиции на фурната ми.
И аз не обичам вафли ,
в сладкиша не можеш да разбереш че има
ако не ти кажат.

# 28
  • Мнения: 1 269
Напротив- вкусът на вафли е категоричен! Ползвах вафли "Боровец".

# 29
  • Мнения: 228
Напротив- вкусът на вафли е категоричен! Ползвах вафли "Боровец".

Аз го правих с Мура.

Общи условия

Активация на акаунт