Незабравима(unutulmaz)-тема- 14

  • 25 819
  • 719
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Хиляди целувки за момичетата, които ни превеждат...така чакам с нетърпение всяка част Rolling Eyes
Утре ще гледам На кафе да видя какво става, и ще чакам с нетърпениу втори сезон по Нова, въпреги че благодарение да вълшебните ни приятелки вече ще съм го гледала....ама мога да го гледам 100 пъти.....
Браво на Нова Телевизия!!!
Стахотни са!!! Купиха най-добрия сериал!

# 676
# 677
  • Мнения: 0
лека нощ на всички до утре с нови сили . smile3524

# 678
# 679
  • Мнения: 0
От това, което чета излиза, че няма снимани много серии напред, т.е. снимат и излъчват по телевизията... , но поне сценарият трябва да е готов до края, епизодите да са подчинени на основания замисъл, в смисъл би трябвало да се знае как завършва филма .
Но едва ли с нашите хора са споделили.
За интервюто, ще чакам да разказвате, но не възлагам големи надежди на това точно предаване.
Лека нощ от мен.  

# 680
  • Мнения: 0
От това, което чета излиза, че няма снимани много серии напред, т.е. снимат и излъчват по телевизията... , но поне сценарият трябва да е готов до края, епизодите да са подчинени на основания замисъл, в смисъл би трябвало да се знае как завършва филма .
Но едва ли с нашите хора са споделили.
За интервюто, ще чакам да разказвате, но не възлагам големи надежди на това точно предаване.
Лека нощ от мен.  

и аз така мисля. Лека и от мен.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 825
29-ти епизод приключи. Аз много благодаря, че момичетата са ми оставили най-лесната част. Никакъв монолог, много музика, пълната тишина на планината ... Страхотно!
Лека нощ и от мен. Ще ви хвърлям по едно око, като мога. По-чести рещи ще имаме след средата на април.

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 09:59 от Емел

# 682
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 3
Пожелах ви ЛЕКА,обаче една налудничава мисъл ми се върти в главата и реших да я споделя.Джемал е човека от запалената яхта с родителите на Бату/това не е истинското име на момчето,което е бил /,той се жени за вдовицата Тюркян,която има две малки момиченца.Джамил довежда също едно момиченце,което представя като своя дъщеря-това е Еда и сестра на Бату,от брака с Тюркян се ражда Кемал.Луда работа,но не мога да си представя,че Еда е от това семейство-тя е краси над тях.А сега,Лека нощ!

# 683
# 684
  • София
  • Мнения: 1 394
МОМИЧЕТА ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ ТЕЗИ ,КОИТО ИМАТ СЕСТРИ ТУК ПИШЕШТИТЕ В  ФОРУМА АКО ВИ СКРОЯТ ТАКАВ КАПАН В РЕАЛНИЯ ЖИВОТ КАК БИХТЕ РЕАГИРАЛИ ,АКО СЕСТРАВИ ВИ ВЗЕМЕ САПРУГА ТАКА ЛИ ШТЕ РАЗСАЖДАВАТЕ КАКТО ГО ПРАВИТЕ СЕГА ИЛИ ШТЕ ПОСЛЕДВА ГОЛЯМО СКУБЕНЕ ПО smile3511 smile3511 smile3533 smile3533 smile3533

Аз познавам такъв случай ,който бях споделила още в първите теми.
Две сестри и един мъж.
Едната "откраднала" мъжа на другата една седмица преди сватбата на сестра си с въпросния екземпляр.
Жената била известно време в писхиатрия и после на силни антидепресанти. После се отдала на ученето и сега е професор( един от най-добрите в света по "Стара история "и " Тракология"),който преподава в най-престижните унивеситети в Европа. Останала е стара мома. Другата сестра до колкото знам не е с онзи мъж.Разделили са се , а двете сестри да не се видят повече.

Добро утро на всички.

Стават такива работи и в живота. Преди време имах подобен случай с мой много близък приятел. Харесахме си две момичета на морето и си изкарахме там чудесно, а после в София аз продължих с моето, а той - не. Нещо не си пасвали и всичко било само за емоцията край морето. И започна да ми намеква, че "разпределението", което сме направили вече не било валидно и можело в София да си разменим момичетата. Аз обаче бях доста хлътнал, а и подобни размени не правя. Но приятелят ми започнал да се среща с моето гадже и аз на един етап разбрах за това и се побърках от ревност. Скъсах веднага с т.нар. ми приятел (а се познавахме отдавна, още от студентските ни години). Започнах да правя скандали на гаджето ми (вече ни), да ги следя, тероризирам по телефона и прочие глупости и простотии. Чувствах как злобата растеше у мен с всеки изминал ден. Беше кошмарен период - не можех да приема такова предателство от страна на приятел. И явно бях склонен по-малко да виня момичето в случая. Но на един етап успях да се взема в ръце и да приключа с тази история. И добре, че го направих - иначе сигурно щях да съм се побъркал досега. Та мисълта ми е, че човек трудно може да каже предварително как точно ще реагира в подобна ситуация. Първо започва да прави глупости, после лоши неща и накрая и до престъпления може да стигне.  Но в светлината на любовта всичко това той не го възприема така. Любовта си има други закони и работи с други категории, но по този път човек може да стигне до ада, където ще го чака Мелда.

# 685
  • Мнения: 0
Пожелах ви ЛЕКА,обаче една налудничава мисъл ми се върти в главата и реших да я споделя.Джемал е човека от запалената яхта с родителите на Бату/това не е истинското име на момчето,което е бил /,той се жени за вдовицата Тюркян,която има две малки момиченца.Джамил довежда също едно момиченце,което представя като своя дъщеря-това е Еда и сестра на Бату,от брака с Тюркян се ражда Кемал.Луда работа,но не мога да си представя,че Еда е от това семейство-тя е краси над тях.А сега,Лека нощ!


Много се радвам, че споделяш идеята, която подхвърлих , че Еда е сестрата на Бату.
Но дали другите две деца са само на Тюркян, не знам.
Спомняш ли си, в един от епизодите,  бащата споделяше как ги е държал като бебета...
Но , разбира се, и това е възможно.
По-скоро ми се струва, че той наистина знае нещо повече и за миналото на Феяз и притеснението му в негово присъствие, идва не само от разликата в класите на двете семейства. Може би това, което знае е свързано именно с бебето Еда, което те с Тюркян отглеждат като своя дъщеря.  Кой знае ... Още много ще има да гадаем ...

# 686
  • София
  • Мнения: 1 394
GOODLY, мнението ти е много професионално. Но големият проблем с парите от европейските фондове се дължи и на не дотам подготвената държавна администрация, занимаваща се с тези неща. Попадала съм например на служителки, които не са наясно със задълженията си, пък какво остава да те насочат към една или друга програма и да ти разяснят как да се възползваш от нея. Да не говорим пък и за липсата на реклама в тази област. Абе въобще..... пак се отплеснах, извинете ме. Но ме досърбя езика и исках да взема отношение.


Аз не мога да разбера безочието на България и на други държави ,които спекулират с отпуснатите им милиарди евро -безвъзмездно ! newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy ЕС отпуска пари за подобряването на всеки отрасъл и  модернизиране на различни инфраструктури , а всъшност на лице - нищо ! Какви програми ,какво разяснение,когато всичко се извършва на най-високо ниво и не достига до различните ведомства и учреждения. Незнам докога ще ни толерират. Това е срам и анти -реклама за нас. После защо Западна Европа гледа на нас ,като хора трето качество ! Пълен позор . ooooh! ooooh! ooooh!

Не сме хора трето качество - първо качество сме си, но като народпсихология имаме един малък, но съществен проблем (не знам, може би идва от времето, когато сме живели в една империя с прадедите на нашите любимци от сериала). Не обичаме ние правилата, ама никак не ги обичаме. Това сякаш генетично ни е заложено. На всеки му се върти в главата как да ги прескочи тези правила, че те не са за него, а за всички останали, че не са справедливи и т.н. А ЕС и цивилизованият свят това са правила. Нашите управници някак интуитивно го разбраха това и че май само отвън и насила (по команда от Брюксел) могат да ни научат да живеем по правилата. Та сега този процес тече и дано да има резултат.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 394
Гледайки сериалите стигнах до извода,че техниката винаги е изпреварвала човека в развитието си.Показват ни с каква лекота боравят с високите технологии за подслушване ,наблюдение и все с лоши помисли/даже и Мелда се справи с "химикалката"/.В същото време обаче човек страшно изостава в толерантното си развитие спрямо другите,винаги е готов да нарани,да доминира,да направи зло.Наистина ми се иска този филм да има happy end и заради любовта между мъжа и жената ,но и заради самия човек,за неговото израстване като такъв

Тук не става дума вече само за любовта, а за борбата между доброто над злото. Невероятната и много красива любов между Харун и Еда тук олицетворява доброто. Кой е злото вие си знаете.

# 688
  • Мнения: 0
Гледайки сериалите стигнах до извода,че техниката винаги е изпреварвала човека в развитието си.Показват ни с каква лекота боравят с високите технологии за подслушване ,наблюдение и все с лоши помисли/даже и Мелда се справи с "химикалката"/.В същото време обаче човек страшно изостава в толерантното си развитие спрямо другите,винаги е готов да нарани,да доминира,да направи зло.Наистина ми се иска този филм да има happy end и заради любовта между мъжа и жената ,но и заради самия човек,за неговото израстване като такъв

Тук не става дума вече само за любовта, а за борбата между доброто над злото. Невероятната и много красива любов между Харун и Еда тук олицетворява доброто. Кой е злото вие си знаете.


Великолепно казано и от двамата.


На мен обаче взе да ми се върти в главата и това,
дали Еда не умира и затова филма е Незабравима.
А Харун сам отглежда детето им.
Не знам, дано не това са имали предвид сценаристите,
озаглавявайки така филма.
А и рано сутрин преди работа какви ли не мисли му хрумват на човек.


Пропуснах в началото-
Добро утро и хубав ден на всички !

# 689
  • Мнения: 0
Пожелах ви ЛЕКА,обаче една налудничава мисъл ми се върти в главата и реших да я споделя.Джемал е човека от запалената яхта с родителите на Бату/това не е истинското име на момчето,което е бил /,той се жени за вдовицата Тюркян,която има две малки момиченца.Джамил довежда също едно момиченце,което представя като своя дъщеря-това е Еда и сестра на Бату,от брака с Тюркян се ражда Кемал.Луда работа,но не мога да си представя,че Еда е от това семейство-тя е краси над тях.А сега,Лека нощ!

Добро утро на всички  Simple Smile
Интересна теза, достойна за Оскар. Между другото и аз си мисля все повече, че Еда не е от това семейство. тя наистина е много по-разкрепостена и артистична, не се вписва в техния свят, нито влиза в техните рамки, според мен. Другите две дъщери са свити,дори и Мелда въпреки успехите, които е постигнала.  И да еда наистина има класа, която те нямат  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт