ЮНЧЕ в коремчето дивее, а пък мама - хубавее! - 17

  • 19 350
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
аз пък разчитам на организма си, по принцип много се слушаме с него, така че като ми каже - яж шокола, ям шоколад... като каже яж домати, им домати... а вече какви са доматите... и колко са ИСТИНСКИ...!!! поне ще го закърмя моето бебе с градински домати - това със сигурност... и не знам лятото до какво ще ми е, но да не е сърдят бабите, тази година наистина искам да консервирам и да замразя ПОВЕЧЕ неща... сега само един чувал чушки и малко др. зеленчуци... и да ви кажа - супер полезно си е... аз даже мислих колко е безсмислено да се замразява, след като живея до пазара и реално тук всичко има... ама ела да видиш на какво стават всичките плодове и зеленчуци, когато е 0 или по-надолу термометъра Simple Smile дори вече съжалявам, че взех толкова малък фризер - само 100-тина литра... ще затварям градински домати, ще правя лютеница... и без това съм безработна и по майчинство... и без това тея градинските домати така ни втръсват да ги ядем, че точно когато има най-много ми се е случвало да хвърля, защото са развалени... а сега вече и моята баба дава домати и свекървата и тя... и ехеее... (жалко, че свеки не я бива да консервира... все или й загаря, или се опушва или не й е сварено достатъчно. в на баба бурканите никога не е имало мухъл, никога не са й миришели на дим или на изгоряло... жалко, че вече остарява и започва да не й се занимава...)

та за организма... аз се чудех дали да пия и витамини, ама айде ми обяснете, след като калция и магнезия не бива да се поемат по едно и също време... как така като ги изпия в едно хапче ще ми подействат добре... оф, голямо мислене, голямо нещо.. ще лягам да подремна пак, че работната ръка ме разбудиха, да са наллея вода за някакво лепило... и после не можах, а тамън се бях унесла Simple Smile сега хапнах и почвам пак да мигам на парцали Simple Smile

иначе бебе е добре, не ме мъчи снощи, но си шава повече, може би просто сме в следваща фаза Simple Smile

колкото до търпенето на дрехи - при мен не е страшно, но ПРЕЗ корема БЕБЕТО не търпи нищо... в момента, в който сложа нещо и започва да ритка баш там Simple Smile така че ходя ОГАЩЕНА до под циците Simple Smile и под корема нищо не търпим... особено като седна Simple Smile абе, аз отдавна знаех, че ще изкарам с едни бременелски дънки и като се затопли ще се почвам с рокли и това е... ще нападам индийските магазини яко! ем ефтинко, ем добри материи... само трябва да се внимава с прането, защото боите им не са фиксирани Simple Smile да не оцветят други неща, те няма да избелеят. И като се затопли купувам един-два бременелски клина и приключваме - като е хладничко - клинче с разкроена рокличка, като е по-топло - само рокличка... а така обичам да ходя с роклиии.. направо не е истина.

А, да ви питам за едно така... по-масово мнение... живот и здраве като се роди бебчо средата на юни примерно... кога най-рано ще може да го заведем на море... не държа да ходи до плажа (въпреки че плажа, на който искам да ходим е доста прохладен, е, да и ветровит де, но има завет Simple Smile ) примерно... края на август? А? Знам, че е строго индивидуално, ама майка ми ме отряза с репликата - ти чуваш ли се... как така ще си умориш детето (какво ли правят горките бебета във Варна Simple Smile ) та, нашите цяло лято са на Кранево и майка ми държи там една детска работилничка на плажа... и така се запознахме с мъжа ми, те от тогава само при нас идват на море... и някак си не ми се иска да им спирам морето... а няма да стане да ходят двамата на море, а аз да стоя сама в София... просто е изключено! готова съм да не слизам до плажа, но да съм на морето!!! Не мога да живея без това море... просто много го обичам! Пък и някой тих ден може да слезнем с Ритльо до плажа пък! ще са му минали 40-те дни... все пак!!!!!!! Simple Smile

# 706
  • Мнения: 23
Да съгласна съм, че всички имат сърбеж, мен също  корема и гърдите ме сърбят, но имах впредвид тези, които навсякъде и много по- вече ги сърби.Просто моят съвет е да го споделят с лекаря, при когото ходят.

# 707
  • Мнения: 50
На това нещо му се казва коластра. Не е страшно. Системата репетира за после Simple Smile
jj  това "репетира за после" много ми хареса  hahaha
да се отчета, бях на очен лекар, отокът на окото ми излезна ечемик  #Crazy, след като съм забременяла и ми е отлабнала имунната с-ма,  та затова, 10 дни лечение с капки, едно кремче и утре следобед на физиотерапия - там вече незнам какво ще ми правят  newsm78
 hahaha да питам за какво мляко говорите - прясно или кисело??!?!?  Joy че май съм проспунала да прочета, аз откакто съм с бебчо, много рядко си хапвам сирене, за сметка на това пък всеки ден ям по едно кисело мляко и съм наблегнала особено на кашкавала  Crazy него много го обичам
за дрехите по мен в началото а и сега от време на време, имам разни сърбежчета особено вечер,  Rolling Eyes доста кофти, ама търпя какво да правя,
 Peace  подкрепям елиска - каквото ми се хапва, това ям...сладко, сладко, солено -  солено, плодове - плодове... и после май  badscale хха, ама ще се боря какво да се прави. Party
не пия за сега никакви витамини, нищо не са ми предписали освен Желязо и това е ... Thinking
Оооооооо, виждам и за море се говори, - 1ва съм! хаха, малееее незнам защо ама много ми се ходи с бебчо, даже с милото имахме спор кога ще го водим, той вика догодина  ooooh! много далече  догодина, така че ще гледам да организирам едно ходене  hahaha да видим дали ще ми се отвори парашута  Joy
Кажете вие ккога мислите да правите първото ходене (освен мамите от Варна, Бургас и околията - балгородни ви завиждам,.. bowuu )

# 708
  • Мнения: 293
Елиска аз за новородените знам,че не бива да се мажат сьс сльнцезащитни кремове.Според мен това лято плажа е най-добре да го пропуснем и по под сенките че бебетата нямат и термозащита.Относно индийските магазини даже и сега с моите да казвам вече +колко кг ,че ме е срам вече всичко ми е голямо там са за 100 килограмови.Не че може и да не намерш нещо по мярка ама много кичозни бе.
iv83 за прясно мляко говорим но и киселото сьдьржа приблизително сьщото количество калции 120 мг на 100 гр.За данон не говорим изобщо.

# 709
  • Мнения: 119
Включвам се да се отчета, че от утре влизам в болница и сигурно много ще изтърва. Добре сме и аз и бебка, но се налага по други причини, касаещи болничния ми.
Вчера бях на ЖК, уж всичко е на ред, мерене, теглене, кръвно и на ехограф ме гледа доктора, че се полагало в 28 седмица. Всичко с бебето е ок по това, което се видя. Качила съм 13 кг до тук, или 3 за последния месец. Според него е напълно нормално и няма за какво да се притеснявам, според мен обаче е адски много и явно пак ще мина + 20 като миналия път, колкото и да се опитвам да се ограничавам. Понеже съм за секцио по мед. причини и термина ми е 1 юни, ми каза, че към 20 май най - вероятно трябва да ме оперират, ако не тръгне бебето по - рано.
За коластрата, на мен от 5 месец ми тече и сега вече на моменти са направо вадички.
За морето, тайничко си правя и аз някакви планове за началото на септември, но ще видим живот и здраве как ще се развият нещата, че сега неочаквано мъжа ми трябва да си търси нова работа и положението е доста напечено.
Пепси, дай знак само, че си видяла какво ти изпратих.

# 710
  • Мнения: 293
За секциото моят термин е на 15.06 и докторката ми каза,че ще ме оперира най-много 5 дена по-рано.Хубаво било да остане по-дьлго а аз се надявах да се отърва по-рано ама няма:))))))))Кьм 10.06 чак:)
Ullaa Hug Hug Hug Hug Hug Hugще те чакаме да се завьрнеш при нас знам,че фиктивно ще лежиш но си е все пак неприятно.

# 711
  • Мнения: 1 575
Ох, аз не приемам никакво мляко, не го обичам и не мога да ям такова нещо, сирене обичам, но рядко ке сещам.
Ще е голям късмет ако имам малко кариеси, но то от сега са ме почнали, не ми се ходи на зъболекар, но трябва да намина, поне да ме прегледа и да се подготвям.

За моренцето, и ние си мислим за септември в Гърция, но си зависи, ще го решаваме после. Аз само като се сетя какво трябва да помъкна с нас, с две деца, едното бебе, ме хваща страх. Повечето докато се климатизират в новата обстановка, то морето свършило. Отделно ако си в хотел, и ревне бебето  през ноща и не спре да реве  така ще ми е неудобно за другите летуващи, та доста се замислям за тази година.
Вероятно таткото и малката ще отскочат с някой, че за нея и носа и е добре да подиша морски въздух и да го промие с морска водичка пак. Пък ние живи и здрави другата година, ще ровим в пясъка, макар, че от доки знам, че след 2 год е добре за децата, че развивали и пясъчна алергия, а аз чуя ли тази дума настръхвам.

А ние в на вилата с мама, тъкмо и аз да почина малко,  хем на хладно, за да не му е некомфортно на бебето от жегите.


ще го мислим, само да видим дали ще е кротко или от бесните...

# 712
  • Мнения: 147
Ула, бързо прибиране вкъщи Hug

# 713
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Pepsi, когато разбереш кой по колко дължи, веднага пращам паричките! И наистина знаеш ли доставката до колко време ще пристигне?
Ivv, Arrow, преди малко си писахме с Marmotka и на двете ни са се обадили за лекцийките в СЗ и от 15.03-31.03 ще се проведат 7 лекции, като 1та е на 15.03 от 16ч. Преди това трябва да отидем на място, да попълним някакви анкетки и да се запишем.  Simple Smile Може да се уговорим нещо, хем ще се запознаем  Mr. Green

# 714
  • Мнения: 339
За секциото моят термин е на 15.06 и докторката ми каза,че ще ме оперира най-много 5 дена по-рано.Хубаво било да остане по-дьлго а аз се надявах да се отърва по-рано ама няма:))))))))Кьм 10.06 чак:)
Ullaa Hug Hug Hug Hug Hug Hugще те чакаме да се завьрнеш при нас знам,че фиктивно ще лежиш но си е все пак неприятно.

Нати, не е ли много късно 5дена преди термина, при положение че до тогава вече може и да си родила?
На мен ми казаха, че за планово секцио не се чака повече от 38г.с, щом вляза в нея и мога да ходя да раждам. А предната бременност дори два дена преди да вляза в 38г.с го направихме секциото.

# 715
  • Мнения: 1 575
За секциото моят термин е на 15.06 и докторката ми каза,че ще ме оперира най-много 5 дена по-рано.Хубаво било да остане по-дьлго а аз се надявах да се отърва по-рано ама няма:))))))))Кьм 10.06 чак:)
Ullaa Hug Hug Hug Hug Hug Hugще те чакаме да се завьрнеш при нас знам,че фиктивно ще лежиш но си е все пак неприятно.

Нати, не е ли много късно 5дена преди термина, при положение че до тогава вече може и да си родила?
На мен ми казаха, че за планово секцио не се чака повече от 38г.с, щом вляза в нея и мога да ходя да раждам. А предната бременност дори два дена преди да вляза в 38г.с го направихме секциото.

и на мен ми се струва късно, като раждах 2004 ми определиха дата 14 дни преди термина, но се оказах с разкритие и контракции по-рано и родих 20 дни по-рано, та затова сега не изключвам и май да родя, термина ми е на 19 юни засега.

Но на 20 май като вляза в 9 месец ще се разбере....

# 716
  • Мнения: 339
Ох, на мене така ми се иска да родя поне 15дена по-рано, а ако може и 20 още по-добре.  Laughing Laughing Laughing
А днес в предаването На Кафе, беше гост певицата Рени и каза, че е родила един ден преди да влезе в 9-тия месец, мисля че каза дори че е било предизвикано раждане, поради големите размери на бебето. Цели 4650гр. за бебе родено последния ден на 8-мия месец, направо не можах да повярвам  Shocked
Така че явно си зависи от големината на бебето, дъщеря ми се роди 3,800кг. 15дена преди термина.

# 717
  • Мнения: 1 575
Лелее, изписахме и тази тема, кой ще пуска новата?

И не ми казахте дали Талцида се дъвче или мога и да го гълтам цял с водица??????

# 718
  • Мнения: 293
Незнам момичета всеки лекар си има различен метод на работа.чувала сьм различни неща 5 дена,10 дена,14 дена по-рано така ми каза.Моя братовчедка ражда при нея и двете си деца секцио за едното знам,че една вечер и се пукна водата отиде и я оперираха вечерта.Ама това докторката го определя не аз иначе се надявах и аз да се отърва по-рано.
Алексова талцида се смуче.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 239
Момичета, и аз като че ли ще пропусна тази година морето, а толкова много го обичам. Винаги ме е зареждало положително, а като ми замирише на море направо се опиянявам, а и звука на разбиващи се вълни.. Идилия, идилия, но за нас с бебчо ще е догодина като че ли най- добре. Иначе смятам да изпратя Креми с баща й поне за 5 дена, отразява й се добре, както спомена и алексова за нейната кака.

Талцид- таблетки за дъвчене.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт