Резултат от тест за Варицела антитела

  • 32 293
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 561
Здравейте,

в 24 г.с дъщеря ми се разболя то Варицела, направих теста за антитела, но до утре ще се побъркам като не мога да го разчета.
Ако някой си е правил подобен и може да ме насочи, ще съм благодарна. Пък утре ще отида на консултация в НЦЗПБ.

Та за IgG 385, като референтни стойности пише от 0-165.00
За IgM 0.25- тук референтните са 0-1


Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 67
Някога боледувала ли си от варицела? Ако тези показатели имат значение като тези при токсоплазмозата и цитомегаловируса, например, положителен ИгГ означава, че си я изкарала и имаш имунитет, а ИгМ е за настояща инфекция, която от твойте резултати е отрицателна. Но това само ако показателите имат същите значения, и това е мое мнение без да съм сигурна, че е правилното  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 022
За варицелата и аз не знам със сигурност, но при всички други, които аз съм изследвала е както казва malena_ :

IgG - показател за стара инфекция, т.е. наличие на антитела.
IgM  - показател за активна инфекция

Ако това е логиката, означава, че имаш антитела за варицела и съвсем няма за какво да се притесняваш  Hug

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 15:52 от esma

# 3
  • Мнения: 1 561
Благодаря момичета,
За жалост Не съм я карала и затова съм толкова притеснена и не мога да издържа до утре...
Това, че е над референтната стойност означава, че е положителен, т.е имам антитела, така ли??????
И защо IgM да е отрицателна????

# 4
  • София
  • Мнения: 1 022
Да, но по принцип IgG е показател за стара инфекция, не за актуална. Т.е. може да си я карала, а да не знаеш или да си я карала безсимптомно... не знам. Ако сега си с инфекция, трябва IgM да са повишени...
Тези резултати говорят за наличие на антитела, т.е. предишна инфекция и съответно не може сега да я караш - затова IgM е отрицателно.
Все пак и аз говоря от опита си с други изследвания, не съм сигурна, че е така и за варицела, макар че ми се струва логично да е същото като при останалите.

# 5
  • Мнения: 1 561
За IgG и  аз така го разчитам, намерих една стара тема в архива, но майката беше с 900 и нещо за стара инфекция и пишеше, че е положителен теста и, т.е има антитела.

Ако и за моя е така, ако си имам антитела, то за сегашната е нормално да не излязат предполагам, тъй като не мога да се заразя.

Утре ще видя какво ще каже лекаря, а моята АГ ще и бия шута вече, толкова пък да няма представа от такива резултати.....Поне от обща култура, макар, че вероятно са го учили в университета и това.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 022
Това намерих на страницата на лаборатория Цибалаб (cibalab):

http://www.cibalab.com/tests/Herpes_vir_doc.htm

"Херпес зостер IgG – показва прекарана първична инфекция (варицела) и придобит имунитет.

Херпес зостер IgM – показва прясна първична инфекция (варицела) или прекарана скоро такава. "

Вирусът, който причинава варицелата е същия, който води като вторична инфекция до херпес зостер, така че антителата са същите.

Това потвърждава нашата хипотеза, че си срещала вируса на варицела и тялото ти си има антитела  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 104
alexova, щом е висок показателят IgG, значи имаш антитела и няма опасност да се разболееш от варицела. Може и безсимптомно да си я карала случва се.
Моят показател по-миналата година беше 10, разболях се наистина след това и се наложи аборт в 12 г.с. Confused
Но да знаеш, че дори, не дай си Боже, да се разболееш в 24 г.с., няма никаква опасност за плода.
Страшното е до 12 г.с. и непосредствено преди раждането.
Освен това знай, че при варицелата няма опасност от вътреутробна инфекция, т.е. да бъде заразен плода, без ти да се разболеш Wink
Дано съм те поуспокоила, добре е, че си направила теста в НЦЗПБ, това е единственото място, където се прави тест специално за варицела, в Цибалаб тестът е най-общо за Херпес Зостер.
Желая ти лека бременност и да пишеш Hug

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 17:45 от Marleen

# 8
  • Мнения: 1 561
alexova, щом е висок показателят IgG, значи имаш антитела и няма опасност да се разболееш от варицела. Може и безсимптомно да си я карала случва се.
Моят показател по-миналата година беше 10, разболях се наистина след това и се наложи аборт в 12 г.с. Confused
Но да знаеш, че дори, не дай си Боже, да се разболееш в 24 г.с., няма никаква опасност за плода.
Страшното е до 12 г.с. и непосредствено преди раждането.
Дано съм те поуспокоила, добре е, че си направила теста в НЦЗПБ, това е единственото място, където се прави тест специално за варицела, в Цибалаб тестът е най-общо за Херпес Зостер.
Желая ти лека бременност и да пишеш Hug

Марлин, съжалявам за случилото се при теб, надявам се си се справила психически и се надявам всичко оттук нататък да е безпроблемно при теб.

Теста го правих в Благоевград, в една лаборатория, които пък изпращат серумите в Цибалаб в София, но изследването си е за Варицела Зостер вирус:

Варицела зостер вирус IgG+IgM    -
        Варицела зостер вирус IgG    383,9
        Варицела зостер вирус IgM    0,25

Трябваше да се изолирам спешно и реших там да го пусна и да чакам резултати, отколкото като се прибера, надявах се така да стане по-скоро известно какво да очаквам.
Но пък сега като пишеш така се чудя дали това, което съм направила е същото....Уф, не е никак лесно.
Може утре да пусна ново, но за колко дни става тук резултата   не питах .


Благодаря на всички, които дадоха мнение, за разлика от моята Аг, която и такъв коментар не можа да направи....

Верен или грешен, пак е нещо, отколкото в неведение.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 104
Може пък вече и в Цибалаб да правят тест за Варицела Зостер вирус, аз все пак съм била там преди 2 години Wink
В НЦЗПБ, дето е до затвора, резултатите стават същия ден Peace
Ако се притесняваш, можеш да си направиш и консултация в Генетиката в Майчин дом, препоръчвам ти Доц.Георгиева.
Знам, че ти е много трудно, но се успокой, ще видиш, че всичко е наред.
Що се отнася до АГ-то, нямам коментар Crazy

Общи условия

Активация на акаунт