ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 5

  • 110 898
  • 802
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 67
I hope, изчака ли да чуете пулс или  след двете четрички веднага направи вливането с имуновенин?
Имуновенина го влях веднага след визуализация на плодния сак,още същия ден. Пулс също чух вече,но така или иначе съм още съвсем в началото - 8 г.с.
Zazzy  Hug

# 46
  • Мнения: 356
I hope,желая ти една успешна бременност  Praynig Пожелавам го и на всички вас,момичета!
Аз имах повишени НК клетки.По време на бременността си пиех аспирин протект и направих няколко вливания на интралипид.Износих я и родих здраво дете след 6 годишен стерилитет.Странични ефекти от интралипида не съм имала,а за имуновинина не мога да коментирам защото никога не съм провеждала терапия с него.

sena,и на мен при повишени НК клетки,винаги ми бяха намалени Т-лимфоцитите.Има някаква зависимост между тях.

# 47
  • Мнения: 584
Здравейте ,милички! Имам пак въпрос ,че съм в чуденка. Значи на първото ми имунологично изсл. се оказа ,че имам завишени НК -клетки -23% при норма по- малко от 12% . Назначиха ми агапурин  и сега на контролата ми излезнаха 14% пак при норма по малко от 12% ,имам назначен Киовиг десет дни преди процедура ,но понеже имам задържан фоликул я отложихме за другия месец. Дали пък няма да ми влезнат в норма след като няма да спирам агапурина ,и дали няма да е добре да пусна още една контрола преди следващия ми цикъл? Д-ра ми нищо не спомена освен да продължа агапурина ,а на имуноложката мога да се обадя чак след празниците.

# 48
  • Мнения: 613
lusia,ти вече сама си отговаряш на въпроса.И според мен е добре да проконтролираш НК преди да ти влеят Киовика,защото наистина може да ти влезат в норма.Аз съм вливала много пъти имуновенин заради стойности на НК 14%,вливала съм и при гранични стойности 12%.Последният път обаче НК ми бяха 8%т.е. в норма и имуноложките казаха,че няма да вливам.Изписаха ми само 2 ампули Дипрофос /намаляващи имунитета/ явно за всеки случай.Преди да ми спаднат стойностите пих 3 мес. ОМЕГА 3 аспирин протект почти всяка вечер,отделно  ми слагаха някакво лекарство в матката и така и не разбрах от какво ми се нормализираха стойностите.Ако и при теб се случи това от агапурина,а явно ти се повлиява организма от това,защо да вливаш Киовиг излишно.
Така,че пусни си изследването за всеки случай.А да те питам колко време след приема на агапурина ти се намалиха НК?И какво е това лекарство,намаляващо или увеличаващо имунитета,хапчета ли са ,инжекции,колко струва?

# 49
  • Мнения: 584
IRA2 ,Агапурин ретард са хапчета назначи ми ги доц.Балтаджиева да ги пия до процедура и контрола след мес.,но аз я направих след около 40 дни и ми повлия добре .Никак не са скъпи досега ми излезнаха около 15-16 лв на фона на Киовига и други подобни(но ми спря аспирина ,защото и той е съдоразширяващ доколкото разбрах ).Та искренно се надявам да ми действа добре както досега и да избегна вливанията . След празниците ще гледам да се консултирам пак с нея.На другите ти в-си немога да ти отговоря тъй като в листовката не се споменава нищо за имунитет ,но определено ми пада доста кръвното от него  някак си свикнах .Започнахме с по-малка доза първите 2-3 дни и постепенно я увеличих и свикнах с него.

# 50
  • Мнения: 212
И на мен Балтанджиева ми предписа агапурин и омега 3 преди забременяване да ги пия дълъг период, но аз нищо не пих - имам проблем с вените и съдовия ми хирург каза, че агапурина е противопоказен (така пише и в листовката).
Направих едо вливане на интралипид веднага след като установихме наличие на бременност с кръвен тест и 1 едно вливане на имуновенин след 4 седмици - веднага НК клетките ми влязоха в норма. (според Балтанджиева нищо не сме направили и схемата е грешноа - резултатите бяха обаче на лице).
Аз си ходих при имунолозите в Иван Рилски, т.к. с нея не ми се спореше - цените при нея са по 2 а резултата , който ти дава е само в процентно изражение - не дава реалния брой на НК клетки. На резултатите в Иван Рилски пишат и насоки хората.

# 51
  • Мнения: 1 053
Зравейте приятелката ми прави генетично изследване и се оказа че е предразположена към тромбофлибия-което означавало незадаржане на плода,че ако настъпи бременност има опасност от аборт по всиако време,доктора не и обеснил нищо повече ,изследванията са правени поради ненастъпваща бременност,моля някой ако има подобен проблем или знае да пише тя е в голяма паника.успех на всички

# 52
  • Мнения: 281
Зравейте приятелката ми прави генетично изследване и се оказа че е предразположена към тромбофлибия-което означавало незадаржане на плода,че ако настъпи бременност има опасност от аборт по всиако време,доктора не и обеснил нищо повече ,изследванията са правени поради ненастъпваща бременност,моля някой ако има подобен проблем или знае да пише тя е в голяма паника.успех на всички
Няма място за паника! Има доста писано за тромбофилията, но в общи линии води до "недохранване" на бебето и се свързва по-скоро с аборти, отколкото с липса на бременност. Терапията е с Аспирин и Фраксипарин под лекарски контрол по време на бременността.

# 53
  • Мнения: 1 053
благодаря за отговорите,доктора я е изпратил за инсеминация поради изчерпан яйчников резерв и и казал да си запише час за инвитро,не мога да разбера защо но това и е казал.пропускливи тръби,явно така е преценил.успех на всички

# 54
  • Мнения: 682
llullu, много внимателно проучете, какво ще и правят преди да се съгласи.Ако е изчерпан резервът, каква инсеминация, какво ИКСИ?Не е един доктор на тази земя, има ги с лопата да ги ринеш и все по-добри стават.Лошото е, че някои са по-меркантилни от други и ще вземат на момичето маса пари за ненужни процедури.
А, ако има тромбофлебия-тя се преодолява лесно с достъпни медикаменти.От още една консултация глава не боли, не възлагайте надежда на лекари, които хвърлят прах в очите.
Написах това, като съдя по информацията в двата поста на llullu, може да има нещо, което не се знае.Но все пак, човек трябва да се застрахова.Едно инвитро ще допринесе за доизчерпване на останалите яйцеклетки, не разбирам, защо е нужно.
llullu, кажи на приятелката си, ако иска да пише тук, има много момичета с опит и познания, могат да й помогнат.Да не действа на сляпо.
Иначе желая късмет и на двете ви и успех, каквото и да предприеме!

# 55
  • Мнения: 1 053
БЕБА и аз мисля като теб,предложих и да иска и друго мнение малко не ми се връзва тази инцеминация мисля че е неподходящо в случая,но това е казал доктора тя има и висок пролактин който овладява с достинекса,а иначе нали има и вътрематочна инсеминация да не би такова да и е предложил знам ли нищо не и обеснил като хората.багодаря ти че се включи късмет и успех.

# 56
  • Мнения: 904
Взехме си и ние изследванията от майчин дом и споделям какво пише за да ви питам това ли всъщност се изследва при хромозомен анализ
Анализирани 11 метафазни пластинки оцветени по GTG метода. Не се установиха системни структорни и бройни хромозомни аберации.
Заключение: Мъжки кариотип 46, ХУ.
При мен същото само заключението е за женски кориотип 46,ХХ.

# 57
  • София
  • Мнения: 23 221
страхотна , това е.
Разочароващо малко е за толкова пари  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 904
бамби, тези не сме ги плащали и за това имах съмнения че може да не са пълни, но благодаря за успокоението, иначе това което правихме на 11ет. ми откриха склонност към тробофилия и то струваше 80лв.

# 59
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте! Мисля другата седмица да вливам Имуновенин. Искам да проуча как стоят нещата в Пирогов. В кое отделение и на кой етаж трябва да отида там? Има ли някакви телефони? Аз съм с назначена терапия от доц. Конова. Като отида там ще трябва ли да се консултирам и с друг лекар или показвам терапията от доц. Кононва и те ми я правят. Колко дни по-рано трябва да се запиша?

Общи условия

Активация на акаунт