Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 223 272
  • 716
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 615
Благодаря  cheers
Ензимите ги пием от около месец  Peace

# 376
  • Мнения: 615
Не смесвайте LDN с ОксиКонтин  Naughty

# 377
  • Мнения: 0
Вече 12 дни съм на ЛДН - 7 с 2,00 мг и 5 с 2,5 мг.
2-та милиграма  ги понесох уж добре.
Когато вдигнах на 2,5 мг, ми се появиха симпоми - болки в пръстите на дясната ръка и слабо парене в задната част на бедрата.
Вече 5 дни по-късно тези симптоми не само, че не минават, а и много се засилиха. Тази нощ не спах от паренето в бедрата, а в момента вече едва го търпя. Паренето слезе и в прасците.
Може да няма нищо общо с ЛДН. Не знам.
Соделям само, защото може да ви е от някаква полза.
Нито един лекар няма да се наеме да даде мнение дали има връзка с ЛДН или е просто някакво съвпадение. А на мене ми остава само да гадая и да се чудя дали и защо... Само се моля да не е нов пристъп. Cry

# 378
  • Мнения: 800
Имаме вече няколко случая на силни странични реакции като последица от повишаване на дозата.

Не мога да дам някакво обяснение, но очевидно това трябва да се прави много бавно, независимо от заболяването.

# 379
  • Мнения: 800
Мисля, че намерих каквото търсех:

Side Effects & Dosing of Low Dose Naltrexone (LDN)

тук:

http://ldn.proboards.com/index.cgi?board=links&action=display&thread=1935

Четете и се успокойте...

Ако някой любител на писането (аз не съм...) намери сили да го преведе, ще бъда много благодарен.

# 380
  • Мнения: 0
Готово
Странични ефекти и дозиране на ниски дози Naltrexone (LDN)
«-: на 22 февруари 2010, 22:50»
Странични ефекти и дозиране на ниски дози Naltrexone (LDN) Много лекарства да доведе до нежелани реакции, наречени странични ефекти. LDN не е изключение. Вътрешни промени химия, увеличаване на нивата на ендорфин, и имунната система е upregulated - процес, който обикновено е от полза, въпреки това, може да отнеме известно време да се използва за. За щастие, нежеланите лекарствени реакции, свързани с LDN обикновено са леки и с преходен характер. д-р MR Лорънс с множествена склероза (МС) е английски лекар, който го третира с LDN. Той също така предписва LDN за своите пациенти. По-долу са неговите наблюдения и съвети по отношение на честите нежелани реакции, свързани с вземането на LDN. Докато те се отнасят главно за хора с МС, те се прилагат също (с изключение на спастичност и евентуално болка) в други ситуации, свързани с управлението на LDN. При стартиране на този LDN (Low Dose Naltrexone) терапия при лечението на МС, може да има някои първоначални преходни, макар и временна, увеличаване на симптомите на държавите-членки. Опит в използването на този метод е показал най-често, като лош сън, от време на време с ярки, странни и смущаващи сънища, отпадналост, умора, спазми и болки в. Тези повишени симптоми не би обикновено се очаква да продължи повече от седем до десет дни. Рядко други преходни симптоми включват по-силна болка и спазми, главоболие, диария или повръщане. Тези допълнителни симптоми ще се появи да се свързва на предишния често използване на силни аналгетици, които ефективно създаване на пристрастяване и зависимост, като по този начин увеличава чувствителността на организма към болка. [Подобни симптоми могат да също се появи в хората несъзнателно алергични / чувствителен / непоносимост към глутен и / или млечни продукти и които вземат тези храни едновременно с LDN.] В допълнение, тъй като LDN стимулира имунната система и много на наркотици рутинно използвани на NHS в лечението на допълнително потискат MS имунната система, LDN не може да се използва във фирмата с стероиди, интерферон бета, метотрексат, азатиоприн или mitozantrone или всяка друга имунна подтискащото наркотици. Ако има някакво съмнение, моля, изпратете [с Вашия лекар] пълния списък на лекарства, които в момента, така че може да бъде оценена тяхната съвместимост. В допълнение, тъй LDN също ще блокират болкоуспокояващ ефект на опиати (включва кодеин, дихидрокодеин, морфин, петидин или диаморфин) в момента се предприемат, използването на LDN първоначално значително ще увеличи нивото на болка опитен. Поради това е препоръчително [в случаи на зависимост], че каквито и да било опиати като лекарства да се преустанови най-малко две седмици преди започване на това лечение се [да позволи създаването на "изсушаване" период]. При започване на лечението е от съществено значение, че всяко нежелано или неблагоприятни странични ефекти се докладват незабавно с Вашия лекар], така че процеса на лечение може да бъде допълнително оценено и, ако е необходимо, модифициран. италиански учени, провеждащи четири месечно клинично изпитване на LDN в лечението на МС направи това изявление за странични ефекти: преходна хематологични нарушения (повишаване на чернодробните ензими, хиперхолестеролемия), лека възбуда и нарушения на съня са най-честите нежелани реакции. Тъй като LDN тенденция първоначално да влошат симптоми на МС (особено спастичност), д-р Напред Lenz, фармацевт, който отнема LDN профилактично, препоръчва всяка вечер доза 1,5 мг първия месец, 3 мг следващия месец, и 4,5 мг след това. За животозастрашаващи заболявания като рак, препоръчителната доза е 4,5 мг от самото начало. Да цитирам д-р Lenz: Причината предлагаме стъпаловидно титриране за пациенти с МС, особено] е да се избегнат нежелани ефекти. Преди три години, ние открихме, че всеки пациент, които са спрели LDN поради странични ефекти започна в 3.0 MG или по-висока! Имаше само един пациент, който започна в 1.5 мг, които са спрели поради нежелани реакции. Нашите усилия тук трябва да се помогне на по-голямата част от населението. Сега, има няколко здрави момчета, които могат да отидат направо до 4,5 мг и нямат проблеми, но обзалагам някой с главоболие ще се чувствам по различен начин или някой, чиито крака са прецакани в възела, или някой, който е имал bejeebers се страхуват от тях с кошмари (мен) Предложения за намаляване на спастичност в случаите на МС може да се намери тук: http://forum.ldnresearchtrust.org/index.php?showtopic=39 съня помощи включват валериан, мелатонин, калций / магнезий капсули, Lunesta, L -теанин, GABA, 5-HTP и природно Calm http://www.naturalnews.com/025065.html някои хора, приемащи LDN са докладвали, намален апетит, един страничен ефект, който им даде възможност да отслабнете В случаите на автоимунни свързани с чревно заболяване, LDN обикновено води до увеличаване на теглото, тъй като червата лекува и започва да функционира нормално. Някои хора съобщават за минимално повишение на кръвното налягане, свързано с приемането на LDN, докато други са отчели спад. Допълнителни нежелани реакции, че някои хора като LDN отбелязват с повишено чувство за благополучие, се увеличава и самоувереността, и по-силно сексуалния апетит. Клиниката Майо има подробна информация за страничните ефекти на много по-големи дози Naltrexone (25 мг и нагоре), видовете, използвани за лечение на алкохолизъм и наркоманията. Някои от тези нежелани реакции (като световъртеж, жажда, сърбеж, ускорен пулс и пикочните проблеми) може да се прилага и в редки случаи на LDN. http://preview.-spam036-/ygbe3rt Тъй като лекарства, които се метаболизират в черния дроб, ако това орган е била повредена от токсични химикали, патогенни микроорганизми, предишен лекарствена терапия, или алкохолно пристрастяване, ще има повишена вероятност от неприятни странични ефекти. оптималната доза LDN за средностатистическия възрастен е 4,5 мг, взето между 21:00 и 3 часа. За контролиране на разликата между лятното и стандартното време, някои хора го отнеме между 22:00 и 2 часа. LDN може да се приема със или без храна. LDN не трябва да се усложнява с калциев карбонат пълнител, тъй като води до торта и предотвратяване на бързото освобождаване. По отношение на дневна доза, на всички клинични изпитвания на LDN, проведени с хора, само един се използва през деня на дозиране - немско проучване с група от пациенти с МС. Докато около 1/3 от групата опит ограничена полза, това е коментар на проучване от д-р Дейвид Глук, уебмастър на http://ldninfo.org : За съжаление, защото на някои ранни оплаквания от нарушения на съня, главният изследовател на този процес включване на проучвателната група да се LDN в 9 часа сутринта, съмнителна време на дозиране. Общопризнато е, че най-ефективният път да вземе LDN е преди лягане, между 21:00 и 3 часа, се дължи на факта, че ендорфините за всеки ден винаги се произвеждат в пика си процент в час преди зазоряване. A 9 ч. доза време, като е използван в този процес, може да Евентуално потискат-скоро от засилване на-на имунната система на пациента. Поради уникалната си режим на действие в организма на частично и временно блокадата на опиоидните рецептори, постигането на терапевтични резултати с LDN е силно дозо-зависима. Твърде много или твърде малко от лекарството определено може да бъде контрапродуктивна. Въпреки че оптималната доза на LDN за средностатистическия възрастен се счита за 4,5 мг, при някои пациенти се справят по-добре (т.е. имат по-малко странични ефекти и по-добре за всички отговор) по-ниска доза, особено ако те са под средното тегло. Като се има предвид броя на променливи и неизвестни, д-р Том Gilhooly, шотландски лекар, съветва с помощта на опити и методът за грешка в самото начало, което предполага доза от 1 мг за първия месец Дози от 2 мг на втория месец, 3 мг третия месец, 4 мг на четвъртия месец, и 4,5 мг петия месец. LDN по-висока от 4,5 мг не се препоръчва. Naltrexone е опиоиден рецепторен антагонист. Той блокира наркотични болкоуспокояващи от достигане на целта, което води до такива болкоуспокояващи, за да губят ефективността си, докато ефекта на Naltrexone носи. Тъй като хората изглежда се различават значително по способността си да преработват LDN, д-р Lenz в момента се предполага, че пропуснете нощна доза Naltrexone една седмица преди каквато и да е медицинска или стоматологична процедура опиоидни обезболяващи, или opiod-анестезия е планирано, в който трябва да се използва По отношение да вземе LDN време на бременност или по време на кърмене feedng, д-р Фил Бойл, специалист по грижи плодородието в Ирландия, през 2008 г. заяви следното: аз съм уверен, че LDN е напълно безопасно по време на бременност, а в някои случаи действително ще намали риска от спонтанен аборт. Томас У. Hilgers, MD, на САЩ, които са развили лечение на стерилитет, да предоставя, е използвал високи дози Naltrexone ... до 100 mg по време на бременността и по време на кърмене безопасно, без болни ефект на майката или бебето, от 1985 г. насам. Са се предписва LDN редовно по време на бременност [в продължение на няколко години] и резултатите са отлични. Клиничният опит е доказал ми се, че е безопасно. http://www.webspawner.com/users/sideeffectsofldn/index.html

# 381
  • Мнения: 800
Раздвоен съм. От една страна съм благодарен на ReniR за превода, от друга - така написан аз поне не мога да го чета, за другите - не знам. Опитах се да го редактирам, но се оказа, че всяко второ изречение трябва да се преформулира - а аз нямам сили за това.

Ще уточня тогава квинтесенцията: Приемът трябва да почне с ниски дози - 1.5 мг, като качването на 3, а после и на 4.5 мг да става на интервали от по един месец. Иначе има опасност от обостряне на симптомите. Предлагат се също стъпки от по един грам (1 - 2 - 3 - 4 мг) през същия интервал от време.Това е.

Да се надяваме, че колегите от форума, сблъскали се с обостряне на симптоматиката ще се успокоят.

# 382
  • Мнения: 0
Знаете ли дали в България внасят от по-малките опаковки Adepend?

ПП: Превода горе очевидно е автоматичен - Google Translate или нещо подобно.

# 383
  • Мнения: 800
Да, знам. Не внасят...

# 384
  • Мнения: 0
Здравейте!
Имам сериозни проблеми с МС и мислех да опитам с  LDN. Обаче, вчера пуснах едно съобщение на PinkPanter и все още нямам отговор. Иначе принципно съм съгласен, даже се поинтересувах в близката аптека за възможности за доставка и цена. Можело да ми доставят Адепенд. Надявам се PinkPanter  да ми даде удовлетворителен отговор и ще да го започвам. Simple Smile

# 385
  • Мнения: 800
xaero74 - компютърът който ползвам е служебен и аз съм в мрежата само в работно време.

Днес, като стигна до пощата ще ти отговоря. Лошото е, че имам и работа, но ще ти обърна  внимание.

# 386
  • Мнения: 0
Супер! Ще чакам включване, а междувременно ще си дочета темата за ензимите, май и от там може да изскочи нещо...

# 387
  • Мнения: 0
Здравейте!
Тъй като съм още нов-неготов в тази област реших да си питам. Simple Smile Има ли някой, който лекува МС с LDN? Ще съм много благодарен, ако такива хора ми дадат малко информация. Предпочитам контакти на ЛИЧНИ, за да не спамим темата.

# 388
  • Мнения: 800
Потърси във форумите/темите за МС. 

А тук се поразходи назад...

# 389
  • Мнения: 30
Здравейте. Търся решение на здравословните си проблеми. Имам витилиго , хипотиреодизъм - щитовидната ми жлеза не произвежда хормони, а антителата ми са много увеличени. Единственото лекарство което пия е Еутирокс по 1 таблетка от 50 млг. Черния ми дроб е възпален а жлъчката ми е превита. От години се опитвам да отслабна безрезултатно. Моля ви дайте съвети и предложения. Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт